Skocz do zawartości

Narty slalomowe, czy może coś innego? Salomon s/race SL 10


Mitchu

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, mlesik napisał:

To przynajmniej do wyboru slalomek się zgadzamy.

 

A co do zakończenia jazdy przecinając całą szerokość pozostanę przy swoim zdaniu. Zawsze może jechać ktoś z tyłu z większą prędkością i być zaskoczonym takim wg mojej opinii fatalnym manewrem. Potem jest dyskusja kogo wina...

Wina jest tego co był wyżej - można jeszcze zakończyć jazdę efektownym podjazdem na krawędzi pod górę

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 12/14/2023 at 9:10 PM, Mitchu said:

 

10. Upatrzyłem sobie narty - Salomon S/Race SL 10 (165cm | 121-68-104 | promień 13m)

Na dotychczasowych nartach (Salomon S/Max 8 ) jeździło się nie do końca dobrze. Czułem, że ciężko się na nich skręca, a to powodowało mniejszą radość z jazdy i też mniejszą pewność na trasie, bo miałem wrażenie, że w razie sytuacji awaryjnej nie będę w stanie zareagować na nich tak szybko jak bym chciał.

Na slalomce jeździ się "fajniej" bo maskuje braki techniczne- nawet siedząc na tyłach i na górnej narcie można ciasno skręcić. Ta "pewność" przy złej technice jest bardzo złudna, a braki techniczne pęknie wychodzą na slalomie 😉

Jeżeli chcesz robić jak najszybsze postępy to: 1. Dłuższa narta z większym promieniem. 2. Wolniejsza jazda, szczególnie na zatłoczonych stokach jak na nagraniu. 3. Szkolenia, szkolenia i jeszcze raz szkolenia.*

Z naciskiem na trzeci punkt.

*W krótkim terminie na pewno mniejsza frajda z jazdy niż na SL, ale nikt nie mówił, że będzie łatwo 😛

5 hours ago, mlesik said:

Skręt masz slalomowy może buty za miękkie bo lecisz na tyłach- 

Siedzenie na tyłach przez zbyt miękkie buty? 🤔

Edytowane przez Flex 40
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Flex 40 napisał:

Na slalomce jeździ się "fajniej" bo maskuje braki techniczne- nawet siedząc na tyłach i na górnej narcie można ciasno skręcić. 

no i oto chodzi aby maskowała 

 

Godzinę temu, Flex 40 napisał:

braki techniczne pęknie wychodzą na slalomie 

nie każdy startuje w slalomie

  • Like 2
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mlesik oczywiście, że nie - to nie do Ciebie. Kolega nie ogarnia skręt stop. Może plecaczek przeszkadza albo rączki, co zgubiły telewizor. 

A ogólnie - ktoś tam szamocze się na filmie i przyznam, że nawet ponad stokową średnią ale robić z tego doktorat testując narty w tak fatalnym miejscu? I te rozpiski na milimetry.. nie mogę znaleźć ale gdzieś tam mam zapisne zdjęcie Zu z Blossom 185 GS R>21... ona miała wtedy 11 lat .. komentarz brzmial : to fajna narta ale nie chcę takiej bo jest czarna. 

Nie wyrażam opinii na temat nart. 45 sezonów,  w porywach 100 dni z nartami pod nogami. I co z tego? Nic. Subiektywne wrażenia, zależne od warunków, nastroju, pogody, miejsca ... zajmij się sobą i pozwól nartom nie przeszkadzać. 

M.

  • Like 4
  • Thanks 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Marcos73 napisał:

Cze

Wchodzę pod autobus tudzież ciężarówkę, bo mam światło zielone, a w głowie wielką pustkę.

Gówno mnie obchodzi że się nie zatrzyma, tak czy siak będzie oczywista jego wina....

pozdro

ps. Nawet się mi zrymowało. Taki Rap ze wsi zwanej Krakowem.

Dziś tak w radio leciało: przyjechali z miasta na wies nie ma czego obejrzec ani gdzie zjesc, ale to o innej wsi było, z tych większych, a przecież prawie obiecałem, ze wspominał nie będę. PS rady dał max na maksa, wiec się nie będę sam wygłupiał, sorry wróć... marx... Marks? A gdzie się podział Spencer?

Edytowane przez star
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Marxx74xxx napisał:

@mlesik oczywiście, że nie - to nie do Ciebie. Kolega nie ogarnia skręt stop. Może plecaczek przeszkadza albo rączki, co zgubiły telewizor. 

A ogólnie - ktoś tam szamocze się na filmie i przyznam, że nawet ponad stokową średnią ale robić z tego doktorat testując narty w tak fatalnym miejscu? I te rozpiski na milimetry.. nie mogę znaleźć ale gdzieś tam mam zapisne zdjęcie Zu z Blossom 185 GS R>21... ona miała wtedy 11 lat .. komentarz brzmial : to fajna narta ale nie chcę takiej bo jest czarna. 

Nie wyrażam opinii na temat nart. 45 sezonów,  w porywach 100 dni z nartami pod nogami. I co z tego? Nic. Subiektywne wrażenia, zależne od warunków, nastroju, pogody, miejsca ... zajmij się sobą i pozwól nartom nie przeszkadzać. 

M.

Cześć

No widzisz, a Kacper jak pierwszy raz - założył porządnego GSa, no trochę starszy był - to powiedział, że super, ale nie była to czarna narta. Po prostu dałeś jej złe narty - to znaczy w złym kolorze - i tyle.

A powracając...: kolega przytacza modele i parametry ale podchodzi do sprawy moim zdaniem dość sensownie. Porównuje narty jako przedstawicieli grup sprzętu a nie konkretne modele. Jasne, że przy sposobie jazdy prezentowanym na filmach znaczenia ma w 95% długość ale też szybkość reakcji narty na "zmianę halsu" - że tak to nazwę - co kolega podkreśla jako zaletę. Nie oceniam jazdy bo nikt mnie o to nie prosił ale sugestie co do doboru narty są dwie:

Jeżeli zamierzasz dalej jeździć tym śmigopodobnym stylem - kup SL i baw się dobrze. Jesteś sprawny kontrolujesz to co się dookoła Ciebie dziej umiesz szybko zmieniać kierunek tylko opanuj skręt stop.

Jeżeli chcesz się porządnie nauczyć jeździć to sugeruję nartę typu GS i szkolenie. Typu GS nie znaczy GS ale np Mastera o długości wzrost +5 i praca nad pełnym skrętem, fazą sterowania skrętem, przejście cięty ślizgowy i odwrotnie no i oczywiście ułożenie sylwetki.

Pozdrowienia

Edytowane przez Mitek
  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Generalnie ciała dały trzy osoby. Po pierwsze Ci dwaj co rozstawili się na środku stoku, po drugie ten co sypał z góry. Widział przed sobą narciarza, który omijał ich z lewej, to postanowił się zmieścić z prawej. Jednak płonna to była nadzieja.

Wnioski: nie jeździć jak idiota, nie stać jak idiota.

Edytowane przez Kubis
  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Kubis napisał:

Generalnie ciała dały trzy osoby. Po pierwsze Ci dwaj co rozstawili się na środku stoku, po drugie ten co sypał z góry. Widział przed sobą narciarza, który omijał ich z lewej, to postanowił się zmieścić z prawej. Jednak płonna to była nadzieja.

Wnioski: nie jeździć jak idiota, nie stać jak idiota.

Ale nagrywany również nie obserwował otoczenia a skręt stop zrobił gdzie zrobił,gdyby choć ze dwa ruchy w prawo głową byly może dostrzegł by pędzącego wariata ,od jego zatrzymania jest dosłownie sekunda kiedy dostaje strzał …  o uderzającym nie ma co tu pisać bo raczej nie panował nad prędkością a o otoczeniu już nie wspominając … 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A poza tym miał gdyby miał czerwona kurtkę to by zdarzył.... Kombinujecie jak koń pod górę. Wina jest oczywista jak nigdy. Zapierdalać tys cza umić.... I wiedzieć kiedy, bo można kogoś zabić lub okaleczyć na zawsze - strzał w nogi z krawędzi narty jak na filmie nie ma prawa skończyć się tylko siniakiem..... ;-((

To o czym piszecie to ew. przezorność.

Edytowane przez mig
  • Like 6
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, Kubis napisał:

Generalnie ciała dały trzy osoby. Po pierwsze Ci dwaj co rozstawili się na środku stoku, po drugie ten co sypał z góry. Widział przed sobą narciarza, który omijał ich z lewej, to postanowił się zmieścić z prawej. Jednak płonna to była nadzieja.

Wnioski: nie jeździć jak idiota, nie stać jak idiota.

Przepraszam ale to nieprawda, że zawiniły 3 osoby. Nie można szukać winnych tam gdzie ich nie ma. Zgodnie z logiką i przepisami winny jest oszołom jadący z góry z prędkością niekontrolowaną bo nieadekwatną do swoich umiejętności.

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, wojtek pw napisał:

Przepraszam ale to nieprawda, że zawiniły 3 osoby. Nie można szukać winnych tam gdzie ich nie ma. Zgodnie z logiką i przepisami winny jest oszołom jadący z góry z prędkością niekontrolowaną bo nieadekwatną do swoich umiejętności.

Ale wniosek słuszny 😉

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Nawet nie chce mi się komentować wywodów kolegów o zbiorowej winie.

Można rozkminiać sporo możliwości różnych lepszych zachowań ale prawda jest jedna. Uderzający jest winien w 100%.

Zresztą, to film stary jak świat i historia wałkowana nie raz. Tylko co ten film ma wspólnego z nartami SL i pytanie twórcy tematu...??

Pozdro

Edytowane przez Mitek
  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, mig napisał:

A poza tym miał gdyby miał czerwona kurtkę to by zdarzył.... Kombinujecie jak koń pod górę. Wina jest oczywista jak nigdy. Zapierdalać tys cza umić.... I wiedzieć kiedy, bo można kogoś zabić lub okaleczyć na zawsze - strzał w nogi z krawędzi narty jak na filmie nie ma prawa skończyć się tylko siniakiem..... ;-((

To o czym piszecie to ew. przezorność.

Do większości wypadków przyczyniły się obie strony (a czasem ktoś jeszcze), mimo innych wyroków prawa i komentarzy mitka. Tutaj jednak kamikadze ostatnie metry leciał w powietrzu. Wbił na ściankę, bez kontroli i to jeszcze obok stojących ludzi. Miał miejsce żeby ominąć stojącego, tylko lecąc nie da się skręcać. Nie ma tu o czym dyskutować. A stanie na środku oczywiście też naganne, ale przynajmniej w widocznym miejscu.

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Spiochu napisał:

Do większości wypadków przyczyniły się obie strony (a czasem ktoś jeszcze), mimo innych wyroków prawa i komentarzy mitka. Tutaj jednak kamikadze ostatnie metry leciał w powietrzu. Wbił na ściankę, bez kontroli i to jeszcze obok stojących ludzi. Miał miejsce żeby ominąć stojącego, tylko lecąc nie da się skręcać. Nie ma tu o czym dyskutować. A stanie na środku oczywiście też naganne, ale przynajmniej w widocznym miejscu.

Stanie można wsadzić pomiędzy schodzenie lub podchodzenie. A tego nie robi się na środku stoku. Proste

Edytowane przez Kubis
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, Kubis napisał:

Stanie można wsadzić pomiędzy schodzenie lub podchodzenie. A tego nie robi się na środku stoku. Proste

Za statnie na środku drogi  jest nawet mandat. Tylko co robisz jak widzisz, że ktoś daleko przed Tobą się zatrzymał? Dalej ciśniesz 100+ i liczysz na to,  że z naprzeciwka nic nie będzie jechało?

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...