Jump to content

filinator

Members
 • Posts

  555
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

filinator last won the day on October 31 2021

filinator had the most liked content!

Recent Profile Visitors

387 profile views

filinator's Achievements

Proficient

Proficient (10/14)

 • Reacting Well
 • First Post
 • Collaborator
 • Posting Machine
 • Conversation Starter

Recent Badges

15

Reputation

 1. Dwa wolne miejsca na zakończenie sezonu na Kitzsteinhorn Termin 23-27 kwietnia- 5 dni na nartach. Szkolenie z wideoanalizą dla chętnych. https://ski-world.pl/oferta/wyjazdy-zagraniczne
 2. Terminy ostatnich dwóch wyjazdów szkoleniowych: 2-6 kwietnia, oraz 23-27 kwietnia. Oba wyjazdy na Kitzsteinhorn, każdy to 5 dni na śniegu, szkolenie dla chętnych. https://ski-world.pl/oferta/wyjazdy-zagraniczne
 3. Mam jeszcze dwa miejsca na wyjazd do Saalbach-Hinterglemm, Schmitten i ewentualnie( w cieplejsze dni) Kitzsteinhorn. Termin 19-23 marca, 5 dni na śniegu. Info i kontakt : https://ski-world.pl/oferta/wyjazdy-zagraniczne
 4. Spędziłem na tych elanach scx dł. 174 cm trzy dni w Saalbach-Hinterglemm. Co do warunków, przez cały dzień twardo i bardzo twardo, po południu mocno wyślizgane. W nocy mróz do -15 , w dzień na lekkim minusie, do słońca cieplej, ale stoki cały czas twarde. W porównaniu do salomona s/race pro 175 elany są nartami lubiącymi pozycję z przodu. Idealne inicjują od dziobów, inaczej niż salomony. Na s/race pro mogę w pozycji centralnej, bez parcia na przody zainicjować bardzo ciasny skręt na krawędziach, elany wymuszają na mnie pozycję wychyloną, inaczej jadą od razu dłuższym promieniem. Wystarczy jednak zacząć przez mocno dociśnięte dzioby i wtedy bliżej jest im do slalomek niż do narty gigantowej. Niemniej w długim skręcie, są bardzo stabilne. Wolniejsze z krawędzi na krawędź od salomonów, na bardzo twardym trzymanie bardzo dobre, ale o salomonach bym powiedział: wybitnie bardzo dobre. Dynamika narty sportowej, ale bez jakiegoś pazura, typu "urwie nogi lub sponiewiera". Dla mnie narta do jazdy cały dzień. Nie wiem jaka jest ta narta w modelu 21/22, bo ponoć inną płytę ma. Oby ciut twardszą .
 5. Mitek, zakupy sprzętowe zrobiłem w tym sezonie na kilka sezonów (3 pary nart i 1 para butów), a to z tego względu, że niestety w przyszłym roku, ceny nart pójdą raczej bardziej, niż mniej w górę. Po prostu, zrobiłem małe zapasy:)
 6. U salomona s/race pro 165 to komórkowa slalomka, s/race pro 175 ma taką samą budowę, ale inne taliowanie i przy tej dł. promień 15m. Obie mają tą samą płytę P80, w sumie dość mało krawędzi i pod butem 65 mm. Dla mnie narta idealna, bo można na niej pojechać i krótkim skrętem i w długim jest w miarę stabilna. Ale przy swojej sztywności, żeby pojechać dynamicznie potrzebuje twardego podłoża, inaczej wgryza się mocno w śnieg . Z pewnością jest to też wina tuningu tej narty, bo podobnie jak s/ race pro 165 z fabryki wychodzi z podcięciem 0,5. Stąd też mój drugi zakup, bardziej łagodnej hybrydy( mam taką nadzieję) , czyli scx elana. Bo to narta konstrukcyjnie zbliżona do "cywilnej" slalomki, czyli slx fusion. Spodziewam się, że w marcu w Saalbach z rana będę miał fajne , twarde warunki, ale w południe i po południu stoki będą już " puszczać". I dlatego zabieram na ten wyjazd scx, a nie s/ race pro 175. Jak wrócę, coś napiszę o narcie.
 7. Mocno dynamiczne. Sztywne, i zdecydowanie na twarde warunki.
 8. Salomon s/race pro 165 i s/race pro 175 Stąd zakup scx ,żeby mieć taką hybrydę, ale w wersji bardziej "cywilnej".
 9. Cześć, mam tą nartę w długości 174 cm. ale stoi w serwisie od stycznia. Zabiorę ją dopiero na marcowy wyjazd do Saalbach, więc jeśli chcesz, to Ci mogę coś o niej napisać dopiero po przyjeździe, czyli po 10-tym marca.
 10. <iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/ZlB31Lxu0lQ" title="YouTube video player" frameborder="0" allow="accelerometer; autoplay; clipboard-write; encrypted-media; gyroscope; picture-in-picture" allowfullscreen></iframe>
 11. Od 8 czy 9 lat na planach są te dwie gondole łączące. W ostatnim vlogu z Drei Zinnen Jacek Ciszak ze skionline mówił, że jest już pewne, że w ciągu 3 lat nastąpi to połączenie. Fakt, wtedy będzie to już ośrodek super ,super. Te Tre Cimy są widoczne , ale z takiej perspektywy, że nie widać ich walorów. Lepiej widać np. Croda Del Toni czy Cima Croda Rosa. Ale widoki ogólnie fantastyczne.
 12. Ciekawe czy się gdzieś spotkaliśmy, my byliśmy od 11-do 15. Austriacy nas wystawili, więc wybraliśmy właśnie Drei Zinnen i wszyscy zakochaliśmy się w tej małej, ale bardzo fajnej stacji. Do listy Gabrika dorzucę trasę 13 i 13a, długa, szeroka czerwona( 13 a czarna) 900 m przewyższenia i 4 km długa. Robiona na raz, wypalała uda.
×
×
 • Create New...