Jump to content

W ko艂o komina馃憤

Marcos73
 Share

Recommended Posts

51 minut temu, Marcos73 napisa艂:

ok. 25 kg

Cze艣膰

Ja wiem czy to tak strasznie du偶o? M贸j rower go艂y wa偶y 15,5kg. Zawsze mam podsiod艂贸wk臋 techniczn膮 (o,5kg), bidon (1kg) albo dwa (0,75kg), ma艂膮 p艂etw臋 na portfel, tel, klucze, batonik itd - pewnie w sumie 1kg. No i jad臋 zazwyczaj z plecakiem komputer, 艂adowarka, itd. 3kg. Ca艂y zestaw wa偶y pewnie ko艂o 20kg. A na ultra dochodzi jedzenie picie spanie i ubranie - 3-4 kg. I ju偶 jest 25...

Chyba te 25 to niewiele.

Pozdro

11 minut temu, Mitek napisa艂:

Cze艣膰

Ja wiem czy to tak strasznie du偶o? M贸j rower go艂y wa偶y 15,5kg. Zawsze mam podsiod艂贸wk臋 techniczn膮 (o,5kg), bidon (1kg) albo dwa (0,75kg), ma艂膮 p艂etw臋 na portfel, tel, klucze, batonik itd - pewnie w sumie 1kg. No i jad臋 zazwyczaj z plecakiem komputer, 艂adowarka, itd. 3kg. Ca艂y zestaw wa偶y pewnie ko艂o 20kg. A na ultra dochodzi jedzenie picie spanie i ubranie - 3-4 kg. I ju偶 jest 25...

Chyba te 25 to niewiele.

Pozdro

Cze

Tak, ale cz臋艣膰 tej masy masz na sobie - m贸wi臋 tylko o przesuwaniu, przestawianiu roweru. Trzeba si臋 przyzwyczai膰. Sw贸j jak pierwszy raz zak艂ada艂em na dach, to o ma艂o co si臋 nie wywr贸ci艂em, zak艂ada艂em jako ostatni i przystawi艂em si臋 jak do ka偶dego poprzedniego, r贸偶nica w wadze 3-5kg by艂a mocno odczuwalna. Jest wyra藕nie l偶ejszy od alu. Ten za艣 jest zdecydowanie ci臋偶szy od normalnego roweru. To czu膰 jak chcesz wykona膰 prost膮 rzecz jak cho膰by przesun膮膰 rower. Automatycznie chcesz to zrobi膰 jak ze zwyk艂ym, tu si臋 trzeba sporo przy艂o偶y膰. Ale to ju偶 nie m贸j problem 馃槈

pozdrawiam

4 godziny temu, Marcos73 napisa艂:

Cze

Tak, ale cz臋艣膰 tej masy masz na sobie - m贸wi臋 tylko o przesuwaniu, przestawianiu roweru. Trzeba si臋 przyzwyczai膰. Sw贸j jak pierwszy raz zak艂ada艂em na dach, to o ma艂o co si臋 nie wywr贸ci艂em, zak艂ada艂em jako ostatni i przystawi艂em si臋 jak do ka偶dego poprzedniego, r贸偶nica w wadze 3-5kg by艂a mocno odczuwalna. Jest wyra藕nie l偶ejszy od alu. Ten za艣 jest zdecydowanie ci臋偶szy od normalnego roweru. To czu膰 jak chcesz wykona膰 prost膮 rzecz jak cho膰by przesun膮膰 rower. Automatycznie chcesz to zrobi膰 jak ze zwyk艂ym, tu si臋 trzeba sporo przy艂o偶y膰. Ale to ju偶 nie m贸j problem 馃槈

pozdrawiam

Chyba w innych wagach chodzicie i z Mitkiem i z 偶on膮, wi臋c dla ka偶dego te 25kg znaczy co innego, opr贸cz wspomnianej przez ciebie akomodacji. Ja mam teraz alu i ze zwyk艂ym poprzednim czuj臋 r贸偶nic臋 jak wrzucam do baga偶nika, a 偶e jeszcze ko艂o odczepiam to ju偶 w og贸le pi贸rko.

• Like 1

3 minuty temu, star napisa艂:

Chyba w innych wagach chodzicie i z Mitkiem i z 偶on膮, wi臋c dla ka偶dego te 25kg znaczy co innego, opr贸cz wspomnianej przez ciebie akomodacji. Ja mam teraz alu i ze zwyk艂ym poprzednim czuj臋 r贸偶nic臋 jak wrzucam do baga偶nika, a 偶e jeszcze ko艂o odczepiam to ju偶 w og贸le pi贸rko.

To prawda, Mitek to inna kategoria wagowa. Ja nie 艂aduj臋 praktycznie nic na rower, Mitek zawsze co艣 wozi. Wi臋c jest przyzwyczajony do balastu. W por贸wnaniu z moim obecnym to jest dwukrotnie ci臋偶szy. A to ju偶 czu膰. A wygl膮da jak normalny rower. Bo nie jest jako艣 pot臋偶ny przesadnie opr贸cz rury z bateri膮 i silnika. Reszta wygl膮da zwyczajnie. W rowerowni mam narty porozk艂adane po 艣cianach, jeszcze wie susz膮, a 偶e nie ma n贸偶ki - to trzeba o 艣cian臋 oprze膰. No i tu szuranie nie by艂o takie 艂atwe, a wr臋cz trudne.

pozdrawiam

Jak ju偶 wspomnia艂em wybra艂em si臋 nad brzeg Bystrzycy, a dok艂adniej utkn膮艂em nad brzegiem jeziora na Smolcu i nie p艂aka艂em, cho膰 passat na offroad do Ma艂kowic si臋 ju偶 nie pisa艂. Przesiadka na rower, a jak偶e uniwersalny, wi臋c polna droga mu nie straszna. Dalej ju偶 asfalcik wyborny do Romnowa, a potem wzd艂u偶 rzeki z grubsza, do Jurczyc, k艂adka na Bystrzycy i So艣nica, potem powr贸t.

IMG_9124.jpeg.f658b690aa929b2943ad89b962

Z ciekawostek to wyszed艂 lekki survival z noszeniem roweru w okolicy Sadk贸wek-Sadowice, bo zjecha艂em ze szlaku niebieskiego, trzymaj膮c si臋 nikn膮cej 艣cie偶ki bli偶ej rzeki, potem nasyp, most i takie tam... potem tylko przypomniec sobie, 偶e w Ma艂kowicach roweru nie zostawi艂em, poszuka膰 jeziorka na mapie co by pasowa艂o, jedno z dw贸ch i jestem z powrotem przy aucie. Powr贸t te偶 jaki艣 dziwny, nawigacja mnie pchn臋艂a na Muchob贸r, a w g艂o艣nikach akurat lecia艂a o nim piosenka...

• Like 3

U mnie wysz艂o 32km z samego rana. Odwiedzi艂em zabytkowy drewniany palacyk my艣liwski w Antoninie. Rezydowa艂 tu w swoim czasie i imprezowa艂 F.Chopin.

Na razie bol膮 4 litery od siode艂ka. Za to nastr贸j przedni. Du偶o 艣wie偶ego powietrza, po drodze dwie rodziny g臋si z ma艂ymi i du偶a sarna tu偶 przed rowerem.

D4868B75-E968-460F-8360-2CC9A25DE47A.jpeg

C67E248E-BC42-43BE-B8E0-23B9C50E93DD.jpeg

• Like 3

Dzi艣 po mie艣cie Park Grabiszynski i wzd艂u偶 rzeki Slezy niby miasto a zielono. Ulica Praca i Odkrywc贸w pe艂na ogr贸dk贸w i kwitn膮cych azalii w Wojslawicach ju偶 pono膰 pi臋knie鈥

IMG_9177.jpeg.05171f2d6aa62aa92032b90101
IMG_9176.jpeg.40a2d641c4a0a45f06fe71082b

• Like 3

Na Babiej jeszcze 艣nieg w 偶lebkach i rozpadlinach... ale na narty ju偶 raczej nie.

IMG_1487.thumb.jpg.63c61959a051e652ad62dbefd34a4169.jpg

Na Mosornym ju偶 prace ziemne.. ciekawe czy co艣 pod narty czy rowery

IMG_1492.thumb.jpg.a757a47b0ec65a8429999b05a34a56ca.jpg

• Like 3
  • Thanks 1

Posted (edited)

Cze

Kr贸tka relacja z weekendu, pogoda pi臋kna, ale sporo mia艂em innych zaj臋膰.

Sobota, k贸艂eczko z 呕on膮, Tyniec zosta艂 pokonany, tempo nawet sprawne, 3/4 WTR reszta wa艂em wykoszon膮 艣cie偶k膮. Stan Wis艂y nad wyraz wysoki po opadach. Zjazd z promu do wody. 呕ona przyjecha艂a zm臋czona, na elektryku? Dziwne. Narzeka艂a na siode艂ko, 偶e twarde. Fajna p臋tla - 50 km, taka spoko, na powrocie pod wiatr.

Przeprawa promowa.

IMG_2232.thumb.jpg.53f69d8f93eb7074439379f2d7ae88a3.jpg

Rzepak, bardzo popularny ostatnio temat zdj臋ciowy, w tle Skawina.

IMG_2233.thumb.jpg.f09e91bcc186042167122e53f71beb8f.jpg

Na powrocie 艣cie偶ki gruntowe, widok na Klasztor w Ty艅cu z drugiej strony Wis艂y.

IMG_2234.thumb.jpg.d70439512411e94046b21c8a8d37d8ef.jpg

IMG_2235.thumb.jpg.5af2d46bd89801a583d723e44998b028.jpg

W niedziel臋 komuni臋 chrze艣nicy mia艂em wi臋c dopiero o 18.00 wr贸ci艂em do domu. Postanowi艂em sprawdzi膰 elektryka. Szybka trasa po okolicznych g贸rkach w Komoot i do nawigacji, 艂膮cznie 700 m przewy偶szenia, Lasek wolski i okolice. P臋tla 40 km. Mia艂o by膰 艂atwo i przyjemnie. Pierwsze wra偶enia i de facto test. Wspomaganie na Eco - bateria nabita na full. Zasi臋g teoretyczny - 140km wg. wskaza艅 komputera. Wyjecha艂em o 19.00. Zesz艂o mi z monta偶em uchwytu do nawigacji, kiera nie chcia艂a wsp贸艂pracowa膰 馃槈. Jednak na ramie jest lepiej, mam gdzie艣 w domu uchwyty, ale znalaz艂em tylko na kierownic臋. Pierwszy post贸j na Kolnej. Ruszam. Pierwsze 7 km po p艂askim - z 8km. Praktycznie bez pr膮du. Tak przy 26km/h odcina. Rower idzie spoko, ale nogi czuj膮 t膮 zwi臋kszon膮 mas臋, tragedii nie ma. Siod艂o faktycznie twarde, w analogu du偶o lepsze, wygodniejsze, lepiej dopasowane, d艂u偶szy nos. Wyjazd na Kopiec Ko艣ciuszki i przez las w stron臋 ZOO i Lasku Wolskiego. Zjazd z ZOO praktycznie na sam d贸艂 i z powrotem wspinanie si臋. Tam single, 艣cie偶ki, przez to ca艂e pasmo pag贸rk贸w, wyjazd tu偶 przy Kolnej. Pierwszy wniosek odno艣nie konstrukcji roweru i jego mo偶liwo艣ci, jest to chyba bardziej Enduro, po opadach by艂o sporo b艂ocka, opony z grub膮 kostk膮 sprawuj膮 si臋 艣wietnie. @Spiochu, jest to ca艂kiem inny rower ni偶 analog XC, niby podobny, ale... hamulce niby wi臋ksze, ale nie dzia艂aj膮 tak agresywnie, ca艂kiem inna pozycja na zjazdach, na nim jecha艂em wszystko bez jakiejkolwiek obawy. Zawieszenie do ustawienia, ale nie mia艂em na to czasu, jest na m贸j gust zbyt twarde, ale pracuje. Nap臋d - wszyscy kt贸rzy nie je藕dzili, a s膮 przeciwni musz膮 spr贸bowa膰. Je艣li wam si臋 wydaje, 偶e wszystko idzie 艂atwo, to grubo si臋 mylicie. Na Kolnej to mi si臋 la艂o po dupie. Na tym rowerze je藕dzi si臋 tak samo i tak samo jak na analogu trzeba w艂o偶y膰 sporo si艂y, z t膮 r贸偶nic膮, 偶e przejedzie si臋 wi臋cej w tym samym czasie, natomiast tak samo si臋 zm臋czysz. To co przejecha艂em, na analogu pewnie jecha艂bym (pag贸rki) z 2-3 razy d艂u偶ej. Po prostu, podjazd kt贸ry na zwyk艂ym robisz na powiedzmy 3 biegu, tutaj robisz na 5-6, czyli jedziesz szybciej, ale tak samo trzeba zrzuca膰 biegi, bo trybie w kt贸rym ja je藕dzi艂em to nie da rady uci膮gn膮膰. Oczywi艣cie, mo偶na zmienia膰 moc na wy偶sz膮, wtedy faktycznie,聽ka偶dy wyjedzie wszystko. Ale bateria padnie po chwili, strasznie 偶re pr膮d. Ponadto, w trudnym terenie, rzek艂bym, 偶e jest to niebezpieczne, bo na poziomie e-mtb (przedostatni dopalacz), rower idzie jak w艣ciek艂y i nie ma nad t膮 moc膮 jakiejkolwiek kontroli. Lepiej tradycyjnie zrzuci膰 biegi do poziomu nam odpowiadaj膮cego. Na Kolnej komputer wskaza艂 180km zasi臋gu - tak wi臋kszy ni偶 pocz膮tkowy, widocznie na tym zr贸偶nicowanym odcinku 1/3 p艂askiego, 2/3 g贸rki, moja jazda by艂a na tyle efektywna, 偶e komputer wyliczy艂 mi taki zasi臋g po blisko 25 km trasie. Przerwa z p贸艂 godziny, rozmowa z poznanym kolarzem, fajny skleci艂 sobie rower - gravela, na bazie ramy mtb, ale pracuje w krakowskim i-sport gdzie sprzedaje rowery. 艢ciemni艂o si臋 wi臋c powr贸t WTR do domu. Czy da si臋 jecha膰 bez pr膮du? Oczywi艣cie, 偶e da si臋, komputer si臋 mi wy艂膮czy艂, a 偶e by艂o ciemno to tego nie zauwa偶y艂em, zorientowa艂em si臋 ko艂o Wawelu, 偶e co艣 nie teges 馃槈. Da si臋 normalnie na tym jecha膰, silnik nie sprawia opor贸w. Oczywi艣cie zasi臋g nie spad艂 ani o kilometr 馃檪.

pozdrawiam

Edited by Marcos73
  • Like 5

CZE

@Mitek聽Zerkn膮艂em sobie na Kiliana, to nie jest kosmita, On po prostu nie ma wszystkich w domu. Jeszcze kamera zniekszta艂ca nieco ca艂y rzeczywisty obraz, ale wida膰 偶e ch艂op nie ma 5-tej klepki 馃槈

pozdrawiam

• Like 2

20 godzin temu, Marcos73 napisa艂:

CZE

@Mitek聽Zerkn膮艂em sobie na Kiliana, to nie jest kosmita, On po prostu nie ma wszystkich w domu. Jeszcze kamera zniekszta艂ca nieco ca艂y rzeczywisty obraz, ale wida膰 偶e ch艂op nie ma 5-tej klepki 馃槈

pozdrawiam

Cze艣膰

no tych film贸w jest du偶o i s膮 po prostu niesamowite, niesamowicie te偶 zrobione w niecodziennych miejscach itd. Ale to filmy przygotowywane, preparowane - wiesz o co chodzi. mnie najbardziej szokuj膮 ca艂o艣ciowe filmy z zawod贸w takich jak Mountain of Hell:

Najlepsze s膮 kawa艂ki ko艅cowe tak gdzie艣 od 22.30 ale warto obejrze膰 ca艂o艣膰 jakie kole艣 ma do tego nog臋...

Pozdro

• Thanks 1

2 godziny temu, Mitek napisa艂:

Cze艣膰

no tych film贸w jest du偶o i s膮 po prostu niesamowite, niesamowicie te偶 zrobione w niecodziennych miejscach itd. Ale to filmy przygotowywane, preparowane - wiesz o co chodzi. mnie najbardziej szokuj膮 ca艂o艣ciowe filmy z zawod贸w takich jak Mountain of Hell:

Najlepsze s膮 kawa艂ki ko艅cowe tak gdzie艣 od 22.30 ale warto obejrze膰 ca艂o艣膰 jakie kole艣 ma do tego nog臋...

Pozdro

Piernicze - sprzedaje rower......normalni to oni na 100% nie s膮...馃槺

• Haha 1

3 godziny temu, Mitek napisa艂:

Ale to filmy przygotowywane, preparowane - wiesz o co chodzi.

Mitek

Ale tu nie ma co preparowa膰, go艣膰 po prostu jedzie, owszem ciekawe miejsca, ale to trzeba umi膰, nie da si臋 nic oszuka膰, trzeba zjecha膰. Fajny film z zawod贸w, my艣la艂em 偶e Kilian to jaka艣 jednostka, ale widz臋 偶e tych wariat贸w jest wi臋cej - zdecydowanie. Ale obje偶d偶ony jest, tras臋 chyba zna艂 na pami臋膰. Wszystkie skr贸ty na pe艂nym piecu. Ale inni mocno od niego nie odstawali.

pozdrawiam

Posted (edited)

Cze

Wczoraj leniwy dzie艅, firma zamkni臋ta, w ko艅cu si臋 wyspa艂em (wsta艂em o 8.00 - sukces), ale do艣膰 przypadkowo udany rowerowo. Troch臋 wniosk贸w si臋 nasun臋艂o, jakie艣 odkrycia (偶e przedni amor warto odblokowa膰, bo nie dzia艂a na wertepach聽馃槈聽).

Postanowi艂em pojecha膰 do biura na rowerze. Zerkn膮膰 jak idzie budowla艅com i takie tam pierdo艂y porobi膰. Pad艂o na elektryka. Do firmy mam 11 km. Praktycznie ca艂o艣膰 (bez ostatniego km - tu poboczem nowej asfalt贸wki) 艣cie偶kami rowerowymi w mie艣cie, oczywi艣cie par臋 skrzy偶owa艅 po drodze mam i to nawet sporych. Ale generalnie to spoko. 26 minut mi ta trasa zaj臋艂a. Praktycznie tyle co samochodem. Powr贸t ju偶 przez 2 WTR-ki, tu ju偶 z 3/4km asfaltem - reszta wa艂em wi艣lanym. 20 km trasa. W domu zonk, bo kluczy nie wzi膮艂em, 呕ona na mie艣cie, a syn w szkole. Wi臋c k贸艂ko trzeba zrobi膰. WTR-k膮 do ZOO, p贸藕niej przez Lasek Wolski, Kolna i powr贸t do domu. Mia艂em 2h czasu i si臋 wyrobi艂em, 40km przejechane, ale ju偶 si臋 nieco orientuj臋 na pag贸rkach i nie ma motania si臋. Wiem mniej wi臋cej co i jak.

Po powrocie szybki obiad, 呕ona zarz膮dzi艂a wyj艣cie na lody, ja rower, 呕ona bieganie a syn aparat i poszed艂 foty robi膰. Wi臋c nast臋pne k贸艂ko, tym razem standard - do Ty艅ca - potem w stron臋 Skawiny do k艂adki, powr贸t i drug膮 stron膮 Wis艂y do domu. Znowu 40 km na budziku. Ale ju偶 na powrocie by艂em delikatnie m贸wi膮c zje...ny. Jedno zdj臋cie z 艂awki, bo musia艂em sobie odsapn膮膰. Nogi strasznie bola艂y. W sumie wysz艂o w pi膮tunio 110km. Ale ze wspomaganiem.

Co do roweru.

Ma kilka wad i sporo zalet.

Najwi臋ksze wady:

Masa (mocno utrudnione czynno艣ci zwi膮zane z przesuwaniem, noszeniem etc., na w膮skich nawrotach na ma艂ej pr臋dko艣ci, utrata r贸wnowagi powoduje, 偶e ta masa ci膮gnie i trudno go podci膮gn膮膰), cena i 偶e trzeba go 艂adowa膰 - dla mnie 偶e trzeba o tym pami臋ta膰, 偶eby go 艂adowa膰.

Zalety:

Ma ich mn贸stwo. Przede wszystkim jest to pe艂noprawny rower MTB - nawet taki chyba enduro, porz膮dnie wykonany na do艣膰 przyzwoitych komponentach. Nap臋d jest 艣wietny. Dzia艂a progresywnie. Si艂a wspomagania maleje wraz z pr臋dko艣ci膮, wi臋c nie ma uczucia, 偶e w艂a艣nie przesta艂 pomaga膰, tylko poznaje to po tym, 偶e nie s艂ycha膰 silnika.

Jazda miejska:

Najbardziej podoba mi si臋 odej艣cie ze 艣wiate艂, bardzo szybko nabiera si臋 pr臋dko艣ci przelotowej (ale to nie jest tak, 偶e startujemy z bardzo wysokiego biegu, trzeba normalnie zrzuci膰, na wysokim te偶 pocz膮tkowo idzie ci臋偶ko - na Eco to wspomaganie nie jesjta偶 tak mocne) - ale wi臋kszo艣膰 po p艂askim to si臋 jedzie analogowo. Por贸wnuj膮c do analoga, to max pr臋dko艣ci s膮 ni偶sze (30 km/h to jeszcze nie osi膮gn膮艂em), ale 艣rednia przejazdu jest identyczna. Pr臋dko艣ci 艣rednie i max - nawigacja i komputer rowerowy maj膮 r贸偶nic臋 3km/h. Nie wiem kt贸ra jest zbli偶ona do rzeczywistej. Nawigacja ma spor膮 zw艂ok臋, ale pokazuje owe 3km/h mniej. W rowerze jest zamontowany czujnik pr臋dko艣ci i powinien wskazywa膰 raczej rzeczywiste pomiary. Ale nie wiem, zreszt膮 nie ma to znaczenia.

W takich warunkach bateria chyba si臋 nie ko艅czy, od pe艂nego 艂adowania przejecha艂em na nim 147 km - komputer wskazuje jeszcze 111 km. Zu偶y艂em 2 z 5-ciu kresek. Komputer prosty i intuicyjny, ma wszystko co powinien mie膰 i 偶adne inne rozbudowane opcje nie s膮 w nim potrzebne, nie m贸wi膮c ju偶 o jakich艣 dodatkowych poziomach mocy.

Pag贸rki:

Tu mo偶na podjecha膰 wszystko szybciej, co nie oznacza bezwysi艂kowo. Praktycznie si艂臋 trzeba w艂o偶y膰 identyczn膮. Oczywi艣cie kombinuj膮c dopalaczami, ka偶dy wyjedzie wszystko, ale zasi臋g spadnie do bardzo ma艂ych warto艣ci. Fajna funkcja to Walk, podczas prowadzenia roweru, rower jedzie sam i nie trzeba go pcha膰, spr贸bowa艂em i dzia艂a. Jedynie masa jest przeszkod膮, je艣li trzeba by go nie艣膰, prze艂o偶y膰 przez przeszkod臋 etc. - to jest trudne, bo sporo wa偶y. Na jazd臋, to ma niewielki wp艂yw, jedynie przy ciasnych wolnych nawrotach sprawia mi to trudno艣膰, ale to ju偶 raczej brak umiej臋tno艣ci si臋 k艂ania.

Generalnie to jestem - sorry pury艣ci - zachwycony tym rowerem. Nie znaczy to, 偶e zrezygnuje z analoga, ale ch臋tnie b臋d臋 na niego wsiada艂, bo to 艣wietna maszyna.

Proponuj臋 ka偶demu spr贸bowa膰, aby wyrobi膰 sobie swoje zdanie, najlepiej poje藕dzi膰 par臋 dni, jedno k贸艂eczko nie odda mo偶liwo艣ci takich sprz臋t贸w. Wcale nie jest tak 艂atwo i przyjemnie, mo偶na si臋 na nim porz膮dnie zm臋czy膰.

Jedna fota z nad Wis艂y + zdj臋cia licznika (przebieg z pi膮tku + poprzednie k贸艂ko). Zasi臋g przy takiej je藕dzie bardzo du偶y.

pozdrawiam

IMG_2242.thumb.jpg.6f0269e0b4a8194c3cd89bca5e7019cd.jpg

Przebieg

IMG_2245.thumb.jpg.16893b63fc16635deedd29b3847153ef.jpg

Pozosta艂y teoretyczny zasi臋g

IMG_2244.thumb.jpg.f67865f0945d037d1d461a3b0b06acfd.jpg

Edited by Marcos73
  • Like 1
  • Thanks 1

@Marcos73.... Ciebie to si臋 czyta jak 艣wie偶e bu艂eczki 馃憤A艣 mi smaka zrobi艂 na elektryka...

Ja wczoraj tak wyj膮tkowo po terenach p贸艂nocnej strony Rzeszowa. Piasek w lesie. W kro艣nie艅skim i w Bieszczadach rzadko艣膰. Tu norma. Czasem ci臋偶ka jazda w tym piachu.

Forma....du偶o lepsza ni偶 kiedy艣. Podjazdy ... na stoj膮co, mega uczucie, jak za szczeniackich lat, po wyjechaniu na g贸rk臋 lekko przyspieszony oddech... Szczerze ... Sam siebie zaskoczy艂em. Jeszcze du偶o pracy, ale jest fajnie...聽

Pozdrawiam 馃

Screenshot_2023-05-27-20-50-37-241_com.miui.videoplayer.jpg

Screenshot_2023-05-27-20-49-25-541_cz.seznam.mapy.jpg

IMG_20230527_134457.jpg

IMG_20230527_132132.jpg

IMG_20230527_120800.jpg

IMG_20230527_121026.jpg

• Like 3

2 godziny temu, KrzysiekK napisa艂:

@Marcos73.... Ciebie to si臋 czyta jak 艣wie偶e bu艂eczki 馃憤A艣 mi smaka zrobi艂 na elektryka...

Ja wczoraj tak wyj膮tkowo po terenach p贸艂nocnej strony Rzeszowa. Piasek w lesie. W kro艣nie艅skim i w Bieszczadach rzadko艣膰. Tu norma. Czasem ci臋偶ka jazda w tym piachu.

Forma....du偶o lepsza ni偶 kiedy艣. Podjazdy ... na stoj膮co, mega uczucie, jak za szczeniackich lat, po wyjechaniu na g贸rk臋 lekko przyspieszony oddech... Szczerze ... Sam siebie zaskoczy艂em. Jeszcze du偶o pracy, ale jest fajnie...聽

Pozdrawiam 馃

Screenshot_2023-05-27-20-50-37-241_com.miui.videoplayer.jpg

Screenshot_2023-05-27-20-49-25-541_cz.seznam.mapy.jpg

IMG_20230527_134457.jpg

IMG_20230527_132132.jpg

IMG_20230527_120800.jpg

IMG_20230527_121026.jpg

Krzysiu

Te偶 masz bardzo fajne tereny i urokliwe w pobli偶u, wczoraj by艂em analogowo, b臋dzie komentarz, wi臋c wstrzymaj si臋 jeszcze z zakupem馃榾.

pozdrawiam

• Like 2

Godzin臋 temu, Marcos73 napisa艂:

Krzysiu

Te偶 masz bardzo fajne tereny i urokliwe w pobli偶u, wczoraj by艂em analogowo, b臋dzie komentarz, wi臋c wstrzymaj si臋 jeszcze z zakupem馃榾.

pozdrawiam

Elektryk raczej odpada. Do wo偶enia si臋 mam motor.... Stare Yamaha SR 250. Kochane wozidlo, nie jakie艣 szybkie ale przyjemne.聽

Tak, wygra艂em troch臋 z t膮 miejsc贸wka ... Narty 1h od domu, na rowery bosko... O rolkach nie wspominaj膮c. A po g贸rach w stylu ,,nieskie Bieszczady,,聽 mog臋 chodzi膰 wychodz膮c z domu i lasem wok贸艂 wioski. Jest mega... Byle zdrowie by艂o, to jest super.

Dzi臋ki @Marcos73za dobre fluidy...

• Like 2

Posted (edited)

Cze艣膰

Wczoraj kolejny dzie艅 z cyklu "Next day in Paradise". Zacz臋艂o si臋 od porannych sobotnich obowi膮zk贸w, czyli: syn na trening, do deca z przebit膮 opona w rowerze, zmywarka, pranie etc., no i posta uda艂o si臋 wysma偶y膰. Potem grill na dzia艂ce i 2h hamakowania w s艂oneczku. 呕ona zarz膮dzi艂a piwo w Ty艅cu. Rowerowo. Pocz膮tkowo mi si臋 nie chcia艂o, taki przem臋czony i rozleniwiony by艂em. Jeszcze analog na dodatek. Ale si臋 zebra艂em. Pogoda, warunki i forma dnia rewelacyjne u mnie jak si臋 p贸藕niej okaza艂o. WTR-k膮 tam i z powrotem prowadzi艂a 呕ona. Tempo dla mnie nieco za niskie - ale jazda r贸wna i non stop. Nie wiem czy to warunki, dyspozycja dnia i tempo (na granicy wspomagania elektryka), spowodowa艂y 偶e super si臋 jecha艂o, ja praktycznie na t臋tnie spoczynkowym, bez jakiegokolwiek zm臋czenia.Na zasadzie - jedziemy na Hel - ok, jedziemy. 聽Taka 艣rednia to chyba z 23-25km/h. Pokocha艂em znowu analoga. Ten rower daje mas臋 frajdy. Pisa艂em 偶e jest szybki. Za Koln膮 ju偶 nie wytrzyma艂em, chyba zmagazynowa艂em tyle energii, 偶e musia艂em si臋 wy偶y膰. Prosta a chyba z 2km, p贸藕ne popo艂udnie, ale pustki. Urwa艂em si臋 do po艂owy prostej, p贸藕niej zjecha艂em na szutr贸wk臋 dla odmiany, kt贸ra biegnie poni偶ej wa艂u. No qwa rower tak szed艂, jak w艣ciek艂y. Nawigacja na prostej pokaza艂a 46km/h, nie wiem czy to b艂膮d ale by艂a dzida jak diabli. No odej艣cie ma okrutne. Jak 呕ona przyjecha艂a do knajpy to ju偶 piwko na ni膮 czeka艂o.

Najwa偶niejsze, 偶e 呕ona objecha艂a przyzwoitym tempem ca艂o艣膰, bardzo zadowolona - no i opanowa艂a sprz臋t (bo pierwsza przeja偶d偶ka zako艅czy艂a si臋 wywrotk膮 - w terenie). By艂a obraza majestatu. Ale wczoraj to ju偶 na powrocie sama wybra艂a 艣cie偶k臋 poza WTR-k膮. Poni偶ej film, 偶e ju偶 jest dobrze. Mitek tak nie umie 馃槈. Na moim jest trudno, bo pozycja mocno do przodu, a i siode艂ko mam pochylone i trudno si臋 wyprostowa膰 bo dupa zje偶d偶a, ale da si臋. Na elektryku jest to du偶o 艂atwiejsze.

W Ty艅cu wymarzone piwo z lokalnego browaru, robi膮 na miejscu. Pszeniczne, m臋tne jak Wis艂a po opadach, ale przepyszne, nie jestem smakoszem, ale lepszego piwa to chyba nie pi艂em. Wyborne.

Po piwku wyjazd do klasztoru, jednak analog to super rower, 呕ona si臋 przystawi艂a na podje藕dzie, ale niestety wspomaganie nic nie da艂o. Zbyt kr贸tki podjazd. Ale w trybie eko.聽

A z klasztornego wzg贸rza takie widoczki, wzd艂u偶 rzeki mn贸stwo rodzin na piknikach.

IMG_2251.thumb.jpg.ca5ea25daabdde45e35012f7661334a0.jpg

IMG_2253.thumb.jpg.c38d2e15bc993732bc0c866b0c57e5ab.jpg

IMG_2252.thumb.jpg.80ac51b5be7e646fdee34f7950c8cd94.jpg

Na powrocie jeden post贸j, a 偶e analog jest szybki, by艂o 艣ciganko dla fanu z gosteczkiem na MTB. W pewnym momencie WTR-ka zje偶d偶a z wa艂u do poziomu Wis艂y, mo偶na si臋 tam (a wr臋cz trzeba) rozp臋dzi膰 bo po kilkudziesi臋ciu metrach jest stromy podjazd po 艂uku powrotny na wa艂. Si艂膮 rozp臋du nie da si臋 tam wyjecha膰. Trzeba peda艂owa膰 i zrzuca膰 biegi. Przed zjazdem wyprzedzi艂 nas go艣膰 na MTB, szybko jecha艂, z ty艂u mia艂 zapi臋ty ostatni bieg. Postanowi艂em si臋 za nim pu艣ci膰. Niewiarygodnie szybko go dogoni艂em. Zjazd na pe艂nej pr臋dko艣ci. Z tym 偶e on non stop peda艂owa艂, ja jecha艂em tylko rozp臋dem, troszk臋 tylko kr臋c膮c, tam trudno wyprzedzi膰 bo s膮 zakr臋ty, a z naprzeciwka r贸wnie偶 jad膮 rozp臋dzeni rowerzy艣ci i jest w膮sko. No ale na podje藕dzie (a ma z 50m) to w po艂owie ju偶 w膮cha艂 spaliny 馃槈. No niesamowity jest ten rower. Mo偶e tylko za rad膮 艢piocha wymieni臋 mostek na kr贸tszy i mniej agresywnie pochylony.

Tu偶 przed Krakowem, a raczej ju偶 w konie pad艂y 馃槈

IMG_2256.thumb.jpg.60745a49d20ec3dc3271a60aab9064e0.jpg

Przed domem by艂o 艣ciganko z 呕on膮, ona w trybie Turbo - ale tylko chwil臋 dotrzyma艂a mi kroku....

Zasi臋g przed wyjazdem na elektryku wskazywa艂 111km, po powrocie 70km - czyli zu偶y艂 dok艂adnie tyle ile przejechali艣my.

A 偶e to forum narciarskie - to taka analogia mi si臋 nasun臋艂a:

Szosa to taki GS - do d艂ugich tras, szybka ale jednak na przygotowane "stoki"

Gravel - hybryda - mo偶na z trasy zjecha膰, tak偶e szybka ale bardziej uniwersalna ni偶 szosa.

MTB i pochodne - to takie SL - ten m贸j to chyba kom贸rka 馃檪

A elektryk - przynajmniej taki jak mam - offpiste - wsz臋dzie nim mo偶na pojecha膰 i wsz臋dzie wyjedzie.

Dzisiaj wyjazd do Marasa (Lexi). Mam dylemat - na kt贸rym koniu pojad臋. Chyba rzuc臋 monet膮.

pozdrawiam serdecznie

Edited by Marcos73
  • Like 4

Posted (edited)

Tak jak w tytule kr臋c臋 si臋 w ko艂o komina od kilku dni po 20 kilometr贸w .聽 Kolano daje rad臋 chyba troch臋 wyd艂u偶臋 trasy. To m贸j rumak 馃槈

IMG20230528142821.jpg

Edited by Mikoski
  • Like 4

W dniu 26.05.2023 o 11:26, Marcos73 napisa艂:

CZE

pozdrawiam

Dok艂adnie. Ja dosta艂em sraczki ze strachu jak pierwszy raz ogl膮da艂em na YT jego zjazd w 2 Alpes.聽馃槣

• Haha 1

4 godziny temu, Mikoski napisa艂:

Tak jak w tytule kr臋c臋 si臋 w ko艂o komina od kilku dni po 20 kilometr贸w dziennie.聽 Kolano daje rad臋 chyba troch臋 wyd艂u偶臋 trasy. To m贸j rumak 馃槈

IMG20230528142821.jpg

Super, 艣wietna wiadomo艣膰 偶e dajesz rad臋. Sprz臋t masz podobnie retro jak m贸j, tylko zielony. Zobacz na zdj臋cie poni偶ej, pytanie z cyklu wska偶 kilka r贸偶nic;-)

DSCN1726.JPG

• Like 2

Posted (edited)
Godzin臋 temu, tomkly napisa艂:

Super, 艣wietna wiadomo艣膰 偶e dajesz rad臋. Sprz臋t masz podobnie retro jak m贸j, tylko zielony. Zobacz na zdj臋cie poni偶ej, pytanie z cyklu wska偶 kilka r贸偶nic;-)

DSCN1726.JPG.

Hamulce, osprz臋t, obr臋cze, opony . M贸j osio艂ek przygotowany na wielodniowe wyprawy z sakwami w terenie, przejecha艂 Polsk臋 wzd艂u偶 i w szerz.

Edited by Mikoski