Skocz do zawartości

Moje wybory 2020


figozmakiem

Rekomendowane odpowiedzi

Jaki tam sojusznik...
Orban jest cwany. Wypuści kaczą bandę na wabia, a sam potem się ładnie zdystansuje i weźmie grzecznie kasę.
To nie sojusznik, to manipulator. Z takich samych pobudek, ale znacznie sprawniejszy.

Masz rację - sojusznik oficjalnie propagowany w TVP :-)

 

Tez jestem zdania że jak Niemcy się wkurwią na ten cały antprzekaz  to powiedzą a może by tak fabryki Man`a, Volskwagena itd przenieść na Węgry - Orban przyjmie ich z otwartymi rękami.`

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Pawłem Kukizem 35 lat temu piłem jabole w Jarocinie już wtedy nachalny miał jakieś zajawki polityczne.
Widać te wina miły opóźnione dzialanie nigdy nie przypuszczałem że pójdzie w tę stronę,po dzisiejszych informacjach wiadomo w którą.
PS kiedyś tak śpiewał...
https://youtu.be/Q8tWkfyfmig

35 lat chlał i się nie wykończył? Nie lubię gościa, ale przyznam, że mocny ma organizm. :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... ...gratuluje wyborcą PiS

...

Cześć

 

Każdy kto głosował na pis to ścierwo. Każdy!. Niestety. Mam w rodzinie taką osobę, z którą się spotykam i nie ma tłumaczeń, że "obraziłem się na tamtą władzę". I zawsze ma przypominane, jak już się cieszy najbardziej - bo teraz już rozumie i bierze udział w protestach nawet - ale zawsze już będzie miał ten znak...To jest tak samo jakbyś był konfidentem w czasie wojny albo kapo w obozie - po prostu tak się czuj, tak się musisz czuć - do końca  życia jesteś ścierwem i tak umrzesz.

 

Nie da się wymazać gumką.

Nam się żyje, ale mój syn i córka będą za tą decyzje płacić latami i tego nie wybaczę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nazwał byś ścierwem jakąś 85 letnią babuleńke z wioski na wschodzie Polski? Taką co nie bardzo rozumie co się w polityce odwala?

Wysłane z mojego ELE-L29 przy użyciu Tapatalka

Tak nazwałbym!!! Tępota nie jest okolicznością łagodzącą - zerknij na stenogramy procesów morderców czy gwałcicieli...

Prawo wyborcze bierne jest związane ze świadomością i czy ti babuleńka czy kibol powinien tę świadomość mieć. Jeżeli ktoś głosuje bez świadomości to tym gorzej.

Rozumiem, że ideałem demokracji jest nieświadoma babuleńka nad grobem będąca mentalnie w XIX wieku, głosująca nad przyszłością siedemnastoletniego programisty lub twórcy gier, tak?

Ogarnij się może...

Pamiętaj w demokracji głosował Obywatel...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja po prostu staram się nie oceniać świata czarno-biało. Ludzie różnie głosują z różnych względów. Niektórzy pewnie swoich wyborów żałują, Ty wrzucasz ich do jednego wora z napisem "ścierwo".. Jeszcze jedno. Potrafiłbyś stanąć twarzą w twarz tej przykładowej babci i powiedzieć jej, że jest ścierwem? Wysłane z mojego ELE-L29 przy użyciu Tapatalka

Nie raz stałem...ale - tu się kajam - nie powiedziałem "ścierwo", tylko "jesteś durny". No cóż to trzy lata minęły - zarobili na ścierwo.

W każdym razie kajał się.

Babcia - tak jak ją opisałeś - nie powinna mieć prawa głosu.

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Międzylesie. Pracownik SOR-u zakuty w kajdanki. Twierdzi, że chciał spisać dane policjanta

 

Na Szpitalnym Oddziale Ratunkowym szpitala w Międzylesiu policjanci zakuli w kajdanki pracownika rejestracji. Następnie przewieziono go na komisariat, skąd wrócił pieszo. Pracownik twierdzi, że został skuty za to, że chciał spisać dane funkcjonariusza. Policja twierdzi inaczej...

 

https://wawalove.wp....81935743646240a

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Prawo wyborcze bierne jest związane ze świadomością i czy ti babuleńka czy kibol powinien tę świadomość mieć. Jeżeli ktoś głosuje bez świadomości to tym gorzej.

 

Demokracja się nie sprawdza, a kapitalizm jest efektywny tylko na papierze. W praktyce żyjemy w świecie gigantycznego marnotrawstwa. Energii, zasobów, wiedzy, ludzkich nerwów i zdrowia. Tylko co dalej?

Dla nas jest już za późno, dla naszych dzieci/wnuków pewnie też, ale może kiedyś dałoby się to wszystko poprawić?

 

Nie wiem czy to by coś dało, ale ja bym wprowadził limit wiedzy o ekonomii i społeczeństwie  pozwalający na głosowanie i o wiele wyższy na kandydowanie. Podobnie do wszelkich wysokich stanowisk w państwie i jego spółkach. Niech będą plecaki, ale przynajmniej na poziomie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja po prostu staram się nie oceniać świata czarno-biało. Ludzie różnie głosują z różnych względów. Niektórzy pewnie swoich wyborów żałują, Ty wrzucasz ich do jednego wora z napisem "ścierwo".. Jeszcze jedno. Potrafiłbyś stanąć twarzą w twarz tej przykładowej babci i powiedzieć jej, że jest ścierwem? Wysłane z mojego ELE-L29 przy użyciu Tapatalka

Mysle, ze grzeszycie, narzekajac na polska rzeczywistosc: w Polsce jest nadal swietnie, oczywiscie czasami smutna codziennosc sie wkrada, ale spojrzmy na dodatnie strony: zamoznosc spoleczenstwa rosnie, kontrola nieprawidlowych zachowan tez

karawana jedzie dalej, mimo, ze pisowcy szczekaja itp itd - naprawde, nie jest tak zle!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Demokracja się nie sprawdza, a kapitalizm jest efektywny tylko na papierze. W praktyce żyjemy w świecie gigantycznego marnotrawstwa. Energii, zasobów, wiedzy, ludzkich nerwów i zdrowia. Tylko co dalej?

Dla nas jest już za późno, dla naszych dzieci/wnuków pewnie też, ale może kiedyś dałoby się to wszystko poprawić?

 

Nie wiem czy to by coś dało, ale ja bym wprowadził limit wiedzy o ekonomii i społeczeństwie  pozwalający na głosowanie i o wiele wyższy na kandydowanie. Podobnie do wszelkich wysokich stanowisk w państwie i jego spółkach. Niech będą plecaki, ale przynajmniej na poziomie.

Cześć

Limit wiedzy ( nie limit wiedzy o ekonomii). Matematyka, fizyka, chemia, biologia, geografia... to są podstawy funkcjonowania świata. Do tego historia, socjologia, ekonomia  itd.

Oczywiście w realnym wymiarze. Po prostu przynajmniej program podstawówki trzeba znać i się w nim orientować do końca życia i raczej nie na dwójkę...

Pisałem o tym wielokrotnie Piotrek. W demokracji ateńskiej głos miał obywatel a nie każdy...

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mysle, ze grzeszycie, narzekajac na polska rzeczywistosc: w Polsce jest nadal swietnie, oczywiscie czasami smutna codziennosc sie wkrada, ale spojrzmy na dodatnie strony: zamoznosc spoleczenstwa rosnie, kontrola nieprawidlowych zachowan tez

karawana jedzie dalej, mimo, ze pisowcy szczekaja itp itd - naprawde, nie jest tak zle!!!

 

Janie,

nie obraź się, ale zza oceanu słabo widać. Masz małe pojęcie o tym co się tutaj dzieje. A jeśli masz relacje to "filtrowane" przez osoby przekazujące te informacje. Świadomie lub nie.

Dlatego zawsze twierdziłem, ze osoby które wyjechały 4 lata przed wyborami, lub takie które nie wrócą nie powinny mieć prawa wyborczego. Nie dlatego, ze chcę je komuś odebrać, tylko z powodu opisanego wyżej - słabej znajomości realiów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie grzesz i nie porownuj POlski do Korei - chyba az tak zle nie jest!

 

O ty wlasnie pisalem : o codziennosci moge tylko czytac i wnioskowac:  Zapoznajac sie z rzeczywistoscia raz na wiele miesiecy, masz porownanie, co sie zmienilo… nie zauwazasz  wyboistej drogi : widzisz jedynie ostateczny produkt (czyli zmiany). Za kazdym razem, gdy odwiedzam Kraj, te zmiany w wiekszosci byly na lepsze: ostatnio bylem w Pl  1.5 roku temu i stale bylo swietnie w porownaniu do przeszlosci.

Postep jest i to wszyscy widza  - czy on sie zatrzymal ostatnio?? nie wiem

 

Napisz chociaz z czym sie zgadzasz

 

Decydując się na życie poza granicami swojego kraju (zabierasz cały swój majdan, rodzinę, z Tobie znanych przyczyn), przyjmujesz sposób życia społeczeństwa w nowym miejscu. Prawa wyborcze w nowym państwie otrzymasz wraz z nabyciem obywatelstwa (X lat). Zatem do tego czasu nie masz wpływu na system polityczny i gospodarczy. Nie protestujesz, nie marudzisz, bo jesteś przekonany, że i tak jest lepiej niż było. Tam mieszkasz, pracujesz, płacisz podatki.

Zatem uważam, że osoby, które opuściły Polskę na okres dwóch kadencji polskiego sejmu oraz osoby które otrzymały inne obywatelstwo - nie powinny głosować i decydować jak mam żyć. Dlaczego dwóch kadencji? Bo jak widać na polskim przykładzie, na ogromne zmiany (niekoniecznie dobre) wystarczy jedna kadencja, a osiem lat to wystarczający czas na podjęcie decyzji: zostać czy wracać. Jeśli decydujesz się wrócić później - zgłaszasz się w swoim okręgu wyborczym i głosujesz w najbliższych wyborach.

Jeśli przed wyjazdem głosowałeś na partię A, bo wcześniejsza partia B Cię wkurzyła, nie znaczy, że Twój wybór poza granicami będzie dobry dla Polaków.  "Obserwuję informacje, czytam wiadomości, mam kontakt z rodziną lub znajomymi", mają się ni jak do rzeczywistości. Przekaz medialny jest albo pro albo anty, nie znajdziesz obiektywnego; odczucia rodziny bądź znajomych też nie będą obiektywne, tak naprawdę nie będziesz miał pojęcia o sytuacji w kraju, a Twoja ocena mogłaby być inna - gdybyś tu mieszkał.

Zmiany ze słomy lub azbestu na dachach na ceramiczną dachówkę lub otwarcie nowej ESKI o niczym jeszcze nie świadczą. Jeśli latam regularnie np do Egiptu, dwa razy w roku, na dwa tygodnie, na wakacje, za każdym razem zauważam różnice (dobre lub złe) to czy powinnam mieć prawo do głosowania na jakiegoś Mahmeda1 lub innego Mahmeda2? no chyba nie...

Reasumując: żyjesz za granicą, masz inne obywatelstwo - głosuj i rządź na swoim podwórku.

I tyle.

PS. Janku, nie bierz treści do siebie, pisałam w drugiej osobie bo tak prościej. Pozdrawiam :)

 

 

czyli potwierdzasz to,o czymmowie:zdanie nie do pomyslenia 30 lat temu , prawda? skad sie ta zmiana sytuacji wziela? wziela sie z postepu, Polacy nareszcie zaczeli pracowac dla siebie a nie dla "ruskich", nowe pokolenia sa  stale lepsze i wiecej pracuja…...

 

Racja, ale to zasługa społeczeństwa, Kowalskich i Iksińskich. Rządy albo pomagają albo przeszkadzają. I problem jest taki, że Emigranci nie wiedzą, czy swym wyborem pomogą czy przeszkodzą. A najgorzej jest jak się komuś wydaje.

 

Zapewniam Cie, ze w Jackowie nigdy bym nie zostal… przejezdzalem przez to miejsce raz…hmmm czas sie zatrzymal…..

 

Cos, co jeszcze pokutuje to to, ze stale slyszy sie pw narzekania :  proponowal bym wiecej dumy z dokonan i wiecej  radosci z zycia!!!! w (prawie) normalnym kraju!!!

 

Trudno jest w Polsce realizować amerykański sen ;)

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie grzesz i nie porownuj POlski do Korei - chyba az tak zle nie jest!


O ty wlasnie pisalem : o codziennosci moge tylko czytac i wnioskowac: Zapoznajac sie z rzeczywistoscia raz na wiele miesiecy, masz porownanie, co sie zmienilo… nie zauwazasz wyboistej drogi : widzisz jedynie ostateczny produkt (czyli zmiany). Za kazdym razem, gdy odwiedzam Kraj, te zmiany w wiekszosci byly na lepsze: ostatnio bylem w Pl 1.5 roku temu i stale bylo swietnie w porownaniu do przeszlosci.
Postep jest i to wszyscy widza - czy on sie zatrzymal ostatnio?? nie wiem


Napisz chociaz z czym sie zgadzasz


czyli potwierdzasz to,o czymmowie:zdanie nie do pomyslenia 30 lat temu , prawda? skad sie ta zmiana sytuacji wziela? wziela sie z postepu, Polacy nareszcie zaczeli pracowac dla siebie a nie dla "ruskich", nowe pokolenia sa stale lepsze i wiecej pracuja…...

Zapewniam Cie, ze w Jackowie nigdy bym nie zostal… przejezdzalem przez to miejsce raz…hmmm czas sie zatrzymal…..

Cos, co jeszcze pokutuje to to, ze stale slyszy sie pw narzekania : proponowal bym wiecej dumy z dokonan i wiecej radosci z zycia!!!! w (prawie) normalnym kraju!!!

Tradycyjnie
Pierdolisz!
Kibic z dala się nie wpierdala!
PS
Słowa PRAWIE normalny kraj na koniec twojego postu robią dla nas tu żyjących wielką różnicę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...