Skocz do zawartości

Trochę humoru


Mikoski

Rekomendowane odpowiedzi

redaktor naczelny Gazety Wyborczej Katowice
Jarosław Kaczyński wkroczył na salę obrad, gdy posłowie stojąc na baczność, śpiewali polski hymn. I zdziwił się prezes, że tym razem nikt na niego nie czekał.
 
I to było nowe.
 
Elżbieta Witek pewna, że zostanie marszałkinią Sejmu odpowiadała hardo: – Nigdy nie złamałam regulaminu. Nie mam sobie nic do zarzucenia.
 
I to było zdumiewające.
 
Prezydent Duda ogłosił, że nie będzie się ograniczał w stosowaniu weta wobec projektów niepisowskiego rządu. – Ale ewentualne weto nie może być usprawiedliwieniem dla niezrealizowania zapowiedzi i obietnic wyborczych – dodał.
 
I to było kuriozalne.
 
 
I to było wzruszające.
 
- Zapraszam wszystkich, aby poparli mój rząd, który będę starał się tworzyć - powiedział premier Morawiecki do posłów. 
 
I to było żałosne.
 
Gdy premier przemawiał, prezes Jarosław Kaczyński ucinał sobie drzemkę.
 
I to było znamienne.
 
Podczas wyboru wicemarszałków Sejmu Elżbieta Witek otrzymała tylko 203 głosy i nie uzyskała bezwzględnej większości. Nie dostanie tego stanowiska, koniec z przywilejami.
 
I to było sprawiedliwe.
 
Mimo porażek PiS-u w Sejmie, prezydent powierzył wieczorem misję sformowania rządu Mateuszowi Morawieckiemu. Z ufnością, że jest on w stanie utworzyć koalicję rządzącą.
 
I to było obłudne.
 
Jarosław Kaczyński nie mógł się odnaleźć w nowej sytuacji. Miotał się opowiadając o „arogancji i niebywałym, niemieckim chamstwie ze strony PO...”, o Donaldzie Tusku, który „zachowywał się jak lump”. O chamstwie, agresji i grubiaństwie opozycji w ciągu ośmiu ostatnich lat. I o marszałek Witek, która „znosiła to z anielskim spokojem i kulturą”. O demokratach, którzy – jego zdaniem – „stosują zasadę odwracania słów i znaczeń”. Zagubiony, zmęczony, zdenerwowany. Niepogodzony z tym, co się stało.
 
I zobaczyli wszyscy, że to, co uczynili w czasie wyborów, było prawe.
 
I tak upłynął ten dzień. Dzień dobry.
  • Like 5
  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CIEŃ NADZIEI

Wszystkie znaki na niebie i ziemi, mówią nam ,że z początkiem tej zimy, lub u schyłku bieżącej jesieni, ze snu złego się już obudzimy.

Zniknie krawat brudny i wymięty, ślad łupieżu jesienny wiatr zwieje, a rozporek figlarnie rozpięty, skończy w mumiach rozpalać nadzieję.

"Tu jest Polska" więcej nie pokrzyczy, parafialna seniorów wycieczka, gdy obejrzeć przybędzie w stolicy, "kabarecik przy smutnych schodeczkach".

Znikną gdzieś przydeptane bambosze, z różnych par i w odmiennym kolorze.

Każdy z nas znormalnieje po trosze, ciut ogarnie, "odchami" się może.

Jestem pewien, nie ma co się złościć, dobre rzeczy się staną tej zimy, a o mroku, złodziejstwie, podłości, może jakoś w końcu zapomnimy.

  • Like 4
  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.11.2023 o 20:54, Victor napisał:

Tak dziś żyje Benelux po wczorajszym  głosowaniu do niższej izby parlamentu NL

Mnie zwycięstwo skrajnej prawicy nigdy nie cieszy (w żadnym kraj, skrajności nie są dobre). Dla zachowania równowagi zakupiłem bilety na mecz Legia - AZ Alkmaar, by pokazać naszą polską gościnność. By było jeszcze bardziej interesująco, mamy miejsca w sektorze gości. 

p.s.

Mieszkam w Polsce, w miejscu gdzie kilkaset lat temu, ziemie uprawiali uciekinierzy z Holandii, którzy uciekali przed prześladowaniami na tle religijnym (a byli obywatelami Holandii z dziada, pradziada). 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Ja bym powiedział, zwycięstwo jakiejkolwiek prawicy, skrajnej to już klęska.

Rządy opcji prawicowych zawsze będą forma zamordyzmu opartego na paranoicznych ideologiczno-religijnych założeniach. Blokada postępu, niszczenie edukacji oraz swobodnego przepływu informacji itd.

Można tylko współczuć myślącym mieszkańcom.

Pozdro

  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro  prawie 25% obywateli NL głosowało na hasła tamtej prawicy, to widocznie mają już po dziurki w nosie lewicowej 'poprawności. Skrajna prawica zawsze wyrasta i wyrastała na idiotyzmach lewicy....

Mandat jest mocny bo frekwencja prawie 80%!

Niestety w PL mamy wybór pomiędzy lewicą prokoscielna i lewicą antykościelną. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Mitek napisał:

Cześć

Ja bym powiedział, zwycięstwo jakiejkolwiek prawicy, skrajnej to już klęska.

Rządy opcji prawicowych zawsze będą forma zamordyzmu opartego na paranoicznych ideologiczno-religijnych założeniach. Blokada postępu, niszczenie edukacji oraz swobodnego przepływu informacji itd.

Można tylko współczuć myślącym mieszkańcom.

Pozdro

Z drugiej strony patrząc to człowiek jest mocny dopóki musi stawiać czoła różnym przeciwnościom czy plagom a i chorobom jak covid, syfilis czy PIS i jego mutacje. Co nas nie zabije.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, mig napisał:

Skoro  prawie 25% obywateli NL głosowało na hasła tamtej prawicy, to widocznie mają już po dziurki w nosie lewicowej 'poprawności. Skrajna prawica zawsze wyrasta i wyrastała na idiotyzmach lewicy....

Mandat jest mocny bo frekwencja prawie 80%!

Niestety w PL mamy wybór pomiędzy lewicą prokoscielna i lewicą antykościelną. 

Ja nie odbieram tego w kategoriach ogólnych, wystarczy mieć po dziurki problemów materialnych i związanych z bezpieczeństwem wskutek bardzo mocnej migracji, a Holandia się z tym bardzo boryka (przykładowo dostępność mieszkań i ich cena), podobnie jak Szwecja, Francja (choć tu inne podłoże protestów) czy niedługo Niemcy (bo tam to narasta, ale nieco wolniej). Niestety białasy sami se zgotowali ten los likwidując dzietność, co wręcz skazuje ich na migrantów. Nas również kiedyś. Migrantów ciemniejskórych jest w Polsce kilkaset tysięcy, to że nie stanowią problemu to dzięki temu, że przyjechali naprawdę pracować i nie mają socjalu. A czy partie antyimigracyjne to na pewno skrajna prawica? Raczej różnie. Sporo z nich ma tendencje socjalne, czyli lewicowe i wolnościowe moralnie, ale konserwatywne wierzeniowo. Do władzy dochodzą dzięki pójściu na "vox populi", czytając trendy i obawy. 

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.11.2023 o 09:41, brachol napisał:

Każdy kraj ma swoje problemy. Za parę lat wyniki wyborów mogą być mocno zależne od rosnącej rzeszy migrantów, wśród których przyrost naturalny jest wysoki.

Dodatkowo może dochodzić zmęczenie konsumpcjonizmem i poszukiwaniem innych wartości (np. wzrost zainteresowania różnymi religiami).

'Panem et circenses' - już starozytni mistrzowie administracji i populizmu wiedzieli czego obywatele w swej masie  potrzebują.....

Teraz byłoby: 'kasy i seriali'- w sumie to samo.

Raczej nic się nie zmieniło. 

Edytowane przez mig
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Chertan napisał:

Ja nie odbieram tego w kategoriach ogólnych, wystarczy mieć po dziurki problemów materialnych i związanych z bezpieczeństwem wskutek bardzo mocnej migracji, a Holandia się z tym bardzo boryka (przykładowo dostępność mieszkań i ich cena), podobnie jak Szwecja, Francja (choć tu inne podłoże protestów) czy niedługo Niemcy (bo tam to narasta, ale nieco wolniej). Niestety białasy sami se zgotowali ten los likwidując dzietność, co wręcz skazuje ich na migrantów. Nas również kiedyś. Migrantów ciemniejskórych jest w Polsce kilkaset tysięcy, to że nie stanowią problemu to dzięki temu, że przyjechali naprawdę pracować i nie mają socjalu. A czy partie antyimigracyjne to na pewno skrajna prawica? Raczej różnie. Sporo z nich ma tendencje socjalne, czyli lewicowe i wolnościowe moralnie, ale konserwatywne wierzeniowo. Do władzy dochodzą dzięki pójściu na "vox populi", czytając trendy i obawy. 

Zapomniałeś Pieter o jeszcze jednym... nieprzypadkowo problemy z emigracją maja kraje które kolonizowały Azję i Afrykę.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, moruniek napisał:

w miejscu gdzie kilkaset lat temu, ziemie uprawiali uciekinierzy z Holandii, którzy uciekali przed prześladowaniami na tle religijnym

Rozumie,że nawiązujesz do czasów protestanckiej północy i katolickiego południa . Myślę że powinniśmy zostawić historię w spokoju bo z tej ich walki już nic nie pozostało(a barbarzyństwo i jedni i drudzy mają we krwi co o dziwo nikt w tej naszej europie głośno nie mówi a jeszcze 60 lat przed II wojną światową owy Leopold 2 wymordował w Afryce-dokładniej w Kongo więcej jak III Rzesza za czasów ostatniej światowej wojny,ale tu monopol mają wiadomo kto..) a w północnej części ( Holandia - Belgia  ) czyli w NL dziś już w kościołach tworzone są lodowiska a na ołtarzu stawiają bary z kranami do browaru żeby coś mogły zarobić na siebie bo stoją puste i generują olbrzymie koszta . 

https://gouwekerk.com/evenementen/ijsbaan-in-de-kerk/

Co do polskiej gościnności to myślę że nikomu nie mamy nic do udowodnienia bo gościnność mamy w swoim DNA! 
 

@Chertan w punkt ! 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, Lexi napisał:

Zapomniałeś Pieter o jeszcze jednym... nieprzypadkowo problemy z emigracją maja kraje które kolonizowały Azję i Afrykę.

Nie tyle zapomniałem, tylko nie widzę konkretnie teraz związku. Szwecja i kolonie? No śladowe tam były, ale to nie jest typowo kolonialny kraj, mieli wystarczająco dużo roboty w Europie. A problemy chyba największe. Holandia to też inne regiony były koloniami. Imigranci uciekają naprawdę z biednych krajów, kolonializm miał w tym swój udział, tzw. w ich ubóstwie. Za cienki jestem, aby wnikać, czy późniejsze mordy i kradzieże, dyktatury, bezpośrednio wiążą się z kolonializmem. Bo jakieś tam pośrednie wnioski pewno wyciągać można. 

 

39 minut temu, Victor napisał:

Rozumie,że nawiązujesz do czasów protestanckiej północy i katolickiego południa . Myślę że powinniśmy zostawić historię w spokoju bo z tej ich walki już nic nie pozostało(a barbarzyństwo i jedni i drudzy mają we krwi co o dziwo nikt w tej naszej europie głośno nie mówi a jeszcze 60 lat przed II wojną światową owy Leopold 2 wymordował w Afryce-dokładniej w Kongo więcej jak III Rzesza za czasów ostatniej światowej wojny,ale tu monopol mają wiadomo kto..) a w północnej części ( Holandia - Belgia  ) czyli w NL dziś już w kościołach tworzone są lodowiska a na ołtarzu stawiają bary z kranami do browaru żeby coś mogły zarobić na siebie bo stoją puste i generują olbrzymie koszta . 

https://gouwekerk.com/evenementen/ijsbaan-in-de-kerk/

Co do polskiej gościnności to myślę że nikomu nie mamy nic do udowodnienia bo gościnność mamy w swoim DNA! 
 

@Chertan w punkt ! 

Dzięki za info o Leopoldzie, muszę się dokształcić. Szkoda, że ta "gościnność w naszym DNA" nie przekłada się na życzliwość dla rodaków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, Chertan napisał:

nie przekłada się na życzliwość dla rodaków.

Niestety, jak nas widzą tak nas traktują 🤷‍♂️. Ostatnio pisałem o Ryszardzie z polską naszywką i wielkim napisem instruktor,więc o jakiej życzliwości rozmawiamy ?! Sami sobie robimy reklamę. Smutne ale taka rzeczywistość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Victor napisał:

Niestety, jak nas widzą tak nas traktują 🤷‍♂️. Ostatnio pisałem o Ryszardzie z polską naszywką i wielkim napisem instruktor,więc o jakiej życzliwości rozmawiamy ?! Sami sobie robimy reklamę. Smutne ale taka rzeczywistość.

Raczej piszę o "życzliwości" Polaków do innych Polaków. Generalnie jest OK, ale regularnie trafia się ktoś, kto psuje dzień, nawet ta jedna osoba na 100, za kółkiem, w sklepie, na ulicy, nie mówiąc o internetach, gdzie najwięcej piszą najbardziej popieprzeni ludzie, bo normalnym się nie chce. Tak jakby skalanie się myślą czyniło jednego z drugim jakimś miękiszonem. Toż pokazanie się z ludzkiem strony jest okropieństwem. Frajerzy tylko tak robią...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, Marcos73 napisał:

Ja raczej bym upatrywał budowania gospodarki na taniej sile roboczej.

Cześć


Marku, pełna zgoda tylko 15/20/30 lat temu miało to jeszcze jakieś potwierdzenie ale nie dziś przy technologii którą Europa już ma . Kiedyś do sprzątania ulicy potrzebowaliśmy 10 osób dziś wystarczą dwie -jedną kierująca maszyną a druga podzamiatajaca-osiem nie ma co robić a trzeba ich utrzymać .Potrzebujemy mądrych,wykształconych lub przynajmniej chcących się uczyć,robić jakiekolwiek kursy żeby się  przebranżowić a nie ….sam wstaw odpowiednie słowo które Ci pasuje. Bo nie sztuka rękę wyciągać i ciągle narzekać jak jest źle,pracy jest tyle.., tylko chętnych brak bo socjal daje,socjal buduje itd .
 

pozdro 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...