Skocz do zawartości

Les 2 Alpes (Fr.)


Dany de Vino

Rekomendowane odpowiedzi

53 minuty temu, Mikoski napisał:

Cześć 

Właściwy człowiek na właściwym miejscu 👍 opis poruszania się 👍 nie na darmo Arkadiusz mówił że Jesteś expertem jeśli chodzi o Francję znasz tam już chyba wszystko. Gdzie śmigasz w tym sezonie ?Pozdrawiam serdecznie 

Heh, plany w tym sezonie bardzo zachowawcze i typowe*

Były przed świętami 3 dni w Ski Welt i 1 dzień w Ski Juwel. Połączone z przesiadką do #team-FIS-SL 😄. Następne plany to po tygodniu w Espace Diamant, Risoul i na koniec 3 Doliny.

 

*bo kilka poprzednich francuskich wyjazdów to już było mocno po bandzie:

- Villard-Correncon + Chamrousse + Les 7 Laux (jeden wyjazd, 3 kwatery)

- Super Devoluy + Les Orres + Orcieres Merlette (jeden wyjazd, 3 kwatery)

- Val Cenis + Bonneval sur Arc + Aussois + La Norma + Valfrejus (jeden wyjazd, jedna kwatera)

Tak, że creme de la creme odfajkowany i można wrócić do normalnych ośrodków 😉

  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, faf500 napisał:

Bardziej martw się o pogodę i wiatr, to jednak wysokie góry i same otwarte tereny - jak się trafi słaba widoczność, to klops 😉

Jak już kolega wyżej napisał: tak, miks kanap i gondolek (w proporcjach 3:1). Jak się nie spieszy, to zarówno Super Diable jak i Petite Aiguille są niewyprzęgane 😛. A "druga strona" po tym jak postawili Super Venosc, jak i tą kanapę obok, to w sumie też może być fajna miejscówka...

Pogodowo wygląda nieźle, najpewniej 3-4 dni lampy i 2-3 dni pochmurne ze śniegiem, ale niewielkim, przynajmniej wg Bergfex. Jak będzie piździć to niższe górki niczego sobie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Chertan napisał:

Pogodowo wygląda nieźle, najpewniej 3-4 dni lampy i 2-3 dni pochmurne ze śniegiem, ale niewielkim, przynajmniej wg Bergfex. Jak będzie piździć to niższe górki niczego sobie. 

Z tą pogodynką od bergfex to tak średnio powiem;wczoraj miał być dość spory opad a była mgła i wieczorem deszcz w dolinie . Dziś miało wiać u góry a było okropnie zimno . Teraz wróciłem ze spaceru to mało co głowy nie urwie i w oddali było widać ciemną chmurę (oby z niej coś białego spadło bo jest on tu potrzebny) że nawet pies nie chciał spacerować tylko wracać do ciepełka  

tu jest pogodynka która zazwyczaj nie zawodzi mnie, choć i też czasem bzdury ogłasza 
https://uk.j2ski.com/snow_forecast/France/Les_Deux_Alpes_snow.html

 

 

Edytowane przez Victor
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Victor napisał:

Z tą pogodynką od bergfex to tak średnio powiem;wczoraj miał być dość spory opad a była mgła i wieczorem deszcz w dolinie . Dziś miało wiać u góry a było okropnie zimno . Teraz wróciłem ze spaceru to mało co głowy nie urwie i w oddali było widać ciemną chmurę (oby z niej coś białego spadło bo jest on tu potrzebny) że nawet o ies chciał spacerować tylko wracać do ciepełka  

tu jest pogodynka która zazwyczaj nie zawodzi mnie, choć i też czasem bzdury ogłasza 
https://uk.j2ski.com/snow_forecast/France/Les_Deux_Alpes_snow.html

 

 

Polecam tę: https://www.accuweather.com/en/fr/les-deux-alpes/3587944/daily-weather-forecast/3587944

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Chertan napisał:

To akurat teraz wszystkie są mniej więcej zgodne, spadnie dużo śniegu zanim przyjedziemy, a potem się będzie tylko ubijał na słoneczku. 

W okolicach Ischgl oraz Serfauss w sobotę też ma być spory opad.

Edytowane przez tomkly
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My wybieramy się tam (Les 2 Alpes) w ostatni tydzień marca i pierwszy kwietnia. Pogoda podobno jest wtedy raczej b. dobra, a kolejki do liftów? Się zobaczy....  Na razie w poniedziałek ruszam na 4 dni na Chopok bo ma być w końcu trochę słonka.... Lecę z Krakowa i jeśli ktoś z koleżeństwa ma czas i ochotę - zapraszam. Z Krakowa ruszam o 5.oo.

                                                                           Pozdr4all 🙂 !

  • Like 1
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem w L2A równo dwa lata temu w okresie 07-16/01. Mieszkałem w hotelu z którego wychodzi gondolka Super Venosc. Rano kolejki do Jandri były codziennie (takie po 10-15 min), jak również do krzesła Diable (tu trochę krótsze raczej maks 5-7 min). Zdarzały się też spore kolejki do Jandri II. Stąd albo rano jeździliśmy w regionie Valle Blanche (tak z 2 h) albo lecieliśmy "dookoła świata": gondolka Super Venosc - krzesło Petit Aiguille - krzesło Village 1800 - krzesło Cretes - krzesło Super Diable, gondolka Pierre Grosse. Sposób nie najszybszy, ale praktycznie nigdzie nie staliśmy. A później nasza najczęstsza trasa to pętla z powrotem pod gondolkę Pierre Grosse - wychodziło 6km długości i około 1000 m przewyższenia. Dodam jeszcze, żeby dostać się z gondolki Pierre Grosse na samą górę lepiej skorzystać z tej ala windy (Ascenseur Pieton) i orczyków niż z kreta. Jest znacznie szybciej - stąd z kreta skorzystaliśmy "dwa razy" pierwszy i ostatni:-)

Edytowane przez cyniczny
dodanie informacji
  • Like 2
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Victor napisał:

Z tą pogodynką od bergfex to tak średnio powiem;wczoraj miał być dość spory opad a była mgła i wieczorem deszcz w dolinie . Dziś miało wiać u góry a było okropnie zimno . Teraz wróciłem ze spaceru to mało co głowy nie urwie i w oddali było widać ciemną chmurę (oby z niej coś białego spadło bo jest on tu potrzebny) że nawet pies nie chciał spacerować tylko wracać do ciepełka  

tu jest pogodynka która zazwyczaj nie zawodzi mnie, choć i też czasem bzdury ogłasza 
https://uk.j2ski.com/snow_forecast/France/Les_Deux_Alpes_snow.html

 

 

Hej @Victor co nic nie piszesz? Dzisiaj najlepszy dzień 20 cm świeżego lekki mróz, słońce, znakomita widoczność, mało ludzi, nawet widziałem z daleka kawałek Twojego ośrodka.

  • Like 2
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Jan napisał:

Hej @Victor co nic nie piszesz? Dzisiaj najlepszy dzień 20 cm świeżego lekki mróz, słońce, znakomita widoczność, mało ludzi, nawet widziałem z daleka kawałek Twojego ośrodka.

Jan, to pewnie jesteś w Alpe d'Huez i patrzyłeś od strony Auris-en-Oisans na południowy wschód? 
Kawałek L2A tam widać, ale dość kiepsko. 🙂

Edytowane przez tomkly
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Jan napisał:

Hej @Victor co nic nie piszesz? Dzisiaj najlepszy dzień 20 cm świeżego lekki mróz, słońce, znakomita widoczność, mało ludzi, nawet widziałem z daleka kawałek Twojego ośrodka.

Co tu pisać, palce lizać 😉 dla takich dni warto żyć 🤷‍♂️

@Chertan gdybyście za dnia się nie wyjeździli 🤣 to obok Jandri jest orczyk z jupiterami,zawsze można na dobitkę skorzystać

IMG_0816.jpeg

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Wiesz powiem Ci, że najczęściej w trakcie wyjazdów na tych nocnych jazdach jazda jako jazda była najbardziej zajebista. Wiesz wszyscy wyjeżdżeni chlali po hotelach a my nie za bardzo (bo szkolenie) szliśmy lub podjeżdżaliśmy na konkretną godzinę. Stok jak  stół - bo w dzień wszyscy w wielkich górach więc nikt nie jeździł, dodatkowo jeszcze obowiązkowo przeczesany ratrakiem, stok prześwietlony - w sensie widoczny z góry na dół cały i widoczny cały czas z wyciągu, więc jest stały wgląd w ilość osób a osób 6 bo nas było akurat 6 osób, 2-3 zjazdy wystarczały aby poznać nachylenia przełamań, jeżeli były, 2-3 grappy w śniegu na dole i ogień. Polecam Ci kiedyś bo w sensie jazdy zamknięty (a tam byłeś jak na zamkniętym) stok to jest mega sprawa.

Trzymaj się.

  • Like 1
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba mieć dobry wzrok. Ja to mam kurzą ślepotę (po mamie) i mi się totalnie kontrasty zacierają. Choć i tak jest lepiej niż w pochmurny dzień z lekką szarówką albo mgiełką, bo wtedy zupełnie nie widzę po czym jadę. 

Edytowane przez tomkly
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak powinno wyglądać codzienne wejście do Jandri , dziś tylko jazda dla twardzieli 😱IMG_0835.thumb.jpeg.5d219eb418c28bf8052a123d259901d9.jpeg

u góry widoczność bardzo słaba ale jazda w puchu dla mnie mistrzostwo bo mogę spokojnie ćwiczyć góra-dół bo to szwankuje u mnie zdecydowanie IMG_0836.thumb.jpeg.d04ad66e8644e5c728228ef2b8122d2f.jpeg

IMG_0839.thumb.jpeg.a371538214cb51fd290ebc25c4f8b80f.jpeg

IMG_0838.thumb.jpeg.ae09200a4bfddd69e9e9e4237814b5ac.jpeg

warum poezja pod nartą 

ps.Jan nawet nie chce myśleć o jutrzejszym zjeździe autem w tych warunkach 😱 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jedź przypadkiem skrótem, który proponuje GPS. Nie przejedziesz, a bardzo trudno zawrócić (kozia ścieżka, z jednej strony urwisko, z drugiej wiszące nad dróżką skały). Trzymaj się drogowskazów. 

                                                                    Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, tomkly napisał:

Trzeba mieć dobry wzrok. Ja to mam kurzą ślepotę (po mamie) i mi się totalnie kontrasty zacierają. Choć i tak jest lepiej niż w pochmurny dzień z lekką szarówką albo mgiełką, bo wtedy zupełnie nie widzę po czym jadę. 

Witaj w klubie, ja mam -2,5D z astygmatyzmem i na nartach jeżdżę bez okularów. Super sprawa na ćwiczenie czucia nart.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minutes ago, grimson said:

Witaj w klubie, ja mam -2,5D z astygmatyzmem i na nartach jeżdżę bez okularów. Super sprawa na ćwiczenie czucia nart.

Byłem w okolicach nowego roku w Lądku. Zastanawiałem się czy by nie zabrać młodszego dziecka na czarną na C, ale akurat zaanonsowałeś się, że tam będziesz. Wyobraziłem sobie swoje dziecko i Ciebie przewracającego się przy prawie 100km/h i odpuściłem. Teraz jeszcze dowiaduję się, że Ty może byś dziecka nie zauważył... Nie masz może wrażenia, że to już pora na refleksję?

Edytowane przez SzymQ
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, SzymQ napisał:

Byłem w okolicach nowego roku w Lądku. Zastanawiałem się czy by nie zabrać młodszego dziecka na czarną na C, ale akurat zaanonsowałeś się, że tam będziesz. Wyobraziłem sobie swoje dziecko i Ciebie przewracającego się przy prawie 100km/h i odpuściłem. Teraz jeszcze dowiaduję się, że Ty może byś dziecka nie zauważył... Nie masz może wrażenia, że to już pora na refleksję?

Primo: jadę szybko, jak jestem sam na stoku. Czarnowidztwo zostaw lepiej z boku.

Secundo: ćwiczę wzrok, okulary tylko do auta i do pracy przed komputerem.

  • Haha 1
  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minutes ago, grimson said:

Primo: jadę szybko, jak jestem sam na stoku.

Czyli na B Fis bardzo hamujesz przed ścianką, żeby się upewnić, że jesteś sam. Super, trochę mnie uspokoiłeś. Tylko nie wiem jak można się tam tak rozpędzić hamując przed ściankami, ale już nie będę wnikał...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, SzymQ napisał:

Czyli na B Fis bardzo hamujesz przed ścianką, żeby się upewnić, że jesteś sam. Super, trochę mnie uspokoiłeś. Tylko nie wiem jak można się tam tak rozpędzić hamując przed ściankami, ale już nie będę wnikał...

Na CG można zrobić bezpiecznie jechać powyżej 100km/godz [bez wjeżdżania na ścianki/przełamania z prawie zerową widocznością, bez poprzecznych garbów czy zwyczajnie krętej i wąskiej trasy] na A -> do pierwszego wypłaszczenia pod Luxtorpedą, na B do pierwszego wypłaszczenia przed ścianką oraz na D, z hamowaniem pod koniec trasy przed przełamaniem. Reszta tras nie wg mnie nie nadaje się. Chyba że ktoś lubi coś więcej, jak andrenalinę już jest zwyczajnym samobójcą.

Już 400m od wyjazdu z Luxtorpedy na B miałem 94,4km/godz. Zabrakło mi z 100-150m żeby pękła "100", z planowanym hamowaniem przed pierwszym wypłaszczeniem. Ścianka na B wg trackera jest 1000m od wyjazdu z Luxa.

Na dole zrzut ekranu z trackera, z zaznaczonym miejscem gdzie był wtedy Vmax. Jak widzisz, to jest początek trasy.

 

image.png.8be4bd5803d703171ab045795b20efc1.png

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, Victor napisał:

W takich warunkach nie zapominać o dodatkowej energii 😜 bo ją szybko spalamy ⛷️IMG_0845.thumb.jpeg.07fd5c7792755375e4c38709b5e26b6d.jpeg

Warunki off na trasach,mocno sypie ❄️IMG_0843.thumb.jpeg.869b48fa71c951328a36616829ba4f8b.jpeg

IMG_0844.thumb.jpeg.bb9b77a2c159e010854df35f81f97694.jpeg

A my jutro musimy się tam jakoś dostać, sypać ma chyba przez całą noc.

Edytowane przez Mikoski
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...