Skocz do zawartości

czy to jest "krotki" skret?


Clip

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, Mitek napisał:

Tutaj masz krótki skręt. W środkowej części lekko wydłuża ale generalnie o to chodzi.

 

Świetna jazda,aczkolwiek dziwna praca rąk, wręcz taka zamachowa  przy każdym skręcie … Ale ja amator na początku, mogę się mylić . 
 
Lubie podglądać jazdę tego typka 😉 fajnie podnosi wewnętrzna,żeby dobrze dociążyć zewnętrzna … bajka jazda 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Victor napisał:

Świetna jazda,aczkolwiek dziwna praca rąk, wręcz taka zamachowa  przy każdym skręcie … Ale ja amator na początku, mogę się mylić . 
 

Bartek tak jeździ, tanecznie, ten ruch ręką ma dokręcić skręt. Henrik - sama przyjemność oglądania. Jeżeli chcesz ogólnie pooglądać wolno jeżdżących zawodników, to fajnie to zestawia @filinator na swoim koncie YT https://www.youtube.com/@FilipChwistek/videos 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Chertan napisał:

Bartek tak jeździ, tanecznie, ten ruch ręką ma dokręcić skręt. Henrik - sama przyjemność oglądania. Jeżeli chcesz ogólnie pooglądać wolno jeżdżących zawodników, to fajnie to zestawia @filinator na swoim koncie YT https://www.youtube.com/@FilipChwistek/videos 

No tak,tylko zastanawiam się,po co? 🤔  Kolegi Bartka  nie znam,jeździ fantastycznie,ba naturalnie dokręca każdy skręt,więc po co jak to określiłeś ,taniec’ rękami? Od tańczenia jest parkiet 🙃 Szukam teraz na szybko odpowiedzi to na myśl przychodzi mi może podkreślenie zakończenia skrętu ? No nie trafia do mnie ta praca rąk a wręcz moim zdaniem lekko psuje całość z jego porządnej jazdy. Styl-stylem ale można zadać kolejne pytanie,jak to jest,że jeden może i bijemy brawo a drugi nie  i jest karcony z lekką szyderą przez jazdę ,z tv’ przed sobą? Gdybym chciał tak machać ręką przed instruktorem tłumacząc że dokręcam skręt na bank spojrzałby spod oka dając do zrozumienia ….

Co do drugiej części-śledzę ten kanał👌

Edytowane przez Victor
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Victor napisał:

No tak,tylko zastanawiam się,po co? 🤔

 Gdybym chciał tak machać ręką przed instruktorem tłumacząc że dokręcam skręt na bank spojrzałby spod oka dając do zrozumienia ….

 

Spróbuj i napisz co odczułeś, nie teoryzuj.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, Victor napisał:

No tak,tylko zastanawiam się,po co? 🤔  Kolegi Bartka  nie znam,jeździ fantastycznie,ba naturalnie dokręca każdy skręt,więc po co jak to określiłeś ,taniec’ rękami? Od tańczenia jest parkiet 🙃 Szukam teraz na szybko odpowiedzi to na myśl przychodzi mi może podkreślenie zakończenia skrętu ? No nie trafia do mnie ta praca rąk a wręcz moim zdaniem lekko psuje całość z jego porządnej jazdy. Styl-stylem ale można zadać kolejne pytanie,jak to jest,że jeden może i bijemy brawo a drugi nie  i jest karcony z lekką szyderą przez jazdę ,z tv’ przed sobą? Gdybym chciał tak machać ręką przed instruktorem tłumacząc że dokręcam skręt na bank spojrzałby spod oka dając do zrozumienia ….

Co do drugiej części-śledzę ten kanał👌

Jest gdzieś jego wypowiedź po co to robi, jeżeli ktoś tak jeżdżący jak on, z potężnym doświadczeniem, uczący wielu ludzi, ma taki ruch/odruch, to po co kwestionować? A szydera z takiego powodu? To tego nie rozumiem. Z resztą o jakie machanie ręką chodzi? Ruch jednolity, konsekwentny. Jakbyś machał tak instruktorowi przy takiej jeździe to chyba za wiele gadania by nie było. Może się podobać, czy nie, ale jazda jest zajebista. 

Z resztą robiliśmy z Filipem pewne ćwiczenia właśnie z zamachem dolnej ręki w celu jeszcze pewnego obniżenia tułowia i przesunięcia biodra. Daje to naprawdę ogromnego kopa poprzez dociśnięcie narty wykonywane w odpowiednim momencie, a to jest celem ćwiczenia. Więc nawet z tego powodu świetnie rozumiem taki ruch. Zatem zdecydowanie zgadzam się z Maćkiem (labasem), spróbuj i napisz. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Chertan napisał:

Jest gdzieś jego wypowiedź po co to robi, jeżeli ktoś tak jeżdżący jak on, z potężnym doświadczeniem, uczący wielu ludzi, ma taki ruch/odruch, to po co kwestionować? A szydera z takiego powodu? To tego nie rozumiem. Z resztą o jakie machanie ręką chodzi? Ruch jednolity, konsekwentny. Jakbyś machał tak instruktorowi przy takiej jeździe to chyba za wiele gadania by nie było. Może się podobać, czy nie, ale jazda jest zajebista. 

Z resztą robiliśmy z Filipem pewne ćwiczenia właśnie z zamachem dolnej ręki w celu jeszcze pewnego obniżenia tułowia i przesunięcia biodra. Daje to naprawdę ogromnego kopa poprzez dociśnięcie narty wykonywane w odpowiednim momencie, a to jest celem ćwiczenia. Więc nawet z tego powodu świetnie rozumiem taki ruch. Zatem zdecydowanie zgadzam się z Maćkiem (labasem), spróbuj i napisz. 

Nie zawsze były ochy i achy nad jazdą kolegi,lata temu zrobiłem wkretkę zamieszczając jego film. Odczekałem kilka stron 😁  w większości krytyki i zaprosiłem Go na forum aby odpisał miszczom .

  • Like 1
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, Chertan napisał:

A szydera z takiego powodu? To tego nie rozumiem.

Ja,nie czynię żadnej szydery wręcz przeciwnie podziwiam styl kolegi,aczkolwiek zamach ręki  który wykonuje nie pojmuje.Jestem na etapie nauki i słyszę  raczej coś odmiennego,staram się oglądać,słuchać,czytam i wyłapuję z czytania to co istotne żeby mój progres postępował a nie żebym stał  w miejscu. Jadąc na stok staram się to wszystko skrupulatnie wprowadzać,choć nie jest to takie proste będąc kilka dni w sezonie na stoku. Ten sport mnie zachwycił strasznie ,ale i kosztuje,więc nauka ma przebiegać prawidłowo . Zadaje pytanie jako ja a nie w imieniu kogoś . Ale w wielu wątkach pytają osoby na początku drogi jak Ja a odpowiedzi są zdoła inne od tego co prezentuje styl kolegi B. Więc, często dostają tzw zjebke za ręce które są szeroko  itd .,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Victor napisał:

No tak,tylko zastanawiam się,po co? 🤔  Kolegi Bartka  nie znam,jeździ fantastycznie,ba naturalnie dokręca każdy skręt,więc po co jak to określiłeś ,taniec’ rękami? Od tańczenia jest parkiet 🙃 Szukam teraz na szybko odpowiedzi to na myśl przychodzi mi może podkreślenie zakończenia skrętu ? No nie trafia do mnie ta praca rąk a wręcz moim zdaniem lekko psuje całość z jego porządnej jazdy. Styl-stylem ale można zadać kolejne pytanie,jak to jest,że jeden może i bijemy brawo a drugi nie  i jest karcony z lekką szyderą przez jazdę ,z tv’ przed sobą? Gdybym chciał tak machać ręką przed instruktorem tłumacząc że dokręcam skręt na bank spojrzałby spod oka dając do zrozumienia ….

Co do drugiej części-śledzę ten kanał👌

oj Victor uważaj co piszesz bo jeszcze spotka Cię los @Gabrik a 🙂

  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Victor napisał:

No tak,tylko zastanawiam się,po co? 🤔  Kolegi Bartka  nie znam,jeździ fantastycznie,ba naturalnie dokręca każdy skręt,więc po co jak to określiłeś ,taniec’ rękami? Od tańczenia jest parkiet 🙃 Szukam teraz na szybko odpowiedzi to na myśl przychodzi mi może podkreślenie zakończenia skrętu ? No nie trafia do mnie ta praca rąk a wręcz moim zdaniem lekko psuje całość z jego porządnej jazdy. Styl-stylem ale można zadać kolejne pytanie,jak to jest,że jeden może i bijemy brawo a drugi nie  i jest karcony z lekką szyderą przez jazdę ,z tv’ przed sobą? Gdybym chciał tak machać ręką przed instruktorem tłumacząc że dokręcam skręt na bank spojrzałby spod oka dając do zrozumienia ….

Co do drugiej części-śledzę ten kanał👌

Kristoffersen podobnie. Nie jest to naleciałość od zbijania tyczek? Nawet jesli w swobodnej ruch nieco inny. PS doczytałem post cytowany przez Chertana w którym Bartek tłumaczy. Dużo byłych zawodników tak jezdzi.

Edytowane przez star
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Chertan napisał:

 

A sam Bartek pisze o ruchu łapki w tym poście. I ma rację, jak się komuś nie podoba to trudno. 

 

Dzięki,nie czytałem tego . Kolega Bartek pisze w odp do Markosa ,to co u góry po części napisałem czyli kończy skręt tym ruchem …

Edytowane przez Victor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Jan napisał:

wrzuć filmik z Twoim krótkim skrętem

Ale co ja mam wrzucać po 40 dniach jazdy ? Jak będzie z 500 dni na liczniku to wrzucę  ale na to lat trzeba. W góry mam ile mam a póki co się nie przeprowadzę zeby jeździć po 100 lub więcej dni w sezonie . Żeby zadowolić kogoś swoją jazdą bądź nie . Uczę się to wystarczy. Nie teoretyzuje . Pytam !

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Jan napisał:

zlituj się dobry człowieku - napisałeś ponad 10 tysięcy postów, nawt nie wiem gdzie tego szukać

Chłopie jesteś w internecie. Nawet adminem zdaje się, ogarnij się. A jak chcesz kogoś przeegzaminować polecam kogoś w domu, chyba, ze już wszystkich przeegzaminowales i się nudzisz przed świetami. Może pomóż w kuchni, choć u ciebie jakiś inny taki tradycyjny staropolski katolicki obyczaj, wiec sam już nie wiem.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Jan napisał:

masz nakręcony ?

Ale co Janie chcesz oglądać ? Kogoś na początku drogi która ma wszystko do poprawy. Toż to właśnie pytam? Jak z takim ruchem ręki jest! . Jako osoba która była dopiero co na kursie słyszałem co innego,żeby takich ruchów nie wykonywać . Czytam co chwila na forach jak Ci którzy jeżdżą od lat dają wskazówki tym na początku żeby też tak nie robili. Ja nikogo się nie czepiam staram się zrozumieć,wyjazd mam tuż-tuz,więc znowu szansa na ćwiczenia i naukę . 

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Chertan napisał:

Z resztą obczaj od przodu jak to się zmienia zależnie od długości i dynamiki skrętu, ma konkretny cel 

 

Dzięki ponownie ,

..pierwszy zjazd jest mega instruktorski,szkoleniowy i można wykonać go zdecydowanie dynamiczniej zacieśniając/zawężając  skręt bez tego zbędnego dużego łuku który w drugim zjeździe z ruchem tej ręki daje (tak mi się wydaje ) złudne poczucie większej dynamiki…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...