Skocz do zawartości

Moje wybory 2020


figozmakiem

Rekomendowane odpowiedzi

Czy zakup przez Orlen Polskapress należącej do zagranicznej grupy medialnej jest operacją naganną etycznie, biznesowo, czy też politycznie.


Biznesowo ta transakcja nie jest naganna. Chodzi o politykę, a rozwijając temat konkretnie o wypowiedzi polityków, którzy mówili, że nie może być tak, że polskie media z zagranicznym kapitałem szkalują rząd i jego plany.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biznesowo ta transakcja nie jest naganna. Chodzi o politykę, a rozwijając temat konkretnie o wypowiedzi polityków, którzy mówili, że nie może być tak, że polskie media z zagranicznym kapitałem szkalują rząd i jego plany.

Biznes to biznes jak się opłacało i nikt nikomu procy do głowy nie przystawiał a oferta sprzedaży była otwarta to jest ok. No pewnie że zakup miał kontekst polityczny ale to także świadczy iż BRD wcale nie jest tak silna na Polskim rynku medialnym jak się wydawało, mam rację????. 

Teraz z Migiem i Szabirem (kogo pominąłem z hanysowa przepraszam) możemy głośno krzyknąć - DZ jest Nasz Śląs......tfuu Polski :D  :D   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie przejęcie można prosto i logicznie uzasadnić. Tego uzasadnienia trzymano się w Rosji gdy wykupywano lub zamykano prasę z kapitałem w prywatnych rękach.

Mianowicie krytykowanie rządu podburza społeczeństwo do okazywania gniewu na ulicach, co z kolei powoduje destabilizację państwa, więc jest to czyn zabroniony.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie przejęcie 

Takie stwierdzenie raczej ma kontekst negatywny.....czyli np. najpierw Orlen prowadzi działania mające na celu osłabienie finansowe firmy która chce zakupić a potem jako jedyny trupa kupuje - coś jak cukrownie chyba?? a może mi się tylko wydaje??

Dopóki nie znamy szczegółów oferty nic na ten temat nie wiemy więc przemieszczamy się w sferze domysłów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie stwierdzenie raczej ma kontekst negatywny.....czyli np. najpierw Orlen prowadzi działania mające na celu osłabienie finansowe firmy która chce zakupić a potem jako jedyny trupa kupuje - coś jak cukrownie chyba?? a może mi się tylko wydaje??
Dopóki nie znamy szczegółów oferty nic na ten temat nie wiemy więc przemieszczamy się w sferze domysłów.

Uznam, że transakcja była zgodna z prawem. Nie mam w tej chwili powodu by sądzić inaczej.

Ale już teraz tankując na Orlenie muszę niestety patrzeć na krzykliwe polityczne tytuły wskazujące wrogów PiS, widniejące na okładkach gazetek. Niedługo będzie tego dużo więcej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uznam, że transakcja była zgodna z prawem. Nie mam w tej chwili powodu by sądzić inaczej.

Ale już teraz tankując na Orlenie muszę niestety patrzeć na krzykliwe polityczne tytuły wskazujące wrogów PiS, widniejące na okładkach gazetek. Teraz będzie tego dużo więcej.

Oczywiście bądź czujny....ja też na fb właśnie zapodałem Dziennik Zachodni. Wierzaj sprawdzaj jak mówił dziadek...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uznam, że transakcja była zgodna z prawem. Nie mam w tej chwili powodu by sądzić inaczej.

Ale już teraz tankując na Orlenie muszę niestety patrzeć na krzykliwe polityczne tytuły wskazujące wrogów PiS, widniejące na okładkach gazetek. Teraz będzie tego dużo więcej.

 

Jest zgodna z prawem, natomiast budzi wątpliwości natury etycznej. Zarząd powinien też zostać rozliczony z tej transakcji przez akcjonariuszy, ale to niemożliwe, bo większościowym jest Skarb Państwa. A ciułacze giełdowi tak jak ryby w praktyce głosu nie mają. Trudno byłoby sobie wyobrazić realny model zrzeszenia się wystarczającej ilości prywatnych akcjonariuszy po to, żeby mieli realny wpływ na działalność spółki. Skarb Państwa ma o ile dobrze pamiętam 27% akcji.

Jak chodzi o drugą kwestię to od 5 lat omijam stacje Orlenu szerokim łukiem. Wprawdzie inne sieci też używają orlenowskiej ropy, ale przynajmniej finalna marża czyli bezpośredni zysk nie trafia do tych bandytów. Generalnie lepiej się z tym czuję. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biznes to biznes jak się opłacało i nikt nikomu procy do głowy nie przystawiał a oferta sprzedaży była otwarta to jest ok. No pewnie że zakup miał kontekst polityczny ale to także świadczy iż BRD wcale nie jest tak silna na Polskim rynku medialnym jak się wydawało, mam rację????.
Teraz z Migiem i Szabirem (kogo pominąłem z hanysowa przepraszam) możemy głośno krzyknąć - DZ jest Nasz Śląs......tfuu Polski :D :D

No właśnie... tfu... to tylko zmiana okupanta.... ;-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Transakcja zgodna z prawem może i jest. Jest kwestia rachunku ekonomicznego. Czy cena jest adekwatna do wartości przejętej spółki, czy została kupiona "za wszelką cenę" byle była nasza. To raz. Następnie czy zarządzanie tą przejętą firmą będzie opłacalne, czy też "Orlen" będzie do tego dokładał coby utrzymywać propagandę. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest zgodna z prawem, natomiast budzi wątpliwości natury etycznej. Zarząd powinien też zostać rozliczony z tej transakcji przez akcjonariuszy, ale to niemożliwe, bo większościowym jest Skarb Państwa. A ciułacze giełdowi tak jak ryby w praktyce głosu nie mają. Trudno byłoby sobie wyobrazić realny model zrzeszenia się wystarczającej ilości prywatnych akcjonariuszy po to, żeby mieli realny wpływ na działalność spółki. Skarb Państwa ma o ile dobrze pamiętam 27% akcji.

Jak chodzi o drugą kwestię to od 5 lat omijam stacje Orlenu szerokim łukiem. Wprawdzie inne sieci też używają orlenowskiej ropy, ale przynajmniej finalna marża czyli bezpośredni zysk nie trafia do tych bandytów. Generalnie lepiej się z tym czuję. :)

Kawę mają dobrą - mogę przynajmniej kawę - ja wiem że to nie etyczne ale kurcze dobra jest...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie stwierdzenie raczej ma kontekst negatywny.....czyli np. najpierw Orlen prowadzi działania mające na celu osłabienie finansowe firmy która chce zakupić a potem jako jedyny trupa kupuje - coś jak cukrownie chyba?? a może mi się tylko wydaje??
Dopóki nie znamy szczegółów oferty nic na ten temat nie wiemy więc przemieszczamy się w sferze domysłów.

Rzad to trudny partner. Może bardzo zaszkodzić gdyby chciał, jak daje dobra cenę to lepiej odpuścić. A że nieswoimi pieniędzmi fajnie sie płaci.... Fakt, za mało wiemy. I pewnie nie dowiemy sie bo tajemnica handlową. Podlega to pod informację publiczną?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Podlega to pod informację publiczną?

Nie wiem ale widzę że jest kolejny powód do g. burzy.....

PS

Wiesz jak to było z tym stworzeniem świata - jak już obdzielił wszystkie nacje językami, kolorem skóry i charakterem to została mu niewielka grupa ludzi - nie wiedząc co z nimi zrobić powiedział będziecie tacy jak ja - i tak powstali.....ci na zachód od Brynicy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie czytam niektórych wypowiedzi i już widzę ze PiS dopiął swego....

Jednym włożył do głowy że to Niemcy chcą nas pozbawić wolności i urobić pod swoje interesy i dlatego opanowały polskie media ... i jeszcze głoszą swoje lewackie ideologie...

Inni dywagują czy transakcja blya legalna.... pewnie, że była,  tu chodzi o biznesowe uzasadnienie które jest śmiechu warte, bo będą mieć teraz dostęp milionów czytelników ... i co na co drugiej stronie będzie drukowana pełno-formatowa reklama Orlenu, a dzięki temu wszyscy pojadą tankować na ich stacje. Czysty zysk....na pewno inne koncerny reklamujące się w prasie nie skalkulowały takiej okazji tylko nasz wspaniały Orlen na to wpadł.

Ciekawe czy jakbym kupił myjnie i uzasadnił bo myję auto raz w tygodniu to mi się opłaci...czy też byście mówili , a rzeczywiście w koncu myje auto, nie znamy szczegółów...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie czytam niektórych wypowiedzi i już widzę ze PiS dopiął swego....

Jednym włożył do głowy że to Niemcy chcą nas pozbawić wolności i urobić pod swoje interesy i dlatego opanowały polskie media ... i jeszcze głoszą swoje lewackie ideologie...

Inni dywagują czy transakcja blya legalna.... pewnie, że była,  tu chodzi o biznesowe uzasadnienie które jest śmiechu warte, bo będą mieć teraz dostęp milionów czytelników ... i co na co drugiej stronie będzie drukowana pełno-formatowa reklama Orlenu, a dzięki temu wszyscy pojadą tankować na ich stacje. Czysty zysk....na pewno inne koncerny reklamujące się w prasie nie skalkulowały takiej okazji tylko nasz wspaniały Orlen na to wpadł.

Ciekawe czy jakbym kupił myjnie i uzasadnił bo myję auto raz w tygodniu to mi się opłaci...czy też byście mówili , a rzeczywiście w koncu myje auto, nie znamy szczegółów...

coż marudzisz... gdyby myjnia była okazyjnie tania..... ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie czytam niektórych wypowiedzi i już widzę ze PiS dopiął swego....

Jednym włożył do głowy że to Niemcy chcą nas pozbawić wolności i urobić pod swoje interesy i dlatego opanowały polskie media ... i jeszcze głoszą swoje lewackie ideologie...

Inni dywagują czy transakcja blya legalna.... pewnie, że była,  tu chodzi o biznesowe uzasadnienie które jest śmiechu warte, bo będą mieć teraz dostęp milionów czytelników ... i co na co drugiej stronie będzie drukowana pełno-formatowa reklama Orlenu, a dzięki temu wszyscy pojadą tankować na ich stacje. Czysty zysk....na pewno inne koncerny reklamujące się w prasie nie skalkulowały takiej okazji tylko nasz wspaniały Orlen na to wpadł.

Ciekawe czy jakbym kupił myjnie i uzasadnił bo myję auto raz w tygodniu to mi się opłaci...czy też byście mówili , a rzeczywiście w koncu myje auto, nie znamy szczegółów...

 

Pomijając, że ten zakup ma służyć lokalnym radnym i strukturom partyjnym (to jedyna sensowna możliwość ich wykorzystania) to na szczęście podane zasięgi są z czapy, co dla każdego z branży jest widoczne. Podzieliłbym to przez 10 a i tak może być za dużo. 

Nie zmienia to faktu, że za publiczne pieniądze pisowcy dostają do ręki instrument pozwalający na lokalne prowadzenie walki politycznej. Codzienne dosrywanie przeciwnikom i gloryfikowanie swoich. A w kampanii wyborczej odcina się przeciwnikom kanał niezbyt istotny (powiedzmy 0,5 % budżetu) ale jednak. I można to zrobić w białych rękawiczkach dając ceny z czapy i uznaniowe rabaty (co zresztą teraz też jest). Jak widać z kampanii tzw prezydenta czasem 0,5% to dużo.

 

pozdro

Wiesiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tego potrzebny byłby honor

Dobrze dla tych składających obietnice bez pokrycia, że nie jesteśmy krajem kwitnącej wiśni :). 8ce7e600f1e7f850d3875e003f43df17.jpg "Rozporządzenie warunkujące korzystanie z należnego Polsce budżetu Unii Europejskiej od arbitralnej, politycznej i ideologicznej oceny Komisji Europejskiej niestety wejdzie w życie" – tak skutki negocjacji Mateusza Morawieckiego i Viktora Orbána na Radzie Europejskiej podsumował Zbigniew Ziobro. Ciekawe czy na lotnisku będą czekały kwiaty?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

„Kolejny złoty biznes w kraju nad Wisłą. Chcesz się dorobić i żyć na poziomie? Załap się na sprzątanie szpitali tymczasowych. Firma, która porządkuje Szpital Narodowy w sercu Warszawy, za swoje usługi zgarnia bajeczną sumkę. Informację podała Wirtualna Polska. Dziennikarze dotarli do dokumentów podpisanych przez przedstawicieli Centralnego Szpitala Klinicznego MSWiA z firmą sprzątającą. Wynika z nich, że firma I. ma świadczyć w szpitalu tymczasowym na Stadionie Narodowym kompleksowe usługi utrzymania czystości. Za 1 233 000 złotych netto miesięcznie. Jak przypomina WP, w szpitalu tymczasowym na warszawskim Stadionie Narodowym kilka dni temu przebywało 53 pacjentów na 84 gotowe łóżka, co oznacza, że był on obłożony w 63 procentach. Łącznie od 30 października placówka przyjęła 161 osób. Dla porównania, jeden z dużych warszawskich szpitali płaci o sprzątanie o połowę mniej. Mimo że placówka ma cały czas zajęte 300 łóżek. Firmie sprzątającej płaci miesięcznie 570 tysięcy złotych. Dodatkowo ponosi też koszt 113 tysięcy złotych za wywiezienie odpadów medycznych.” https://innpoland.pl...y6OsgoeFdrDqKjo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

„Kolejny złoty biznes w kraju nad Wisłą. Chcesz się dorobić i żyć na poziomie? Załap się na sprzątanie szpitali tymczasowych. Firma, która porządkuje Szpital Narodowy w sercu Warszawy, za swoje usługi zgarnia bajeczną sumkę.

Informację podała Wirtualna Polska. Dziennikarze dotarli do dokumentów podpisanych przez przedstawicieli Centralnego Szpitala Klinicznego MSWiA z firmą sprzątającą. Wynika z nich, że firma I. ma świadczyć w szpitalu tymczasowym na Stadionie Narodowym kompleksowe usługi utrzymania czystości. Za 1 233 000 złotych netto miesięcznie.
Jak przypomina WP, w szpitalu tymczasowym na warszawskim Stadionie Narodowym kilka dni temu przebywało 53 pacjentów na 84 gotowe łóżka, co oznacza, że był on obłożony w 63 procentach. Łącznie od 30 października placówka przyjęła 161 osób.
Dla porównania, jeden z dużych warszawskich szpitali płaci o sprzątanie o połowę mniej. Mimo że placówka ma cały czas zajęte 300 łóżek. Firmie sprzątającej płaci miesięcznie 570 tysięcy złotych. Dodatkowo ponosi też koszt 113 tysięcy złotych za wywiezienie odpadów medycznych.”

https://innpoland.pl...y6OsgoeFdrDqKjo

 

I niechcący robi to przyjaciel królika, który jest instruktorem lub coś w tym stylu :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...