Skocz do zawartości

Moje wybory 2020


figozmakiem

Rekomendowane odpowiedzi

Myślę, że propaganda dużo daje. Rozmawiam często z moją sąsiadka na wsi. Bardzo uczciwa, mądra, dobra osoba. Bardzo się lubimy. Ale wg niej TVN kłamie. Nie może go oglądać bo się denerwuje. Internetu nie zna i nie korzysta. Afera Dziwisza - nagonka na kościół. Protesty aborcyjne kobiet - mają poprzewracane w głowach. LGBT, tu się z nią w dużym stopniu zgadzam :) - ludziom się w głowach poprzewracało. Ślub Kurskiego - nie odzywa się. Ogląda tylko TVPis, czasem Trwam, ale głównie do spraw modlitewnych. I takich (Nowosądeckie) tu jest większość. A PIS zrobił dla nas dużo dobrego - tak mówi. I pewnie trochę ma racji. Łamaniem konstytucji czy rozbiórką władzy sądowniczej się nie martwi, bo to jest poza nią. To co ich drażni to 5 Kaczyńskiego i covidowe ograniczenia. Jak wielu, także tych  niepopierających JK i PIS.

 

Propaganda to potężna broń. "Prosty lud to kupi" dotyczy nie tylko Polaków. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiara,  wsparta istotną kwotą, oraz budowanie niechęci do nieistotnych mniejszości czy obcych czyni cuda!  Do tego odpowiednia propaganda.

Takie myślenie powoduje, że opozycja nie ma szans wygrać wyborów. Nie ma alternatywnej propozycji dla umiarkowanie konserwatywnego środka, a to jest większość wyborców. Każda inicjatywa o podłożu lewicowym to woda na młyn JK i rozbicie opozycji.

Bezrefleksyjność opozycji poraża. Zresztą, wystarczy poczytać to forum w części „Hyde Park”...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogląda tylko TVPis, czasem Trwam

 

Nie jestem w stanie oglądać TVP i nie wiem nawet jak osoby o konserwatywnych poglądach są w stanie to oglądać. Wiadomości koncentrują się głównie na polityce. Skupiają się na tym co myśmy dobrego zrobili - mając przy tym wyłącznie szlachetne intencje i na tym co opozycja chce zniszczyć - mając przy tym wyłącznie podłe zamiary.

Mam wrażenie, że w innych krajach Europy jest dużo lepiej. Oglądałem trochę austriackiej telewizji publicznej ORF1, ORF2 i RTS. Przewijają się głównie tematy gospodarcze z poszczególnych landów i szeroko pojęte informacje związane z covidem. Na RTS jest dużo promowania lokalnej kultury i gastronomii. Mało jest natomiast polityki na kanałach informacyjnych i jeśli już jest to dość często w kontekście tego co dzieje się w parlamencie EU.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Łamaniem konstytucji czy rozbiórką władzy sądowniczej się nie martwi, bo to jest poza nią. 

 

Propaganda to potężna broń. "Prosty lud to kupi" dotyczy nie tylko Polaków. 

 

Mam nadzieję, że przejrzą na oczy kiedy będą występować w sporze z pisowskim kacykiem, jego rodziną, albo wprost organami władzy. Chociaż nie, nie przejrzą, Winny będzie sędzia, a nie władza która go tam wsadziła i nakazała mu zrobić tak a nie inaczej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem w stanie oglądać TVP i nie wiem nawet jak bardzo konserwatywni ludzie są w stanie to oglądać. Wiadomości koncentrują się głównie na polityce. Skupiają się na tym co myśmy dobrego zrobili - mając przy tym wyłącznie szlachetne intencje i na tym co opozycja chce zniszczyć - mając przy tym wyłącznie podłe zamiary.

Mam wrażenie, że w innych krajach Europy jest dużo lepiej. Oglądałem trochę austriackiej telewizji publicznej ORF1, ORF2 i RTS. Przewijają się głównie tematy gospodarcze z poszczególnych landów i szeroko pojęte informacje związane z covidem. Na RTS jest dużo promowania lokalnej kultury i gastronomii. Mało jest natomiast polityki na kanałach informacyjnych i jeśli już jest to dość często w kontekście tego co dzieje się w parlamencie EU.

 

Goeboels mógłby się dużo nauczyć od :młodego żonkisia"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Goeboels mógłby się dużo nauczyć od :młodego żonkisia"

Takim ofensywnym podejsciem ukierunkowanym w niemal wszystko co nie jest PiS-owskie doprowadzają do silnej i postępującej polaryzacji społeczeństwa, bo każdy kto nie czuje się związany z PiS-em poczuje się, jakby był zaszufladkowany jako wróg władzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to post następnego wykształconego, inteligentnego, wrażliwego, mądrego, pięknego, świetnie jeżdżącego na nartach lewaka. :o 

" Psy szczekają, karawana idzie dalej"-  Tylko na miano psa, to trzeba sobie zasłużyć. Kundli jest zdecydowanie więcej, i dlatego starają się być głośniejsze od psów, bo stoją niżej w hierarchii gatunku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

" Psy szczekają, karawana idzie dalej"-  Tylko na miano psa, to trzeba sobie zasłużyć. Kundli jest zdecydowanie więcej, i dlatego starają się być głośniejsze od psów, bo stoją niżej w hierarchii gatunku.

Jesteś pewnie wykształconym, inteligentnym, zaradnym człowiekiem , świetnym narciarzem. Obrażasz mnie dlatego, że mam inne poglądy ?

Czujesz się dzięki temu bardziej dowartościowany? Chcesz komuś zaimponować swoim chamstwem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obrażasz mnie dlatego, że mam inne poglądy ?
Czujesz się dzięki temu bardziej dowartościowany? Chcesz komuś zaimponować swoim chamstwem?

Pisałeś, że forumowicze "rżną głupa" i jesteś zaskoczony, że się to komuś nie spodobało.

Cytując Twoją wypowiedź:

"Są ludzie, np. sawanci którzy przeczytali tysiące książek i je pamiętają fotograficznie, liczą lepiej niż kalkulator, a nie potrafią powiązać najprostszych przyczyn z wynikami."

wygląda na to, że nie powiązałeś przyczyn z wynikami.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałeś, że forumowicze "rżną głupa" i jesteś zaskoczony, że się to komuś nie spodobało.

Cytując Twoją wypowiedź:

"Są ludzie, np. sawanci którzy przeczytali tysiące książek i je pamiętają fotograficznie, liczą lepiej niż kalkulator, a nie potrafią powiązać najprostszych przyczyn z wynikami."

wygląda na to, że nie powiązałeś przyczyn z wynikami.

Lubisz się wywyższać i udowadniać innym, że są głusi od Ciebie, prawda? :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takim ofensywnym podejsciem ukierunkowanym w niemal wszystko co nie jest PiS-owskie doprowadzają do silnej i postępującej polaryzacji społeczeństwa, bo każdy kto nie czuje się związany z PiS-em poczuje się, jakby był zaszufladkowany jako wróg władzy.

 

Ale im właśnie o to chodzi. Wtedy łatwiej wskazywać wroga, a wróg musi być, bo wtedy jest czas walki i wyrzeczeń. Dobrobyt przyjdzie po walce. Motłoch nie orientuje się, ze po pierwszym wrogu wskazuje się następnego i następnego, bo dobrobytu niet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesteś pewnie wykształconym, inteligentnym, zaradnym człowiekiem , świetnym narciarzem. Obrażasz mnie dlatego, że mam inne poglądy ?

Czujesz się dzięki temu bardziej dowartościowany? Chcesz komuś zaimponować swoim chamstwem?

Chamstwem to wykazał się Twój guru Kaczyński, nazywając nas wszystkich, myślących inaczej niż on, zdradzieckimi mordami. Myślisz, że odpowiadając na posty przeciwników w dyskusji jesteś elokwentny, mądrzejszy od innych i ich nie obrażasz?   Akurat mnie obrażasz, moją inteligencję, umiem czytać między wierszami i koledzy też. A że nie każdemu się chce wykazywać delikatnością w odpowiedzi na Twoje zaczepki, dlatego jedziemy z Tobą jak z baranem. I mamy bekę jak się plujesz--elokwentnie :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chamstwem to wykazał się Twój guru Kaczyński, nazywając nas wszystkich, myślących inaczej niż on, zdradzieckimi mordami. Myślisz, że odpowiadając na posty przeciwników w dyskusji jesteś elokwentny, mądrzejszy od innych i ich nie obrażasz?   Akurat mnie obrażasz, moją inteligencję, umiem czytać między wierszami i koledzy też. A że nie każdemu się chce wykazywać delikatnością w odpowiedzi na Twoje zaczepki, dlatego jedziemy z Tobą jak z baranem. I mamy bekę jak się plujesz--elokwentnie :lol:

To jest przykre, że niektórzy tak nie lubią ludzi o innych poglądach. Wytłumacz mi co nie podoba Ci się w Jarosławie Kaczyńskim czy Borysławie Budce?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...