Jump to content

Lukaszo86

Members
 • Posts

  977
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by Lukaszo86

 1. Jeśli mam być szczery i subiektywny to Kunzmanna nigdy nie ceniłem za jakość Jak zależy Ci na porządnym grubym pilniki to jest jeszcze Holmenkol ;-)
 2. W Krakowie taka wymianę zrobiłbyś na giełdzie narciarskiej ale nie wiem czy w Warszawie jeszcze macie na Stegny (?)
 3. Do slalomek rekomendowany jest 0,5 stopnia podniesienia, ponieważ narta wtedy wchodzi szybciej w krawędź a w szybkich i ciętych skrętach jest to istotne. Gigantki rekomendują 1 stopień. pozdrawiam
 4. Chyba raczej nie osiągniesz mojego poziomu, bo co najwyżej to ja mogę zejść do twojego.   Masz jakieś potwierdzone badania, że owa dioda nie działa, czy jest to twój wytwór pseudo badań garażowych? Może pochwalisz się zdjęciem swoich suszarek. A nazywanie kogoś oszustem kogo się nie zna i nie miało nigdy do czynienia jest najpodlejszym skur#### i brakiem podstawowych elementów kultury i wychowania.
 5. Ja swoich suszarek nie reklamuję a marka nie jest moja, więc nie trafiłeś ze swoją szpilą. Wypowiedziałem się w kwestii suszenia butów i zaznaczyłem, że również je sprzedaję. A ty? Anonimowy człowieku.   Skąd wiesz, że "na szczęście" nie używasz tej marki? Znasz ją? Możesz coś powiedzieć na temat suszarek tej marki? Płytki trol jesteś.
 6. Jesteś bardzo sfrustrowanym życiowo człowiekiem skoro aż tak dosadnie się wypowiadasz na mój temat. Kwestia suszenia butów nie jest aż tak skomplikowana, żeby się nad nią doktoryzować tak jak ty tego wymagasz. Cieszę się, że nie byłeś i nie jesteś moim klientem, bo taka aptekarska upierdliwość odbiera całą przyjemność życia.   Nie mogę dać gwarancji, że dla ciebie to urządzenie jakim jest elektryczna suszarka do butów, będzie bezpieczne, bo nie wiem czy jesteś na tyle rozsądny, żeby nie podłączać ich będąc w wannie pełnej wody... idiotów nie brakuje na świecie. Żebyś przypadkiem nie wpadł na pomysł spróbowania - nie rób tego bo sobie coś zrobisz.
 7. grzeje tak samo. Wszystkie suszarki (przynajmniej te, które sprzedaję) mają termostat do 55 st. C i grzeją tak samo. Moc najprostszego modelu sb3 to 8W a w wersji samochodowej 10W. Lecz w przypadku suszarek nie moc jest ważna tylko ów termostat. Bo na Allegro znajdziesz suszarki i za 10 zł ale bez termostatu i będą grzały do 80 st. C a wtedy kaplica z butami i Twoją ręką jak nieopatrznie taką dotkniesz.
 8. Ilu użytkowników tyle teorii. Moje 130 też wychodzą z Maciek że skorupy przy zdejmowaniu. Ideą jest taka, żeby ominąć wizytę u szewca ;-) A to, że wilgoć jest pod kapciem to już nie wilgoć tylko mokrość i przemakanie buta.
 9. To zależy kto ile jeździ i po czym... Nie generalizuj :-)
 10. Możesz zacząć od tej ostrzałki https://sklepnarciar...harp-p-830.html Pozdrawiam
 11. No właśnie nie do końca jest tak jak napisałeś. Przy ręcznym serwisie da się pozostawić smar na krawędzi po cyklinie i szczotce. Dziękuję za radę z męską nartą. Będę miał na uwadze przy dokupywaniu kolejnej pary aby nie wybierać ponownie różowej :-)
 12. Czyli teraz idziemy w filozoficzną rozkminę tarcia i ścierania się smaru z narty? :-)   A ja zauważam wyraźną różnicę, że krawędź mi nie trzyma odpowiednio na lodzie. Może to kwestia stylu jazdy, rodzaju nart, śniegu itp. Nie spotkałem jeszcze serwisu ani serwisanta, który zostawia smar na krawędziach ale młody jeszcze jestem, choć dla niektórych już dojrzały. Jak ktoś sobie smaruje to może nawet i olejem roślinnym ślizgi smarować i nie czuć różnicy ;-)
 13. Chyba smarujesz na lato... :-)   A w zasadzie smar powinno się zostawiać na krawędziach na lato a do jazdy przecierać, bo jak zastygnie to robi się trwała skorupka i ciężko go potem usunąć z krawędzi przez co nie trzymają one odpowiednio na lodzie względem swojej ostrości.
 14. Po 1 primo nie wosku, tylko smaru, bo oczy "bolom" :-) Po 2 primo jak tak zostawiacie grubą warstwę smaru to macie również nadlane smarem krawędzie?
 15. Jeśli Twoje narty nie widziały serwisu a jeździsz na nich trochę to weź sobie pełną regenerację. Wyrównanie ślizgów, wyprowadzenie dolnej krawędzi to ważna sprawa a i zauważysz poprawę jazdy.
 16.   Pytanie: czy zakładasz, że baza jest krzywa? Jeśli ślizg jest krzywy to ja osobiście jadąc prawidłem czuję to pod pilnikiem. Ale to wszystko zależy od eksploatacji sprzętu.
 17. Da się :-) Do tego mamy narzędzie zwane prawidłem: https://sklepnarciar...harp-p-457.html   Tylko, że zmiana kąta krawędzi podcięcia (zwiększenie) jak i boku (zmniejszenie) to bardzo wymagające działanie i w praktyce trzeba mieć niezłą łapę do tego i umiejętności.   A co do mojego wcześniejszego postu to zapytałem, bo różni serwisanci różnie pojmują niektóre pojęcia i lepiej aby sprawy były jasno postawione na stole.
 18. Ale w jakim sensie chcą zrobić ci podniesienie? Zmienić kąt czy tylko wyrównać krawędź? Wyrównanie krawędzi ok ale zmiana kąta ręcznie może się odbyć wyłącznie zwiększając kąt podcięcia.   Swoją drogą serwis maszynowy bez maszyny planującej to serwis ręczny ;-)
 19.   Ja tą trasą jak zatankuję na Orlenie w Zgorzelcu to dojeżdżam na spokoju do ostatniego Shella w Niemczech na A96 - kierunek Lindau. A poza tym jak wjedziesz do Austrii to trzeba zjechać pierwszym zjazdem z autostrady na Bregenz bo dalej wymagana jest winietka i tam lubią stać. Zresztą taki krótki odcinek jeziorka Boden jest swoistym wypoczynkiem od długiej autostrady ;-) No i faktycznie w Bregenz jest tańsze paliwo bo to Austria i nie autostrada.   Offtopowo mały tip: jak ktoś jedzie przez Niemcy autostradą i musi zatankować a nie chce odjeżdżać daleko to fajnym pitstopem są Autohofy, czyli stacje skierowane pod tiry. Nie ma jakiejś super gastrobazy ale przy busie do 9 osób lub rodzinnie można się posilić w trasie.
 20.   Transfery z Genewy bo z takimi miałem kontakt są drogie. Do Genewy lata linia Lot ale z Warszawy. Możesz ewentualnie skontaktować się z biurem Espace z Warszawy na transport bo oni mają swoje busy na miejscu do ogarniania właśnie transferów.
 21. Na Czechy i Austrię musisz kupić winietki, pamiętaj. Trasą przez Villach nawet się nie zajmuj bo do Francji wjeżdżasz przez tunel. Trasą przez Wiedeń prowadzi Cię obwodnicą Monachium i jak tam się wpakujesz w korek to leżysz mimo 6 pasów. Poza tym wjazd przez Bazyleę to krótszy odcinek szwajcarski a Szwajcary to tak jeżdżo, że paaaanie! Lepiej zredukować tam pobyt do minimum ;-) Ale to tylko moja i moich pobratyńców opinia ;-)
 22.   Są 2 trasy.  Trasa 1: Kraków-Zgorzelec (DE). Potem: Dresden A4 -> Norymberga i wsiadasz na A6 do Karlsruhe i potem A5 zjeżdżasz do CH i przez Bazyleę do Genewy a potem wiadomo: Annecy, Moutiers.   Trasa 2: Kraków-Zgorzelec (DE). Potem: Dresden A4 -> Norymberga-> Ulm na A7 -> Memmingen A96 i przez cypel austriacki Bregenz wjeżdżasz do CH w St. Margreten i stamtąd w CH ciśniesz A1 przez Zurich do Genewy.   Jedną i drugą mam obcykaną bez gps ale jest jeszcze jedna podobna do nr 2, przejeżdżasz bliżej Monachium ale za dnia nie polecam.
 23.   Z pierwszym problemem myślę, że albo sobie poradzisz (albo się dowiesz więcej) odwiedzając stronę Neckermann Polska. Jest komunikat i wklejam interesujący dla Ciebie fragment:   Co do drugiego problemu to nie wiem, gdzie i skąd chcesz jechać ale jeśli mogę podpowiedzieć Ci sprawdzone biuro to polecam francuskie alpy z Espace Trans z Warszawy. Firma ma ugruntowaną pozycję finansową i jest w 100% polską firmą. Współpracuję z nimi od czasu do czasu w zimie na wiosennym śniegu.   pozdrawiam
 24.   Nic się nie zmieni dla turystów. Oferta turystyczna jest tak bogata, że nawet taki moloch jak Thomas Cook nie zrobi rewolucji na rynku. Wakacje nie kończą się na Nekermannie ;-)
 25. Moje luźne przemyślenia. Najwidoczniej elektorat PiS nie jeździ na nartach, bo na Polczakówce chyba 5 memoriałów M. Kaczyńskiej organizowali i reklama ośrodka szła w mass mediach na całą Polskę... I dalej dziwię się, że skoro na Podhalu władza ma silny elektorat to nie próbowali jakoś interweniować w Polczakówkę...
×
×
 • Create New...