Skocz do zawartości

Sezon 2023/2024


grimson

Rekomendowane odpowiedzi

12 minut temu, moruniek napisał:

Cześć

Jak taka dobra hybryda to skąd ta słaba norma Euro 4 ?  Ktoś wie ? pytam z ciekawości.

Pozdro 

PS. Prawie każde auto benzynowe w Niemczech miało Euro 5 coś się zmieniło ?

Edytowane przez Mikoski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.10.2023 o 14:28, brachol napisał:

Szukam miejsca na wyjazd w terminie 6-13.01.2024 i tak wpadło mi w oko Gastein. 

Podpowie ktoś jak z trasami i z obłożeniem na stokach?

pozdrawiam

Kilka lat temu w pierwszej połowie stycznia spędziłem tam tydzień.

W dolinie jest kilka ośrodków, pomiędzy którymi kursują skibusy. Tereny w okolicy Bad Hafgastein i Bag Gastein są połączone , jest tu co jeździć. Polecam zjazd z Hohe Scharte do samego dołu, piękny i długi. A w okolicy Bad Gastein zjazd B11.

Wycieczka do Dorfgastein to także szansa na dużo fajnych tras.

Nie dotarłem wówczas na teren Sportgastein, który jest zapewne najbardziej sportowym kawałkiem w tej dolinie, ma super opinie.

My mieszkaliśmy w w Bad Hofgastein, gdzie w okolicy był przepiękny i duży kompleks basenów, min z wodami termalnymi. Także stara część miasteczka jest urocza, tuż przy rynku fajne lodowisko itepe.

W trakcie całego pobytu na stoki były zaludnione co najwyżej przeciętnie, jeździło się naprawdę komfortowo.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, brachol napisał:

Taką wersję budżetową można zrobić w naszych górach, tu moje podejście na Czarną Górę przez Efkę i B-Fis. Zjazd identycznymi trasami. Takie podchodzenie w rozpiętych butach, kasku na głowie i ciężkimi nartami w rękach idealnie robi na tętno i pocenie się 😁

image.thumb.png.15715ab3bf8d8219661b5a0d193363a7.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasada jest jedna od zawsze - jak zakładasz but to go zapinasz delikatnie i tak do momentu zdjęcia but ma być zapięty. Chodząc, cz też podchodząc w rozpiętych butach niszczysz je deformujesz botek wygniatasz go w miejscach, które powinny być sztywne. Do tego obcierasz sobie stopy. Dziwne, że nie wiesz tak podstawowych rzeczy. Naucz się korzystać z butów naprawdę.

Pozdro

Edytowane przez Mitek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Buty narciarskie NIE SĄ DO CHODZENIA - to oczywistość. Ale jeżeli już - a czasami trzeba - zwłaszcza jak pracowałem na stoku to się nachodziłem... I wierz mi - chodzi się w zapiętych aby stopa była w nich w miarę sztywno i wtedy wygniatasz tam gdzie i podczas jazdy - weź pomyśl chwilkę. Oczywiście chodzić musisz na ugiętych nogach wbijając przód buta - troszkę podobnie jak w rakach,

Ja już nie mówię to tym, że jak masz buty rozpięte to niszczysz oklamrowanie czy paski, nabiera Ci się śniegu przez szczeliny i... wygląda się jak łajza.

Ja nawet nigdy nie odważyłem się prowadzić w butach narciarskich ale kumpel jeździł po Szczyrku Dużym Fiatem bez problemu - do dzisiaj nie wiem jak On to robił. Wiesz ja wyrosłem z rajdów samochodowych - pięć lat jeździłem w zespole i przy tej okazji byłem szkolony i sporo się nauczyłem i raczej zawsze będę wolał manual. Ostatnio jeździłem paroma Lexusami RX , wszystki automaty i im samochód młodszy tym gorzej - nie dało się normalnie jechać, wszystko mrugało i piszczało, sam hamował, nie pozwalał zmienić pasa itd. Mówię Ci koszmar.  Żeby to wszystko powyłączać musisz spędzić pewni cały dzień z instrukcją a niektórych rzeczy się nie da bo chronią nasze bezpieczeństwo. A później kurwa jeden z drugą nie potrafią się zachować na skrzyżowaniu równorzędnym czy prostym rondzie - zresztą jeździsz to wiesz.

Pozdro

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

W butach skiturowych podczas podchodzenia mam górę luźno lub w ogóle rozpiętą (większa ruchomość - lepiej się idzie), natomiast dolną klamrę mam zapiętą dość mocno, żeby mi pęta nie chodziła. Botek na pewno szybciej się zużywa niż w zjazdowych.

W zapiętych zjazdowych nie bardzo bym chciał wchodzić nawet na CG, chociaż jest to trochę podobne do wchodzenia w rakach na przednich zębach, chociaż inne pochylenie buta. 

pozdro

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...