Jump to content

Ziemowit1

Members
 • Posts

  342
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

Everything posted by Ziemowit1

 1. Możesz nawet sprawić, że nas nie opuszczą. Całe forum poproszę o wpisywanie numerów kont poniżej. 😄 😛
 2. Czyli odpowiedzi na niektóre pytania np. o przepadek zaliczki tylko pod nr. tel. Przynajmniej nie będzie tego na piśmie w razie "W". 🙂
 3. Najlepiej przygotowane ośrodki, w tym Białka będą kręcić, pozostałe pewnie będą czekać pół zimy na 'lepsze czasy'. Jak pisałem, "Nie będzie to poważna zima" - tak mi się wydaje, bo prognozy są zmienne i mogą bardzo zaskoczyć. 🙂
 4. Niedługo, mniej więcej za 4 dni zima wróci co mówią wstępnie prognozy. Nie będzie to poważna zima, ale mały mróz ściśnie i nawet śnieg popada. Czyli nudny standard jak na nasz klimat. 🙂
 5. Najpierw dobrze potestowałbym różne aplikacje na telefon, a dopiero potem zastanawiał się nad wydaniem 1350zł na takie ustrojstwo. Aplikacji jest kilkadziesiąt, np. Google Tłumacz, All Translate, Microsoft Translator. Ta ostatnia wydaje się najbardziej poręczna w terenie.
 6. Im bardziej jesteśmy skłóceni w tej Europie (Turów, sądy, praworządność, aborcja, polaryzacja społeczeństwa, samowole covidowe i wiele innych tematów o które się kłócimy) tym szybciej doczekamy czasów, kiedy będziemy przystawką dla Chin, które niedługo będą najsilniejszym gospodarczo krajem świata, a które mają naprawdę baaaaardzo dużo ambicji imperialistycznych.
 7. Ale co ty chcesz: Albo federalizacja, albo suwerenizacja. Nasz rząd robi co może by osłabić władzę EU marząc o tym, by by każdy mógł rządzić na swoim podwórku zupełnie po swojemu. Więc może powoli już zaczyna dziać się po myśli różnych takich kryształowych i złotoustych. 🙂
 8. Napisz coś bardziej inteligentnego. Ci, którzy są do szczepień przekonani dzisiaj, będą do nich przekonani za rok i za 5 lat, a ten czy tamten forumowicz swoim postem niczego nie zmieni. Te wszystkie dyskusje i próby przekonywania innych i udowadniania jaka to szczepionka jest taka albo okwaka są bez sensu. Lepiej zmienić temat.
 9. Jeśli tomkly nam zacznie chwalić obóz władzy to chyba wyjdę na ulicę i krzyknę: Ludzie! Koniec nadchodzi! 🙂 A co do kary 175 euro od osoby za zabawę 5 nastolatków, to po prostu głupota urzędu. U nas były po 20000zł za bieganie w parku, ale mam nadzieję, że sprawcy się wywinęli.
 10. Jesteś co najmniej w top 3 najchętniej stosującym wyzwiska i osobiste wycieczki użytkownikiem tego forum.
 11. Mam nadzieję, że masz dobrą pamięć co do Kuby. Kiedyś dał popalić wieku użytkownikom forum złośliwymi politycznymi komentarzami, nawet tobie. Cytat
 12. @S.N. szczep się, szczep. Za 15 lat jeśli będziesz miał długi, albo będziesz bez ręki to przynajmniej będziesz wiedział co było przyczyną.
 13. Za 15-20 lat to będzie gadanie, że połowa rodziny ma cukrzycę, miażdżycę, nadciśnienie, chorobę wieńcową, żylaki i są przed operacją wszczepiania bajpasów bo się w przeszłości szczepili na covid i im te szczepionki zdrowie zrujnowały!
 14. Serio tak to spłycasz? Im silniejszy gospodarczo kraj tym więcej usiłuje ugrać dla sobie. Robią to Rosjanie, Amerykanie, Chińczycy, Francuzi i tak dalej. Nie ma ani jednego kraju na świecie, który by nie próbował dorobić się jak największych wpływów wokół swojego podwórka. Polska też tak robi, a czołowi polscy politycy partii rządzącej głośno w wywiadach w różnych gazetkach i telewizjach opowiadają jak to zmienimy Europę po polsku.
 15. Podają się do dymisji za to co u nas jest normą i nikogo nie dziwi, czyli kupowanie sobie słupków poparcia w gazetach i telewizjach. Wyobrażasz sobie by premier w PL podał się do dymisji bo wyszło na jaw, że kupili sobie poparcie w TVP? 😄
 16. Oczywiście wszystko tłumaczyli względami bezpieczeństwa i potrzebą walki z cyberprzestępczością, a tak naprawdę chodziło o to by zastosować:
 17. Ale to może się posuwać coraz dalej. Podam skrajny przykład zmian. Np. w takim Egipcie rząd po latach walki z wolnością słowa ma dziś wgląd na wszelkie dane wysyłane i odbierane przez użytkowników internetu. Co więcej mają kilka tysięcy zablokowanych stron internetowych mniej przychylnych władzy. Bez sądu, bez procesu, bez powiadomienia zamykają komuś stronę, która jest czyimś interesem, czyimś biznesem. A te zmiany postępowały u nich powoli, ale systematycznie. Nie chcemy chyba się za 10-20 lat obudzić w pdobnej rzeczywistości?
 18. Być może doczekamy się Roskomnadzoru i Runetu w Polsce. Są przymiarki w postaci nowych zapisów w procedowanej ustawie o powołanie "operatora narodowego" sprawującego kontrolę nad przepływem danych do klientów i od klientów wszystkich operatorów sieci komórkowej: https://tech.wp.pl/narodowy-operator-oficjalnie-chodzi-o-bezpieczenstwo-w-praktyce-o-kontrole-6711356223203936a Chodzi o bezpieczeństwo i ochronę obywateli. A patrząc na to jak to w Rosji działa, może chodzić o ochronę obywateli przez zgubnym wpływem demoralizujących stron internetowych.
 19. Poczuł się doceniony to chwilowo odpuścił. Ale nie na długo bo regularnie zerkam na oficjalne wiadomości z tamtejszej rządowej telewizji i nastroje są bardzo wojenne, jak nigdy wcześniej. Sam poczytaj: https://www.tvr.by/, https://www.sb.by/. Piszą i mówią o tym, że NATO gromadzi się przy granicy z Białorusią i che na nas napaść.
 20. OK Bardzo nie doceniasz Rosji. To strasznie wielki kraj i ma mnóstwo surowców do sprzedania. Do tego ma bardzo niski dług publiczny rzędu 13%, a dług USA to ok. 109%, więc nie jest ciekawie. Marketing nie marketing. Gdybym był Niemcem to bym się bardzo wkurzył. Tak samo będąc Polakiem gdyby Ukraina zarządała wielu miliardów złotych od Polski za II Wojnę Światową to też bym się bardzo wkurzył.
 21. Odniosę się jeszcze do powyższego cytatu. Wymieniłeś 4 kraje, a w pierwszej kolejności Stany Zjednoczone, Francję i Niemcy. Rosję wymieniłeś na końcu. Uwierz mi, że w obliczu bardzo mocarstwowych marzeń Rosji (Obwód Miński Federacji Rosyjskiej, połączenie lądowe z Krymem), Niemcy i USA chciałyby, żeby polski rząd od początku budował dobre relacje z tymi krajami a nie powoływał instytuty (co teraz czyni) mające udowadniać światu ile to się Polsce pieniędzy od Niemiec należy w ramach repatriacji wojennych. Ponadto takie rzeczy bardzo dzielą rządy i społeczeństwa w UE, to nie ma sensu. Gdyby Polska była "skutecznie rozgrywana" przez Stany Zjednoczone, Francję i Niemcy to na pewno nie w ten sposób. Nikt nie lubi strzelać sobie samobóje. Czy odniesiesz się do tego?
 22. To jest ciekawe co piszesz, bo Polski rząd ostatnio ma mocną obsesję na punkcie tego, że ktoś z zewnątrz próbuje Polską sterować i do czegoś Polskę zmusić co potwierdzają słowa "wodza" podkreślającego, że Polska jest otoczona przez wrogów a Niemcy budują IV rzeszę. Dlatego interesuje mnie rozwinięcie. Bo jak dla mnie polski rząd ma za duży w wpływ na to co się w kraju dzieje, a ty piszesz, że za mały. 🙂
 23. Popieram. @grimson rozwiń swoje wypowiedzi, bo szczerze nie do końca rozumiem co masz na myśli.
×
×
 • Create New...