Jump to content

filinator

Members
 • Posts

  535
 • Joined

 • Last visited

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

filinator's Achievements

Proficient

Proficient (10/14)

 • First Post
 • Collaborator
 • Posting Machine
 • Conversation Starter
 • Week One Done

Recent Badges

4

Reputation

 1. Termin listopadowy- brak wolnych miejsc Termin grudniowy- jedno wole miejsce. https://ski-world.pl/oferta/wyjazdy-zagraniczne
 2. 1 termin 11-14.11.2021 4 dni Kitzsteinhorn - 3 wolne miejsca 2 termin 11-15.12.2021 5 dni Lungau (Aineck,Katschberg,Grosseck-Speiereck) cena karnetu 209 euro- 4 wolne miejsca 3 termin 08-12.01.2022 5 dni Lungau(Aineck,Katschberg,Grosseck-Speiereck i Fanninberg) też cena karnetu 209 euro 4 termin 05-09.03.2022 5 dni Saalbach-Hinterglemm - 5 wolnych miejsc 5 termin 19-23.03.2022 5 dni SkiWelt - cena za karnet 205 euro 6 termin 02-06.04.2022 5 dni Kitzsteinhorn 7 termin 23-27.04.2022 5 dni Kitzsteinhorn lub Molltaler Wyjazdy 1,2 i 4 planowane są dwa busy, ilość wolnych miejsc w drugim busie. Pozostałe, w zależności od ilości chętnych.
 3. Zapraszamy kolejny rok na wyjazdy do Austrii: http://ski-world.pl/oferta/wyjazdy-zagraniczne
 4. Zupełnie nowa marka od Marcela Hirschera: https://www.bruendl.at/en/products-brands/brands/van-deer#produkte
 5. I kolejny ,który nawet się nie zająknie o inicjowaniu wewnętrzną)
 6. Odnośnie tego co pisze Piotr .Wystarczy popatrzeć na ślad na śniegu po skręcie,gdzie i kiedy zaczyna zewnętrzna,a kiedy wewnętrzna narta.Na fazę przejścia za skrętu w skręt.
 7. I w zasadzie to już wyjaśnia temat.
 8. Wiem Andrzeju. Ja to widzę tak: Kontrrotacja - jeśli występuje rotacja stóp, wiadomo musimy wykonać ją żeby nas nie obróciło. Wykonujemy w fazie sterowania. Jeśli tą pozycję ciała utrzymamy do fazy przejścia, mamy doczynienia już z antycypacją. W skręcie ciętym, nie ma kontrrotacj, bardziej kontrą bym nazwał. A antycypacja jak najbardziej, ale zawsze w fazie przejścia ze skrętu w skręt. Sorry, ale piszę z telefonu.
 9. Dość prosto o tym co w temacie: https://www.youtube....h?v=8eaBHNb7yCA
 10. Adamie,staram się nie skupiać.To już jest wdrukowane.Co do wewnętrznej napiszę już ostatnie zdanie: mam nadzieję,że się kiedyś wszyscy spotkamy na stoku,pokażemy,wyjaśnimy,pogadamy.Bo takie pisanie niewiele wnosi,każdy z nas trochę inaczej podchodzi do tematu. Ale żeby nie studzić tematu wrzucę zagadkę-prośbę. Poniżej film HH : https://www.youtube....h?v=rnxgi-lDa1s   I tu prośba: znajdźcie na filmach Haralda z jego luźnej jazdy choć trzy skręty wykonane w sposób,który pokazuje na płaskim terenie, PS.A tak przy okazji.Podoba się Wam,bo mnie nie.Za to podoba mi się jazda Haralda,jako taka.I wielki szacun za technikę w jego wieku i po tych operacjach(kolana i implant biodra).
 11. https://www.youtube....&index=2&t=261s   Jak ktoś nie za bardzo z włoskim,wystarczy kliknąć na filmie ikonkę tekstu ,pojawi się tłumaczenie po angielsku.
 12. J.F.Beaulieu nigdy nie wspominał o inicjacji skrętu z wewnętrznej.Natomiast bardzo często powtarza "from outside to outside"Polecam jego kanał,i filmy dla Projected Production(Macglashan,Lorenz i spółka) Nie jest drogo, raptem 9,99 australijskich dolarów za miesiąc.Kilkanaście filmów,5 kwietnia nowy,Berger,Takao,Lorenz ,Taugwalder,Spettel,Ballou,JF,i inni. To wszystko to czołówka światowa demonstratorów,z różnych krajów i różnych szkół,wszyscy są w demo teamach na kongresy Interski. Warto. Link: https://www.projectedproductions.com/
×
×
 • Create New...