Jump to content

Friski

Members
 • Posts

  429
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by Friski

 1. Na kamerce nr2 z Miziowej wygląda że przetarcie zaciągnęli ratrakiem. Przy takiej pogodzie i braku naśnieżania jakżeby inaczej to miało wyglądać. Tam to standard. Na ściance niżej pewnie kamole.
 2. Yyyy... to dotyczy poprzedniego sezonu?
 3. Grupa Pingwina wrzuciła promocję: - 50% NA KARNET NARCIARSKI DZIENNY i 4 godzinny oraz -20 % na karnety Pingwin Pass. Kupić taniej można w dniach 11-22 października. Wygląda na to że przy zakupie trzeba się zdecydować którą stację wybieramy. Voucher nie działa w całej grupie (jak w poprzednich latach) 😪.
 4. Wisła Siglany. Soszów dzisiaj stoi, ma ruszyć w poniedziałek. Pada śnieg...
 5. Ciekawe taliowanie, musi komórka jakaś...🤔
 6. W filmie o tym nie mówi ale krawędź w wersji FIS to zaledwie ok. 1 mm (w przypadku tego Voelkla). Warto to przemyśleć przed zakupem... Są wersje miększe niż pierwsza sklepowa. Musiałbym sprawdzić, wcześniej pod butem Voelkl fis miał 63 mm więc ciut mniej uniwersalnie (za to zmiana krawędzi na pewno szybsza)...
 7. Chętnie, końcówka zeszłego sezony była taka smakowita... 😍 Tylko czy będzie mnie stać, pożytki się skończyły...😪
 8. Pomijając cenę, to czy wszystkie wyciągi będą czynne, czy część się nie wysypie z uwagi na koszty (prądu), jakie będzie oblężenie na działających... Choroba, jak co roku mam dylemat czy brać bo zawsze jak kupuję Wiślański to jakieś przeszkody żeby go wykorzystać 😏
 9. Zajrzyjcie na konto Gopass, u mnie wrzucili kupony dla członków rodziny za 59 zł 🤩 (do wykorzystania tylko w SMR). Przy takiej cenie i warunkach kierunek może być tylko jeden...
 10. ...800/802 czyli dwie warstwy. Genialne, idealne przy moich 77 kg. Nie widzę jaki tam zakres w wiązaniach, czy dla "zwykłych ludzi" się nada. Krawędzi w komórkach malutko... chyba połowa sklepowych. @Jan Można jeździć do godziny 10 (pod warunkiem nocnych przymrozków). Później zmiana na jakieś mastery, am. Od południa kolejna zmiana na szerokie kłapacze 🙂
 11.   Nie taki znowuż rak, nachylenie stoku zdecydowanie wyższa liga niż Siglany czy Klepki, przejechać go czysto na krawędzi... Nowe narty pokazały moje niedostatki. BTW ani jednej ryski na ślizgach - kolejny plus dla Cisowej.
 12. Zwróciłeś może uwagę czy stare też miały tak malutko krawędzi? Pięknie mi się błyszczy po trzech razach w miękkim, ufam że dobrą stal dali ale jest jej tak około połowy z tego co mam w dynastarach...
 13. No ba! Żal było nie wziąć. Ale będę się woził na miękkszych  
 14. Michale, miałeś nalepkę na nartach informującą o surowym stanie, sprawdzałeś kątownikiem? Moje mają strukturę, brak nalepki więc założyłem że naostrzone i nawet nie sprawdzałem... A numer seryjny jest uniwersalny dla obydwu wersji.
 15. Bo mają fajne ochraniacze na dziobach   Jakby ktoś się zastanawiał co to za deski to w katalogu Voelkla dla zawodników (19/20) można je znaleźć pod numerami 119802/800 (miękksze) i 119862/860 (twardsze). Sklep miał trudności w komunikacji z adresami z Polski (maile notorycznie lądowały im w spamie) ale ostatnio nie ma kłopotów.
 16. O tych podjazdach można czytać na forum Korbielów.com od lat, prawie 100 stron, 1000 postów nadziei. Z konkretów mamy tylko potężną podwyżkę cen. Do tego mgliste groźby przeciwników obecnego "inwestora" że w ramach wojny zagrodzą stoki i łupną cenami (bezpłatnych do tej pory) parkingów.
 17. Jeżeli nie jeździ na switchu to dałbym center czyli but bardziej do tyłu w porównaniu z pozostałymi ustawieniami. Narty (freeride) z przodu nigdy za wiele, krótszym tyłem łatwiej manewrować.
 18. Przelecieć prawidłem można tylko jaki kąt wyjdzie bez równej bazy?
 19. Jakby komuś brakowało zapasowego kierowcy i osoby do podziału paliwka to się polecam:)
 20. Tak. A wersje komórkowe miały dodatkową (trzecią) warstwę usztywniającą (na której mi zależy).
 21. Niestety, gdyby tak było brałbym je od razu. To jest wersja sklepowa - pytałem. Jeżdżę na podobnych konstrukcyjnie (speed course ti ) i od komórki (GS voelkla z 2010 które nabyłem za podobne pieniądze) dzieli je przepaść.
 22.   Komórka Elana - to rozumiem I tu odpowiedź dla @yoss-a skąd różnica w cenie (nie chodzi o 3 cm długości).
×
×
 • Create New...