Jump to content

wort

Members
 • Posts

  1,796
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by wort

 1. Jak nie jeżdżą  , właśnie dzięki kolejnym dwóm skrętom z oporu dolnego Liensberger wygrała mistrzostwa w SL, no może trochę przesadzam ale wykonała  na zawodach dwa takie niemal książkowe skręty, każdy może sobie poszukać, filmik z zawodów jest dostępny.  
 2. Co tam zaś gęgacie , Psmok napisał tutaj kiedyś mniej więcej, że jazda na nartach w uproszczeniu sprowadza się do jak najszybszego znalezienia balansu na narcie zewnętrznej i to właśnie zawodnicy czynią, amatorzy też powinni.     "bo często podnosi im się noga wewnętrzna przed skrętem i na jego początku. Wg. Paula Lorentza to zły timing."    Jak " bardzo często"  na sl prawie  zawsze chociaż czasami w szczątkowej postaci, to jest norma, zaś "niepodnoszenie" to coś wyjątkowego, dominuje na bardziej płaskich odcinkach      Proporcja w/w zależy od konfiguracji terenu i ustawienia tyczek tamże.     (248) Shiffrin SL Training_March 2017 - YouTube     Tutaj bardzie płasko więc" podnoszenia" jakby mniej ale tam gdzie trzeba jest ewidentnie.       (248) Katharina Liensberger | 3rd place | Levi | Slalom | FIS Alpine - YouTube
 3. Ale kombinujecie   Było już napisane ale powtórzę, każde buty z miękkim butem wewnętrznym(skiturowe, rolki,ł yżwy etc.) dobiera się zostawiając po pół centymetra na owy but z przodu i z tyłu.   Tak, że zostaje 1cm luzu za stopą włożoną do samej skorupy zewnętrznej to cała filozofia, jeżeli pije w paluchy to próbujemy przetrzymać a jak się nie da wytrzymać robimy miejsce na paluchy obniżając dno buta lub robimy miejsce od góry/boku.
 4. Jakie zaś "półprzysiady" oraz krótkie, zbyt krótkie kijki  . Jeździcie na oślich łączkach, więc wysokie stanie, wyjście w górę i zejście tak mniej więcej jak poniżej widać.   (221) Oliver Parazette SL Switchback Loveland 11/13/19 - YouTube
 5.   W wersji dla początkujących,  już tłumaczono, trzeba było uważać, przenosisz ciężar ciała na zewnętrzną nartę, "liczysz do dwóch" a dalej z tego co widziałem już umiesz
 6. "faza wywołania skrętu; Część skrętu, w której w wyniku impulsu skrętnego wprowadza się narty w skręt."    wg. Stanisławskiego
 7. Technika na 9/15 to oznaka zbliżającej się starości   .he, he to wskaż mi poniżej na filmiku skręty z ustawieniem nart 9/15 , takie skręty na tyczkach to zupełnie wyjątkowa sytuacja.      
 8. Piszę o nadmiernym dokręcaniu skrętu czyli narty w poprzek, taka jazda  na "okrągło", można tak swobodnie bujać się na stoku lecz na tyczkach jest to wysoce niewskazane.
 9.   Niby tak, ale zawodnik na bramkach zrobi wszystko, żeby narty jak najmniej były w poprzek stoku bo niby jedziesz szybko tylko w kierunku jakby przeciwnym niż meta . Nadmierne dokręcanie skrętów to jest zmora podczas szkolenia zawodniczego, dzieci tak jeżdżące nigdy nie będą dobre na zawodach, zazwyczaj jeżdżą tak te bardziej "bojące się".
 10. Taki filmik z narciarskiego żłobka  , jak myślicie dlaczego ten dzieciak podskakuje jak piłeczka, ktoś popełnia błąd i specjalnie dla upadku jego spodziewanej kariery wbija mu do głowy takie bezeceństwa jak wyjście w górę?        
 11. Każda jazda w poprzek stoku a do tego sprowadza się owo "dokręcenie" jest dla mnie żłobkiem.
 12.   Tia a nawet godne godne teorii "dużego palucha"  ,   stopklatek z takim skrętem przy innej okazji było bez umiaru, każdy może sobie znaleźć.
 13. Czy ja dobrze rozumiem chcecie "dokręcić/zamkąć skręt" czyli oczekujecie przekrawędziowania jak narty są ustawione mniej więcej prostopadle do linii spadku? 
 14.   Jak dla mnie skręt jest wykonywany poprawnie tzn. "na zewnętrznej", która puszcza w zbyt miękkim śniegu i zawodnik musi na moment przenieść ciężar bardziej na wewnętrzną nartę co powoduje jak twierdzisz "zbytni rozstaw nart"   Zobacz jak dalej sobie ładnie poradził sobie w tym skręcie.  
 15. Możesz konkretnie pokazać na stopklatce taki skręt?
 16.   He,he a tak właściwie co chcesz udowodnić, że ten Portugalczyk  jadąc po stole w jednym czy drugim skręcie użył więcej wewnętrznej niż należało czy o co właściwie chodzi ?   Co do jego jazdy nie mam żadnych zastrzeżeń, mało tego jestem pewien, że w każdych warunkach pojedzie lepiej niż  każdy tutaj piszący
 17. Pokaż mi to na stopklatce bo nie wiem czy dobrze Cię rozumiem.   Dla mnie narta górna/dolna czyli faza przejścia, górna staje się zewnętrzną następującego skrętu.
 18. Nie mam takiego programu, zrób sobie z wycinków
 19. Kristofersen już był teraz leszcz   Shiffrin                     
 20. Pewno, że tam coś na wewnętrznej jest, może być trochę więcej lub mniej j, momentami jak chce "połyżwować"   to może być nawet 50/50 ale generalnie jest oparty na zewnętrznej:    
 21. Omawiany wyżej moment to jest początek skrętu więc ta "chwila" jeszcze trochę potrwa.
 22. Już kiedyś napisałem, że wyrazy zakończone na "ing" powinny być w narciarstwie zakazane , jest normalne podniesienie narty  wewnętrznej. Może być czubem do góry(jak wyżej), czubem w dół(niby poprawnie) lub równolegle do podłoża . Równie dobrze mogłoby w tym momencie narty wewnętrznej nie być wcale bo nie ona jest istotna w tym momencie. Chodzi tutaj o jedną rzecz, mianowicie jak najszybsze i możliwie jak najmocniejsze (w zależności od sytuacji) "oparcie się" na zewnętrznej narcie.
 23. Wygląda raczej "normalnie"  przynajmniej  tutaj:  
×
×
 • Create New...