Skocz do zawartości

czy to jest "krotki" skret?


Clip

Rekomendowane odpowiedzi

22 minutes ago, Marcos73 said:

Zapomniałem o tym. Ale jeszcze sporo czasu i będę próbował.

pozdro

Jak uważasz. Dla mnie nie ma  znaczenia ani czy będziesz próbował ani czy Ci się powiedzie. Ostatnie czego bym chciał, to żebyś zrobił sobie krzywdę próbując mi coś udowodnić.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Marcos73 napisał:

Wiedzieć, a rozumieć nie mówiąc już wytłumaczyć to dwa różne światy. Ja jestem jak 4 letnie dziecko. Chcę wiedzieć, więc zadaję dużo pytań. Ale jestem inny, muszę to zrozumieć, inne dzieci przyjmują bezrozumnie to do wiadomości, ale ja jestem inny.

Przypomniałeś mi jak mój szwagier uczył 4-letnią córkę "trzymaj narty równolegle"... Na szczeście umiał to pokazać bez wykładu geometrii Euklidesa.....  😉

  • Like 2
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, mig napisał:

Przypomniałeś mi jak mój szwagier uczył 4-letnią córkę "trzymaj narty równolegle"... Na szczeście umiał to pokazać bez wykładu geometrii Euklidesa.....  😉

Część

I słusznie. Ale szwagier nie uczył dorosłych.

Z dziećmi jest prosta sprawa bo myślą. Z dorosłymi niestety tak nie jest. Oni myślą ale jednocześnie próbują wyprzedzać, są mądrzejsi bo mają doświadczenie, obycie i umiejętność bycia asertywnym.  W skrócie - gówno wiedzą a się mądrzą - tzw starryzm.

Ja chętnie pogadam na stoku.

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, star napisał:

Jak przestaniesz pisać na forum to i owszem. Choć nie namawiam cie do tego. Ciagle Ci się zdaje, że to twój folwark. A czy ty mi odpisujesz lub czy ja dla ciebie istnieje to wali mnie to, że się wyrażę tak abyś zrozumiał. A pisał będę gdzie będę chciał, bo to forum i taka jego rola. Co ty chcesz jakieś światy rownolegle kreować?

Nie. Po prostu po raz kolejny - już nie wiem który proszę Cie o taką elementarną uczciwość, taką zwykłą narciarską. Nie mam wielkich oczekiwań ale proszę. Jeżeli coś piszę to piszę w tematach i znanych - przede wszystkim praktycznie - i, znacznie lepiej znanych niż tobie. nie zabieram głosu w tematach dotyczących skitour czy narciarstwa wysokogórskiego itd. po prostu bądźmy uczciwi.

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Marcos73 napisał:

Szymek

w tym sezonie już 13 dni wyjazdowych mam, teoria leży. Mam nadzieję, że przyjedziesz do Zwardonia i pokażesz na ile u Ciebie Twoja teoretyczna wiedza pokrywa się z praktyką.

pozdro

Kurwa, gonię tego króliczka, a on spieprza. Dopiero 10 pykło🥲

3 godziny temu, Mitek napisał:

Cześć

Marek, jestem praktykiem, jak się spotkamy, na co wielką mam nadzieję to z przyjemnością wyłuszczę Ci nasyconą uproszczeniami a przez to prostą w przekazie teorię praktyczna linii spadku stoku. Jeżeli moje "Nie" Cię ubodło (a szczerze mówiąc nie sądzę boś normalny) to przepraszam ale pamiętaj, że z wykształcenia jestem geologiem w związku z powyższym geometrię trójwymiarową raczej ogarniam nawet jak mam tylko mapę. 😉

Jak zaczniesz tłumaczyć linię spadku stoku geologicznie w 3D to już wszyscy polegną. Pozostanie czepiać się przecinków. 

  • Like 1
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Piotrek: Wyjeżdżamy krzesłem w Zwardoniu na górę, zjeżdżamy w lewo, hamuje nas do zatrzymania i ..., gdzie jest stok? I gdzie jest linia jego spadku w tym konkretnym wypadku?

A dla dociekliwych... jak się zmienia? Jakie zmienne wpływają na te zmiany?

Swego czasu na jakichś praktykach byłem świadkiem następującej sytuacji:

Bieg terenowy po pierwszym roku geologii na zaliczenie. Dziewczyna ma zmierzyć przy pomocy prostego kompasu geologicznego nachylenie zbocza - to fajne urządzenie bo mierzy kierunki a jednocześnie kąty nachyleń i do tego jest poziomica i pionem itd:

Dziewczyna mierzy - prawidłowo i podaje wynik: 75 stopni. Stoimy na tym stoku, koleżanka mierzy jego nachylenie w dół...

Czy jest Pani pewna? - pada pytanie prowadzącego..proszę powtórzyć pomiar.

Sytuacja się powtarza.

Czy może Pani pokazać np nachyleniem dłoni jaki to jest kąt 75 stopni.

Dziewczyna pokazuje praktycznie środek ziemi palcami usztywnionej dłoni..

 Czy jest Pani pewna pomiaru? Stoi Pani na zboczu, którego nachylenie Pani mierzy. Czy Pani to rozumie?

Oczywiście, Proszę mi nie sugerować że jestem jakaś głupia...!

Więc jaki jest kąt nachylenia zbacza?

75 stopni!!!

To akurat była Pani ale Panowie są jeszcze gorsi bo chcą się w pewnym momencie bić - wiedzą swoje. ;)\

Pozdro

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

linie spadku widać dobrze w czasie przyzwoitego deszczu. np wczoraj.... ;-).

No tak..... Wytłumaczenie koleżankom co pokazuje teodolit a nie daj boże tachymetr ( co za straszna nazwa) zwykle przerastało nasze zdolności.... 

(tak, tak, wiem co to seksizm)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, mig napisał:

linie spadku widać dobrze w czasie przyzwoitego deszczu. np wczoraj.... ;-).

No tak..... Wytłumaczenie koleżankom co pokazuje teodolit a nie daj boże tachymetr ( co za straszna nazwa) zwykle przerastało nasze zdolności.... 

(tak, tak, wiem co to seksizm)

Kobiety to prędzej znają tachograf, przynajmniej niektóre. 🙂 *

 

Co do nachylenia to jego postrzeganie jest złudne. Jeśli nie mamy doświadczenia, wydaje nam się, że teren jest bardziej stromy niż w rzeczywistości. Lata temu, na kursie turystyki wzimowej, instruktor zapytał na jakim nachyleniu jesteśmy. Wydawało się bardzo stromo, już niedaleko do pionu, więc odpowiedź była 70 stopni. Po pomiarze wyszło 35 🙂

 

 

 

* - bo oglądają yutuberkę co jeździ "tirem" po EU 🙂

Edytowane przez Spiochu
  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Spiochu napisał:

Kobiety to prędzej znają tachograf, przynajmniej niektóre. 🙂 *

 

Co do nachylenia to jego postrzeganie jest złudne. Jeśli nie mamy doświadczenia, wydaje nam się, że teren jest bardziej stromy niż w rzeczywistości. Lata temu, na kursie turystyki wzimowej, instruktor zapytał na jakim nachyleniu jesteśmy. Wydawało się bardzo stromo, już niedaleko do pionu, więc odpowiedź była 70 stopni. Po pomiarze wyszło 35 🙂

 

 

 

* - bo oglądają yutuberkę co jeździ "tirem" po EU 🙂

Wiozłem taką jedną - młode dziewczę blond, drobniutka, bla bla carem. Wyjezdzamy z MOPu, poprawiam okulary, wiec jakoś puściłem kierownice i na krawężnik jakby się toczę - była pierwsza, złapała za kierownice abyśmy nie wjechali na ten krawężnik, choć ja tez bym chwile później to zrobił. Ciagle na radarze, patrzyła w lusterko, jak wyprzedzaliśmy, mimo, ze ekspresówka i niby wiele się nie działo. Okazało się, ze ma prawko na tira bo chcieli z chłopakiem zjeździć eu wiec zrobili prawka i pojezdzili sobie z deka tak uprzedzeniom wbrew i wbrew pozorom. Żadna tam Pilarczyk^, ale jednak. Innym razem jechałem jako pasażer, kierowal jakiś facio trochę dziwnie bo bliskie najazdy na autostradzie i pozna zmiana pasów, starej daty, pewno  z czasów przed autostradowych, obok młoda skrzypaczka wiec jakos tak z tematów moto wykluczona stereotypowo do czasu kiedy okazało się, ze smiga jakimś ścigaczem, znaczy motorem Hondy... ot życie...

xpilarczyk_USA2.jpg.pagespeed.ic.a7BCjL1

^https://www.karolinapilarczyk.pl/info/auto/

 

Edytowane przez star
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Mitek napisał:

Nie. Po prostu po raz kolejny - już nie wiem który proszę Cie o taką elementarną uczciwość, taką zwykłą narciarską. Nie mam wielkich oczekiwań ale proszę. Jeżeli coś piszę to piszę w tematach i znanych - przede wszystkim praktycznie - i, znacznie lepiej znanych niż tobie. nie zabieram głosu w tematach dotyczących skitour czy narciarstwa wysokogórskiego itd. po prostu bądźmy uczciwi.

Pozdro

Twoja sprawa. Pisz jak chcesz. Nic mi do tego. W tym wątku uczciwie napisałeś, ze dzieci wiedzą, jak są z tobą na stoku, gdzie ta linia, gdzie skręcić i się zatrzymać i tak w ogóle, nawet tego nie skomentowałem... ps miejsce na uczciwość na forum widziałbym w innych aspektach, ale nikogo pouczać nie zamierzam, sensu to nima, bośmy już stare niereformowalne niestety chłopy, o ego się wszystko rozbija jak słusznie zauważył PS.

Edytowane przez star
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.01.2024 o 18:16, SzymQ napisał:

Do niedawna twierdziłeś, że gardzisz teorią, a teraz nagle zapragnąłeś wszystko wiedzieć. Nawoływałeś, żeby jeździć a nie teoretyzować, więc może to też dobra porada dla Ciebie. Jeździj zamiast kręcić koperkową aferę, bo nie zrozumiałeś z teorii czegoś, co dla przeciętnego narciarskiego teoretyka nie brzmiało niezrozumiale...

Jak na przykład te, żeby jeździć zamiast pytać? 🤔

Szymek

Zauważyłem, że od pewnego czasu coś Ci leży na żołądku, próbujesz się wyrzygać, ale Ci się nie udaje. Mogę tylko współczuć.

Nic nikomu nie muszę udowadniać, a tym bardziej Tobie, na szczęście jestem na etapie życia, że co raz więcej mogę niż muszę, czego Tobie i wszystkim życzę.

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minutes ago, Marcos73 said:

Szymek

Zauważyłem, że od pewnego czasu coś Ci leży na żołądku, próbujesz się wyrzygać, ale Ci się nie udaje. Mogę tylko współczuć.

Nic nikomu nie muszę udowadniać, a tym bardziej Tobie, na szczęście jestem na etapie życia, że co raz więcej mogę niż muszę, czego Tobie i wszystkim życzę.

pozdro

Tak. Masz rację.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

75 procent to plus minus 35 stopni. 

Jednostka robi różnicę a obie miary są przyjmowane ... Choć osobiście % w sporcie działa lepiej (przy stole też 😉 ).

Pozdrawiam,

M.

ps. W inline alpine standardem jest opis nachylenia stoku %, jak w normach drogowych. 

  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Marcos73 napisał:

Szymek

Zauważyłem, że od pewnego czasu coś Ci leży na żołądku, próbujesz się wyrzygać, ale Ci się nie udaje. Mogę tylko współczuć.

Nic nikomu nie muszę udowadniać, a tym bardziej Tobie, na szczęście jestem na etapie życia, że co raz więcej mogę niż muszę, czego Tobie i wszystkim życzę.

pozdro

Marek, zauważyłem, że od pewnego czasu coś Ci leży na żołądku... Szymek tym bardziej nikomu nic nie musi udowadniać, a wistowałeś, dość słabo trzeba to uczciwie przyznać, mimo, że Cię lubię, chyba jednak Ty, to może ja przypomnę*, cyt.: Mam nadzieję, że przyjedziesz do Zwardonia i pokażesz na ile u Ciebie Twoja teoretyczna wiedza pokrywa się z praktyką.

*

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, star napisał:

Marek, zauważyłem, że od pewnego czasu coś Ci leży na żołądku... Szymek tym bardziej nikomu nic nie musi udowadniać, a wistowałeś, dość słabo trzeba to uczciwie przyznać, mimo, że Cię lubię, chyba jednak Ty, to może ja przypomnę*, cyt.: Mam nadzieję, że przyjedziesz do Zwardonia i pokażesz na ile u Ciebie Twoja teoretyczna wiedza pokrywa się z praktyką.

*

 

Dzięki Tadek za przytoczenie cytatu. Za film też.

pozdro

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 hours ago, star said:

Szymek tym bardziej nikomu nic nie musi udowadniać (...)

 

Jeśli zlot przeniósłby się w Karkonosze, to faktycznie chyba byłbym zdania, że nie muszę nikomu nic udowadniać. W Zwardoniu jednak mogę udowodnić zainteresowanym, że teoria wyprzedza u mnie praktykę. Przyjedź, to też się o tym przekonasz🤣

  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, SzymQ napisał:

że teoria wyprzedza u mnie praktykę

To się ciesz, że coś masz opanowane. Mnie (a sprawdziłem) zajęło 2 lata przyswojenie tematu przekraczania Lini spadku stoku, a gdzie reszta???? Teoretycznie to przy takim tempie to nie mam szans w tym życiu opanować nawet niewielkiej części. Na szczęście miałem dużo czasu i opanowałem zakładanie nart i butów, ale chyba dlatego, że tutaj teoria miała mały udział.

pozdro

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Marcos73 napisał:

To się ciesz, że coś masz opanowane. Mnie (a sprawdziłem) zajęło 2 lata przyswojenie tematu przekraczania Lini spadku stoku, a gdzie reszta???? 

Przekraczanie granic..... Maly krok człowieka ale wielki ludzkości.... 

  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...