Skocz do zawartości

strefy wolne od LGBT


jan koval

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

Oczywiście, że nie. To jest tylko jeden z wielu elementów, które trzeba zmienić.

To jest kopiuj wklej z oficjalnej strony Strajk Kobiet. Zanim napisałeś edytowałem pozostawiając swoje stanowisko ws. Przeczytaj jeszcze raz.

Jak wynika z konferencji prasowej lista jest otwarta i będzie regularnie uzupełniana.

Czyli wycofały się Panie z dymisji rządu i prawa do wolnej i nieograniczonej aborcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,3tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Cześć
Swego czasu wdałem się, z żoną kolegi w rozmowę, dotyczącą bezpieczeństwa w jeździe na nartach. Siliłem się na poważną argumentację podpartą przykładami z życia oraz wiedzą jaką wyniosłem z lat pracy jako instruktor na stoku. Wszystkie argumenty jednak jakoś nie trafiały a jej wizje sytuacji były jakieś takie dziwne...
Po 20 czy 25 minutach okazało się, że ona w ogóle nie jeździ i nigdy nie jeździła na nartach. Dyskusja z teoretykami mija się z celem bo im tylko się wydaje, że wiedzą.
Pozdro


Piszesz w wątku o LGBT+ :-) masz jakieś doświadczenia? :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli albo jestem niewidomy albo czytać nie umiem.

Czas wrócić do domów i wysłać swoich posłów do roboty

 

1. Pełni praw reprodukcyjnych:
– utrzymania standardów opieki okołoporodowej TAK
– dostępu do nowoczesnej bezpłatnej antykoncepcji i zabiegów sterylizacji TAK
– dostępu do bezpiecznego przerywania ciąży TAK
– dofinansowania in vitro TAK
– badań prenatalnych najnowszej generacji TAK

 

Pozdro

W

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, życie zmusza nas do kompromisów. Jestem z przekonań wyznawcą libertarianizmu z dużym odchyleniem w kierunku anarchizmu, co zapewne widać. Kwestie społeczno-religijne są dla mnie tak samo ważne jak wolność gospodarcza, więc niestety z przykrością muszę skreślić jedynie sensowne z gospodarczego punktu widzenia ugrupowanie jakim jest Konfederacja. Zgniły kompromis.

 

Moje korzenie są identyczne, nie przez przypadek często sobie dziękujemy ;)

 

Jednak rzeczywistość bardzo się zmieniła. Korporacje trudno traktować jako podmioty gry rynkowej. To są twory o sile często większej od państw. I zdecydowanie potężniejszym wpływie. Taki FB (Google, Netflix) zdemolował rynek treści, upadły i upadają tradycyjne media. Amazon zmienił oblicza handlu. W dodatku w tych mega tworach nie ma tam odpowiedzialności karnej czy nawet cywilnej ludzi podejmujących decyzje. Jak nie znasz to poczytaj sobie kulisy sprawy w Bhopalu właśnie pod kątem aspektów prawnych. Przy Twojej specjalności będziesz miał mało budujące wnioski, bo nikt ważny nie poniósł odpowiedzialności za śmierć bądź kalectwo uniemożliwiające pracę 70 000 osób (oraz lżej poszkodowanych 500 000). Ukarano symbolicznie parę płotek. Prawie sprzątaczy.

 

Jasno widać, że konkurencja i wolny rynek dotyczy producentów chryzantem czy piekarni. No może ciut wyżej. Ciut. Dlatego jestem jednak za silnym państwem. Oczywiście nie jako właścicielem  firm, ale z realnymi sprawnymi i fachowymi instytucjami regulacyjnymi i kontrolnymi. Jako konsument nie masz cienia szansy w starciu nawet z takimi pionkami jak Tauron czy operator komórkowy.

 

Bardzo się świat zmienił i młodzieńcze wyobrażenia są już nieaktualne. Chłopcy Korwinowcy wyglądają na naiwniaczków...

 

Pozdro

Wiesiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cieszę się bardzo i gratuluję! Dzieciaczki to najwspanialszy dar życia.
Życzę Państwu, aby taka sielanka trwała jak najdłużej,

 

 

Czy taka sielanka - tego nie wiemy. Przypominam, że Ludwiczek "jest fanem Konfederacji i jest z tego dumny". A jak wiemy, niektórzy Konfederaci "zawsze troszkę gwałcą kobiety" i wiedzą, że "jak nie krzyczy, to chce", "a nawet jak nie chce, to i tak jest potem zadowolona". Oczywiście "gwałcić trzeba tak, by tego nie zgłosiła".

Więc... żona, trójka dzieci, zadowolony z siebie obrońca życia... wszystko to fajnie wygląda, ale nie wiemy, co się dzieje za zamkniętymi drzwiami. Na pewno kolega nie ma żadnego problemu z obrażaniem kobiet i dopuszcza "walenie ich w mordę".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy taka sielanka - tego nie wiemy. Przypominam, że Ludwiczek "jest fanem Konfederacji i jest z tego dumny". A jak wiemy, niektórzy Konfederaci "zawsze troszkę gwałcą kobiety" i wiedzą, że "jak nie krzyczy, to chce", "a nawet jak nie chce, to i tak jest potem zadowolona". Oczywiście "gwałcić trzeba tak, by tego nie zgłosiła". Więc... żona, trójka dzieci, zadowolony z siebie obrońca życia... wszystko to fajnie wygląda, ale nie wiemy, co się dzieje za zamkniętymi drzwiami. Na pewno kolega nie ma żadnego problemu z obrażaniem kobiet i dopuszcza "walenie ich w mordę".

Nie zapominajmy, że jeszcze niedawno był zagorzałym zwolennikiem PiS-u a tam tradycyjnie krótkie trzymanie kobiet to norma, zresztą dopiero co pisał, że chętnie by je walił w mordę, pewnie jakieś doświadczenie ma.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Pełni praw reprodukcyjnych:
– utrzymania standardów opieki okołoporodowej TAK
– dostępu do nowoczesnej bezpłatnej antykoncepcji i zabiegów sterylizacji TAK
– dostępu do bezpiecznego przerywania ciąży TAK
– dofinansowania in vitro TAK
– badań prenatalnych najnowszej generacji TAK

 

Pozdro

W

Działaczki Warszawskiego Strajku Kobiet przedstawiły żądania skierowane do władz. Podkreśliły, że zostały one zebrane od uczestników protestów, które od kilku dni odbywają się w Warszawie i wielu innych miastach Polski.

"Rząd ma spełnić postulaty, ale i tak ich nie spełni, dlatego domagamy się dymisji rządu. Może je spełnić, a potem odejść, jest też taka opcja" – powiedziała liderka Warszawskiego Strajku Kobiet Marta Lempart

"Żądamy legalnej aborcji na żądanie i kropka" – powiedziała Klementyna Suchanow. 

 

Ja jednak widzę pewną różnicę.

​Osobiście czuł bym się oszukany.

Podsumowując, żądania  komitetu protestacyjnego w całości pokrywają się z hasłami wyborczymi centrolewicy i lewicy która jak wiemy przegrała wybory. Biorąc pod uwagę inicjatywę ustawodawczą PAD protest winien się zakończyć a strony powinny przystąpić do rozmów. Mając na względzie skalę ewentualnych przyszłych protestów nie powinno być z tym żadnych problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 


"Żądamy legalnej aborcji na żądanie i kropka" – powiedziała Klementyna Suchanow. 

 

Ja jednak widzę pewną różnicę.

​Osobiście czuł bym się oszukany.

Podsumowując, żądania  komitetu protestacyjnego w całości pokrywają się z hasłami wyborczymi centrolewicy i lewicy która jak wiemy przegrała wybory.

 

 

Dziwisz się, że żądają całkowitej legalizacji? Kaja Godek zapowiedziała całkowity zakaz. Czyli gwałt i kazirodztwo, a następnie zagrożone życie kobiety.

Protestujące muszą wyjść ze skrajną propozycją, jeśli chcą cokolwiek wyszarpać od tej władzy. Tak się prowadzi negocjacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwisz się, że żądają całkowitej legalizacji? Kaja Godek zapowiedziała całkowity zakaz. Czyli gwałt i kazirodztwo, a następnie zagrożone życie kobiety.

Protestujące muszą wyjść ze skrajną propozycją, jeśli chcą cokolwiek wyszarpać od tej władzy. Tak się prowadzi negocjacje.

Absolutnie się nie dziwię - typowa karta przetargowa. Kaja - no ma dziewczyna taki sposób pojmowania świata - jedni mordują drudzy ratują - odwieczny konflikt ( w skali PL 150 tys rocznie - może warto się pochylić).

Gwałt, kazirodztwo tu raczej jestem mocno liberalny, życie dziecka- życie kobiety- wybieram życie kobiety.

Co to znaczy wyszarpać - taka propozycja generalnie kończy dyskusję - szarpać o życie no weź przestań. Zresztą udowodniłem że w tym "rewolucyjnym zrywie" wcale nie chodzi o bezgraniczną aborcję - o co chodzi to się domyśl.

PS mam nadzieję że uzasadnione larum wzniesiesz za każdym razem kiedy w dziale "HUMOR" pojawi się kolejny seksistowski post sprowadzający kobietę do roli pisuaru na męską spermę.

I tu pozdrawiam z wielkim dla kobiet szacunkiem (zbyt dużo się Waszego beznadziejnego cierpienia naoglądaniem)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwisz się, że żądają całkowitej legalizacji? Kaja Godek zapowiedziała całkowity zakaz. Czyli gwałt i kazirodztwo, a następnie zagrożone życie kobiety.

Protestujące muszą wyjść ze skrajną propozycją, jeśli chcą cokolwiek wyszarpać od tej władzy. Tak się prowadzi negocjacje.

 

Mściwy nie jestem, ale rozmarzyłem się co by było jakby kaja G wylądowała na pustyni wśród setki wyposzczonych arabusów 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS mam nadzieję że uzasadnione larum wzniesiesz za każdym razem kiedy w dziale "HUMOR" pojawi się kolejny seksistowski post sprowadzający kobietę do roli pisuaru na męską spermę.

No i właśnie wznoszę - to zdanie, które napisałeś jest obrzydliwe. I to dużo bardziej niż większość seksistowskich dowcipów ukazujących się w dziale "Humor".

 

Ps.

Nie widzę powodu, aby reagować na każdy seksistowski żart. Wszystko zależy od treści, od kontekstu, a zwłaszcza od osoby opowiadającej. Pracowałam kiedyś w wyjątkowo wesołej ekipie. Open space, kilkanaście osób, w tym tylko cztery dziewczyny. Żarty latały nad biurkami przez osiem godzin dziennie. Od gimnazjalnych po naprawdę grube. Bez tematów tabu, a seks był oczywiście na pierwszym miejscu. Nie przypominam sobie sytuacji, żebym poczuła się obrażona, a jeśli nawet żart był złośliwy - to spokojnie odbijałam piłeczkę. Było wesoło, chyba że odezwał się... On. Kolega, którego żarty zawsze były nieśmieszne, zawsze głupie, zawsze obrzydliwe i zawsze obraźliwe. Na szczęście odzywał się dość rzadko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mściwy nie jestem, ale rozmarzyłem się co by było jakby kaja G wylądowała na pustyni wśród setki wyposzczonych arabusów

Robert nikomu tego nie należy życzyć. Przez kilka lat cyklicznie, przed siedzibą firmy w której pracuję, protestowała aktywistka z zagranicy, wyzywając nas od morderców, którzy mordują niewinnych uchodźców. Szczerze jej nie cierpieliśmy, ale tyle co sobie pokrzyczała to jej. Kilka lat temu dotarła do nas informacja, że właśnie ona zatrudniła się w jednym z europejskich NGOS dla uchodźców jako wolontariuszka, gdzie padła ofiarą zbiorowego gwałtu dokonanego przez tych, w obronie których występowała. Nie czuliśmy z tego powodu żadnej satysfakcji, a wręcz jej współczuliśmy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i właśnie wznoszę - to zdanie, które napisałeś jest obrzydliwe. I to dużo bardziej niż większość seksistowskich dowcipów ukazujących się w dziale "Humor".

 

Ps.

Nie widzę powodu, aby reagować na każdy seksistowski żart. Wszystko zależy od treści, od kontekstu, a zwłaszcza od osoby opowiadającej. Pracowałam kiedyś w wyjątkowo wesołej ekipie. Open space, kilkanaście osób, w tym tylko cztery dziewczyny. Żarty latały nad biurkami przez osiem godzin dziennie. Od gimnazjalnych po naprawdę grube. Bez tematów tabu, a seks był oczywiście na pierwszym miejscu. Nie przypominam sobie sytuacji, żebym poczuła się obrażona, a jeśli nawet żart był złośliwy - to spokojnie odbijałam piłeczkę. Było wesoło, chyba że odezwał się... On. Kolega, którego żarty zawsze były nieśmieszne, zawsze głupie, zawsze obrzydliwe i zawsze obraźliwe. Na szczęście odzywał się dość rzadko.

Czyli już znasz różnicę ty tolerujesz a ja nie...dlaczego tolerujesz ....zastanów się...gdzie jest granica.

Tak bardzo ciekawe spostrzeżenie "seks był na pierwszym miejscu" ot czyli taki pierwotne jak u zwierząt prawo zachowania gatunku.

Nie poczułaś się obrażona o proszę jak mi to nie jest obce, ile takich dziewcząt w fabryce było które "się nie obrażały"...

Zakończmy proszę tą dyskusję - ja szanuję ciebie jako kobietę bezwarunkowo - ty szanujesz siebie warunkowo....  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli już znasz różnicę ty tolerujesz a ja nie...dlaczego tolerujesz ....zastanów się...gdzie jest granica.

Tak bardzo ciekawe spostrzeżenie "seks był na pierwszym miejscu" ot czyli taki pierwotne jak u zwierząt prawo zachowania gatunku.

Nie poczułaś się obrażona o proszę jak mi to nie jest obce, ile takich dziewcząt w fabryce było które "się nie obrażały"...

Zakończmy proszę tą dyskusję - ja szanuję ciebie jako kobietę bezwarunkowo - ty szanujesz siebie warunkowo....  

 

 

Różnica między Tobą, a moimi kolegami z pracy jest taka, że oni pozwali sobie na żarty, ale mnie nigdy nie obrazili. Ty natomiast nie żartujesz. Ty mnie po prostu obrażasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robert nikomu tego nie należy życzyć. Przez kilka lat cyklicznie, przed siedzibą firmy w której pracuję, protestowała aktywistka z zagranicy, wyzywając nas od morderców, którzy mordują niewinnych uchodźców. Szczerze jej nie cierpieliśmy, ale tyle co sobie pokrzyczała to jej. Kilka lat temu dotarła do nas informacja, że właśnie ona zatrudniła się w jednym z europejskich NGOS dla uchodźców jako wolontariuszka, gdzie padła ofiarą zbiorowego gwałtu dokonanego przez tych, w obronie których występowała. Nie czuliśmy z tego powodu żadnej satysfakcji, a wręcz jej współczuliśmy.

 

Kordian,

to dwie różne sprawy. Protest tej kobiety nie powodował zmian "globalnych", pani G i jej podobni takową spowodowali.

Co do pracy w takim miejscu - możesz mi przypiąć łatkę rasisty, ale jak ktoś z własnej woli wkłada rękę do ula, to musi się liczyć z konsekwencjami. Uwierz mi. Byłem w wielu miejscach na świecie (podróżując indywidualnie) i w wielu nauczyłem się jednej prostej zasady dotyczącej obywateli krajów muzułmańskich i afrykańskich:" jak jest nas mało i cierpimy biedę to nam pomóżcie i zgodzimy się na wszystko, ale jak jest nas więcej to szanujcie nasze prawa, a wasze mamy gdzieś". Widać to najlepiej po Francji "po de Gaulle'u i Niemcach jak ściągnęli turków do roboty. Nie dziwię się wiec, ze karzełek gra na emocjach, bo nie są bezzasadne.

Mój wpis dotyczył G - to taka faszystka, bo tam też prokreacja rasy panów była na piedestale. A że przy okazji trochę kobiet ucierpi NSDAP (o przepraszam PiS) przyjmie tą ofiarę. 

Rozpisałem się w temacie o LGBT, bo tez jak wszystkie skręcił, ale przy okazji dla wszystkich kato - ortodoksów, przeciwników tęczy itp. Jak nazywa się pierwszy gej RP (z racji wieku już nieczynny)? 

Najciemniej pod latarnią :) Seksmisja z jej ekscelencją jest tego najlepszym przykładem :) :) :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różnica między Tobą, a moimi kolegami z pracy jest taka, że oni pozwali sobie na żarty, ale mnie nigdy nie obrazili. Ty natomiast nie żartujesz. Ty mnie po prostu obrażasz.

 

Adaś się radykalizuje. Smutne, bo był tu jednym z tych "mocno z prawej" z kim można było spierać się w miarę rzeczowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...