Skocz do zawartości

Trochę humoru


Mikoski

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...

Cześć

Spotkało się dwóch debili.

Mam akurat taką ciekawostkę, którą znalazłem niedawno przeglądając archiwalne roczniki PROBLEMÓW. W numerze 12/1988 znalazłem tłumaczenie artykułu z OMNI z 6/1988. Omni to było amerykańskie czasopismo popularnonaukowe, zajmujące się również fantastyką. Chyba nie przetrwało przełomu wieków. W artykule autor pyta różne znane wtedy w USA osoby o ich wizję Utopii rozumianej jako idealny świat. Wypowiadają się różne osoby prezentujące różne dziedziny życia (nie nauki) i tu wizję snuje taki Trump. Warto zerknąć bo dobrze oddaje sposób myślenia ludzi z tej prawej strony...

20240420_081614.thumb.jpg.cef07e6f633897fec274182a2d402d89.jpg

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

1. Nie jest mi znane pojęcie lewacki w sensie określenia jakiegoś światopoglądu czy postawy, to raczej określenie gwarowe i obraźliwe z założenia a nie definiujące.

2. Bo potęga gospodarcza sama w sobie może być celem tylko dla osób wyjątkowo ograniczonych. Gospodarka - jej prawidłowe funkcjonowanie - jest jedynie środkiem a nie celem. Oczywiście rządy np. faszystowskie znakomicie się spisują w kwestii boomu gospodarczego - jeżeli o to chodzi to brawo!

Pozdro

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Jan napisał:

żyłem w PRLowskiej lewackiej komunie to oni już wiedzieli co mi jest potrzebne - pół litra wódki, 2 kilo cukru, kilo mąki, 250g cukierków, 12 paczek papierosów, proszek do prania, 2 kilo mięsa itd....

Cześć

Czyli lewactwo utożsamiasz z ustrojem totalitarnym i jesteś jego przeciwnikiem? No to się zgadzamy w takim razie.

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, brachol napisał:

Cześć

Niby lewa strona nie wie lepiej, co jest dla drugiego najlepsze?

Co do Trumpa to odczytuję jego wizję jako chęć budowy miasta które ma funkcjonować jak korporacja - czy to są pomysły prawej strony? 

pozdro

Cześć

Po pierwsze dlaczego miasta? Po drugie dlaczego on ma rządzić w tym mieście? itd. itp.. Przecież z tej wizji głupota i krótkowzroczność aż boli Panowie co Wy...???

POzdro

  • Thanks 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Mitek napisał:

Cześć

Po pierwsze dlaczego miasta? Po drugie dlaczego on ma rządzić w tym mieście? itd. itp.. Przecież z tej wizji głupota i krótkowzroczność aż boli Panowie co Wy...???

POzdro

już niedługo będzie rządził dosyć sporym państwem

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Mitek napisał:

Cześć

Po pierwsze dlaczego miasta? Po drugie dlaczego on ma rządzić w tym mieście? itd. itp.. Przecież z tej wizji głupota i krótkowzroczność aż boli Panowie co Wy...???

POzdro

Cześć

Miasta dlatego, że Trump mówi o mieście (chociaż o innym rodzaju miasta)

Ma rządzić, bo to jego Utopia i z jego ego nie wyobraża sobie, że ma rządzić ktoś inny.

Poza tym, są tam wrzucone różne problemy, które jak sądzę dotyczą USA w tamtych czasach (szkolnictwo, komunikacja, zatrudnienie) oczywiście populizm.

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Jan napisał:

jedno jest pewne - lewackie rządy zawsze prowadziły do upadku gospodarczego

A które rządy były lewackie? Proszę o konkretne wskazanie.

I czy teraz Polską rządzą lewaki?

Edytowane przez Wujot2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.04.2024 o 08:32, Mitek napisał:

Cześć

Spotkało się dwóch debili.

Mam akurat taką ciekawostkę, którą znalazłem niedawno przeglądając archiwalne roczniki PROBLEMÓW. W numerze 12/1988 znalazłem tłumaczenie artykułu z OMNI z 6/1988. Omni to było amerykańskie czasopismo popularnonaukowe, zajmujące się również fantastyką. Chyba nie przetrwało przełomu wieków. W artykule autor pyta różne znane wtedy w USA osoby o ich wizję Utopii rozumianej jako idealny świat. Wypowiadają się różne osoby prezentujące różne dziedziny życia (nie nauki) i tu wizję snuje taki Trump. Warto zerknąć bo dobrze oddaje sposób myślenia ludzi z tej prawej strony...

20240420_081614.thumb.jpg.cef07e6f633897fec274182a2d402d89.jpg

Pozdro

To brzmi jak wypracowanie czwartoklasisty (Szkoły podstawowej)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Wujot2 napisał:

A które rządy były lewackie? Proszę o konkretne wskazanie

już pisałem PRL

6 godzin temu, Wujot2 napisał:

teraz Polską rządzą lewaki?

teraz to nie wiem ale byłem ostatnio w styczniu i było wszystko OK więc nie

Widać po prostu cały ogrom pozytywnych zmian ostatnich 8 lat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Jan napisał:

już pisałem PRL

teraz to nie wiem ale byłem ostatnio w styczniu i było wszystko OK więc nie

Widać po prostu cały ogrom pozytywnych zmian ostatnich 8 lat

Cześć

PRL to jest historia jak bitwa pod Grunwaldem przyjacielu. Myśleć trzeba o przyszłości a nie żyć przeszłością.

Uwielbiam takie oceny na podstawie tygodnia powierzchownego oglądu.

Proszę o info o tych zmianach bo ja będąc tu na miejscu widzę ile przez ostatnie 8 lat zmarnowano. Będziemy to odrabiać latami. A środków zwyczajnie ukradzionych już odebrać się nie da.

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Mitek napisał:

Cześć

PRL to jest historia jak bitwa pod Grunwaldem przyjacielu. Myśleć trzeba o przyszłości a nie żyć przeszłością.

Uwielbiam takie oceny na podstawie tygodnia powierzchownego oglądu.

Proszę o info o tych zmianach bo ja będąc tu na miejscu widzę ile przez ostatnie 8 lat zmarnowano. Będziemy to odrabiać latami. A środków zwyczajnie ukradzionych już odebrać się nie da.

Pozdro

w czerwcu 2012 odbierałem grupę znajomych Szwajcarów z Okęcia i wiozłem do Katowic

ciemno, dziury na drodze, niedokończone roboty drogowe, nic nie oznakowane, porzucony sprzęt budowlany

- byli przerażeni, podróż trwała ponad 6 godzin

W tym roku 2 osoby z tej grupy też przyjechały i były zachwycone - "a cóż to tu za cud gospodarczy się tutaj wydarzył ? -pytali, podróż trwała 2,5 godziny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...