Skocz do zawartości

Rossignol Hero Master Lt czy coś innego ?


Crispychris

Rekomendowane odpowiedzi

14 minut temu, Marxx74xxx napisał:

......

(jakiś czas temu szwajcarski trener/instruktor powiedział mi : jak nie umiesz wolno to szybko tylko udajesz ...polecam tę prostą myśl, przynajmniej do przemyślenia)

Cześć

Bardzo mądra myśl skądinąd.

A barierą do wszelkiego rodzaju pokazów pełnego skrętu jest pusty stok.

Pozdro

Edytowane przez Mitek
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Mitek wiem .. ale trudna do zrozumienia 🙂 bo przecież jest magiczny współczynnik R<->MinSpeed ... 😄 😄 😄 no i ten magiczny cięty co to bez prędkości go nie ma 🙂.. poza tym fajnie to ma być szybko ... Szwajcarzy chyba za dużo gór mają i zamiast zająć się zapieprzaniem na nartkach to takie mądrości wymyślają 🙂 ... 

M.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega powyżej trochę upraszcza w sprawie skrętu ciętego i promienia, można go zacieśnić i dobry narciarz to zrobi.  Ale nie da się  zrobić pełnego skrętu ciętego na długiej narcie  bez  prędkości . Grawitacji nie oszukasz musisz ją zrównoważyć siłą odśrodkową którą daję prędkość żeby nie j...ć do środka skrętu.

Ps. Tylko jeździec wie jaka w danej chwili ta prędkość ma być.

 

Edytowane przez Mikoski
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Marxx74xxx napisał:

Bardzo szanuję wyliczenie 30,5 .. producenci piszą tylko nudne R>=30 a tu ktoś przeliczył, że 30,5 .. szczerze brawo - mi by się nie chciało.

(...)

To nie ja, to Head tak podaje. Sam bym tego nie wyliczył, bo nie potrafię. 😃

Radius: 30.5m(183cm), 31.1m(188cm), 30.6m(193cm)
Sidecut: 99-65-81mm(183cm), 98-65-84mm(188cm), 100-65-84mm(193cm)


To co powyżej dotyczy E-GS a to co poniżej i-GS RD z roczników 2017/19 do 2019/20:

183 cm; 30,50 m;    99 - 65 - 81

188 cm; 
30,50 m
; 101 - 66 -  82
193cm;
30,50 m;
103 65 83

https://www.snow-online.com/ski/head-wc-rebels-i-gs-rd-2017.htmlp

 

Edytowane przez tomkly
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

🙂 A możesz laikowi takiemu jak ja jakoś przybliżyć różnicę pomiędzy 31.1 a 30.5,30,6 tudzież 30,5 .. ? Ewentualnie może nawet 26 .... to chyba dość fundamentalne sprawy sądząc po opisach 🙂 ... A może but jest ważniejszy, żeby noga grała z taką nartą ? A może po prostu narta musi być oswojona ? No nie wiem .. martwi mnie, że 188 to jednak 50cm większy radius niż 193 tak więc jako niskopienny niziołek bym jednak wybrał 183 🙂 .. albo 193 ... 188 z tym 31,1 brzmi zbyt hard-corowo.

M. 

  • Like 1
  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Marxx74xxx napisał:

🙂 A możesz laikowi takiemu jak ja jakoś przybliżyć różnicę pomiędzy 31.1 a 30.5,30,6 tudzież 30,5 .. ? Ewentualnie może nawet 26 .... to chyba dość fundamentalne sprawy sądząc po opisach 🙂 ... A może but jest ważniejszy, żeby noga grała z taką nartą ? A może po prostu narta musi być oswojona ? No nie wiem .. martwi mnie, że 188 to jednak 50cm większy radius niż 193 tak więc jako niskopienny niziołek bym jednak wybrał 183 🙂 .. albo 193 ... 188 z tym 31,1 brzmi zbyt hard-corowo.

M. 

Nie sądzę, żebyśmy poczuli różnicę między30, 30,5 a 31, etc. Natomiast odnośnie 25 to już chyba tak, ale pewności nie mam. W niedzielę napiszę. 🙂

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mniej kontrrotacji, zapomnij paradygmat że wszystko na zewnętrznej i pamiętaj że 30tka to już kategoria MILF - oczekuje,że wie co robisz a szybko to wcale nie recepta na sukces. Poszukaj domknięcia na U-turn, zamknij skręt, popatrz, że trzeba wyjść daleko do przodu i dać mocniejszy impuls z antycypacją układu. Baw się dobrze. 

Przepraszam za brak poprawności politycznej. 

M.

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, tomkly napisał:

To nie ja, to Head tak podaje. Sam bym tego nie wyliczył, bo nie potrafię. 😃

Radius: 30.5m(183cm), 31.1m(188cm), 30.6m(193cm)
Sidecut: 99-65-81mm(183cm), 98-65-84mm(188cm), 100-65-84mm(193cm)


To co powyżej dotyczy E-GS a to co poniżej i-GS RD z roczników 2017/19 do 2019/20:

183 cm; 30,50 m;    99 - 65 - 81

188 cm; 
30,50 m
; 101 - 66 -  82
193cm;
30,50 m;
103 65 83

https://www.snow-online.com/ski/head-wc-rebels-i-gs-rd-2017.htmlp

 

Coś namieszane przy e-gs? Podasz link?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, star napisał:

Coś namieszane przy e-gs? Podasz link?

To będzie ubiegłoroczny albo jeszcze rok wcześniejszy model, bo go już nie mają w ofercie. Wziąłem pierwsze z brzegu katalogi, gdzie nie podawano ogólnie >30m tylko konkretnie z ułamkami.

https://www.skicenter.it/en/head-worldcup-rebels-e-gs-rd-fis-wcr14-plate

Edytowane przez tomkly
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Mitek napisał:

Cześć

Marek, w pytaniu kolegi widzę pewne sprzeczności stąd taka a nie inna ocena. Mam wrażenie, że nowe Mastery są nieco "odelżone" konstrukcyjnie i bardziej zbliżone do Hero wcześniejszego Hero Elite - stąd rada. Kolega pisał o prędkościach rzędu 75km/h i więcej a to są już prędkości praktycznie nie do osiągnięcia w normalnym ruchu narciarskim, choćby nie wiem jak się jeździło - obiektywne bariery.

Dlatego FIS i zawody.

Pozdro

To prawda z prędkością, jednak jeżdżę głównie w ośrodkach w Austrii gdzie zawsze znajdę puste trasy nawet o 15.00 i mam sporo szerokich tras. Do tego rodzinka wpada ze mną z rana tylko na 2 godzinki i tylko młodszy syn zaczyna chętnie zostawać ze mną dłużej. Dlatego mam dla siebie większość dnia i wtedy coś tam szukam troszkę adrenaliny... Ale w zawodach nie uczestniczę. Rozważam nadal te Mastery LT i jeszcze Dynastary Speed Master GS bo różnica z Hero na pierwszy rzut oka wydaje się w malowaniu. A kasa mniejsza. Może to ktoś potwierdzić? Poza tym wiem o nich tylko tyle że Tomasz Kurdziel się nad nimi rozpływa i faktycznie kształt dzioba sugeruje że jeździ się nimi jak dłuższymi. Promień 21 wydaje się że byłby na początek ok. Ale jak wcześniej powiedziałem to tylko wyobrażenienie parametrów. Rozumiem że płyta ma być r22 ? Chyba zaryzykuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Crispychris napisał:

To prawda z prędkością, jednak jeżdżę głównie w ośrodkach w Austrii gdzie zawsze znajdę puste trasy nawet o 15.00 i mam sporo szerokich tras. Do tego rodzinka wpada ze mną z rana tylko na 2 godzinki i tylko młodszy syn zaczyna chętnie zostawać ze mną dłużej. Dlatego mam dla siebie większość dnia i wtedy coś tam szukam troszkę adrenaliny... Ale w zawodach nie uczestniczę. Rozważam nadal te Mastery LT i jeszcze Dynastary Speed Master GS bo różnica z Hero na pierwszy rzut oka wydaje się w malowaniu. A kasa mniejsza. Może to ktoś potwierdzić? Poza tym wiem o nich tylko tyle że Tomasz Kurdziel się nad nimi rozpływa i faktycznie kształt dzioba sugeruje że jeździ się nimi jak dłuższymi. Promień 21 wydaje się że byłby na początek ok. Ale jak wcześniej powiedziałem to tylko wyobrażenienie parametrów. Rozumiem że płyta ma być r22 ? Chyba zaryzykuję.

Chyba warto. Kiedyś dyna i rossi to malowanie, teraz sam nie wiem. Sam mam kilka takich par nart, Mitek pisał o łatwości zacieśniania skretu, dodam, ze przy dobrym trzymaniu, Master32 o tym, ze można jeździć podkręcone giganty...

Edytowane przez star
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Crispychris napisał:

To prawda z prędkością, jednak jeżdżę głównie w ośrodkach w Austrii gdzie zawsze znajdę puste trasy nawet o 15.00 i mam sporo szerokich tras. Do tego rodzinka wpada ze mną z rana tylko na 2 godzinki i tylko młodszy syn zaczyna chętnie zostawać ze mną dłużej. Dlatego mam dla siebie większość dnia i wtedy coś tam szukam troszkę adrenaliny... Ale w zawodach nie uczestniczę. Rozważam nadal te Mastery LT i jeszcze Dynastary Speed Master GS bo różnica z Hero na pierwszy rzut oka wydaje się w malowaniu. A kasa mniejsza. Może to ktoś potwierdzić? Poza tym wiem o nich tylko tyle że Tomasz Kurdziel się nad nimi rozpływa i faktycznie kształt dzioba sugeruje że jeździ się nimi jak dłuższymi. Promień 21 wydaje się że byłby na początek ok. Ale jak wcześniej powiedziałem to tylko wyobrażenienie parametrów. Rozumiem że płyta ma być r22 ? Chyba zaryzykuję.

Właśnie wpadłem na forum i doczytuję. Proszę nie myślcie że jakieś mity z tymi 75km/h. Pomiary co prawda z garmina ale dokładnego i mocno powtarzalne. Skoro to trudne to ja chyba odszczekam narzekania na Fischera.   I nie powiem gdzie w zeszłym roku to było bo już w ogóle będzie że ściema. Zapewniam że przy prawie pustych odcinkach więc jedyne niebezpieczeństwo że sobie zrobię krzywdę . Masa ponad 100 i grawitacja też jednak są nie do przecenienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Crispychris napisał:

Właśnie wpadłem na forum i doczytuję. Proszę nie myślcie że jakieś mity z tymi 75km/h. Pomiary co prawda z garmina ale dokładnego i mocno powtarzalne. Skoro to trudne to ja chyba odszczekam narzekania na Fischera.   I nie powiem gdzie w zeszłym roku to było bo już w ogóle będzie że ściema. Zapewniam że przy prawie pustych odcinkach więc jedyne niebezpieczeństwo że sobie zrobię krzywdę . Masa ponad 100 i grawitacja też jednak są nie do przecenienia.

Wiesz mity czy nie mitek kogo to interesuje, to tak jakbyś napisał, że passatem na pustej i prostej autostradzie pojechałeś 230 i zaklinał, że to pewne. Może i prawda ale bezużyteczna bo obecnie wiele aut się rozpędzi do takowej prędkości. A forum warto czytać wszak to nieprzebrana krynica wiedzy i mądrości... ja tylko helmissimo (mlesik gardenissime) na masterach pokonałem z mastersem... tam trzeba było skręcać... https://www.skionline.pl/forum/topic/22920-włoskimi-śladami-boruty/page/4/#comment-275430

 DSC_1889.JPG.845f8906d86051b9a0725a950f5

 

Edytowane przez star
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Crispychris napisał:

To prawda z prędkością, jednak jeżdżę głównie w ośrodkach w Austrii gdzie zawsze znajdę puste trasy nawet o 15.00 i mam sporo szerokich tras. Do tego rodzinka wpada ze mną z rana tylko na 2 godzinki i tylko młodszy syn zaczyna chętnie zostawać ze mną dłużej. Dlatego mam dla siebie większość dnia i wtedy coś tam szukam troszkę adrenaliny... Ale w zawodach nie uczestniczę. Rozważam nadal te Mastery LT i jeszcze Dynastary Speed Master GS bo różnica z Hero na pierwszy rzut oka wydaje się w malowaniu. A kasa mniejsza. Może to ktoś potwierdzić? Poza tym wiem o nich tylko tyle że Tomasz Kurdziel się nad nimi rozpływa i faktycznie kształt dzioba sugeruje że jeździ się nimi jak dłuższymi. Promień 21 wydaje się że byłby na początek ok. Ale jak wcześniej powiedziałem to tylko wyobrażenienie parametrów. Rozumiem że płyta ma być r22 ? Chyba zaryzykuję.

Cześć

Co do pomiarów temat rozkminiany i znany więc darujmy sobie.

Co do podkreślania i jarania się prędkością na nartach to uważam to za przejaw dziecinady i na podstawie moich doświadczeń ze stoku są one zazwyczaj w sprzeczności z umiejętnościami. Tyle na temat z mojej strony.
Co do narty to Rossignol i Dynastar to kolekcje bliźniacze różniące się szatą i czasami detalami montażowymi, no i wiązaniami, które zresztą też są bliźniacze. Ja osobiście wolę Dynastara bo zazwyczaj szaty miła ładniejsze ale np. syn zawsze Hero i tyle. 🙂

Tomek Kurdziel rozpływa się bo... nieważne, będzie się rozpływał. Narta zresztą jest poniekąd legendarna i znakomita. Do jazdy całodziennej super i do pogonienia super jeżeli oczywiście prezentujesz kompletną technikę. Zresztą w ewolucjach ślizgowych a już w śmigu to nawet łatwiej, choć przód zabiera do skrętu. Promień to tylko wartość na narcie. Tak jak nie poczujesz różnicy pomiędzy 30 a 25 tak nie poczujesz różnicy pomiędzy 25 a 21 chyba, że będziesz miał inny typ narty czyli np. GS na jednej nodze a na drugiej Master - wtedy różnicę się wyczuje od razu. Osobiście polecam polować na starsze modele bo maksymalne długości Masterów powinno dać się jeszcze gdzieś odszukać ale trzeba się spieszyć.

Pozdro

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Crispychris napisał:

Właśnie wpadłem na forum i doczytuję. Proszę nie myślcie że jakieś mity z tymi 75km/h. Pomiary co prawda z garmina ale dokładnego i mocno powtarzalne. Skoro to trudne to ja chyba odszczekam narzekania na Fischera.   I nie powiem gdzie w zeszłym roku to było bo już w ogóle będzie że ściema. Zapewniam że przy prawie pustych odcinkach więc jedyne niebezpieczeństwo że sobie zrobię krzywdę . Masa ponad 100 i grawitacja też jednak są nie do przecenienia.

75 km/h OK, ale prędkości chwilowej, na pewno średniej daleko od tego. Przejrzałem swoje zapisy i maks. realna średnia ze zjazdu (choć na ogół bywa jakieś zatrzymanie), to 35 km/h, a maks. 90 w Tonale na górce, gdzie jest gdzie wytracić prędkość. Oczywiście żadna to wykładnia, każdy jeździ inaczej. Ale nie wyobrażam sobie tej średniej 75 km/h. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Chertan napisał:

75 km/h OK, ale prędkości chwilowej, na pewno średniej daleko od tego. Przejrzałem swoje zapisy i maks. realna średnia ze zjazdu (choć na ogół bywa jakieś zatrzymanie), to 35 km/h, a maks. 90 w Tonale na górce, gdzie jest gdzie wytracić prędkość. Oczywiście żadna to wykładnia, każdy jeździ inaczej. Ale nie wyobrażam sobie tej średniej 75 km/h. 

Tak jak my jeździmy z grupie to średnia z całego dnia wychodzi na poziomie 30km/h, oczywiście odliczając zatrzymania. Natomiast na odcinkach wydłużeń, dojazdówkach, czy szerokich czerwonych spokojnie jeździ się po 80-85km/h, oczywiście na GS. Na SL ciężko jest przekroczyć 70-75km/h w szczycie. 

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Crispychris napisał:

Rozumiem że płyta ma być r22

Cze

Raczej tak, zważywszy na Twoją masę oraz prędkości deklarowane. Zesztywni nartę pod butem. Ta konnect to raczej chyba taka podkładka pod wiązania niż płyta.

12 godzin temu, Mitek napisał:

Osobiście polecam polować na starsze modele bo maksymalne długości Masterów powinno dać się jeszcze gdzieś odszukać ale trzeba się spieszyć.

Mitek, myślisz że przy narcie tego typu oraz takiej długości do jazdy amatorskiej te parę cm będzie miało jakieś kolosalne znaczenie?

pozdrawiam

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...