Skocz do zawartości

Moje wybory 2020


figozmakiem

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem, być może gdzieś doszło do nieprawidłowości na małą skalę, ale z całym i pełnym szacunkiem dla republikanów i ich konserwatywnych wartości, to Trump HAŃBIŁ wizerunek tej partii. Nie widzę powodu by nawet próbować go bronić w trwających obecnie wyborach prezydenckich. Zachowywał się jak nieokrzesany awanturnik. Europę nazywał cytuję "małym kontynentem, ale tak samo szkodliwym jak Chiny" co jest obraźliwe dla Europejczyka. Wypowiedział Porozumienie Paryskie oraz członkostwo w UNESCO, WHO i kilku innych tego typu organizacjach. Niemal zastopował rozwój energetyki odnawialnej w swoim kraju. Mówił, że globalne ocieplenie to bzdura, co wyjaśniał słowami "w moim kraju klimat jest znakomity". Mówił, że COVID to bzdura wymyślona przez Demokratów. Dążył do wojny gospodarczej z wieloma krajami, nawet z sąsiednią Kanadą. Wprowadzał cła hamujące gospodarkę wymierzone między innymi przeciwko krajom UE. Chciał rozwiązania NATO i Unii Europejskiej. Kiedy COVID stał się problemem w USA to próbował za ciężkie miliardy EURO w krajach europejskich wykupić NA WYŁĄCZNOŚĆ TYLKO DLA USA wyniki badań, patenty, oraz wyprodukowane leki i szczepionki. A na sam koniec kiedy przegrał wybory, ogłosił się publicznie zwycięzcą tychże wyborów, stanowczo nakazał zaprzestania dalszego liczenia głosów i mówił o fałszowaniu wyborów. A jak wiemy faceta poznaje się po tym jak kończy. Naprawdę po tym wszystkim warto go bronić?

To narcyz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To się Tobie tak wydaje. Po prostu się w tej materii nie spisałeś.

To zapytajmy młodych. Oglądali "Lot nad kukułczym gniazdem" czy nie? Sese, Spiochu... :) Czytali "Stąd do wieczności" lub przynajmniej oglądali film? Oglądali "Biały kanion" (amer. "Big Country")? Oglądali "Bullitt"? To akurat może tak, bo jest tam słynna scena pościgu. Nawet nie wspomnę o kilku kultowych filmach francuskich z okresu lat 70-tych. To tylko kilka przykładów filmów, które zrobiły na mnie w swoim czasie ogromne wrażenie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze kultowy film drogi z tamtego okresu "Easy Rider" że świetną obsadą. Pierwszy raz widziałem go 1971 r. Też tak chciałem :D


Super. Bullit też. Gessler u Wojewódzkiego opowiadał jak ruszył w lutym przez Europę motorem, 1100km, tirowcy chcieli go zabrać widząc zmrożony kask. Ładna historia. Spotkał jednego motocyklistę, podobnego zjeba, no i policjanta na motorze, nowym. Filmy drogi lubię.
https://www.szwendam...w-podrozniczych
Pojechać bez celu... chętnie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...zgadzam się z Andrzejem i z Tobą, że nie powinieneś musieć płacić (no może ciut żeby utrzymać niektóre świątynie/zabytki). Zresztą to byłoby, według mnie, z pożytkiem dla kościoła.

Errata. Zainspirowany wywiadem z jakąś Panią w radiu znalazłem poniższe. A że padło tu wiele słow przeciwko kościołowi (słusznie) to myśle, że niesprawieliwe by było nie pokazać też dobrej strony kościoła:
https://pl.m.wikiped..._samotnej_matki
https://pl.m.wikiped...wiki/Okno_życia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękna przemowa Pani Wiceprezydent. Klasa. Na żywo w tvn24 i tvp info. Za chwilę Joe Biden.

Ps.
Pan Prezydent też nie zawiódł. Chcę leczyć, łączyć i ciężko pracować dla wszystkich - dla swoich przeciwników też.
Jak ja chciałbym usłyszeć podobne słowa od polskiego polityka. Z którejkolwiek strony sceny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy wszyscy skojarzą z jakiego to filmu ten obrazek z Nicholsonem. Ten film zajmuje najwyższą lokatę na mojej liście najlepszych filmów w historii.

Niestety wcześniej przeczytałem książkę i film kompletnie mi się nie podobał. Forman zgubił cały humor jaki był w książce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękna przemowa Pani Wiceprezydent. Klasa. Na żywo w tvn24 i tvp info. Za chwilę Joe Biden. Ps. Pan Prezydent też nie zawiódł. Chcę leczyć, łączyć i ciężko pracować dla wszystkich - dla swoich przeciwników też. Jak ja chciałbym usłyszeć podobne słowa od polskiego polityka. Z którejkolwiek strony sceny.

Nasz też pięknie mówił, jak mu wyszło, każdy może ocenić sam: „Duda mówił podczas niedzielnego wieczoru wyborczego, że prezydent "ma służyć narodowi, słuchać i być otwartym". "Dlatego drzwi Pałacu Prezydenckiego będą otwarte dla inicjatyw społecznych, takich, z którymi się zgadzam, ale także takich, co do których mogę mieć wątpliwości" - powiedział Duda podczas wieczoru wyborczego. "To nie będzie prezydentura zamknięta. Obiecuję to dzisiaj. Będziemy rozmawiali" - zadeklarował. "Ci, którzy zagłosowali na mnie, opowiedzieli się za zmianą i bardzo za to dziękuję. Wiem, bo widzę po wynikach, że opowiedzieli się za mną także ci, którzy wcześniej byli zwolennikami innych kandydatów" - powiedział. "Głęboko wierzę w to, że jesteśmy w naszym kraju w stanie odbudować wspólnotę. Jestem przeświadczony, że możemy być razem i naprawiać nasz kraj" - dodał. Podkreślił, że to trudne zadanie. "Nie zrealizuje go nawet sam prezydent i rząd, chociażby nawet najlepiej współdziałali, jeżeli nie będą mieli wsparcia ze strony społeczeństwa, jeżeli nie będzie poczucia jedności, wspólnoty" - mówił. "W demokracji różnimy się w poglądach, bo taka jest jej natura. Przede wszystkim wspólnotę buduje wzajemny szacunek i daj Boże także życzliwość. I bardzo chciałbym, żebyśmy w Polsce zaczęli odtwarzać, bo tego nam bardzo dzisiaj brakuje" - mówił Duda. Dodał, że wierzy w to, że będzie mógł się do tego przyczynić. "I chciałbym, żeby po tych pięciu latach prezydentury jak najwięcej moich rodaków mogło mówić z przekonaniem: Andrzej Duda jest prezydentem wszystkich Polaków. Właśnie w tym znaczeniu, że słucha ludzi, że jest dla nich otwarty, nikogo nie wyklucza i nie lekceważy, że robi wszystko, żeby nie było podziałów" - powiedział”
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nasz też pięknie mówił, jak mu wyszło, każdy może ocenić sam:

„Duda mówił podczas niedzielnego wieczoru wyborczego, że prezydent "ma służyć narodowi, słuchać i być otwartym". "Dlatego drzwi Pałacu Prezydenckiego będą otwarte dla inicjatyw społecznych, takich, z którymi się zgadzam, ale także takich, co do których mogę mieć wątpliwości" - powiedział Duda podczas wieczoru wyborczego.

"To nie będzie prezydentura zamknięta. Obiecuję to dzisiaj. Będziemy rozmawiali" - zadeklarował.

"Ci, którzy zagłosowali na mnie, opowiedzieli się za zmianą i bardzo za to dziękuję. Wiem, bo widzę po wynikach, że opowiedzieli się za mną także ci, którzy wcześniej byli zwolennikami innych kandydatów" - powiedział. "Głęboko wierzę w to, że jesteśmy w naszym kraju w stanie odbudować wspólnotę. Jestem przeświadczony, że możemy być razem i naprawiać nasz kraj" - dodał.

Podkreślił, że to trudne zadanie. "Nie zrealizuje go nawet sam prezydent i rząd, chociażby nawet najlepiej współdziałali, jeżeli nie będą mieli wsparcia ze strony społeczeństwa, jeżeli nie będzie poczucia jedności, wspólnoty" - mówił.

"W demokracji różnimy się w poglądach, bo taka jest jej natura. Przede wszystkim wspólnotę buduje wzajemny szacunek i daj Boże także życzliwość. I bardzo chciałbym, żebyśmy w Polsce zaczęli odtwarzać, bo tego nam bardzo dzisiaj brakuje" - mówił Duda.

Dodał, że wierzy w to, że będzie mógł się do tego przyczynić. "I chciałbym, żeby po tych pięciu latach prezydentury jak najwięcej moich rodaków mogło mówić z przekonaniem: Andrzej Duda jest prezydentem wszystkich Polaków. Właśnie w tym znaczeniu, że słucha ludzi, że jest dla nich otwarty, nikogo nie wyklucza i nie lekceważy, że robi wszystko, żeby nie było podziałów" - powiedział”

Zabaczymy jak wyjdzie demokratom wprowadzanie tego hasła w życie:
"- Musimy zaprzestać traktowania naszych przeciwników jako wrogów. To nie są nasi wrogowie". I jak wyciągniętą rękę przyjmie druga strona (mogą iść w totalną opozycje).
Z hasłem się zupełnie zgadzam i o to "walczyłem" na tym forum.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zabaczymy jak wyjdzie demokratom wprowadzanie tego hasła w życie: "- Musimy zaprzestać traktowania naszych przeciwników jako wrogów. To nie są nasi wrogowie". Z hasłem się zupełnie zgadzam i o to walczyłem na tym forum.

Dobrymi chęciami piekło jest wybrukowane :). Było nie walczyć, a starać się przekonywać ;).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to teraz Biden, będzie musiał naprawić to co spieprzył Trump ; przywrócić wizy, wycofać wojsko do Niemiec, przestać sprzedawać gaz i nowoczesną broń...


Zależy od tego czy jego stosunek do Polski się zmieni czy nie. Jeśli w dalszym ciągu będzie twierdził, że w PL jest reżim, to niedługo ani jeden żołnierz US nie będzie tu stacjonował. Ale przynajmniej zaoszczędzimy 20 miliardów, które mieliśmy wydać na F-35, może zasilą służbę zdrowia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy od tego czy jego stosunek do Polski się zmieni czy nie. Jeśli w dalszym ciągu będzie twierdził, że w PL jest reżim, to niedługo ani jeden żołnierz US nie będzie tu stacjonował. Ale przynajmniej zaoszczędzimy 20 miliardów, które mieliśmy wydać na F-35, może zasilą służbę zdrowia.

Już w XVII wieku Rzeczpospolita zaoszczędziła na wojsku i te oszczędności widać nawet po 400 latach. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wynik wyborczy nie jest pewny.

TVP
może nie uznać wygranej Joe Bidena...


Regularne obsmarowywanie Bidena przez publiczną telewizję:

TVP Info cytuje rosyjskie media. "USA fałszują wybory". W TVP wezwanie do "ratowania demokracji"

https://wiadomosci.g...ml#s=BoxMMtImg3

moim zdaniem odbije się zakręceniem kasy z UE. Biden nie będzie przeszkadzał jak Trump, wręcz przeciwnie. Moim zdaniem będzie ośmielał Komisję Europejską do bardziej stanowczych działań, np. w kwestii uzależnienia podziału środków od praworządności w danym kraju.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Regularne obsmarowywanie Bidena przez publiczną telewizję:

https://wiadomosci.g...ml#s=BoxMMtImg3

 

moim zdaniem odbije się zakręceniem kasy z UE. Biden nie będzie przeszkadzał jak Trump, wręcz przeciwnie. Moim zdaniem będzie ośmielał Komisję Europejską do bardziej stanowczych działań, np. w kwestii uzależnienia podziału środków od prawożądności w danym kraju.

 

 

I bardzo dobrze. Niech ciemnogród przestanie podskakiwać i wyjedzie do roboty w Niemczech. ;)​ 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I bardzo dobrze. Niech ciemnogród przestanie podskakiwać i wyjedzie do roboty w Niemczech. ;)​ 

Tylko niech podatki tutaj płaci i będzie idealnie.

A co do wydatków militarnych:

Każda złotówka wydana na cokolwiek związanego z bronią czy wojną to najgłupiej wydane pieniądze.

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...