Jump to content

Bacek

Members
 • Posts

  636
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  4

Bacek last won the day on August 17 2023

Bacek had the most liked content!

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

Bacek's Achievements

Proficient

Proficient (10/14)

 • Posting Machine Rare
 • Very Popular Rare
 • Reacting Well
 • Dedicated
 • First Post

Recent Badges

207

Reputation

 1. Zapeszyłem. Dziś od samego rana bieda. Po drugim zjeździe od startu kolei już było widać rozpad śniegu. Za chwilę będzie pacia o "odsypy" wszędzie. To chyba tyle jeżeli chodzi o polskie narty w tym roku bo w nocy ma być +5. Gdzieś jeszcze coś sensownie działa?
 2. Na miarę naszych polskich warunków i aktualnej sytuacji pogodowej.
 3. Na Kotelnicy dziś z rana bajka. W nocy chwycił mróz i trochę poruszył śnieg, twardo równo na wszystkich stokach.. Czerwone fisowskie nadal trzymają dobra formę, reszta pewnie przy tym słońcu puściła. Na powrocie przekonam się czy zjazd czy spływ.
 4. Żeby takie dane były dostępne gdy pierwszy raz jechaliśmy szukać jego grobu do Holandii. Wszystkie cmentarze w gminie Hausden przetrząsneliśmy. Dopiero po powrocie przypadkiem dotarliśmy do kogoś kto widział jego grób i nawet sobie z nim zdjęcie zrobił bo miał takie samo imię i nazwisko (niespokrewniony). Okazało się że w latach 50 czy 60 kilka rozsianych grobów lotników ekshumowano i przeniesono do Maczkowców do Bredy.
 5. Władysław Szymański, Lancaster I BH-P (DV282)
 6. Dziadek małżonki też latał w 300, Zestrzelili ich w 1944.
 7. Też podobnie. Na jazdy nocne i mocno kiepską pogodę S0. W pozostałe fotochromu s1-3 i jakoś działają.
 8. Nie od pary ci sprzedali? 🙂 Ja mam dwa czarno czerwone, fajne są.
 9. Jasne ale jak rozumiem Tornado X-Wing to all mountain. Wychodzi że te na których jeździłem to były 180. https://www.skionline.pl/sprzet/narty,09-10,salomon,xw-tornado-ti-z12,3809.html
 10. Bardzo fajne narty tylko przy Twoich rozmiarach ja jeździłem na 182cm. Teraz ujeżdżam Atomic X9 182cm. Wcześniej Head Magnum 177, tragedi nie było ale jak dla mnie były za miękkie.
 11. O tym w sumie nie pisałem bo mnie nie dotyczy ale te szmaciaki też są do małego prześwitu. Jeszcze nie użyte więc zobaczymy jak im pójdzie przy najbliższej okazji. W tamtym roku strasznie się męczyłem z zakładaniem metalowych a pogoda nie sprzyjała, tu powinno być 5 min i założone.
 12. To jak offtopujemy i krypto reklamy walimy to się dołączę.Jak w góry to same opony często nie wystarczą. Czyli łańcuchy.Ale jak ich zakładanie trwa wieki albo jest skomplikowane/problematyczne to rzadko je się zakłada. Najczęściej jak już się ugrzęźnie, na środku drogi lub podjazdu. Dlatego szukałem czegoś szybkiego i prostego do zakładania i zdejmowania. I wybór padł (producentowi i dystrybutorowi numer konta podeślę w późniejszym terminie)na Michelin Easy Grip EVO. Za pół ceny (bo rączka torby była zerwana) nówki z Allegro (oni już numer konta mają) . "Łańcuchy" kewlarowe. Zaleta - szybkie zakładanie. Wady - torba 2 x większa niż klasyczne łańcuchy (w większych bieżnikach potencjalnie jeszcze więcej), po użyciu pewnie wypadało by przepłukać i osuszyć. Wada dyskusyjna - jak popędzi się je szybciej na gołym asfalcie to można poprzecierać, ale przecież żadnych łańcuchów nie powinno się używać na asfalcie (choć przy tych nie jest to aż tak uciążliwe ze względu na mniejszą ilość metalu i gęstszą siatkę). Kolejna wada dyskusyjna to koszt wyższy od klasycznych łańcuchów (od tych lepszych nie aż tak dramatycznie) chociaż jeszcze nie aż tak duży jak w tych sztywnych wynalazkach montowanych do śrub koła. Kolejna wada dyskusyjna to że jest dużo rozmiarów (zakres na jakie pasuje dany typ jest wąski).
 13. Też wolno jeżdżę. Po prostu na X9 w każdych warunkach jest stabilniej.
 14. Przy podobnych moich rozmiarach, takie Magnum były dla mnie trochę za wiotkie, choć jeździłem dwa czy trzy sezony. Zmieniłem na dłuższe Atomic X9i jest dużo stabilniej.
×
×
 • Create New...