Skocz do zawartości

Les 2 Alpes (Fr.)


Dany de Vino

Rekomendowane odpowiedzi

24 minuty temu, Jan napisał:

Jakoś trzeba do krzeseł podjechać 

Jakie to szczęście, że tylko narciarze jeżdżący na nartach Wedze przejeżdżają innym po nartach. Wystarczy trzymać się od nich na dystans i nasze wypieszczone narciory będą bezpieczne 🤣

Edytowane przez kordiankw
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, kordiankw napisał:

Jakie to szczęście, że tylko narciarze jeżdżący na nartach Wedze przejeżdżają innym po nartach. Wystarczy trzymać się od nich na dystans i nasze wypieszczone narciory będą bezpieczne 🤣

Nie ma problemu mam 10 par i żadne nie są wypieszczone, zresztą miał takie  nieostre badziewie że nawet kreseczki nie zostawił 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, kordiankw napisał:

To skąd to uprzedzenie do posiadaczy nart Wedze i szufladkowanie „Wedze = patałach”

Od wtedy gdy pewien co najmniej 100 kilogramowy wedzeciak próbował w La Plagne zabić moją 5 letnią wnusię

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Jan napisał:

Od wtedy gdy pewien co najmniej 100 kilogramowy wedzeciak próbował w La Plagne zabić moją 5 letnią wnusię

Osobiście zabiłbym gołymi rękami. Albo przy użyciu tych jego Wedzy. Miałem podobny przypadek jak mi pijany ruski wjechał w córkę w Valtournenche, wyskakując na pełnej prędkości z uskoku i jeszcze coś pyszczył, że mu diewoczka wyjechała. Dobrze, że mnie mój przyjaciel Vittorio Via Europa odciągnął bo tym go tam autentycznie zmasakrował używając do tego naostrzonej krawędzi i.SL RD, a to jest bardzo niebezpieczna broń.

Edytowane przez tomkly
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, grimson napisał:

Krasnal zacny, fota poniżej z włoskiego marketu koło Wenecji z wakacji 2022:

22417E86-CBA0-4CEB-861A-1011C0660A11.jpeg

A tam nie ma jakiegoś normalnego piwa w ludzkiej cenie??
Kogoś nieźle pojebało - 2,7 Euro za 0,3 l. W Austrii dużo lepsze, lokalne kosztuje w granicach 1,2 Euro za 0,5 litra.

Edytowane przez tomkly
  • Like 2
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, tomkly napisał:

Osobiście zabiłbym gołymi rękami. Albo przy użyciu tych jego Wedzy. Miałem podobny przypadek jak mi pijany ruski wjechał w córkę w Valtournenche, wyskakując na pełnej prędkości z uskoku i jeszcze coś pyszczył, że mu diewoczka wyjechała. Dobrze, że mnie mój przyjaciel Vittorio Via Europa odciągnął bo tym go tam autentycznie zmasakrował używając do tego naostrzonej krawędzi i.SL RD, a to jest bardzo niebezpieczna broń.

Dopytam, jechał na nartach Wedze?

Nie żebym jakoś specjalnie lobbował za tą marką, chyba nie mam żadnej rzeczy tej firmy, ale tu rzecz idzie o stwierdzenie, że generalnie narciarze jeżdżący na nartach tej marki to patałachy. Jakby ci jeżdżący na innych od pierwszego wpięcia nart prezentowali poziom czołówki zawodników FIS.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, kordiankw napisał:

Dopytam, jechał na nartach Wedze?

Nie żebym jakoś specjalnie lobbował za tą marką, chyba nie mam żadnej rzeczy tej firmy, ale tu rzecz idzie o stwierdzenie, że generalnie narciarze jeżdżący na nartach tej marki to patałachy. Jakby ci jeżdżący na innych od pierwszego wpięcia nart prezentowali poziom czołówki zawodników FIS.

Na to akurat najmniej zwracałem uwagę. Wydaje mi się że na Atomikach, ale zapewne z wypożyczalni. 🙂


Co do korelacji nart z jakością jazdy to istnieje, przy czym ja bym to ujął inaczej. Masz taką samą szansę trafienia na idiotę jeżdżącego na marketowych Wedze jak i dowolnej innej marce, natomiast osoby, które potrafią dobrze jeździć nie używają nart Wedze. Czyli prawdopodobieństwo że wjedzie w Ciebie narciarz na Wedze jest statystycznie większe aniżeli to, że będzie to posiadacz przykładowo Atomików, oczywiście uwzględniając udział w rynku poszczególnych marek. Ponieważ Atomików jest na oko 10 razy więcej niż Wedze, to szansa że Cię rozjadą Atomiki jest mimo wszystko całościowo dużo większa. ☺️

 

Edytowane przez tomkly
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, tomkly napisał:

A tam nie ma jakiegoś normalnego piwa w ludzkiej cenie??
Kogoś nieźle pojebało - 2,7 Euro za 0,3 l. W Austrii dużo lepsze, lokalne kosztuje w granicach 1,2 Euro za 0,5 litra.

🤣

Tom , wczoraj za kufelek krasnala-fakt 0.5 bo norma to 0,3 płaciłem 11 Jurków 😉 w sklepie z tego co widziałem cena podobna jak ze zdjęcia @grimson’a . Chcesz smakować rozkoszy toż to trzeba zapłacić 🤣

Twoje zdrówko 🍻 

  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, tomkly napisał:

A tam nie ma jakiegoś normalnego piwa w ludzkiej cenie??
Kogoś nieźle pojebało - 2,7 Euro za 0,3 l. W Austrii dużo lepsze, lokalne kosztuje w granicach 1,2 Euro za 0,5 litra.

I to jest argument, od przyszłego sezonu koniec wyjazdów do Francji na narty.

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, kordiankw napisał:

Znaczy się odpowiedzialność zbiorowa 😗. Każdy „wedzeciak” to potencjalny morderca . I wszystko jasne 🙃

Wiesz Witku, tak jest prościej, nie musisz się za bardzo zastanawiać. Widzisz Wedze to spadasz byle dalej od patałacha. Ja na przykład zostałem zaklasyfikowany jako forumowy instruktor o wielkim ego, a jeżdżę głównie na Blizzardach. Ponieważ nie jest to aż taka popularna marka to też o takowe uproszczenie łatwo. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Chertan napisał:

Wiesz Witku, tak jest prościej, nie musisz się za bardzo zastanawiać. Widzisz Wedze to spadasz byle dalej od patałacha. Ja na przykład zostałem zaklasyfikowany jako forumowy instruktor o wielkim ego, a jeżdżę głównie na Blizzardach. Ponieważ nie jest to aż taka popularna marka to też o takowe uproszczenie łatwo. 

Ale coś w tym jest. Jak widzę szybko nadciągające Wedze to instynkt samozachowawczy bierze górę i wieję gdzie pieprz rośnie. Blizzardów aż tak się nie boję. Znam dwóch ludzi używających tych wypasów i oni się jednak co nieco orientują o co chodzi. Jeden ma nick Chertan a drugi Plus82. 🙃

Poza tym zostać rozjechanym przez Blizzarda to poniekąd zaszczyt. Mniej więcej tak jak dla Hindusa zostać rozjechanym przez białą niewiastę. Toż to rarytas, prawdziwy biały kruk. 😃

Edytowane przez tomkly
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Victor napisał:

Wedzeusze postanowili wrócić do domu uff nawet kolejka do Jandri na max 10 min. 😉IMG_0717.thumb.jpeg.3ba55c81b1bd5f6de307febb6282f0ae.jpeg

Ja pierdzielę jaki ogon. W życiu nie widziałem nigdzie w Alpach czy Dolomitach czegoś podobnego, nawet w ferie w koszmarnie zatłoczonej Alpe Lusii... 😮

Edytowane przez tomkly
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, tomkly napisał:

Ja pierdzielę jaki ogon. W życiu nie widziałem nigdzie w Alpach czy Dolomitach czegoś podobnego, nawet w ferie w koszmarnie zatłoczonej Alpe Lusii... 😮

Tom, szczerze to i ja nigdzie takiego cyrku przy głównej gondoli nie widziałem,choć mało widziałem ( ale jak już napisałem wyżej jest budowana nowa 3S która będzie otwarta na przyszły sezon) ,podsumuje L2A na końcu bo widzę plusy ale dostrzegam minusy … 

Co do kolejki to 1/5 dziś tego co wczoraj stała 😉 a twardziele ustawiają się już 8.20 gdzie wagonik otwierają o 9 . Zdjęcie z wczoraj IMG_0636.thumb.jpeg.236109aea1f83df2acdec459e1556865.jpeg

 

  • Like 2
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...