Skocz do zawartości

strefy wolne od LGBT


jan koval

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 1,3tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Mnie to by bardziej interesowała opinia prawników, czy TK w ogóle powinien się sprawą zajmować, bo wg tych które znam (ale czytam pewnie te co mi pasują), jest tu dużą wątpliwość. Poza tym to też wyraz tchórzostwa parlamentarzystów, którzy nie mieli jaj i jajników wziąć decyzji na klatę, tylko wysłużyli się sługusami z TK. Teraz umywają rączki bo to przecież nie robota PiS.

 

Generalnie to jest kwestia leżąca w kompetencjach TK, natomiast problem dotyczy legalności jego składu, chodzi oczywiście o trzech dublerów, którzy zdaniem dominującej większości konstytucjonalistów zostali wybrani z naruszeniem ustawy zasadniczej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie zaglądam nikomu pod kołdrę i nich seks uprawia sobie z kim chce. Nie ciekawi mnie cudze życie prywatne. Ani nikogo nawracać nie myślę i nie mam zamiaru. 

Ale już latanie po ulicy, niszczenie mienia (smarowanie haseł farbami)  i obwieszanie pomników tęczowymi flagami już wzbudza moją agresję.P

Ponawiam pytanie

1     W sprawie tego sexu ...jak ksiądz pederasta (nie jest to  nierzadkie zjawisko w KK )

posuwający kleryków podaje ci hostię obsraną ręką i setce  innych uczestników mszy  to   jest ok,  Jak się do tego odniesiesz ? mnie na szczęście ten problem nie dotyczy.
2        Według pisma Bóg dał nam wolną wolę i po śmierci będziemy ze swoich czynów rozliczeni ,jak to się ma do spowiedzi której w żadnej Ewangelii nie znajdziemy ?
Zastanów się ile zostało wiary w Kk .
Stary testament do którego częściowo odwołuje się KK zezwala na zabijanie swoich wrogów więc trochę cię to tłumaczy ,ale nowy testament zerwał z zasadą ząb za ząb tylko wskazuje drogę Jezusa nadstaw drugi policzek....
Jesteś ponad pismem , papieżem i nauką KK ? to fascynujące jest...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie to jest kwestia leżąca w kompetencjach TK, natomiast problem dotyczy legalności jego składu, chodzi oczywiście o trzech dublerów, którzy zdaniem dominującej większości konstytucjonalistów zostali wybrani z naruszeniem ustawy zasadniczej.

Masz wiedzę w tym zakresie dlatego pytam powtórnie. Kto decyduje o kolejności na wokandzie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponawiam pytanie

1     W sprawie tego sexu ...jak ksiądz pederasta (nie jest to rzadkie zjawisko w KK )
posuwający kleryków podaje ci hostię obsraną ręką i setce  innych uczestników mszy  to   jest ok,  Jak się do tego odniesiesz ? mnie na szczęście ten problem nie dotyczy.
2        Według pisma Bóg dał nam wolną wolę i po śmierci będziemy ze swoich czynów rozliczeni ,jak to się ma do spowiedzi której w żadnej Ewangelii nie znajdziemy ?
Zastanów się ile zostało wiary w Kk .
Stary testament do którego częściowo odwołuje się KK zezwala na zabijanie swoich wrogów więc trochę cię to tłumaczy ,ale nowy testament zerwał z zasadą ząb za ząb tylko wskazuje drogę Jezusa nadstaw drugi policzek....
Jesteś ponad pismem , papieżem i nauką KK ? to fascynujące jest...

 

Żałosny człowieku te protesty to są skierowane już nie tylko przeciwko ludziom (księżom, politykom) ale już przeciwko samemu Chrystusowi. Bo jak już ma się czelność wpaść do kościoła w czasie mszy św. i ją profanować oraz profanować najświętszy Sakrament to to już nie jest wojna z księdzem ale z samym Bogiem.

Czegoś takiego w historii Polski nigdy nie było nawet nazistowscy Niemcy oraz komuniści za czasów Stalina może i księży mordowali ale nie ośmielili się wtargnąć do kościoła gdzie sam Chrystus znajduje się w tabernakulum. 

 

Nawet sataniści się już cieszą i gratulują tym nieszczęśliwym i zagubionym w swoim diabelskim odmęcie kobietom. Oto link:

https://polskieradio...-Strajku-Kobiet

 

Osoba która sprofanowała świątynię oraz Najświętszy Sakrament skazuje się na wieczne potępienie. 

Nadmienię że odpuszczenia tego grzechu według prawa kanonicznego nie dostanie się podczas spowiedzi. Taką władzę ma tylko papież. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pan Bóg dopuszcza taki ciężar na człowieka i cierpienie, które człowiek jest w stanie udźwignąć - nic ponad siły. Zatem i dziecko z zespołem Downa stanowi "ciężar" taki że według woli Bożej i z Jego pomocą człowiek jest w stanie udźwignąć.

 

 

Już wczoraj miałem się do tego odnieść i dopytać, bo ciekawi mnie Twoja wykładnia tego powiedzenia (jako że ogólnie mamy zbieżne poglądy) - chodzi o zdanie, że każdy doświadcza tyle cierpienia, ile jest w stanie unieść.

 

1. Czy oznacza to, że każdy człowiek ma z góry napisany "scenariusz" zdarzeń, a Bóg w nie na bieżąco ingeruje? Czyli ma taką zdolność rozumowania typowo po ludzku: "ten to w życiu ma łatwo, więc nie zafunduję mu zbyt trudnych przejść, ale tamten już wiele przeżył, więc z pewnością sobie poradzi i zniesie jeszcze większe trudy"? To by sugerowało, że gramy tylko w teatrzyku i zbyt wiele od nas nie zależy.

 

2. Czy nie sądzisz, że jednak wielu ludzi nie jest w stanie udźwignąć swoich problemów? Np. samobójcy? A także osoby chore na ciężkie, nieuleczalne choroby, na które leczenie ich nie stać?
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żałosny człowieku te protesty to są skierowane już nie tylko przeciwko ludziom (księżom, politykom) ale już przeciwko samemu Chrystusowi. Bo jak już ma się czelność wpaść do kościoła w czasie mszy św. i ją profanować oraz profanować najświętszy Sakrament to to już nie jest wojna z księdzem ale z samym Bogiem.

Czegoś takiego w historii Polski nigdy nie było nawet nazistowscy Niemcy oraz komuniści za czasów Stalina może i księży mordowali ale nie ośmielili się wtargnąć do kościoła gdzie sam Chrystus znajduje się w tabernakulum. 

 

Nawet sataniści się już cieszą i gratulują tym nieszczęśliwym i zagubionym w swoim diabelskim odmęcie kobietom. Oto link:

https://polskieradio...-Strajku-Kobiet

 

Osoba która sprofanowała świątynię oraz Najświętszy Sakrament skazuje się na wieczne potępienie. 

Nadmienię że odpuszczenia tego grzechu według prawa kanonicznego nie dostanie się podczas spowiedzi. Taką władzę ma tylko papież. 

co ty pieprzysz? Wejście do kościoła z ulotkami czy transparentami nie jest profanacją. Nie mieszaj do swoich imaginacji Chrystusa.

Profanacją bedzie np odprawienie "czarnej mszy" czy podeptanie opłatka,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz wiedzę w tym zakresie dlatego pytam powtórnie. Kto decyduje o kolejności na wokandzie

 

Tego nie wiem. Podejrzewam, że Przyłębska. Tzw. ustawa naprawcza (inaczej zwana paraliżującą) z 2015r. wprowadziła zasadę rozpatrywania skarg zgodnie z kolejnością wpływu. Można to jednak łatwo obejść na co zwracał uwagę RPO, w ten sposób, iż tu cytat:

 

"Znowelizowany art. 80 ust. 2 ustawy o TK nakazuje jedynie wyznaczanie terminów rozpraw albo posiedzeń niejawnych według kolejności wpływu spraw do trybunału. Nie zobowiązuje zaś sędziów do wydawania orzeczeń według tej zasady. Przepis ten może więc być stosowany również w ten sposób, że natychmiast po wpłynięciu sprawy TK wyznaczy rozprawę, a następnie ją odroczy, uznając, że sprawa nie jest jeszcze dostatecznie wyjaśniona do wydania orzeczenia. Postępując formalnie zgodnie z regułą zawartą w tym przepisie, trybunał będzie mógł w ten sposób wydawać orzeczenia poza kolejnością wpływu – wskazuje Adam Bodnar, podając to za jeden z przykładów, dla których ta regulacja ma być niezgodna z zasadą poprawnej legislacji."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żałosny człowieku te protesty to są skierowane już nie tylko przeciwko ludziom (księżom, politykom) ale już przeciwko samemu Chrystusowi. Bo jak już ma się czelność wpaść do kościoła w czasie mszy św. i ją profanować oraz profanować najświętszy Sakrament to to już nie jest wojna z księdzem ale z samym Bogiem.
Czegoś takiego w historii Polski nigdy nie było nawet nazistowscy Niemcy oraz komuniści za czasów Stalina może i księży mordowali ale nie ośmielili się wtargnąć do kościoła gdzie sam Chrystus znajduje się w tabernakulum. 
 
Nawet sataniści się już cieszą i gratulują tym nieszczęśliwym i zagubionym w swoim diabelskim odmęcie kobietom. Oto link:
https://polskieradio...-Strajku-Kobiet
 
Osoba która sprofanowała świątynię oraz Najświętszy Sakrament skazuje się na wieczne potępienie. 
Nadmienię że odpuszczenia tego grzechu według prawa kanonicznego nie dostanie się podczas spowiedzi. Taką władzę ma tylko papież.

Dalej czekam na odpowiedź na moje pytania,mam następne, prawo kanoniczne kto napisał ? Jest ono w piśmie? ? Czy to papież rękami kardynałów skrobnął?
Wszystkie prawa kościelne są napisane przez grzesznych ludzi.
Skoro nie uznajesz papiestwa nie obowiązują cię prawa kanoniczne .... :) Bładzisz bracie błądzisz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co ty pieprzysz? Wejście do kościoła z ulotkami czy transparentami nie jest profanacją. Nie mieszaj do swoich imaginacji Chrystusa.

Profanacją bedzie np odprawienie "czarnej mszy" czy podeptanie opłatka,

To ciekawe czy by tak do meczetu ośmieliły się wejść z transparentami, ulotkami i wulgaryzmami. Raczej w to wątpię bo nie jedna z nich musiała by połykać granat albo została skrócona o głowę. 

Zauważ co ostatnimi czasy we Francji się działo z tym nauczycielem, który uczył w szkole dzieci tolerancji - już jest bez głowy  :D

Tak Ty i te czarownice nienawidzicie Kościoła Katolickiego to dane wam będzie doczekanie islamu, wtedy będziecie mieć prawo do aborcji, lesbijskich związków i paradowania pod tęczowym parasolem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rega chciałbyś w nadchodzącym sezonie pojeździć ze mną na nartach jeśli wirus pozwoli ?

Dziękuję ale na razie nie mam żadnych konkretnych planów. Tzn, do końca roku muszę tyrać. Zaraz po Sylwestrze jeżdżę do Czarnej Góry, potem wybieram się gdzieś w Alpy Austryjackie a w marcu Dolomity Włoskie. W sumie to chyba się nie zmieni w tym roku? Liczę na to, że po wyborach w USA wirus nagle ustąpi i będzie jak dawniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie to jest kwestia leżąca w kompetencjach TK, natomiast problem dotyczy legalności jego składu, chodzi oczywiście o trzech dublerów, którzy zdaniem dominującej większości konstytucjonalistów zostali wybrani z naruszeniem ustawy zasadniczej.

A kwestia stanowienia prawa? Tzn wpływu orzeczeń na stosowanie kodeksu karnego, tzn konsekwencji tego wyroku? Nie jest wbrew idei istnienia TK? Może nie jest to precyzyjne pytanie, ale głupi jestem w tym temacie. W tym sensie że orzeczenie rozszerza działanie kodeksu karnego. Plus zabawa w nawiązanie do konstytucji, która jest piekielnie ogólna w tekście ochrony życia, nie definiuje początku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kwestia stanowienia prawa? Tzn wpływu orzeczeń na stosowanie kodeksu karnego, tzn konsekwencji tego wyroku? Nie jest wbrew idei istnienia TK? Może nie jest to precyzyjne pytanie, ale głupi jestem w tym temacie. W tym sensie że orzeczenie rozszerza działanie kodeksu karnego. Plus zabawa w nawiązanie do konstytucji, która jest piekielnie ogólna w tekście ochrony życia, nie definiuje początku.

 

Generalnie bez stosownego przepisu w kodeksie karnym teoretycznie (w państwie demokratycznym i prawnym) nie ma możliwości wyrok TK miał bezpośrednie skutki w sferze prawa karnego. Jaka będzie pragmatyka okaże się. Oceniam, że taka jak dotychczas funkcjonująca w doktrynie, czyli wyżej podana. Należy jednakże brać pod uwagę literalne zapisy kodeksu karnego, to znaczy jaką kategorię przestępstwa tam przewidziano i czy wyrok TK rzeczywiście ma charakter rozszerzający. A zapis w kodeksie karnym brzmi tak:
 

Kto za zgodą kobiety przerywa jej ciążę z naruszeniem przepisów ustawy, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.

 

Dla mnie osobiście rozszerza, natomiast spotkałem się w internecie z opiniami odrębnymi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

– Serdecznie pozdrawiam pielgrzymów polskich. Minionego 22 października obchodziliśmy liturgiczne wspomnienie św. Jana Pawła II, w roku setnej rocznicy jego urodzin. Zawsze wzywał on do szczególnej miłości wobec ostatnich i bezbronnych i do ochrony każdego życia ludzkiego od poczęcia aż do naturalnej śmierci – przypomniał Franciszek.

– Przez wstawiennictwo Najświętszej Maryi Panny i świętego papieża Polaka, proszę Boga, aby obudził w sercach wszystkich szacunek dla życia naszych braci, zwłaszcza najsłabszych i bezbronnych, i dał siłę tym, którzy je przyjmują i troszczą się o nie, także wtedy, gdy wymaga to heroicznej miłości. Niech Bóg Wam błogosławi! – powiedział papież.

Cześć

Ale czy nie rozumiesz, że większość ma tego typu teksty w dupie.

To Toja wiara i Twoje dogmaty. Nas to nie obchodzi i jesteś w mniejszości, więc z szacunkiem... głoś, ale nie miej pretensji za brak odzewu.

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę - aborcja dotyczy odrębnego życia. A maseczka jedynie w minimalnym stopniu może (jeśli wierzyć mediom) zwiększyć szansę przeniesienia wirusa na inną osobę, który z kolei u minimalnego odsetka ludzi prowadzi do powikłań czy zgonów. Innym nie zabraniam nosić, czy nawet zabarykadować się w domu, a już na pewno trzymać dystansu względem takich jak ja. Mało tego - nie miałbym nawet nic przeciwko "izolacji" od reszty zamaskowanego i zaszczepionego społeczeństwa, byle we względnie normalnym środowisku, w gronie ludzi wyznających podobny pogląd. Oczywiście nie muszę dodawać, że rezygnuję z jakichkolwiek świadczeń zdrowotnych w razie choroby. Czy mam prawo do takiej wolności?

 

 

 

Ok, jedyny który podał jakiś konkret, co już doceniam (mimo, że się nie zgadzam). Rozumiem, że ten pogląd nie jest skonsultowany z resztą środowiska, tylko Twój własny?

Po drugie - narodziny to też nie taki znów "moment". Jak tylko główka jest na zewnątrz, to już jest wg Ciebie żywy człowiek?

Byłeś kiedyś świadkiem porodu?

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne. Przecież w swojej historii szerzenia wiary wojny religijne pociągnęły najwięcej ofiar. Nie trzeba być zbytnio przenikliwym, żeby zrozumieć czym ta religia jest. A ty swoje.

Każda religia zwrócona "na zewnątrz" to kwintesencja zła.

Powtarzasz to któryś raz, ale to nieprawda. Ani procentowo, ani liczbowo. Nieporównywalna jest też skala okrucieństwa.

Wojny Napoleońskie, I i II wojna światowa, rzeź Ormian (to było na tle narodowościowym, a nie religijnym), rewolucja październikowa, rewolucja kulturalna, konflikt w Ruandzie, kolonializm, czerwoni Khmerzy. To nie były konflikty o podłożu religijnym. To były konflikty o zasoby, narodowościowe, klasowe, rasowe.

Jedynie wojnę 30 letnią można by na siłę podciągnąć pod konflikt religijny. Na siłę, bo to była wojna przeciwko Habsburgom, a nie chrześcijanom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć
Ale czy nie rozumiesz, że większość ma tego typu teksty w dupie.
To Toja wiara i Twoje dogmaty. Nas to nie obchodzi i jesteś w mniejszości, więc z szacunkiem... głoś, ale nie miej pretensji za brak odzewu.
Pozdrowienia


Towarzystwo powoływało się na papieża i księdza celebryte to im dałem teksty do interpretacji. Odzewu nie oczekuje, pretensji nie mam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zatem można domniemywać iż termin orzeczenia w tej sprawie wynikał z wcześniej ustalonych terminów wg. kolejności wpływów (w tym przypadku jesień 2017r) i przypadkowo zbiegł się z epidemią.????

Abyśmy się dobrze zrozumieli - tomkly ja cie nie wkręcam w żadną intrygę tylko pozyskuje informacje aby wyrobić sobie pogląd na sprawę.

Wniosek do TK był złożony pod koniec 2019 roku. Ten z 2017 nie został rozpatrzony, ponieważ skończyła się kadencja Sejmu.

 

Art.  93.  [Termin przeprowadzenia rozprawy]

1.  Przewodniczący składu orzekającego wyznacza termin rozprawy oraz zawiadamia o nim uczestników postępowania. 2.  Rozprawa nie może odbyć się wcześniej niż po upływie 30 dni od dnia doręczenia uczestnikom postępowania zawiadomienia o jej terminie. 3.  Termin, o którym mowa w ust. 2, nie dotyczy kontroli ustawy budżetowej albo ustawy o prowizorium budżetowym przed jej podpisaniem oraz rozpatrzenia wniosku w sprawie stwierdzenia przeszkody w sprawowaniu urzędu przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej oraz powierzenia Marszałkowi Sejmu tymczasowego wykonywania obowiązków Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, do których Trybunał przystępuje niezwłocznie. 4.  Prezes Trybunału może zarządzić skrócenie terminu, o którym mowa w ust. 2, o połowę, chyba że odpowiednio skarżący, sąd przedstawiający pytanie prawne albo wnioskodawca wyrażą pisemny sprzeciw w terminie 7 dni od dnia doręczenia zarządzenia Prezesa Trybunału. 5.  Trybunał odracza rozprawę w przypadku braku dowodu doręczenia lub stwierdzonej nieprawidłowości w doręczeniu zawiadomienia o rozprawie uczestnikom postępowania. Może także odroczyć rozprawę z innych ważnych powodów. 6.  Odraczając rozprawę, Trybunał może wyznaczyć nowy termin, o którym zawiadamia uczestników postępowania. Przepisu ust. 2 nie stosuje się.   https://sip.lex.pl/a...cyjnym-18550724   Nie jestem prawnikiem, ale wydaje mi się, że termin rozprawy określa przewodniczący. Jeżeli się mylę to poprawcie mnie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Towarzystwo powoływało się na papieża i księdza celebryte to im dałem teksty do interpretacji. Odzewu nie oczekuje, pretensji nie mam.

Ksiądz celebryta trochę się ostatnio pogubił. Natomiast papież okazał się niezbyt "tęczowy", tylko trzeba się dokładnie wsłuchać w to co mówi w całym kontekście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...