Jump to content

W ko艂o komina馃憤

Marcos73
 Share

Recommended Posts

7 minut temu, Lexi napisa艂:

Z jednej strony Mitek ma 120% racji a Ty jeste艣 egoist膮 bo nie chce Ci sie "powalczy膰" o temat....... z drugiej strony sam b臋d膮c leniwym egoist膮 w pe艂ni to rozumie...ba nawet pochwalam bo skoro ty z 偶on膮 poci膮gniesz 2/3 trasy to mnie zostanie tylko 1/3...... taki "cwa艅cyk".. 馃檪

Maras, teraz to my mamy 100% trasy - bo kie艂ba jest u Ciebie i za Twoje b臋dziemy si臋 opycha膰. Tylko nie r贸b dziadostwa, ma by膰 elegancko.

pozdrawiam

• Haha 2

59 minut temu, Marcos73 napisa艂:

Mitek

No nie chce mi si臋 walczy膰 i dyskutowa膰. Znaj膮c 偶ycie to pewnie w miejskich warunkach to b臋dzie je偶d偶one na zwyk艂ym, bo jak w elektryku odetnie pr膮d przy 25km/h - a to nie jest na p艂askim jaka艣 kosmiczna pr臋dko艣膰 na MTB, to przy tej masie b臋dzie ci臋偶ko i na zwyk艂ym b臋dzie je偶d偶one. Jednak偶e po Izerach to stwierdzi艂em, 偶e na 6 dni pobytu to tylko tak naprawd臋 3 godziny by艂em tak naprawd臋 na rowerze. Reszta to takie pitolenie, nie jazda. Ja w tygodniu, szczeg贸lnie w sezonie to nie mam tak czasu na rower, staram si臋, ale niestety 偶ycie weryfikuje plany. Mog臋 w weekend. Ale te偶 mam rodzin臋 i musz臋 jej czas po艣wi臋ci膰. Trzeba to jako艣 pogodzi膰. Sprawdz臋 w praktyce jak to b臋dzie wygl膮da艂o. Je艣li w weekend powiedzmy przejedziemy tras臋 wok贸艂 komina powiedzmy 80-100km i ka偶dy z nas b臋dzie zadowolony, ja 偶e sporo objechane, 呕ona 偶e przejecha艂a - to uwa偶am 偶e nie jest to taka z艂a alternatywa. 呕ona ma sporo innych aktywno艣ci, biega, du偶o p艂ywa - og贸lnie sporo si臋 rusza i dba o kondycj臋, wi臋c je艣li to wspomaganie umo偶liwi nam wsp贸lne sp臋dzenie czasu z bananami na twarzach - to uwa偶am 偶e warto i nie ma si臋 co szarpa膰.

Sam te偶 spr贸buj臋, bo nie lubi臋 opiniowa膰 czego艣, bez mo偶liwo艣ci przetestowania w realu. A mo偶e jak si臋 uda jaki艣 letni zlot zrobi膰, to go zabior臋, aby艣 i Ty m贸g艂 si臋 przekona膰 na 偶ywo.

pozdrawiam

Cze艣膰

He he... my jeste艣my dogmatyczni. Rower to rower a nie motorower - spos贸b zasilania jest tu elementem drugorz臋dnym. Chodzi o kwesti臋 akceptacji u艂atwie艅.

Sego czasu - chyba w 5 czy 6 klasie u Kacpra Pani na polskim zacz臋艂a robi膰 dyktanda. Okaza艂o si臋, 偶e dosta艂 gola z pierwszego (ola艂 to), p贸藕niej z drugiego ( zacz膮艂 si臋 przejmowa膰) a nast臋pnie z trzeciego (wpad艂 a panik臋). Poszli艣my do Pani i Ona (sk膮din膮d bardzo dobry nauczyciel i fajny cz艂owiek) poradzi艂a, 偶e mo偶e zrobi膰 mu badania na dysleksj臋 czy tam dysgrafi臋...? Zapytali艣my czy sensem dyktand jest zmuszenie uczni贸w do nauczenia si臋 poprawnego pisania czy wyselekcjonowanie kandydat贸w do uproszcze艅? no i Pani troch臋 si臋 zapowietrzy艂a. W ka偶dym razie przysiedli艣my z Kacprem i po miesi膮cu czy dw贸ch nauczy艂 si臋 pisa膰 jak nale偶y. I ma spok贸j. Cho膰 wkurza艂y go osoby, kt贸re mog艂yby zrobi膰 to samo ale za艂atwi艂y sobie papier.

Nie pisz臋 tego, 偶eby kogo艣 gani膰 czy co艣 radzi膰 - to raczej taka forma 偶artu - ale chc臋 pokaza膰 M贸j/Nasz spos贸b my艣lenia. Wiesz, cz臋sto si臋 z tego 艣miej臋, ale mimo wszystko to ka偶d膮 jazd臋 nawet do pracy i ja i Rybelek traktujemy troch臋 jak trening w sensie wyzwania - wiesz o co chodzi.

Trzymajcie si臋 serdecznie

• Like 1

3 godziny temu, Lexi napisa艂:

Z jednej strony Mitek ma 120% racji a Ty jeste艣 egoist膮 bo nie chce Ci sie "powalczy膰" o temat....... z drugiej strony sam b臋d膮c leniwym egoist膮 w pe艂ni to rozumiem

Cze

Marecki, ja te偶 popieram Mitka, cho膰 ma bardzo konserwatywne podej艣cie do pewnych aspekt贸w 偶ycia. Jego stanowisko jest mi bardzo dobrze znane. Te偶 mogli艣cie powalczy膰 do Ty艅ca. W贸wczas by艂oby mniej wi臋cej po po艂owie - chocia偶 dla was to ponad 2 krotnie wi臋kszy dystans do pokonania.聽

3 godziny temu, Mitek napisa艂:

Sego czasu - chyba w 5 czy 6 klasie u Kacpra Pani na polskim zacz臋艂a robi膰 dyktanda. Okaza艂o si臋, 偶e dosta艂 gola z pierwszego (ola艂 to), p贸藕niej z drugiego ( zacz膮艂 si臋 przejmowa膰) a nast臋pnie z trzeciego (wpad艂 a panik臋). Poszli艣my do Pani i Ona (sk膮din膮d bardzo dobry nauczyciel i fajny cz艂owiek) poradzi艂a, 偶e mo偶e zrobi膰 mu badania na dysleksj臋 czy tam dysgrafi臋...? Zapytali艣my czy sensem dyktand jest zmuszenie uczni贸w do nauczenia si臋 poprawnego pisania czy wyselekcjonowanie kandydat贸w do uproszcze艅? no i Pani troch臋 si臋 zapowietrzy艂a. W ka偶dym razie przysiedli艣my z Kacprem i po miesi膮cu czy dw贸ch nauczy艂 si臋 pisa膰 jak nale偶y. I ma spok贸j. Cho膰 wkurza艂y go osoby, kt贸re mog艂yby zrobi膰 to samo ale za艂atwi艂y sobie papier.

Super podej艣cie oraz tok rozumowania. Za to brawo. Nasz te偶 robi艂 sporo byk贸w na pocz膮tku, nie wiedzieli艣my czemu, bo du偶o czyta艂 (a oboje z 呕on膮, nie m贸wi膮c o c贸rce nie mamy problem贸w z ortografi膮), ale my inaczej to rozwi膮zali艣my - czyta艂 jeszcze wi臋cej ze wskazaniem, 偶e ma zwraca膰 uwag臋 na trudniejsze wyrazy i ich ortografi臋, a偶 si臋 "oczyta艂". Przesz艂o szybciutko.

3 godziny temu, Mitek napisa艂:

mimo wszystko to ka偶d膮 jazd臋 nawet do pracy i ja i Rybelek traktujemy troch臋 jak trening

Mitek, bo to jest trening. Macie sporo do pracy, wi臋c takie dystanse s膮 pewnego rodzaju treningiem. Teraz dla Was przejechanie 20/30km jednym ci膮giem nie s膮 wyzwaniem, tylko codzienno艣ci膮. Wi臋c moje k贸艂ko 60/80 czy nawet 100km to jest moim sukcesem a dla Ciebie takim se (m贸wi膮c po krakosku) osi膮gni臋ciem. No chyba 偶e w 1 ci膮gu, bo dobrze wiesz 偶e 2x30 - to nie to samo co 1x60.

Mnie jazda z Kasi膮 bardzo m臋czy艂a, zbyt niskie tempo i du偶o przestoj贸w. Je艣li bym widzia艂 艣wiate艂ko w tunelu, to bym pr贸bowa艂, ale wiesz dobrze, 偶e je偶d偶膮c 2 x w miesi膮cu to si臋 drepta w miejscu. Moje pogl膮dy s膮 bardziej liberalne ni偶 Twoje. Mam tutaj paru znajomych (dobrych) kt贸rzy mnie ci膮gn膮 na k贸艂ka, ale szczerze to przy ich mocy to by艂bym kul膮 u nogi. Maja hopla na punkcie rower贸w (jak niekt贸rzy z nas na punkcie nart), du偶o je偶d偶膮, szosa, mtb, maj膮 trena偶ery a i s膮 ode mnie sporo m艂odsi (a z 12-15 lat). Nawet nie pr贸buj臋, ale na elektryku dla towarzystwa mo偶e si臋 skusz臋. Co nie znaczy, 偶e na elektryka si臋 przesi膮d臋, bo 艂atwiej. By艂em z jednym z nich w Lasku Wolskim, start z AWF - zostawili艣my dzieciaki na treningu i dzida na rowerach poje藕dzi膰. Dobrze, 偶e mieli艣my tylko 3h, bo bym umar艂. To niestety nie ten poziom.

pozdrawiam

• Like 1
  • Haha 1

6 godzin temu, Mitek napisa艂:

He he... my jeste艣my dogmatyczni. Rower to rower a nie motorower - spos贸b zasilania jest tu elementem drugorz臋dnym. Chodzi o kwesti臋 akceptacji u艂atwie艅.

Ano. Cho膰 nie jestem dogmatyczny, ale w tej kwestii mam podobne zdanie. Rower to okazja do jakkolwiek rozumianego treningu. Do tego by krew (i limfa) szybciej pokr膮偶y艂a po naczyniach, by serce zdrowo pobi艂o. Wszelkie u艂atwienia tylko psuj膮 t臋 mozliwo艣膰. Doprawdy dziwie sie zdrowym, sprawnym ludziom popylaj膮cym na p艂askich trasach na elektrykach. Oczywi艣cie nie mam na my艣li rozwozicieli 偶arcia typu Glovo, itp.

Ale w kwestii elektryk贸w widz臋 dwa wyjatki. Pierwszy to starzy ludzie. Bez wspomagania nie pojad膮 albo pojad膮 badzo marnie, a chc膮 jeszcze poje藕dzi膰. Od kiedy sie ta staro艣膰 zaczyna to inna sprawa. Do mnie jeszcze nie dosz艂a. 馃檪聽I druga, bardziej kontrowersyjna, g贸ry. Jeszcze daj臋 rady poje藕dzic po moich g贸rach. Wci膮偶 podje偶d偶am 艣rednie podjazdy. Te najbardziej strome bior臋 z buta, ale i wcze艣niej to robi艂em. Ale si臋 m臋cz臋 i powy偶ej pewnej liczby km ju偶 nie pojad臋. Na elektryku pojecha艂bym znacznie dalej i d艂u偶ej by艂bym na rowerze. W sumie zm臋czy艂bym si臋 podobnie, ale wi臋cej poje藕dzi艂 i zobaczy艂. I to jest pewien argument.

• Like 1

2 godziny temu, Marcos73 napisa艂:

Te偶 mogli艣cie powalczy膰 do Ty艅ca.

no jasne..ale widocznie jestem bardziej leniwy ni偶 Ty... 馃檪

2 godziny temu, Marcos73 napisa艂:

Nasz te偶 robi艂 sporo byk贸w na pocz膮tku, nie wiedzieli艣my czemu, bo du偶o czyta艂 (a oboje z 呕on膮, nie m贸wi膮c o c贸rce nie mamy problem贸w z ortografi膮), ale my inaczej to rozwi膮zali艣my - czyta艂 jeszcze wi臋cej ze wskazaniem, 偶e ma zwraca膰 uwag臋 na trudniejsze wyrazy i ich ortografi臋, a偶 si臋 "oczyta艂".

Tutaj mam zupe艂nie inne podejscie - mo偶ev Go to po prostu nie interesowa艂o .... mnie na ten przyk艂ad nie interesowa艂a ortografia i tego typu sprawy.. na poziomie szko艂y 艣redzniej by艂em "olompijczykiem" z chemii i matematyki zawsze a z polskiego "dupa"......je艣li mi wyt艂umaczysz racjonalnie ze gdzie艣 tam ma by膰 "u " a nie "贸" dam Ci medal ...:)

Przepraszam wszystkich "polonist贸w'.. wiem ze odmiana przez przypadki to baza.. >>>

e06a274b-133d-413d-9cfa-049d74c2f2da.JPG.726817bf82bdebd12745765d9087f08d.JPG

• Haha 1

Elektryki to przede wszystkim g贸ry. Im wy偶sze, tym wi臋kszy sens to ma. Z e-bike korzystaj膮 r贸wnie偶 go艣cie, kt贸rzy objad膮 was na analogu. Po prostu wol膮 zrobi膰 wi臋cej zjazd贸w, albo nie zawsze chc膮 si臋 katowa膰. Wszystko jest dla ludzi, a na e-bike te偶 mo偶na si臋 zajecha膰.

Co do ortografii,聽 jej zakuwanie to dla mnie zup艂ena strata czasu. Czytanie ksi膮偶ek niewiele w tym temacie zmienia. Niekt贸rzy zwracaj膮 uwag臋 na tre艣膰, a nie literki. Ja zawsze mia艂em banie z dyktand. Nauczy艂em si臋 dopiero u偶ywaj膮c worda, jak podkre艣la艂 na czerwono to mi si臋 bardzo szybko zakodowa艂o.

Papier mam za to na dysgrafi臋(nieczytelne pismo). Z czas贸w gdy jeszcze nie by艂o to modne. Wbrew temu co niekt贸rym si臋 wydaje, niekt贸rych rzeczy si臋 nie przeskoczy. Cho膰 zgadzam si臋, 偶e wi臋kszo艣膰 tych "dys-" to 艣ciemniacze.

• Like 1

2 godziny temu, Lexi napisa艂:

no jasne..ale widocznie jestem bardziej leniwy ni偶 Ty... 馃檪

Tutaj mam zupe艂nie inne podejscie - mo偶ev Go to po prostu nie interesowa艂o .... mnie na ten przyk艂ad nie interesowa艂a ortografia i tego typu sprawy.. na poziomie szko艂y 艣redzniej by艂em "olompijczykiem" z chemii i matematyki zawsze a z polskiego "dupa"......je艣li mi wyt艂umaczysz racjonalnie ze gdzie艣 tam ma by膰 "u " a nie "贸" dam Ci medal ...:)

Przepraszam wszystkich "polonist贸w'.. wiem ze odmiana przez przypadki to baza.. >>>

e06a274b-133d-413d-9cfa-049d74c2f2da.JPG.726817bf82bdebd12745765d9087f08d.JPG

Sorry ze zapytam bo chyba jasne, czy oczytany za m艂odu by艂e艣? Zgadzam si臋, ze niekt贸rych rzeczy u niekt贸rych os贸b nie przeskoczysz. To nie jest takie proste moj ma艂y jako rzecze...

ps a tymczasem, czy raczej, a natomiast jak w dobrym kabarecie mawiaj膮...

IMG_8982.jpeg.f77c603fbd58f985c163f5efee

• Like 1

Godzin臋 temu, Spiochu napisa艂:

Papier mam za to na dysgrafi臋(nieczytelne pismo). Z czas贸w gdy jeszcze nie by艂o to modne. Wbrew temu co niekt贸rym si臋 wydaje, niekt贸rych rzeczy si臋 nie przeskoczy. Cho膰 zgadzam si臋, 偶e wi臋kszo艣膰 tych "dys-" to 艣ciemniacze.

Faktycznie wiele zale偶y od gen贸w i okoliczno艣ci. Ja powinienem mie膰 papier na dys... powiedzmy leksj臋, bo sadzi艂em ci臋偶kie b艂臋dy ortograficzne do p贸藕nego liceum. A ksi膮偶ek du偶o czyta艂em. Ale to by艂y inne czasy, gdzie poj臋cie dys... co艣 tam by艂o nieznane a w ka偶dym razie niestosowane. Znane by艂o natomiast okre艣lenie osio艂 czy nieuk w stosunku do takich jak ja. 馃檪聽Dzi艣 b艂臋d贸w prawie nie robi臋. M贸j syn dosta艂 papier na dysleksj臋 (albo dysortografi臋) w polskim liceum, ale to by艂a 艣ciema. Dlaczego? Bo ca艂膮 podstaw贸wk臋 przeszed艂 we Francji, gdzie by艂 jednym z najlepszych w klasie z francuskiego, w wypracowaniach i dyktandach. A c贸rka z kolei sadzi艂a okropne b艂臋dy, jak jej ojciec, ale 偶adnego papieru nie dosta艂a, cho膰 jak najbardziej na niego zas艂ugiwa艂a. Dzi艣 nie robi b艂ed贸w.

24 minuty temu, a_senior napisa艂:

Faktycznie wiele zale偶y od gen贸w i okoliczno艣ci. Ja powinienem mie膰 papier na dys... powiedzmy leksj臋, bo sadzi艂em ci臋偶kie b艂臋dy ortograficzne do p贸藕nego liceum. A ksi膮偶ek du偶o czyta艂em. Ale to by艂y inne czasy, gdzie poj臋cie dys... co艣 tam by艂o nieznane a w ka偶dym razie niestosowane. Znane by艂o natomiast okre艣lenie osio艂 czy nieuk w stosunku do takich jak ja. 馃檪聽Dzi艣 b艂臋d贸w prawie nie robi臋. M贸j syn dosta艂 papier na dysleksj臋 (albo dysortografi臋) w polskim liceum, ale to by艂a 艣ciema. Dlaczego? Bo ca艂膮 podstaw贸wk臋 przeszed艂 we Francji, gdzie by艂 jednym z najlepszych w klasie z francuskiego, w wypracowaniach i dyktandach. A c贸rka z kolei sadzi艂a okropne b艂臋dy, jak jej ojciec, ale 偶adnego papieru nie dosta艂a, cho膰 jak najbardziej na niego zas艂ugiwa艂a. Dzi艣 nie robi b艂ed贸w.

Co si臋 zmieni艂o, 偶e b艂臋d贸w nie robisz?

7 godzin temu, Spiochu napisa艂:

Kiedy艣 na ZPT w podstaw贸wce by艂o obowi膮zkowe pismo techniczne. Skutecznie leczy艂o z dysgrafii.

• Like 2

Godzin臋 temu, kordiankw napisa艂:

Kiedy艣 na ZPT w podstaw贸wce by艂o obowi膮zkowe pismo techniczne. Skutecznie leczy艂o z dysgrafii.

W moim przypadku zupe艂nie nieskutecznie. Mia艂em rysunek techniczny (wraz z pismem) prawie przez ca艂e technikum - nic to nie pomog艂o.

A przy okazji min臋艂y lata i okazuje si臋, 偶e odr臋czne pismo w艂a艣ciwie odchodzi/odesz艂o do lamusa. W艂a艣ciwie w og贸le nie u偶ywam, mo偶e nie licz膮c jakich艣 urz臋d贸w i druczk贸w ale tam tez g艂贸wnie "drukowane".

30 minut temu, cyniczny napisa艂:

W moim przypadku zupe艂nie nieskutecznie. Mia艂em rysunek techniczny (wraz z pismem) prawie przez ca艂e technikum - nic to nie pomog艂o.

A przy okazji min臋艂y lata i okazuje si臋, 偶e odr臋czne pismo w艂a艣ciwie odchodzi/odesz艂o do lamusa. W艂a艣ciwie w og贸le nie u偶ywam, mo偶e nie licz膮c jakich艣 urz臋d贸w i druczk贸w ale tam tez g艂贸wnie "drukowane".

W moim przypadku pomog艂o, mia艂em r贸wnie偶 kaligrafi臋 w technikum i na studiach, bo mapy trzeba by艂o opisywa膰 wg okre艣lonego schematu. Jednak to pismo techniczne pisane stal贸wka do kaligrafii wyrobi艂o u mnie charakter pisma. W zasadzie to pisz臋 pismem technicznym do dzi艣. M贸j nauczyciel z podstaw贸wki mawia艂 do moich rodzic贸w, ten Pa艅stwa syn to bardzo zdolny, tylko, 偶e pisze jak kura pazurem. Po wype艂nieniu kilku blok贸w 膰wicze艅 do pisma technicznego, charakter pisma u mnie si臋 zdecydowanie poprawi艂 馃檪聽.

• Like 1

No to ja do rysunku i pisma technicznego u偶ywa艂em ju偶 tylko rapidograf贸w (pierwsza po艂owa lat 90) - mo偶e tu tkwi r贸偶nica.

Sam rysunek bardzo lubi艂em - a juz chyba najbardziej przekroje. Jedynie elementy pisma technicznego mocno mnie irytowa艂y - te wype艂nianie tabelek pod rysunkiem itp.:-)

Dodatkowo w podstaw贸wce matula kaza艂a mi przepisywa膰 naprawd臋 sporo ksi膮偶ek i niestety to te偶 nic nie pomog艂o. Pisa艂em i dalej pisz臋 jak kura pazurem.

8 godzin temu, star napisa艂:

Cze艣膰

Po prostu niekt贸rzy si臋 d艂u偶ej ucz膮, nie maj膮 motywacji, uwa偶aj膮, 偶e to nie ma znaczenia lub s膮 po prostu t臋pi.

Pozdro

• Like 1

10 godzin temu, star napisa艂:

Sorry ze zapytam bo chyba jasne, czy oczytany za m艂odu by艂e艣?

Jasne..ale jak wida膰 "..ksi臋gi czytywa艂em nie te"..jak Markowski......zawsze pod 艂awk膮 u mnie le偶a艂 jaki艣 Lem czy inny Asimov.. 馃檪...

53 minuty temu, kordiankw napisa艂:

W zasadzie to pisz臋 pismem technicznym do dzi艣

Ja te偶 - inaczej nie potrafie....co ciekawe moja siostra te偶.

Edited by Lexi
  • Thanks 1

2 godziny temu, cyniczny napisa艂:

No to ja do rysunku i pisma technicznego u偶ywa艂em ju偶 tylko rapidograf贸w (pierwsza po艂owa lat 90) - mo偶e tu tkwi r贸偶nica.

Sam rysunek bardzo lubi艂em - a juz chyba najbardziej przekroje. Jedynie elementy pisma technicznego mocno mnie irytowa艂y - te wype艂nianie tabelek pod rysunkiem itp.:-)

Dodatkowo w podstaw贸wce matula kaza艂a mi przepisywa膰 naprawd臋 sporo ksi膮偶ek i niestety to te偶 nic nie pomog艂o. Pisa艂em i dalej pisz臋 jak kura pazurem.

Cze艣膰

Wiesz, charakter pisma te偶 da si臋 wypracowa膰. Moi rodzice i nauczyciele na szcz臋艣cie nie mieli takich szalonych pomys艂贸w, wi臋c nie zrazi艂em si臋 do pisania jako takiego.聽 Niekt贸rzy rzeczywi艣cie pisz膮 mocno nieczytelnie ale da si臋 to prze偶y膰, gdy pisz膮 po polsku. B艂臋dy te偶 si臋 zdarzaj膮 i to jest zrozumia艂e, zw艂aszcza gdy chcesz szybko przela膰 my艣li na klawiatur臋 czy papier. Ja mam zwyczaj sprawdza膰 posty i staram si臋 wy艂apywa膰 b艂臋dy, kt贸rych nie pokazuje korektor ale i tak si臋 zdarzaj膮, za co zawsze przepraszam.

Natomiast nie przywi膮zywanie wagi do poprawno艣ci pisania czy te偶 celowe pomijanie niekt贸rych obowi膮zk贸w i zasad jak pisanie ci膮giem, bez wielkich liter itd, postrzegam jak zwyk艂e chamstwo i celow膮 ch臋膰 obra偶enia interlokutora. To w prostej linii co艣 takiego jak jazda na rowerze 艣cie偶k膮 rowerow膮 pod pr膮d, czy te偶 jazda bez kontroli na stoku.

Rozumiem przy wymianie szybkich SMS贸w ale np na forum...???

POzdro

Edited by Mitek
  • Like 4

10 godzin temu, star napisa艂:

Samo przysz艂o. W艂a艣nie gdzie艣 w okolicach ko艅ca liceum. Co艣 tam musia艂o si臋 w g艂owie u艂o偶y膰 albo naprawi膰. W liceum by艂em zdecydowanie typem matematyczno-fizycznym, cho膰 np. histori臋 b. lubi艂em. Z polskiego mieli艣my fataln膮 nauczycielk臋, wi臋c trudno powiedzie膰 jaki by艂 m贸j stosunek do tego, w sumie najwa偶niejszego, przedmiotu. J臋zyki olewa艂em. I 偶ycie potem mnie za to pokara艂o. 馃檪

Dzi艣 zdarza mi si臋 zrobi膰 b艂膮d, ale rzadko. Nie mam te偶 偶adnych problem贸w z pisaniem. Stylem, form膮. Co do pisania odr臋cznego mam takie same problemy co inni z braku treningu. 馃檪聽Czyli wszechobecnej klawiatury czy dotykalno艣ci.

Wszelkie dysleksje u dzieci s膮 mocno nadu偶ywane i cz臋sto s膮 usprawiedliwieniem lenistwa. Wiadomo, jednym nauka przychodzi 艂atwiej, innym trudniej. Jak w nauce narciarstwa. 馃檪聽Ale s膮 przypadki prawdziwe. Np. syn kolegi, dobrze prosperuj膮cy architekt, nie jest w stanie napisa膰 poprawnie jednego zdania.

• Like 3

27 minut temu, a_senior napisa艂:

.............. Np. syn kolegi, dobrze prosperuj膮cy architekt, nie jest w stanie napisa膰 poprawnie jednego zdania.

Cze艣膰

Tata wida膰 za m艂odu nosi艂 szelki, to biedny kolega teraz ma problemy... 馃槈

Pozdro

Edited by Mitek

44 minuty temu, Marcos73 napisa艂:

Cze

Mo偶e nie a偶 tak - nie maja predyspozycji albo leniwi.

pozdrawiam

Cze艣膰

Marku niestety, to nie dotyczy mo偶e nas - w sensie spo艂eczno艣ci forum czy znajomych itd... ale wierz mi, jestem w naszej firmie mi臋dzy innymi odpowiedzialny za ochron臋 obiektu i poznaj臋 wszystkich bo ich szkol臋. Nie obra偶aj膮c nikogo analfabetyzm jest jeszcze istniej膮c膮 cech膮 pewnej cz臋艣ci spo艂ecze艅stwa a stopie艅 niezrozumienia najprostszych polece艅 graniczy ze z艂o艣liwo艣ci膮.

I wierz mi Marek to w wi臋kszo艣ci dobrzy, porz膮dni ludzie, kt贸rzy naprawd臋 si臋 staraj膮...

Pozdrowienia

Edited by Mitek
  • Like 1

40 minut temu, Mitek napisa艂:

Cze艣膰

Marku niestety, to nie dotyczy mo偶e nas - w sensie spo艂eczno艣ci forum czy znajomych itd... ale wierz mi, jestem w naszej firmie mi臋dzy innymi odpowiedzialny za ochron臋 obiektu i poznaj臋 wszystkich bo ich szkol臋. Nie obra偶aj膮c nikogo analfabetyzm jest jeszcze istniej膮c膮 cech膮 pewnej cz臋艣ci spo艂ecze艅stwa a stopie艅 niezrozumienia najprostszych polece艅 graniczy ze z艂o艣liwo艣ci膮.

I wierz mi Marek to w wi臋kszo艣ci dobrzy porz膮dni ludzi, kt贸rzy naprawd臋 si臋 staraj膮...

Pozdrowienia

Cze艣膰

Oczywi艣cie, 偶e s膮 ludzie "sprytni inaczej", a kolokwialnie m贸wi膮c t臋pi. Ale nie generalizujmy. Zazwyczaj s膮 to osoby z jakimi艣 dysfunkcjami. Chocia偶 swego czasu by艂a moda na na wszelkie dys.... Mia艂em na studiach 2-贸ch koleg贸w w akademiku. Oboje bardzo inteligentni. Sko艅czyli swoje studia z wyr贸偶nieniami. Natomiast zdolno艣ci lingwistyczne na poziomie zerowym. Chyba do dzisiaj nie potrafi膮 nic wyduka膰 w obcym j臋zyku. Jeden bra艂 si臋 za bary z angielskim, a drugi z niemieckim. No nic nie przyswajali. Umys艂y 艣cis艂e.

A wracaj膮c do roweru na sterydach. Wczoraj odebra艂em elektryka i jecha艂em nim do domu ze sklepu. Pierwsze wra偶enie. No na p艂askie pedelec (czyli taki jaki jest zgodnie z prawem), jest bez sensu. Jak odcina pr膮d, to czu膰 t膮 mas臋. Chocia偶 je艣li jest p艂asko, a nawet delikatnie z g贸ry - to ta masa nadaje p臋du, wr臋cz pomaga. Podczas jazdy nie czu膰 tej masy przy skr臋caniu. Jako艣 nie testowa艂em specjalnie dzia艂ania wspomagania, bo la艂o. Bez pr膮du idzie ci臋偶ko, ale da si臋 jecha膰, do treningu jak znalaz艂, powy偶ej 25km/h te偶, odcina pr膮d i czu膰 to w nogach. Na Eco - zachowuje si臋 prawie jak normalny rower, to wspomaganie niweluje mas臋 roweru, na podjazdach jest l偶ej - to fakt - chyba to tak ma dzia艂a膰. Na drugim poziomie Tour - to ju偶 zdecydowanie czu膰 偶e to elektryk. Wydaje mi si臋, 偶e na tym ustawieniu mo偶na wyjecha膰 wsz臋dzie. Nast臋pnych nie pr贸bowa艂em (e-MTB i Turbo) - bo chyba nie ma sensu. Wy艣wietlacz prosty i intuicyjny. Pokazuje co ma pokazywa膰 bez zb臋dnych bajer贸w. Pozycja wygodna, mimo do艣膰 sportowego siode艂ka. Jest inne ni偶 w moim analogu, na pewno z dziur膮, bo ty艂ek mia艂em ca艂y mokry. Wygl膮da na porz膮dn膮 konstrukcj臋. Masa spora, najgorzej jak chcesz go przestawi膰, a traktujesz go jak normalny rower.

pozdrawiam

• Like 2
  • Thanks 1