Jump to content

Harnaś

Members
 • Posts

  36
 • Joined

 • Last visited

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

Harnaś's Achievements

Contributor

Contributor (5/14)

 • Conversation Starter
 • Reacting Well
 • Collaborator
 • One Month Later
 • Dedicated

Recent Badges

17

Reputation

 1. Długie i malownicze niebieskie trasy są w La Plagne. Tam jest wyżej i większa szansa na lepszy śnieg.
 2. Inna zaleta kasku: jest z nieprzewiewnego i nieprzemakalnego materiału, więc chroni przed wiatrem, śniegiem i deszczem ale ma też wywietrzniki, które można otworzyć w razie potrzeby.
 3. Te wnęki są raczej pomyślane dla dzieci, a że Polacy mają inny pomysł na nie, to nie wina Francuzów. Każdy może zobaczyć zdjęcia apartamentów, podana jest też powierzchnia. Można we 4 osoby wynająć apartament 6-osobowy, albo wynająć coś o lepszym standardzie. Co kto lubi.
 4. Ja akurat lubię francuskie ośrodki, ale nie zależy mi na trasach przygotowanych jak stół. Mają duże ośrodki, długie trasy, piękne widoki, nocuje się zwykle przy stoku, albo bardzo blisko. Co kto lubi. W Les 2 Alps mi się podobało, klimatyczne miasteczko, super lodowisko, fajne, trudne trasy. Niebieska potrafi nagle stać się czerwoną, niektóre ratrakują co drugi dzień. Co do ubezpieczenie to kiedyś korzystałem z porady lekarskiej i było załatwione bezgotówkowo z PZU. Z tym angielskim to opowiadacie o starych czasach. Teraz większość Francuzów mówi po angielsku.
 5. Gdyby im zależało na większej liczbie ludzi to by zrobili promocje jak pod koniec poprzedniego sezonu, gdy ludzie się już najeździli i myśleli o wiośnie. Ale po co robić promocje, skoro śniegu w zasadzie nie starcza dla tych co już przyjechali i mają karnety?
 6. Ocieplenie przyszło do Jasnej z pewnym opóźnieniem, więc całkiem dobrze sobie pojeździłem od czwartku do soboty. Warunki na czynnych trasach były całkiem przyzwoite, w sensie ilości śniegu, choć to raczej dla dobrych narciarzy: na stromych trasach bardzo twardo przeplatane odsypami i w wyższych partiach nawianym śniegiem, a w dolnych partiach głównie muldy. Dopiero w sobotę przyszło konkretne ocieplenie i to spowodowało, że zaczęły pojawiać się przetarcia tu i ówdzie, ale wszystko do ominięcia. W każdym razie u siebie nie zauważyłem żadnych strat w ślizgach.
 7. 174 zł to stała cena w kasie. Większość z tych osób pewnie zaplanowała wyjazd wcześniej i kupiła karnety online w niższej cenie. Poza tym niektórzy mają karnety sezonowe.
 8. Może w COS wyciągnęli wnioski z poprzedniego sezonu, gdy nawet dolna część FIS była często nieczynna.
 9. Raczej nieudolna próba zachęcenia do zakupu karnetów co najmniej dwudniowych. W ubiegłym sezonie próbowali to osiągnąć stosunkowo wysoką ceną karnetu jednodniowego i bardziej korzystną dla karnetów wielodniowych. Najwyraźniej się im nie udało 😄
 10. Byłem wczoraj w Decathlonie w centrum Zakopianka i nic z MIPSem nie zauważyłem. Intersport w ostatnim czasie ma dość ograniczony asortyment, więc nawet mi się tam nie chce zaglądać. Tomasz Kurdziel twierdził w którymś nagraniu, że producenci podają 2 lata, podobnie mi mówił gość z Majesty na KFG. Mówił też, że na jakimś szkoleniu pokazywali im jak się zachowuje kask kilkuletni w stosunku do nowego i różnica była znaczna. Ale sprawdziłem u źródła i wynika z tego, że UVEX zaleca wymianę po 3-5 latach zależnie od intensywności użycia, lub po wypadku nawet jeśli nie ma widocznych uszkodzeń na kasku. Żywotność kasku wg Uvex to 8 lat od daty produkcji. https://uvex.com.pl/how-to/kiedy-wymienić-kask-jaka-jest-jego-data-przydatności
 11. Cześć, Jestem bardzo zadowolony z mojego kasku, ale ma on już sporo lat. Niedawno się dowiedziałem, że pianki z których kaski są produkowane tracą swoje właściwości i należy je co parę lat wymieniać. Producenci zalecają co 2 lata, ale tego nikt przecież nie robi... No wiec bez entuzjazmu zacząłem się orientować w temacie i dowiedziałem się, że jest jest takie coś jak system MIPS, który znacznie zmniejsza ryzyko urazów mózgu. No to mam już drugi bardzo dobry powód, by wymienić kask. Wiadomo, że każdy ma inną głowę, ale może ktoś jest bieżąco i może polecić jakieś marki i modele? W zasadzie to co potrzebuję to po prostu ciepły kask bez zbędnych bajerów, z ciepłą wyściółką i możliwością skutecznego zamknięcia otworów wentylacyjnych - choć z MIPSEM to chyba może być problem. Czy jest jakiś sklep okolicach Bielska, Katowic, Krakowa, gdzie mają dużo kasków do wyboru?
 12. Napiszę na prv, bo forum nie zawsze regularnie czytam. Ja prawdopodobnie się wybiorę do Jasnej po świętach / w okolicach Nowego Roku. W 3 Króli wyjeżdżam do Les Arc.
 13. Dawno nie byłem, ale żeby dojechać autem pod wyciągi, to w weekend trzeba stosunkowo wcześniej przyjechać (najlepiej przed otwarciem wyciągów). Potem zatrzymują na początku doliny i trzeba jechać autobusem.
×
×
 • Create New...