Skocz do zawartości

Moje wybory 2020


figozmakiem

Rekomendowane odpowiedzi

Lewacki, lewacki... Wszystko co jest choć trochę odmienne od Ciebie jest lewackie. Mentalność przedszkolaka. Wszystko jest "be". Spróbuj potraktować rzeczywistość jak dorosly człowiek może, nie w kategoriach "be" i "cacy", a odrobinę bardziej inteligentnie. Zastanów się czemu niektóre rzeczy powodują u Ciebie odruch "be". Może zauważysz ze zdziwieniem, że takie no. oliwki są smaczne. Moja córka odkryła to mając 10 lat. Ty raczej nie masz mentalnie wiele więcej, więc wierzę że wciąż wszystko przed Tobą. Powodzenia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

No nie grzesz i nie porownuj POlski do Korei - chyba az tak zle nie jest!

 

O ty wlasnie pisalem : o codziennosci moge tylko czytac i wnioskowac:  Zapoznajac sie z rzeczywistoscia raz na wiele miesiecy, masz porownanie, co sie zmienilo… nie zauwazasz  wyboistej drogi : widzisz jedynie ostateczny produkt (czyli zmiany). Za kazdym razem, gdy odwiedzam Kraj, te zmiany w wiekszosci byly na lepsze: ostatnio bylem w Pl  1.5 roku temu i stale bylo swietnie w porownaniu do przeszlosci.

Postep jest i to wszyscy widza  - czy on sie zatrzymal ostatnio?? nie wiem

 

Napisz chociaz z czym sie zgadzasz

 

Decydując się na życie poza granicami swojego kraju (zabierasz cały swój majdan, rodzinę, z Tobie znanych przyczyn), przyjmujesz sposób życia społeczeństwa w nowym miejscu. Prawa wyborcze w nowym państwie otrzymasz wraz z nabyciem obywatelstwa (X lat). Zatem do tego czasu nie masz wpływu na system polityczny i gospodarczy. Nie protestujesz, nie marudzisz, bo jesteś przekonany, że i tak jest lepiej niż było. Tam mieszkasz, pracujesz, płacisz podatki.

Zatem uważam, że osoby, które opuściły Polskę na okres dwóch kadencji polskiego sejmu oraz osoby które otrzymały inne obywatelstwo - nie powinny głosować i decydować jak mam żyć. Dlaczego dwóch kadencji? Bo jak widać na polskim przykładzie, na ogromne zmiany (niekoniecznie dobre) wystarczy jedna kadencja, a osiem lat to wystarczający czas na podjęcie decyzji: zostać czy wracać. Jeśli decydujesz się wrócić później - zgłaszasz się w swoim okręgu wyborczym i głosujesz w najbliższych wyborach.

Jeśli przed wyjazdem głosowałeś na partię A, bo wcześniejsza partia B Cię wkurzyła, nie znaczy, że Twój wybór poza granicami będzie dobry dla Polaków.  "Obserwuję informacje, czytam wiadomości, mam kontakt z rodziną lub znajomymi", mają się ni jak do rzeczywistości. Przekaz medialny jest albo pro albo anty, nie znajdziesz obiektywnego; odczucia rodziny bądź znajomych też nie będą obiektywne, tak naprawdę nie będziesz miał pojęcia o sytuacji w kraju, a Twoja ocena mogłaby być inna - gdybyś tu mieszkał.

Zmiany ze słomy lub azbestu na dachach na ceramiczną dachówkę lub otwarcie nowej ESKI o niczym jeszcze nie świadczą. Jeśli latam regularnie np do Egiptu, dwa razy w roku, na dwa tygodnie, na wakacje, za każdym razem zauważam różnice (dobre lub złe) to czy powinnam mieć prawo do głosowania na jakiegoś Mahmeda1 lub innego Mahmeda2? no chyba nie...

Reasumując: żyjesz za granicą, masz inne obywatelstwo - głosuj i rządź na swoim podwórku.

I tyle.

PS. Janku, nie bierz treści do siebie, pisałam w drugiej osobie bo tak prościej. Pozdrawiam :)

 

 

czyli potwierdzasz to,o czymmowie:zdanie nie do pomyslenia 30 lat temu , prawda? skad sie ta zmiana sytuacji wziela? wziela sie z postepu, Polacy nareszcie zaczeli pracowac dla siebie a nie dla "ruskich", nowe pokolenia sa  stale lepsze i wiecej pracuja…...

 

Racja, ale to zasługa społeczeństwa, Kowalskich i Iksińskich. Rządy albo pomagają albo przeszkadzają. I problem jest taki, że Emigranci nie wiedzą, czy swym wyborem pomogą czy przeszkodzą. A najgorzej jest jak się komuś wydaje.

 

Zapewniam Cie, ze w Jackowie nigdy bym nie zostal… przejezdzalem przez to miejsce raz…hmmm czas sie zatrzymal…..

 

Cos, co jeszcze pokutuje to to, ze stale slyszy sie pw narzekania :  proponowal bym wiecej dumy z dokonan i wiecej  radosci z zycia!!!! w (prawie) normalnym kraju!!!

 

Trudno jest w Polsce realizować amerykański sen ;)

 

 

 

 

Zgadzam sie, ze nie zyjac w danym kraju nie powinno sie decydowac o jego przyszlosci. Glosowac powinny osoby zyjace w danym kraju - no moze z dodatkiem "ludzi na placowkach"..

osobiscie nigdy tego niei robilem od czasu wyjazdu….

Stale uwazam Poslke za moj Kraj -czy za Ojczyzne? nei wiem

 

Natomiast widze co widze w czasie wypadow do Polski i utrzymywanie,ze nic w Polsce sie dobrego nie zdzialalo przez  ostatnie  np 20-30 lat jest po prostu bledne.

 

nawet to,ze mozesz leciec do Egiptu - to postep...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Dla mnie od dłuższego już czasu, jeżeli ktoś o Twoim światopoglądzie określa mnie mianem lewacki jest to dla mnie solidny komplement.

Pozdrowienia

A udało ci się poznać światopogląd tego ktosia. Bo z tego co płodzi, można jedynie się dowiedzieć, że kto krytykuje rządzących to lewacki cham.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam sie, ze nie zyjac w danym kraju nie powinno sie decydowac o jego przyszlosci. Glosowac powinny osoby zyjace w danym kraju - no moze z dodatkiem "ludzi na placowkach"..

osobiscie nigdy tego niei robilem od czasu wyjazdu….

Stale uwazam Poslke za moj Kraj -czy za Ojczyzne? nei wiem

 

Natomiast widze co widze w czasie wypadow do Polski i utrzymywanie,ze nic w Polsce sie dobrego nie zdzialalo przez  ostatnie  np 20-30 lat jest po prostu bledne.

 

nawet to,ze mozesz leciec do Egiptu - to postep...

 

Janie,

nikt nie neguje postępu i zmian na lepsze. Możemy wyjeżdżać bez przeszkód i stania po paszport, ogólny poziom życia wzrósł i jest "ładniej dookoła".

Porównania do Korei, czy Białorusi odnosi się do zamordyzmu, który ostatnio panuje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam sie, ze nie zyjac w danym kraju nie powinno sie decydowac o jego przyszlosci. Glosowac powinny osoby zyjace w danym kraju - no moze z dodatkiem "ludzi na placowkach".. osobiscie nigdy tego niei robilem od czasu wyjazdu…. Stale uwazam Poslke za moj Kraj -czy za Ojczyzne? nei wiem Natomiast widze co widze w czasie wypadow do Polski i utrzymywanie,ze nic w Polsce sie dobrego nie zdzialalo przez ostatnie np 20-30 lat jest po prostu bledne. nawet to,ze mozesz leciec do Egiptu - to postep...

Bo nie jest wazne ile sam masz. Wazne jest to czy sasiad ma mniej ( to ok) lub wiecej - to rzad do d.... W opinii obywateli PL takim sąsiadem jest Niemiec czy Francuz. Proste i oczywiste...... A w dodatku trywialne.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale to juz sprawa "narodowego charakteru" ale nie braku postepu


Pomału ten historyczny „narodowy charakter” wymiera. Nowe pokolenia (moje, moich dzieci) inaczej patrzą na świat, a historia idzie w odstawkę.
Mam na myśli pokolenia narodzone na przełomie poprzedniego ustroju i następne, nie chowane w komunie, które doświadczają wszelakich pozytywnych zmian - mentalnych, rozwojowych, światopoglądowych i materialnych.
Kiedyś, będąc na OHP w DDR, wpadłam na świetlice gdzie spora część niemieckich rówieśników oglądała Czterech pancernych. Zmieszany i zawstydzony wzrok był bardzo wymowny. Od tego czasu przestałam tłuc w głowie że Niemcy to straszny naród...(to tak a’propo zmian)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak widać 2mld na TVP to była bardzo dobra "inwestycja", w tym roku nie tylko że akcję powtórzono to , to widać inwestują dalej

https://businessinsi...a-press/f2hv314

Zaraz wszędzie będą peany pochwalne na temat naszej wspaniałej władzy....nie dość, ze mamy upolitycznione media publiczne to jeszcze mało .....

Ale patrząc że jako jeden z dwóch krajów mamy obiekcje do zapisów o praworządności w UE i ktoś jeszcze idzie i głosuje (chce glosować) na ten rząd/partie ...to w sumie im się nie dziwie....jak działa to po co zmieniać.

W tym tempie to my Ruskich przeskoczymy pędząc w stronę Korei Północnej .

W sumie też mamy swoje małego Kima.

A niektórzy tu pieprzą że nam się z dobrobytu w dupach poprzewracało ....

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...