Skocz do zawartości

Narty na trudne warunki


Markus3m

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie do szanownych forumowiczów .

Jakie narty na trudniejsze warunki pogodowe tzn .swieży śnieg,ciężkie śniegi nasiąknięte wodą,muldy,słaba widoczność -możecie polecić jako drugą parę.

Dodam że nie interesuje mnie narciarstwo pozatrasowe i tego typu sprzęt ,mam ponad 40 lat doświadczenia a na codzień używam wszelakiego rodzaju gigantówek rossignola od Radicali po Hero i modele komórkowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Markus3m napisał:

Mam pytanie do szanownych forumowiczów .

Jakie narty na trudniejsze warunki pogodowe tzn .swieży śnieg,ciężkie śniegi nasiąknięte wodą,muldy,słaba widoczność -możecie polecić jako drugą parę.

Dodam że nie interesuje mnie narciarstwo pozatrasowe i tego typu sprzęt ,mam ponad 40 lat doświadczenia a na codzień używam wszelakiego rodzaju gigantówek rossignola od Radicali po Hero i modele komórkowe.

przypuszczam że forumowi wymiatacze doradzą komórkowe GS

a ja ze swej strony (poziom 5)

w takich warunkach to najprzyjemniej jeździłem sobie na tym modelu

https://www.skatepro.com.pl/335-34721.htm

 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, grimson napisał:

Nie chciałem pisać, że będą polecone DH 230cm😁

Nie ma takich. DH minimalna długość to 218 cm i zazwyczaj na takich wszyscy jeżdżą. Z kolei do Speed skiingu to jest 240cm. Do skoków no to mogłoby być i 300cm 🙂 ale nie słyszałem o skoczku, który miałby 207 cm.

Pozdro

Edytowane przez Mitek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Jan napisał:

przypuszczam że forumowi wymiatacze doradzą komórkowe GS

a ja ze swej strony (poziom 5)

w takich warunkach to najprzyjemniej jeździłem sobie na tym modelu

https://www.skatepro.com.pl/335-34721.htm

 

Ale przeczytaj dokładnie. Markus jeździ już na różnych GS, więc doradzanie kolejnych jest bez sensu. Jak chcesz walić złośliwości, to niech będą inteligentne. 

  • Like 2
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, Chertan napisał:

Ale przeczytaj dokładnie. Markus jeździ już na różnych GS, więc doradzanie kolejnych jest bez sensu. Jak chcesz walić złośliwości, to niech będą inteligentne. 

Doradz lepiej koledze jakies narty i nie wymagaj odemnie rzeczy niemorzliwych

  • Like 1
  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

 

Skoro odpadają narty Freeraidowe, Freestylowe (szkoda warto sprawdzić), polecam coś z rodzaju All Mountain. 

Przykładowo Nordica Enforcer 90 lub Nordica Navigator 85.

 

Drogi @Mitku

 

Z nart DH są jeszcze krótsze - 210 cm - pewnie dla dzieci. 😉

Tutaj nówki sztuki, nieśmigane:

Link: https://allegrolokalnie.pl/oferta/volkl-racetiger-dh-210-cm-zawodnicze-nowe

 

@Grimson - nawet o tym nie myśl. 😄

 

 

Serdecznie pozdrawiam.

 

 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, widzewiak_z_gor napisał:

Cześć.

 

Skoro odpadają narty Freeraidowe, Freestylowe (szkoda warto sprawdzić), polecam coś z rodzaju All Mountain. 

Przykładowo Nordica Enforcer 90 lub Nordica Navigator 85.

Albo Head Kore 93. Mam i polecam, ale te nowsze (zdaje się od 2022). No i nie Head Kore X, bo to jakieś badziewie.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, widzewiak_z_gor napisał:

Cześć.

 

Skoro odpadają narty Freeraidowe, Freestylowe (szkoda warto sprawdzić), polecam coś z rodzaju All Mountain. 

Przykładowo Nordica Enforcer 90 lub Nordica Navigator 85.

 

Drogi @Mitku

 

Z nart DH są jeszcze krótsze - 210 cm - pewnie dla dzieci. 😉

Tutaj nówki sztuki, nieśmigane:

Link: https://allegrolokalnie.pl/oferta/volkl-racetiger-dh-210-cm-zawodnicze-nowe

 

@Grimson - nawet o tym nie myśl. 😄

 

 

Serdecznie pozdrawiam.

 

 

Cześć

To damska. Dla dzieci przepisy tego nie definiują bo dzieci i młodzież nie jeżdżą DH a jeżeli już to na GSach. To też zależy od rangi zawodów, w każdym razie 218 i 210 i promień 50 to jest DH na poziomie seniorskim. Na 230cm nie jeżdżono chyba nigdy ale trzeba by się wgryźć w historię. Skądinąd ciekawy temat.

Co do kolegi, to jak jeździ na GS to każda narta pozatrasowa czy też o takim charakterze będzie mu się wydawała wiotka, niestabilna dlatego jak już niech bierze najdłuzsze dostępne.

Pozdro

Edytowane przez Mitek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Mitek napisał:

Cześć

To damska. To też zależy od rangi zawodów, w każdym razie 218 i 210 i promień 50 to jest DH na poziomie seniorskim. Na 230cm nie jeżdżono chyba nigdy ale trzeba by się wgryźć w historię. Skądinąd ciekawy temat.

Co do kolegi, to jak jeździ na GS to każda narta pozatrasowa czy też o takim charakterze będzie mu się wydawała wiotka, niestabilna dlatego jak już niech bierze najdłuzsze dostępne.

Pozdro

Head ma w programie sportowym narty WCR E-DH REBEL w trzech długościach: 210, 215 oraz 218 cm. Radius podają dla wszystkich identyczny - 50,0. Swoją drogą chciałbym się raz w życiu na takiej przejechać. Przykładowo na Czarnym Groniu. Z góry na dół wypada 6 skrętów, tylko szerokości stoku zabraknie. 🙂

Edytowane przez tomkly
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, tomkly napisał:

Head ma w programie sportowym narty WCR E-DH REBEL w trzech długościach: 210, 215 oraz 218 cm. Radius podają dla wszystkich identyczny - 50,0. Swoją drogą chciałbym się raz w życiu na takiej przejechać. Przykładowo na Czarnym Groniu. Z góry na dół wypada 6 skrętów, tylko szerokości stoku zabraknie. 🙂

Cze

A uwzględniłeś drogę potrzebną do nabrania prędkości, aby myśleć o jakimkolwiek skręcaniu?

pozdro

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, tomkly napisał:

Head ma w programie sportowym narty WCR E-DH REBEL w trzech długościach: 210, 215 oraz 218 cm. Radius podają dla wszystkich identyczny - 50,0. Swoją drogą chciałbym się raz w życiu na takiej przejechać. Przykładowo na Czarnym Groniu. Z góry na dół wypada 6 skrętów, tylko szerokości stoku zabraknie. 🙂

Cześć

Na Czarny z góry na dól to jest raczej dwa skręty albo jeden przedłużony. Ale trzeba by kozaka, żeby poszedł ściankę z rozpędu od góry na jajko bez wybiegu. Narta jest taliowana i postawiona na krawędzi skręca Marek tak samo jak Twoja tylko, że ma troszkę inny promień tego skrętu. Ślizgowo da się jechać jak na GSach, nawet śmigiem idziesz jak normalnie.

Pozdro

Edytowane przez Mitek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, tomkly napisał:

Head ma w programie sportowym narty WCR E-DH REBEL w trzech długościach: 210, 215 oraz 218 cm. Radius podają dla wszystkich identyczny - 50,0. Swoją drogą chciałbym się raz w życiu na takiej przejechać. Przykładowo na Czarnym Groniu. Z góry na dół wypada 6 skrętów, tylko szerokości stoku zabraknie. 🙂

Po co skręcać na takiej narcie?😇

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, Mitek napisał:

Ale trzeba by kozaka, żeby poszedł ściankę z rozpędu od góry na jajko bez wybiegu. 

Drogi Kolego, chyba nie przeczytałeś ze zrozumieniem postu Kolegi Tomkly-ego. On jako wytrawny narciarz wybierając nartę DH i stok Czarny groń, oraz pisząc”raz w życiu” nie brał pod uwagę możliwości jakiegokolwiek hamowania. Jak pisał Wujot: Zjazd życia. Prawdopodobnie po łuku do ścianki i tyle byłoby ze skręcania.

49 minut temu, Mitek napisał:

Ślizgowo da się jechać jak na GSach, nawet śmigiem idziesz jak normalnie.

Raz w życiu - przypominam, więc ogień a nie pitu-pitu.

pozdrawiam

  • Like 1
  • Haha 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, Wujot2 napisał:

Co się czepiasz, według nowych zasad oceny prac z polskiego na maturze @Jan akurat zmieściłby się limicie na 1 pkt.

Czarnek na odchodnym więc trzeba się zacząć przykładać. Miejmy nadzieję, że skończy w więzieniu. Największemu szkodnikowi nie można odpuścić.

Edytowane przez Mitek
  • Like 1
  • Thanks 1
  • Haha 1
  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, nie wiem czy dokładnie przeczytaliście o co zapytałem .

Preferuję narty gigantowe  i czuje się w nich dobrze ponieważ poza długim promieniem dają też możliwość skrętów o małym łuku jeśli jest taka potrzeba i takich nie szukam bo mam.

Mówię o trudniejszych warunkach jakie się zdarzają.

Andrzej Bachleda ( nie II a III -żeby było jasne 😉 polecił mi ultralekkie XO firmy Exonde które produkuje jego kolega ze Szwajcarii .

Jak jeżdżą na trasie i poza nią możecie zobaczyć na filmach ,,Jazda z Andrzejem Bachledą "-choć to w dużej mierze zasługa umiejętności naszego alpejczyka.

Na pytanie o ten model nikt na forum nie odpowiedział -wnioskuję że nie miał do czynienia. Inna sprawa że jest od ch...a tych nart od V3 do V7 

W marcu spróbowałem w Val Thorens z wypożyczalni ale d... nie urywa ,poza tym był to niższy model i dobre warunki na stoku.

 

Pytanie pozostaje otwarte nie tylko z mojego punktu widzenia ale i innych potencjalnie zainteresowanych narciarzy 🙂

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale problem jest taki, że jeżeli masz objeżdżone solidne GS czy inne wymagające narty, to takie all mountain dupy nie urwą. Bruner dał kilka przykładów szerokich i solidnie zbudowanych nart, jeździłem na Kendo (potrafi być dynamiczna), mam w stajni od niego Blizzard Brahma i to nie będzie ta dynamika, co narta typu GS czy SL, bo tak ma być. Szerokość powoduje wolniejsze wchodzenie na krawędź, mniejszą dynamikę ugięcia i odbicia narty. Więc nie oczekuj może niemożliwego. Te narty mają swoje przeznaczenie.

  • Like 3
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Jan napisał:

uj to ciężkie czasy nastały 🙂

 

80 procent uczniów w technikum wyrobiło sobie w poradniach psychologiczno pedagogicznych papiery na dysleksję, dysgrafie i dysortografie ( bo to przedłuża egzamin zawodowy o 30 min) a portale ,,na topie,, lansują tezę że dzieci i młodzież jest przemęczona nauka … to teraz będzie rzeź.

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...