Jump to content

Bacek

Members
 • Posts

  611
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  4

Bacek last won the day on August 17

Bacek had the most liked content!

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

Bacek's Achievements

Proficient

Proficient (10/14)

 • Posting Machine Rare
 • Very Popular Rare
 • Reacting Well
 • Dedicated
 • First Post

Recent Badges

174

Reputation

 1. Nie znam się to się wypowiem:) No właśnie pytanie czy walka z anatomią ma sens? Ta noga jest mało obciążona. Żeby ją wyrównać trzeba całość mocniej zgiąć w kolanie i jeszcze bardziej pójść na język co albo zwiększy dociążenie na tej narcie albo z samej stopy to się wyłoży co przy stromszym stoku i tak będzie problematyczne.
 2. Tu mi się automatycznie przypomina slogan z trochę innej bajki. "Jeżdżę szybko ale bezpiecznie" - taaak, do pierwszego wypadku.
 3. Ja tam się tylko cieszyłem z tego że nie potrzeba było udzielać "pierwszej pomocy" w sposób bardziej zaawansowany, nigdy nie miałem z tym praktyki a teoria była dawno temu. Z mojej strony to była taka trochę panika. Jak już odzyskał przytomność to trochę odpuściło. "Pacjent" został tylko obłożony czymś na ciepło i trzeba było doczekać przyjazdu ekipy ratowniczej, co niestety też trochę potrwało.
 4. Na Przełęcz Sokolą do Rzeczki. Dzień był transferu między lokalizacjami więc tylko krótka przebieżka która się niestety przeciągnęła z okazji atrakcj a jeszcze potem sprowadzaliśmy rower koledze poszkodowanego który później dojechał na dół z okolicy. Swoją drogą niezła maszyna, bez najmniejszego wysiłku w jednej ręce go podnosiłem.
 5. To było trochę powyżej schroniska Sowa. https://www.google.com/maps/place/50°40'18.8"N+16°28'47.6"E/@50.6713465,16.4795074,19.03z/data=!4m4!3m3!8m2!3d50.671881!4d16.479885?entry=ttu Zdjęcie z googla chyba stare, teraz środkiem te kamienie są bez deka ziemi, takie usypisko którego nawet piechotą nie chciał bym przechodzić.
 6. Oby ostrożnie. Końcówką sierpnia chodziłem po "pagórkach" (w porównaniu do Tatr, Izerskie, Sowie i okolice). Schodząc z Wielkiej Sowy po dość kamienistej i stromawej ścieżce, śmignęło nas kilka grup rowerzystów z krzykiem "z drogi". W okolicy jeździł Tour de Pologne i ekipy przerzucały się przez górę żeby pooglądać to z różnych miejsc. Na ścieżce co jakiś czas ludzie, może nie tłok ale zauważalna ilość. Z ostatniej grupy pierwszy rowerzysta minął nas a potem chciał zmienić stronę na ścieżce i jakieś 10-20 metrów przed nami ślizgnął się przednim kołem na kamieniach zalegających na całej długości szlaku na środku. Zakotłowało się. Stracił przytomność. Małą chwilę grozy przeżyliśmy. Telefon alarmowy i czekamy na ekipę. Karetki w okolice podobno z powodu wyścigu nie chcieli przepuścić także przysłali helikopter ale GOPR i tak dopiero po jakiś 40 minutach do nas dotarł. Pechowiec po jakimś czasie odzyskał przytomność, złamany nadgarstek, trochę poobdzierany, momentu wypadku nie pamiętał ani nawet tego czy jechał w dół czy w górę. Mam nadzieję że będzie ok. Z tego co potem się dowiedzieliśmy to pierwsze wspomnienia miał dopiero z helikoptera a to było dopiero godzinę później.
 7. Zarażać kajakami można i w młodszym wieku. Najmłodszy egzemplarz (nie mój) z jakim płynąłem to rok i siedem miesięcy.
 8. Nieszczęśliwy wypadek to jest jak ktoś sobie złamie nogę schodząc z dywanu. Jak ktoś tak przez miasto zasuwa to co najwyżej jest to konsekwencja tego zachowania.
 9. Różnica pomiędzy Prime a Ultra to większy last w Prime. A to dobiera się do konkretnej stopy. U mnie super wygodne na świeżo nie były ale bez tragedii. Ogólnie na starcie bez względu na tricki z techniką stania/wjazdu, pierwsze dwa dni na śniegu to katorga jeżeli są wyciągi talerzykowe/orczykowe. Trzy podjazdy pod górę i stopy drętwieją i muszę je zdjąć na moment, z kanapą nie ma problemu. Po tym zdjęciu lub po dwóch dniach wszędzie jest ok. Trochę winę za to, oprócz nierozciągniętych stóp na starcie, ponoszą też wkładki sidasa ktróe są minimalnie grubsze niż oryginalne (i oczywiście twardsze). W tym sezonie startowałem na oryginalnych wkładkach i było lepiej choć niedoskonale. Także ta mityczna wygoda to pewnie raczej kwestia doboru za dużego buta. Jak już pisałem gdzieś to jak do tej pory moje najtwardsze, najmniejsze i najwygodniejsze buty. Przy czym to nie jest reklama, kluczem w tym wszystkim jest "moje". Jestem pewien że będzie sporo ludzi dla których będą albo katorżnicze albo za luźne/super wygodne, kwestia dopasowania buta i rozmiaru. Niestety mam zauważalnie nierówne stopy a różnica pomiędzy nimi wypada właśnie na granicy wymiarów a przy okazji wąskie. Na początku jeździłem na 29 i to na starcie w przepastnie szerokich, dopiero zrzutka na Atomic 28 wiele poprawiła. Ale dopiero te Atomic przyjeły w tym mniejszym rozmiarze obie stopy. Trochę piły śruby od kantingu w jedną z kostek, zalałem żywicą epoksydową i jest ok. Gdzieś jeszcze jakiś metal mnie dociska choć bez tragedii i biję się z myślami czy nie wygrzać linera ale jest to na tyle mało uciążliwe że się biję z myślami a nie że już postanowiłem.
 10. Nie wiem jak dużo lżejsze były te Rossignol ale podobnie opisał bym Atomic Hawx Ultra, zarówno skorupa jak i linner cienkie. Przy 130 stkach Lange RS to w zależności od rocznika 2,2 - 2,1 KG a Hawx Ultra lekko poniżej 1,8kg
 11. Ale nie jest powiedziane że porada była błędna. A do podnoszenia poziomu większość tu dąży.
 12. Pomijając samą technikę to brzmi jak by to drugie mogło mieć coś wspólnego z pierwszym. Jak buty nie za długi to za szerokie. Po przesiadce z nart z tip rockerem na dłuższe i full cramber jakoś nie czuję dyskomfortu ani nawet wielkich zmian przy skręcaniu w trakcie jazdy, jak potrzeba narta idzie w ześlizg i efektywny promień pewnie i tak jest dużo mniejszy od tego "wbudowanego". A ja jestem z z gatunku co poniżej. A to nie jest tak właśnie że przesuwając wiązania do przodu sterowność się pogarsza a nie przeciwnie?
 13. Jest więcej wyjątków. W strefie zabudowanej gdy dwa są dwa pasy w jedną stronę, poza strefą zabudowaną gdy są trzy. Przy czym autostradą nie jest sklasyfikowana jako będąca w strefie niezabudowanej. I to jeszcze nie koniec. Doktorat można by o tym napisać. Nie ma to jej proste i przejrzyste przepisy.
 14. Można dokupić do butów podeszwy bez GW o ile ten model ma odkręcane.
×
×
 • Create New...