Skocz do zawartości

strefy wolne od LGBT


jan koval

Rekomendowane odpowiedzi

W podanym przeze mnie przykładzie nie chodziło tylko o złośliwość, a o jej adresatów. Czym zawinili ludzie chcący się pomodlić, czy kierowcy śpieszący się do pracy? Odpowiedzialność zbiorowa?

A czym zawinili Ci ci, którzy nie wyznają Twojej religii i nie chcą, żeby Twói hierarchowie koscielni narzucali im swoje poglądy siłą? Odpowiedzialność zbiorowa? Żeby było jasne: absolutnie nie popieram mazania budynków koscielnych ani zakłócania mszy, uważam że to działania po prostu głupie. Tyle że to powinno być symetryczne. Niech KK zostawi ludzi w spokoju, niech przestanie wtrącać się w życie tych, którzy sobie tego nie życzą. Wtedy nie będzie powodów do takich zajść.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,3tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Niech KK zostawi ludzi w spokoju, niech przestanie wtrącać się w życie tych, którzy sobie tego nie życzą. Wtedy nie będzie powodów do takich zajść.

Czy gdy ktoś chce wpłynąć na Twoje opinie, lub czyny, musisz go słuchać? Nie musisz. Czy politycy muszą słuchać Kościoła? Nie muszą. Jednak mają prawo słuchać głosów z różnych stron - natomiast odpowiedzialność ponoszą oni. Choć prawdziwie odpowiedzialnymi za wszelkie decyzje polityków, powinni się czuć ich wyborcy (nie czują, bo są anonimowi). Taka już natura demokracji. Dlatego uważam, że jest to wkurzenie, demonstrowane w sposób całkowicie przypadkowy i trochę "na oślep" - na tego, kto się nawinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ważniejsze jest wg mnie inne pytanie, na które odpowiedzi nie potrafią ustalić aborcjoniści nawet między sobą - od kiedy "to coś" zmienia się w "tego kogoś"? I czy proces tego "przepoczwarzania" trwa sekundę, czy może minutę, a może dzień? I czy płód jest człowiekiem w 38%, czy może w 72%? Bo chyba nie powiecie, że macie go całkiem za "przedmiot" czy "warzywo", stąd konkretne pytanie (również tylko do przemyślenia).

 

Wobec tego czemu manifestujący nie idą z postulatami wsparcia od państwa, tylko akurat aborcji - i to odkąd pamiętam? To pokazuje ich prawdziwe intencje - nie zależy im na pomocy i szukaniu rozwiązań, tylko na "pozbycie się problemu".

.

Piszesz głupoty!! 

Bo po prostu nie wiesz jak wyglądają te protesty, nie wiesz jakie są wznoszone hasła, nie znasz postulatów itd.

Może najpierw ogarnij jak sprawa wygląda, jak zachowują się protestujący, co mówią, jak ( dla mnie wzorowo) zachowuje się policja. Dowiedz się na miejscu, zobacz a później pisz.

I zapewniam Cię, że pojawienie się tzw. narodowców jest czystą prowokacją a nie koniecznością obrony czegokolwiek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszesz głupoty!! 

Bo po prostu nie wiesz jak wyglądają te protesty, nie wiesz jakie są wznoszone hasła, nie znasz postulatów itd.

Może najpierw ogarnij jak sprawa wygląda, jak zachowują się protestujący, co mówią, jak ( dla mnie wzorowo) zachowuje się policja. Dowiedz się na miejscu, zobacz a później pisz.

I zapewniam Cię, że pojawienie się tzw. narodowców jest czystą prowokacją a nie koniecznością obrony czegokolwiek.

To Ty piszesz bzdury - przecież nawet media przychylne tym protestom (czyli prawie wszystkie) nie pokazały ani razu żadnego transparentu, czy urywka wypowiedzi, gdzie te kobiety domagają się rozwiązań, polegających na wsparciu dla dzieci z wadami. Prawie same wulgaryzmy typu "j***ć PiS". A przecież zależy im (mediom) na przedstawieniu tych protestów w pozytywnym świetle. A mówię nie tylko o obecnej manifestacji, ale wszystkich podobnych sprzed lat.

 

To, że byłeś na jednym, też nie upoważnia Cię do wypowiadania się za całokształt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy Ty masz jakąś obsesję? Czy ja wspomniałem o Kościele? Co mnie obchodzi zdanie Kościoła? Jak widać, dla Ciebie jest on chyba większym autorytetem niż dla mnie, skoro jest wyrocznią. Ja jestem wierzący, ale na swój własny sposób. Od tej instytucji trzymam się z daleka, ale zachowując wobec niej neutralność. ad 2. Później, tzn. kiedy? Każdy wg uznania?

Czekaj, to znaczy że oczekujesz, że wszyscy bedą się stosować do Twojej osobistej interpretacji? Ile Ty masz lat, chłopie? 8? Piszę o KK, bo to niewątpliwie strona w tym sporze. Gdyby nie sojusz episkopatu z rządem, sprawa pewnie w ogóle by nie istniała.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zapewne wiecie Duda już trzęsie gaciami przed czarownicami na ulicach i złożył w sejmie projekt o nowelizacji ustawy o planowaniu rodziny, który dopuszcza właśnie aborcję na dzieciach niepełnosprawnych. Jak to przejdzie to nici z wyroku Trybunału Konstytucyjnego. Żałuję że na niego głosowałem. 

A czarownice i tak mimo to na ulicę wyjdą, gdyż one chcą mieć aborcję na życzenie i wazeliniarstwo Długopisa na nic się zda. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To Ty piszesz bzdury - przecież nawet media przychylne tym protestom (czyli prawie wszystkie) nie pokazały ani razu żadnego transparentu, czy urywka wypowiedzi, gdzie te kobiety domagają się rozwiązań, polegających na wsparciu dla dzieci z wadami. Prawie same wulgaryzmy typu "j***ć PiS". A przecież zależy im (mediom) na przedstawieniu tych protestów w pozytywnym świetle. A mówię nie tylko o obecnej manifestacji, ale wszystkich podobnych sprzed lat.

 

To, że byłeś na jednym, też nie upoważnia Cię do wypowiadania się za całokształt.

Na jednym??? Kto tak napisał - ja? Byłem na wielu protestach od czasu gdy panoszy się ta "władza" i wszystkie wyglądały tak samo.

Widzisz co chcesz widzieć, słyszysz i interpretujesz tak jak chcesz i nikt ci nie pomoże już...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czekaj, to znaczy że oczekujesz, że wszyscy bedą się stosować do Twojej osobistej interpretacji?
 

Nie, do Konstytucji. Aczkolwiek gdyby Konstytucja twierdziła co innego, to wówczas moje zdanie o aborcji nadal byłoby takie jak dziś, tyle że właśnie ja czekam z niecierpliwością aż aborcjoniści dojdą najpierw między sobą do porozumienia i zaproponują np. artykuł, że np. "Życie ludzkie zaczyna się w 8 tygodniu, 5 dniu, 7 godzinie, 53 minucie i 23 sekundzie." - wtedy może zrozumieją jak to jest absurdalne podejście i że nie ma rozsądnej możliwości wyznaczenie innej granicy początku życia niż poczęcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zapewne wiecie Duda już trzęsie gaciami przed czarownicami na ulicach i złożył w sejmie projekt o nowelizacji ustawy o planowaniu rodziny, który dopuszcza właśnie aborcję na dzieciach niepełnosprawnych. Jak to przejdzie to nici z wyroku Trybunału Konstytucyjnego. Żałuję że na niego głosowałem. 

A czarownice i tak mimo to na ulicę wyjdą, gdyż one chcą mieć aborcję na życzenie i wazeliniarstwo Długopisa na nic się zda. 

czytać ze zrozumieniem umiesz?

"aborcja będzie dopuszczalna w przypadku tzw. wad letalnych, ale nie w przypadku diagnozy zespołu Downa."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czekaj, to znaczy że oczekujesz, że wszyscy bedą się stosować do Twojej osobistej interpretacji?
Ile Ty masz lat, chłopie? 8?
Piszę o KK, bo to niewątpliwie strona w tym sporze. Gdyby nie sojusz episkopatu z rządem, sprawa pewnie w ogóle by nie istniała.

KK nie jest stroną w sporze - został odstawiony na bok w 1993r.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na jednym??? Kto tak napisał - ja? Byłem na wielu protestach od czasu gdy panoszy się ta "władza" i wszystkie wyglądały tak samo.

Widzisz co chcesz widzieć, słyszysz i interpretujesz tak jak chcesz i nikt ci nie pomoże już...

To inaczej - pokaż mi proszę jakąkolwiek wypowiedź osoby znanej publicznie (a nawołującej do tych protestów), która domaga się wsparcia od państwa dla dzieci chorych, niepełnosprawnych, by nie trzeba było ich uśmiercać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opozycji chodzi o władzę a nie o prawa kobiet więc nic z tego nie będzie za to dzisiaj 300 000 ludzi będzie brało udział w Warszawie w manifestacji. Finał będzie taki że zdemolują stolicę, zdemolują samochody i na pewno podpalę parę budynków, a następstwem tego będzie godzina policyjna, zakaz wyjścia z domu i taki będzie koniec lewaków i opozycji, a potem tysiące zarażonych. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Bo po prostu nie wiesz jak wyglądają te protesty, nie wiesz jakie są wznoszone hasła, nie znasz postulatów itd.

 

Działaczki Warszawskiego Strajku Kobiet przedstawiły żądania skierowane do władz. Podkreśliły, że zostały one zebrane od uczestników protestów, które od kilku dni odbywają się w Warszawie i wielu innych miastach Polski.

"Rząd ma spełnić postulaty, ale i tak ich nie spełni, dlatego domagamy się dymisji rządu. Może je spełnić, a potem odejść, jest też taka opcja" – powiedziała liderka Warszawskiego Strajku Kobiet Marta Lempart

"Żądamy legalnej aborcji na żądanie i kropka" – powiedziała Klementyna Suchanow. Dodała, że "konieczna jest ogólnie dostępna antykoncepcja zwłaszcza dla osób młodych" oraz edukacja seksualna. "(Żądamy – PAP) zakończenia finansowania Kościoła (…). Totalnie świeckiego państwa". – oznajmiła.

 

Przepraszam z czcionkę (kopiuj -wklej)

I mają pełne prawo stawiać takie żądania - realność ich spełnienia to inna sprawa.

Fajnie że chodzisz - mam gwarancję prawdziwości przekazu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To inaczej - pokaż mi proszę jakąkolwiek wypowiedź osoby znanej publicznie (a nawołującej do tych protestów), która domaga się wsparcia od państwa dla dzieci chorych, niepełnosprawnych, by nie trzeba było ich uśmiercać.

przypomnij sobie strajk rodziców z dziećmi niepełnosprawnymi w sejmie i jak ich potraktowała władza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiedź jest dość prosta nie jestem w stanie zaakceptować żadnej ofiary religii, niezależnie o jakiej religii mówimy: katolickiej, islamu, róbta co chceta, liberalno-demokratyczne, naukowej....
 
To właśnie przekonuje, a nie zakazuje/nakazuje. I to nie przemocą... za to z drugiej strony lecą kamienie (znów zaczęły się wyzwiska od trolli).
 
Ps. Co do przemocy to liczę na opamiętanie z obu stron bo inaczej dojdzie do jatki/ofiar (patrz pierwsze zdanie) i nie wciśniesz mi, że odpowiedzialna jest tylko jedna strona... bo do każdej walki potrzeba przynajmniej 2 stron.


Prawo i Sprawiedliwość już raz próbowało ruszyć ustawę aborcyjną - skutek „czarne protesty”. Wiedząc jaka jest reakcja na wszelkie ruchy przy ustawie - z pełna świadomością, wyrachowanym planem - wrzucają ustawę do TK. Wiadomo było z góry jaki będzie wyrok. Kto zaczął? Przecież do ogłoszenia wyroku była cisza...
Oczywistym było też, że ruszą protesty...i ruszyły. Dopóki Kościół z pełnym zadowoleniem nie wyraził aprobaty z wyroku - nikt Kościołów nie atakował. Po co się wtrącali? Wiedzieli, że doleją benzyny do ognia.
Polska to w dalszym ciągu państwo świeckie.

KOBIETY NIE WALCZĄ O ABORCJE, WALCZĄ O PRAWO WYBORU, I NIE MÓW MI ŻE WYROK TK NIE JEST NAKAZE/ ZAKAZEM

Jeśli dojdzie do jakichkolwiek starć - to pretensje do Pana Ministra Komitetu Obrony Narodowej i spraw Obrony i Waszych Obrońców Wiary I Kościoła Waszego Boga, bo mój Bóg mi nie nakazuje, tylko podpowiada ...wybór należy do mnie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Edit: Ooo. Antyszczepionkowiec? To ja przepraszam, wypisuję się z tego przedszkola. Tak nisko nie upadłem jeszcze.

 

Zależy jaka szczepionką - tego się najbardziej obawiam. Bo ja już wolę covida dostać niż taką szczepionkę. Dziękuję ale kategorycznie odmówię. Już grypę na prawo i na lewo polecają. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie ogłosili bandyci że cmentarze 31-01 będą zamknięte. Ustawka jak się patrzy. Mam pytanie do prawników: co decyduje o kolejności rozpatrywania spraw w TK - data wpływu, waga sprawy, widzimisię????

Mnie to by bardziej interesowała opinia prawników, czy TK w ogóle powinien się sprawą zajmować, bo wg tych które znam (ale czytam pewnie te co mi pasują), jest tu dużą wątpliwość. Poza tym to też wyraz tchórzostwa parlamentarzystów, którzy nie mieli jaj i jajników wziąć decyzji na klatę, tylko wysłużyli się sługusami z TK. Teraz umywają rączki bo to przecież nie robota PiS.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...