Skocz do zawartości

Les 2 Alpes (Fr.)


Dany de Vino

Rekomendowane odpowiedzi

2 minuty temu, Chertan napisał:

Ale żeby Heinekena we Francji pić?

Potrzebowałem smak pilsa a nic nie było , puste półki,ludzi w ch... Mam nadzieję że głowa nie będzie jutro bolała . Znam,wiem co to Henio 🤦‍♂️ 🤷‍♂️ ale cóż dobry i ON 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, Chertan napisał:

Najbliższy tydzień to ma być trochę dostawy białego, w niektóre dni całkiem sporo, dla nas nieźle. Ma też piździć u góry, ale i słoneczko też (to wg Bergfex), bawcie się dobrze. Ale żeby Heinekena we Francji pić? Popróbuj trochę francuskich browarów i daj znać, co warto kupować.  

Jakich browarów. Wino. Veritas. Sama prawda, jak u Zalewskiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, star napisał:

Jakich browarów. Wino. Veritas. Sama prawda, jak u Zalewskiego.

No bez dwóch zdań jeżeli chodzi o Francję, jednak tak bezpośrednio po przyjściu do pokoju i zwaleniu ciuchów browar jest niezastąpiony. A wino to tak już do posiłku czy na wieczór. Wszystko ma swoje miejsce i czas. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Victor napisał:

940km i 15h jazdy-tego jeszcze nigdy nie grali 😱 Nigdy więcej wypraw narciarskich w dzień przed sylwestrowy !  Tyle belgusów na trasie w fr również nie widziałem,jakby to miała być ostatnia impreza,jakiś obłęd było ich więcej jak rodowitych po drodze  . Najważniejsze dojechaliśmy cali i zdrowi,bo kilka dzwonów też było … ten dosłownie może minutę przed nami zdążyliśmy wyminąć bo już koguty grały IMG_0523.thumb.jpeg.b65ba9b0b1aa30b2209858a1706970ea.jpeg

IMG_0524.thumb.jpeg.fe7644b035e3edf30ab7bfbc02ec14c7.jpeg

Od Grenoble katastrofa ciągły korek IMG_0532.thumb.jpeg.6fe66c6530c090ab74da1ca07d752243.jpeg

IMG_0533.thumb.jpeg.cb89ef5d178febd1717b163efe57f7f2.jpeg

…dopiero podjazd jakimś skrótem już do Les 2 Alpes wynagrodził trud tego wyjazdu,trasa jak i widoki palce lizać IMG_0535.thumb.jpeg.cc13693bdfcb83628a8e5ae4c8709f5c.jpeg

Les 2 Alpes IMG_0536.thumb.jpeg.f86ef29e0b6d98eb50a2412f044bf925.jpeg

Hmm…aczkolwiek pierwsze wrażenie 🙃 takie alpejskie polskie Zakopane 🤦‍♂️ tyle że narciarzy więcej 🤷‍♂️🤣

Widok z bazy się potwierdził IMG_0539.thumb.jpeg.4ade68af10ac9917cdbc45356737b92f.jpeg

Śniegu w miasteczku jak i na zboczu góry bardzo mało,choć coś ma białego dosypać na dniach,oby🙏IMG_0537.thumb.jpeg.b0d76e362bcb9a83cb418d33ddb3f77a.jpeg

teraz zasłużony Henio IMG_0547.thumb.jpeg.1aab8fe18f428368d5f071e2152fd70e.jpeg

chłopaki coś działają na trasach IMG_0545.thumb.jpeg.735bff76c35a08d61929fded08d079d7.jpeg

od jutra zaczynamy ⛷️

Nie wiem z jakiej części Polski jechałeś, jak z Wrocka czy stolicy to faktycznie droga jest fatalna, bo musisz przejechać przez dziką Szwajcarię i następnie koszmarny odcinek przez Francję. Ze Śląska zdecydowanie lepiej jest jechać przez Austrię i Włochy. Z autostrady zjeżdża się dopiero na Via Lattea w Oulx, stamtąd jest jedynie 92 km landówkami, które nie są specjalnie obłożone samochodami. Ten skrót co na zdjęciu to jest droga D 220. Fajny skrót, żeby się nie pchać aż do Le Freney-d'Oisans, natomiast autobusem tamtędy nie przejedziesz.

Edytowane przez tomkly
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, tomkly napisał:

Nie wiem z jakiej części Polski jechałeś, jak z Wrocka czy stolicy to faktycznie droga jest fatalna, bo musisz przejechać przez dziką Szwajcarię i następnie koszmarny odcinek przez Francję. Ze Śląska zdecydowanie lepiej jest jechać przez Austrię i Włochy. Z autostrady zjeżdża się dopiero na Via Lattea w Oulx, stamtąd jest jedynie 92 km landówkami, które nie są specjalnie obłożone samochodami. Ten skrót co na zdjęciu to jest droga D 220. Fajny skrót, żeby się nie pchać aż do Le Freney-d'Oisans, natomiast autobusem tamtędy nie przejedziesz.

Victor chyba z Beneluksu... Holandia? PS mnie kiedyś podkusiło aby wracać z Pitztala nietypowo, z Imst zamiast tunelem droga L246 bardzo widokowa na wiosnę jak znalazł, podobna do tej Victora... nie mogę znaleźć fotki ale tucsonem jechałem pamietam... zamiast droga do Cortiny... a jednak znalazłem wstawiam ponizej

DSC_1976.JPG.086eff7f2a2f9b5ea1fb0c83810
92978236-17A3-400D-B47E-6EFF15A951F6.jpe
7982BF7D-4FAA-4AE0-B77B-A2B19C664887.jpe

Edytowane przez star
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, tomkly napisał:

Nie wiem z jakiej części Polski jechałeś

Mieszkam obecnie w Belgii kiedyś była Holandia która przytoczył  @star  i w ostatnich latach jadąc do FR zawsze na drodze dominowali Holendrzy a tym razem atak na Alpy po stronie Belgów . Nawet tu wczoraj spacerując wieczorem dominują tablice aut z be raptem jedno auto widziałem z PL. 
 

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Victor napisał:

Mieszkam obecnie w Belgii kiedyś była Holandia która przytoczył  @star  i w ostatnich latach jadąc do FR zawsze na drodze dominowali Holendrzy a tym razem atak na Alpy po stronie Belgów . Nawet tu wczoraj spacerując wieczorem dominują tablice aut z be raptem jedno auto widziałem z PL. 
 

Masz prawie tak samo blisko do Andory. Jeśli nie byłeś to polecam, raz w życiu warto pojechać i zobaczyć.

Edytowane przez tomkly
  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Chertan napisał:

Najbliższy tydzień to ma być trochę dostawy białego,

Zmów paciorek bo jeżeli tego opadu nie będzie to nie widzę sensu tu jechać ! Kamieni kupa ! 
Dziś wiało okropnie u góry na szczęście odstawiłem syna do domu po 12 pełny dumy,że się odważył wjechać i zjechać na dół. Następnie wjechałem sam i kilka zjazdów bo sensu nie widziałem raz w tym wietrze gdzie moim zdaniem góra powinna być zamknięta i dwa na niebieskich to jakiś cyrk a tyłu źle jeżdżących narciarzy to jeszcze w Alpach nie widziałem ,ale fakt krótka moja przygoda narciarska . 

90% walczy o życie 
IMG_0560.thumb.jpeg.46c37c8955167ca82c48f41c2da3c4a1.jpeg

tak u góry po 13 wiatr okropny widoczność jak widać 
IMG_0562.thumb.jpeg.6e9ecbabe0e9d482ea37c86a5a442802.jpeg

gdzieś zjeżdżając kilka fot cyknąłem 
IMG_0563.thumb.jpeg.1940d2c13bf10e636cbaee24164ba86b.jpeg
Tu widać ile kamieni trzeba uważać bo szkoda naszego sprzętu 

IMG_0564.thumb.jpeg.a75e0de7f2839edad0979c0db98269ec.jpeg

IMG_0566.thumb.jpeg.9022eaa56fdfea387877818fe2375ec4.jpeg

IMG_0567.thumb.jpeg.a9d45db5c9fd9f1f25dccf6e396dc4e8.jpeg
tak wyglądają zielone trawersy

IMG_0570.thumb.jpeg.08ebf2f2f954379d96190f1f30a77616.jpeg
tu jakaś czerń na której brakuje dobre pół metra śniegu IMG_0568.thumb.jpeg.697f3a0bd13300926b3d179bd97da16f.jpeg

a co do piwka to już teraz klasycznie IMG_0588.thumb.jpeg.a6ed37e754528c3c362ba59e92679d17.jpeg

z kija do wyboru IMG_0572.thumb.jpeg.6ca106033d3d0954047c0cffc3f46104.jpeg

Jakieś ceny na orientację IMG_0586.thumb.jpeg.787806196149a23179c590d5c57b8050.jpeg

Narciarsko koniec roku 2023 🥳⛷️ był fantastyczny 

Styczeń 3 doliny FR

Luty Winterberg DE

Marzec Jungfrau Swiss

Listopad Kaunertal & Pitztal AT

Grudzień dolina Zillertal AT i dziś L2A Fr

Oczywiście przez cały rok jak jest czas to hala Landgraaf 

Życzę Wszystkiem rewelacyjnego narciarsko 2024! 

  • Like 4
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak mam być szczery (wiem że Jan się ze mną nie zgodzi) to Francja jest taką lepszą odmianą Słowacji. Lepsza narciarsko natomiast jeszcze głębsza jak chodzi o stan umysłu. Te zdjęcia świetnie to dokumentują. Poziom przygotowania tras zawsze był słaby a niekiedy wręcz skandaliczny i nic się pod tym względem jak widzę nie zmienia od wielu lat. Wabią klientów niską ceną i uważają, że jak ktoś mało płaci to nie może niczego wymagać. 

Edytowane przez tomkly
  • Haha 2
  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, tomkly napisał:

Jak mam być szczery (wiem że Jan się ze mną nie zgodzi) to Francja jest taką lepszą odmianą Słowacji. Lepsza narciarsko natomiast jeszcze głębsza jak chodzi o stan umysłu. Te zdjęcia świetnie to dokumentują. Poziom przygotowania tras zawsze był słaby a niekiedy wręcz skandaliczny i nic się pod tym względem jak widzę nie zmienia od wielu lat. Wabią klientów niską ceną i uważają, że jak ktoś mało płaci to nie może niczego wymagać. 

To się zowie megalomania. Połączona z arogancją, a czasem ingnorancją. Takie combo. To pisałem ja frankofil.

Edytowane przez star
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, tomkly napisał:

Jak mam być szczery (wiem że Jan się ze mną nie zgodzi) to Francja jest taką lepszą odmianą Słowacji. Lepsza narciarsko natomiast jeszcze głębsza jak chodzi o stan umysłu. Te zdjęcia świetnie to dokumentują. Poziom przygotowania tras zawsze był słaby a niekiedy wręcz skandaliczny i nic się pod tym względem jak widzę nie zmienia od wielu lat. Wabią klientów niską ceną i uważają, że jak ktoś mało płaci to nie może niczego wymagać. 

Tu się nie zgodzę ! 
Byłem już w Tignes,byłem w 3 dolinach przygotowanie bajkowe-krzesła,gondole ogólna infrastruktura nie odbiega od tej w AT . 
Tu dziś w L2A brakuje śniegu zdecydowanie i bezdyskusyjnie a ludzi ogrom . Ośrodek wybrałem pod syna bo ogólnie jest niebiesko i czuć było dziś że jest potencjał ale nie w takich warunkach. Teraz siedzę piję pifko i analizuje. Obok już stawiany budynek pod nowy wyciąg na samą górę,tam też coś budują czyli aby patrzeć ten wagonik Jandri zostanie zastąpiony czymś nowym . 
A widoki,jak i jazda narciarsko w tej części Alp to pierwsza liga.

Vive le France 🥃

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Victor napisał:

Tu się nie zgodzę ! 
Byłem już w Tignes,byłem w 3 dolinach przygotowanie bajkowe-krzesła,gondole ogólna infrastruktura nie odbiega od tej w AT . 
Tu dziś w L2A brakuje śniegu zdecydowanie i bezdyskusyjnie a ludzi ogrom . Ośrodek wybrałem pod syna bo ogólnie jest niebiesko i czuć było dziś że jest potencjał ale nie w takich warunkach. Teraz siedzę piję pifko i analizuje. Obok już stawiany budynek pod nowy wyciąg na samą górę,tam też coś budują czyli aby patrzeć ten wagonik Jandri zostanie zastąpiony czymś nowym . 
A widoki,jak i jazda narciarsko w tej części Alp to pierwsza liga.

Vive le France 🥃

Trzy razy w życiu uszkodziłem sobie śmiertelnie narty na kamieniach:
a) marzec 2006 - Les 2 Alpes;
b) styczeń 2009 - Courchevel;
c) styczeń 2011 - La Plagne.
Czort z nartami, dobrze że mi się nic nie stało. 🙂
 

W grudniu 2007 w Tignes / Val d'Isere też miałem dużo śniegu, przez 3 doby spadło ponad 2 m. Jeździć się niestety nie dało, bo przygotować tras nie potrafili, albo się im nie chciało. A jak śnieg przestał padać to przez kilka kolejnych dni sam się ubił, w sposób całkowicie losowy. Był (dalej jest, bo żyje) taki genialny francuski narciarz Edgar Grospiron. On bardzo lubi takie warunki. Dla niewtajemniczonych to mistrz olimpijski z 1992 roku w jeździe po muldach. 🤣

Edytowane przez tomkly
  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, tomkly napisał:

Trzy razy w życiu uszkodziłem sobie śmiertelnie narty na kamieniach:
a) marzec 2006 - Les 2 Alpes;
b) styczeń 2009 - Courchevel;
c) styczeń 2011 - La Plagne.
Czort z nartami, dobrze że mi się nic nie stało. 🙂
 

W grudniu 2007 w Tignes / Val d'Isere też miałem dużo śniegu, przez 3 doby spadło ponad 2 m. Jeździć się niestety nie dało, bo przygotować tras nie potrafili, albo się im nie chciało. A jak śnieg przestał padać to przez kilka kolejnych dni sam się ubił, w sposób całkowicie losowy. 😃


Był (dalej jest, bo żyje) taki genialny francuski narciarz Edgar Grospiron. On bardzo lubi takie warunki. Dla niewtajemniczonych to mistrz olimpijski z 1992 roku w jeździe po muldach. 🤣

Dobrze, że Tobie nic się nie stało. Temu się stało. Niestety nie żyje. Nawet przeprowadził się do Francji... https://skiracing.com/extreme-legend-doug-coombs-dies-la-grave-cliff-fall/ no ale to był wolny duch, w stylu 

 

Edytowane przez star
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, tomkly napisał:

Trzy razy w życiu uszkodziłem sobie śmiertelnie narty na kamieniach:
a) marzec 2006 - Les 2 Alpes;
b) styczeń 2009 - Courchevel;
c) styczeń 2011 - La Plagne.
Czort z nartami, dobrze że mi się nic nie stało. 🙂

Tu Ciebie rozumie po dzisiejszym dniu,bo sam uważałem cholernie żeby swoich nie uszkodzić a widziałem po kończącym zjezdzie  ze dwie krechy na ślizgu są 🫤 serwisant będzie musiał robotę zrobić po powrocie ale to brak bialego-natura a nie ogólny klimat złego przygotowania ,dziś np 5 na plusie w dolinie a miał być opad a go nie ma 🤷‍♂️za to potężny wiatr u góry który robi co robi …

zobacz ilu chętnych co się nie poddają 😉🤣image.thumb.jpg.6e2a37c0954459c0e066782e0e9fc24d.jpg

Edytowane przez Victor
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, star napisał:

Dobrze, że Tobie nic się nie stało. Temu się stało. Niestety nie żyje. Nawet przeprowadził się do Francji... https://skiracing.com/extreme-legend-doug-coombs-dies-la-grave-cliff-fall/ no ale to był wolny duch, w stylu 

 

Pamiętam tamten wypadek, to była straszna tragedia, o której dużo mówiono w lokalnych mediach. Wiem nawet w którym to miejscu było, ale nie odważyłbym się tamtędy pojechać. Wraz z wiekiem człowiek nabiera rozsądku.

Edytowane przez tomkly
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, tomkly napisał:

Pamiętam tamten wypadek, to była straszna tragedia. Wiem nawet w którym to miejscu było, ale nie odważyłbym się tamtędy pojechać. Wraz z wiekiem człowiek nabiera rozsądku.

A gdzie jeździłeś w la Grave? Fafek opisywał jakiś zjazd kiedyś. Pytam, bo nie byłem...

Edytowane przez star
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, star napisał:

A gdzie jeździłeś w la Grave? Fafek opisywał jakiś zjazd kiedyś. Pytam, bo nie byłem...

Jeździłem. Brałem udział w kilku study-tour dla personelu sektora turystycznego (piloci, instruktorzy, sprzedawcy) ale tych organizowanych nie przez polskie biura typu Olimp, Sopol czy Volare a przez francuskie konsorcja oraz władze regionów. Oni pokazywali nam również te mniejsze, o wiele mniej popularne ośrodki, choćby takie jak Val Cenis, Aussois, Les Sybelles itp. W La Grave też byłem, ale tak jak to zazwyczaj bywa na study-tour jeden dzień. Każdy kolejny to nowa stacja. Specjalnych wrażeń w pamięci nie mam, ale to dlatego że była dobra pogoda i nic złego się nie wydarzyło.  Niestety mam dużo złych skojarzeń z Francją, stąd taka a nie inna, może nie do końca sprawiedliwa ocena.

Edytowane przez tomkly
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, tomkly napisał:

Jeździłem. Brałem udział w kilku study-tour dla personelu sektora turystycznego (piloci, instruktorzy, sprzedawcy) ale tych organizowanych nie przez polskie biura typu Olimp, Sopol czy Volare a przez francuskie konsorcja oraz władze regionów. Oni pokazywali nam również te mniejsze, o wiele mniej popularne ośrodki, choćby takie jak Val Cenis, Aussois, Les Sybelles itp. W ja Grave też byłem, ale tak jak to zazwyczaj bywa na study-tour jeden dzień. Każdy kolejny to nowa stacja. Specjalnych wrażeń w pamięci nie mam, ale to dlatego że była dobra pogoda i nic złego się nie wydarzyło.  Niestety mam dużo złych skojarzeń z Francją, stąd taka a nie inna, może nie do końca sprawiedliwa ocena.

Francuska mulda na ramieniu Łomnicy to skojarzenie a propos Francja jest taką lepszą odmianą Słowacji

Edytowane przez star
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Victor napisał:

Zmów paciorek bo jeżeli tego opadu nie będzie to nie widzę sensu tu jechać ! Kamieni kupa ! 
Dziś wiało okropnie u góry na szczęście odstawiłem syna do domu po 12 pełny dumy,że się odważył wjechać i zjechać na dół. Następnie wjechałem sam i kilka zjazdów bo sensu nie widziałem raz w tym wietrze gdzie moim zdaniem góra powinna być zamknięta

W istocie najbliższe dni to silny wiatr, dzisiaj chyba apogeum, pierwszy raz będę we Francji i jak syf będzie to się obrażę i więcej nie pojadę. Coś ma dopadać, ma być mróz. Zobaczymy, na pewno gdzieś się jeździć będzie dało. A jak nie to będzie z kim pić. 

  • Haha 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Chertan napisał:

W istocie najbliższe dni to silny wiatr, dzisiaj chyba apogeum, pierwszy raz będę we Francji i jak syf będzie to się obrażę i więcej nie pojadę. Coś ma dopadać, ma być mróz. Zobaczymy, na pewno gdzieś się jeździć będzie dało. A jak nie to będzie z kim pić. 

Oj chyba szczery paciorek był 🤣

Pamietaj !!! Francja elegancja !! 
 
…wystarczyła godzina żeby klimat się zmienił na boski 🍻 Twoje  zdrowie 😉

 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Victor napisał:

Oj chyba szczery paciorek był 🤣

Pamietaj !!! Francja elegancja !! 
 
…wystarczyła godzina żeby klimat się zmienił na boski 🍻 Twoje  zdrowie 😉

 

IMG_0591.mov

Tu w Meribel zaczęło sypać o 14 i dalej sypie, na autach leży tak ok  30 cm świeżego, ratrakarze już chleją więc jest jutro nadzieja na doskonałe warunki

  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Chertan napisał:

W istocie najbliższe dni to silny wiatr, dzisiaj chyba apogeum, pierwszy raz będę we Francji i jak syf będzie to się obrażę i więcej nie pojadę. Coś ma dopadać, ma być mróz. Zobaczymy, na pewno gdzieś się jeździć będzie dało. A jak nie to będzie z kim pić. 

Ja lubię francuskie ośrodki narciarskie, ale już nigdy w grudniu nie pojadę. Ewentualnie jakieś last minute, gdy wiadomo, że jest dużo śniegu. Początek stycznia też jest niepewny śniegowo.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Harnaś napisał:

Ja lubię francuskie ośrodki narciarskie, ale już nigdy w grudniu nie pojadę. Ewentualnie jakieś last minute, gdy wiadomo, że jest dużo śniegu. Początek stycznia też jest niepewny śniegowo.

Wszystko zależy od natury. Dwa sezony temu byłem świątecznie -sylwestrowo w Tignes …💥
gdybym dziś przyjechał a od jutra zaczynał pewnie to samo bym stwierdził,aczkolwiek szczerze trzeba było napisać jak jest 😉

Edytowane przez Victor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...