Skocz do zawartości

Szczyrk - Czyrna - Solisko


Administrator

Rekomendowane odpowiedzi

Nowa mapa:
Kordian a orientujesz się w sprawie tunelu?????

z22294283_V_Przebudowa-_Szczyrkowskiego-

 

Jak wejdziesz w zamieszczony przeze mnie, na poprzedniej stronie artykuł z GW, pod tym zdjęciem jest podpis "W Solisku, w rejonie połączenia tras zjazdowych, powstaje tunel dla samochodów".  Więc zakładam, że będzie gotowy na otwarcie ośrodka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z22294283_V_Przebudowa-_Szczyrkowskiego-

 

Jak wejdziesz w zamieszczony przeze mnie, na poprzedniej stronie artykuł z GW, pod tym zdjęciem jest podpis "W Solisku, w rejonie połączenia tras zjazdowych, powstaje tunel dla samochodów".  Więc zakładam, że będzie gotowy na otwarcie ośrodka.

Dzięki za info ale mnie chodziło o koncepcję tunelu pod Skrzycznem - http://bielskobiala....skrzycznem.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 O pustych stokach na SONie możesz już zapomnieć.

Pomimo zwiększonej przepustowości, na tak dużym aerale ludzie się rozjadą, zawsze będzie można  znaleźć swoją "ścieżkę". Na trasach w Szczyrku nigdy nie było jakoś strasznie tłoczno. Wąskim gardłem będzie komunikacja drogowa, która ograniczy "masę krytyczną" tutaj widzę największy problem. Ponadto będą odciążone sąsiednie stacje w Wiśle i Beskidzie Żywieckim. Same plusy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cennik skipassów ośrodków #COS i #SON : -za jazdę w okresie do 25 grudnia, za jedniodniowy skipass dorośli zapłacą 69 PLN kupując online przez system #GoPass lub 89 PLN w kasie - jazda wieczorna 44/49 PLN, dwa dni 126/161 PLN, cały oficjalny cennik opublikowany dziś na stronie ośrodka SON http://www.szczyrkow.../cennik-201718/ Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ceny zupełnie rozsądne. Taniej niż w Białce pomimo tego że bez wątpienia stoki lepsze. Taniej niż Kasprowy pomimo tego że wyciągów i tras zdecydowanie więcej.

Nadal nie jest to miejsce gdzie osobiście pojechałbym na 6 dni niemniej jednak kuszące sensowne i realne wydaje się być wyskoczenie na pojedyncze dni w środku tygodnia.

Oczywiście patrząc na mapkę rzuca się w oczy dziura w połączeniu z COS czyli póki co jednostronny kierunek ale patrząc na to co się dzieje można być pewnym iż konkretny łącznik powstanie.

Pewne jest jedno - weekendy i ferie to będzie korek na drodze, przy wyciągu oraz na każdej trasie :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ceny zupełnie rozsądne. Taniej niż w Białce pomimo tego że bez wątpienia stoki lepsze. Taniej niż Kasprowy pomimo tego że wyciągów i tras zdecydowanie więcej.

Nadal nie jest to miejsce gdzie osobiście pojechałbym na 6 dni niemniej jednak kuszące sensowne i realne wydaje się być wyskoczenie na pojedyncze dni w środku tygodnia.

Oczywiście patrząc na mapkę rzuca się w oczy dziura w połączeniu z COS czyli póki co jednostronny kierunek ale patrząc na to co się dzieje można być pewnym iż konkretny łącznik powstanie.

Pewne jest jedno - weekendy i ferie to będzie korek na drodze, przy wyciągu oraz na każdej trasie :-)

To jest spokojnie miejsce gdzie można spędzić nie tylko 6 dni ale cały narciarski sezon, ba całe narciarskie życie................ :D  :D  :D  ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście. Są na pewno osoby dla których Szczyrk jest Mekką narciarstwa i są pewnie osoby dla których nie jest. Niemniej jednak jestem niezmiernie zadowolony ze 4h od Warszawy powstaje ośrodek inny niż 800m wyciag+800m prosta jak drut trasa. Po wielu wielu latach jestem przekonany że znowu się w Szczyrku pojawię. Oby w kolejce ustawili się z czasem Pilsko. Jedno co mnie przeraża to perspektywa tego że ilość ludzi nie zwiększy się proporcjonalnie do zwiększenia przepustowości wyciągów... Wysłane z mojego SM-N920C przy użyciu Tapatalka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ja o czymś nie wiem i gdzieś budują nowy ośrodek?

Szczyrk istnieje od dziesięcioleci i w sensie tras to nawet za wiele się nie zmienia.

A na Pilsku może być rewelacja w tym sezonie. Wszyscy pojadą do Szczyrku i będzie luz na trasach.

Liczę też na luzy na innych górkach ,na pewno straci Wielka Racza ,a tam i tak nie było tłoczno , może Soszów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z dzisiejszej poczty mailowej: NOWE. NOWOCZESNE. IMPONUJĄCE. W odnowionym Szczyrkowskim Ośrodku Narcisrskim czeka na Ciebie prawdziwe białe szaleństwo. Przygotowaliśmy 40 km tras narciarskich, 13 nowoczesnych kolei linowych oraz zapierające dech w piersiach widoki na Beskidy bezpośrednio w czarującym Szczyrku. Dla najsprytniejszych teraz za jedynie 899 PLN. DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ Cóż. ... TMR tez idzie po bandzie w reklamie.... )) Ciągle twierdziliscie ze orczyki to starocie. A tu masz- 13 nowoczesnych kolei linowych....)))
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zabawny jesteś  :D

to jest lobbowanie na co najmniej 10 lat

 

na razie ważniejsze są tunele na zakopiance, S3, S1

skrzyczne to na razie zbytek, tak za 10-20 lat można do tego wrócić

Gdybym 4 lata temu pokazał bym ci aktualną mapkę SON +COS pewnie też powiedział byś że jestem śmieszny - a tu proszę kopara opada :D  :D  :D

PS S1i S3 oczywiście a zakopiankę mam w 4 literach - każdy normalny kierowca wie jak do Zakopanego dojechać bez najmniejszych problemów. No chyba że 40 km więcej to problem nie do przeskoczenia. Sama zako nic nie rozwiąże :lol:  :lol:  :lol:  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Realne czy nie, ja nie widzę żadnego logicznego sensu w kopaniu tunelu pod Skrzycznym. To już prędzej przydałby się tunel pod Tatrami albo połączenie Szczyrku z Brenną.

 

 

każdy normalny kierowca wie jak do Zakopanego dojechać bez najmniejszych problemów. No chyba że 40 km więcej to problem nie do przeskoczenia. Sama zako nic nie rozwiąże :lol:  :lol:  :lol:

 

Z Żywca to wygodnie tak gadać a z Krakowa czy nawet Katowic często nie opłaca się objeżdżać Zakopianki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Realne czy nie, ja nie widzę żadnego logicznego sensu w kopaniu tunelu pod Skrzycznym. To już prędzej przydałby się tunel pod Tatrami albo połączenie Szczyrku z Brenną.

 

 

Z Żywca to wygodnie tak gadać a z Krakowa czy nawet Katowic często nie opłaca się objeżdżać Zakopianki.

Spiochu wiadomo że to na razie marzenie ściętej głowy (tunel pod Skrzycznem). Szczyrk z Brenną wyciągami - raczej doczekamy i to wydaje mi się że szybciej niż myślisz. Dojazd do zako z Katowic - tylko przez Żywiec i Słowację - całe lata tak jeździłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Spiochu wiadomo że to na razie marzenie ściętej głowy (tunel pod Skrzycznem). Szczyrk z Brenną wyciągami - raczej doczekamy i to wydaje mi się że szybciej niż myślisz. Dojazd do zako z Katowic - tylko przez Żywiec i Słowację - całe lata tak jeździłem.

 

Nie znam lokalnych interesów. Po prostu spojrzałem na mapę. Tunel pod Skrzycznym niczego specjalnego nie wnosi. Dojazd z tej strony już istnieje.

Tunel do Brennej byłby znacznie ciekawszym pomysłem. A połączenie wyciągami całkiem możliwe choć nie o nim pisałem.

 

 

Dojazd do zako z Katowic - tylko przez Żywiec i Słowację - całe lata tak jeździłem.

 

Co wcale nie znaczy, że zawsze jest to najlepsza opcja. Jak jest korek lepiej tak jechać (szczególnie odkąd jest ekspresówka do Żywca) ale jak termin lub czas mniej popularny, Zakopianką jest szybciej. Dla mnie osobiście, jazda przez SK to też dodatkowy stres, więc jak tylko mogę to jej unikam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam lokalnych interesów. Po prostu spojrzałem na mapę. Tunel pod Skrzycznym niczego specjalnego nie wnosi. Dojazd z tej strony już istnieje.

Tunel do Brennej byłby znacznie ciekawszym pomysłem. A połączenie wyciągami całkiem możliwe choć nie o nim pisałem.

 

 

Co wcale nie znaczy, że zawsze jest to najlepsza opcja. Jak jest korek lepiej tak jechać (szczególnie odkąd jest ekspresówka do Żywca) ale jak termin lub czas mniej popularny, Zakopianką jest szybciej. Dla mnie osobiście, jazda przez SK to też dodatkowy stres, więc jak tylko mogę to jej unikam. 

Połączenie wyciągami do brennej jest problematyczne bo na Kotarzu jest natura 2000  TMR wąchał temat i dali sobie na razie spokój. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...