Skocz do zawartości

Moje wybory 2020


figozmakiem

Rekomendowane odpowiedzi

No to teraz Biden, będzie musiał naprawić to co spieprzył Trump ; przywrócić wizy, wycofać wojsko do Niemiec, przestać sprzedawać gaz i nowoczesną broń oraz przyspieszyć przekazanie 40 mld $ przedsiębiorstwu "holokaust". ;)

Elektorat PiS raczej powinien wspierać katolika Bidena a nie protestanta Trumpa.

Ps. Zagadka
Ilu prezydentów USA do tej pory było katolikami ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To się Tobie tak wydaje. Po prostu się w tej materii nie spisałeś.

Ano. Porażka. Zapytałem moich dzieci wysyłając im mema i prosząc o odpowiedź z jakiego to jest filmu. Córka (33) odpowiedziała w stylu "tato, nie obrażaj mnie", a syn (40) - "no przecież to jasne". Również dzieci II sortu (synowa i syn) wiedziały o co chodzi. Mitku, pomyliłem się! :) Wydawało mi się, że film z 1975 r. nie może być znany młodzieży. Ten film, w tamtych czasach, był dla nas, mieszkańców zniewolonego, a w każdym razie nie całkiem wolnego kraju, mityczny i bardzo prawdziwy. Ale to było już, jakby nie było, 45 lat temu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elektorat PiS raczej powinien wspierać katolika Bidena a nie protestanta Trumpa.

Ps. Zagadka
Ilu prezydentów USA do tej pory było katolikami ?

Jeden? J. Kennedy.

 

Powinien wspierać, ale nie wspiera. Do tego, jak to bodajże podał Witek, wierny swoim żonom, a tej ostatniej, skądinąd wygląda bardzo OK, od 43 lat. W przeciwieństwie do Trumpa. Ale dla twardych polskich katolików, to żaden argument. Rozmawiałem z jednym z nich, BTW profesorem belwederskim. Dla nich to nawet papież Franciszek jest schizmą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ano. Porażka. Zapytałem moich dzieci wysyłając im mema i prosząc o odpowiedź z jakiego to jest filmu. Córka (33) odpowiedziała w stylu "tato, nie obrażaj mnie", a syn (40) - "no przecież to jasne". Również dzieci II sortu (synowa i syn) wiedziały o co chodzi. Mitku, pomyliłem się! :) Wydawało mi się, że film z 1975 r. nie może być znany młodzieży. Ten film, w tamtych czasach, był dla nas, mieszkańców zniewolonego, a w każdym razie nie całkiem wolnego kraju, mityczny i bardzo prawdziwy. Ale to było już, jakby nie było, 45 lat temu.

Cześć
Czyli się jednak spisałeś.! No to w takim razie nie wiem skąd taka mała wiara w Twoje umiejętności przekazywania wartości. W każdym razie gratuluje!

I widzisz jaka reakcja: "tato, nie obrażaj mnie" - o to mi chodziło w pierwszym poście na ten temat, tak samo pomyślałem choć generacja starsza. :)

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elektorat PiS raczej powinien wspierać katolika Bidena a nie protestanta Trumpa.

Ps. Zagadka
Ilu prezydentów USA do tej pory było katolikami ?


Może rozróżniają bycie katolikiem (z całym "dobrobytem inwentarza", słuchaniem nauk kościoła, jak np. obrona życia poczętego) od bycia katolikiem? Tvp info to nie najlepsze(wiarygodność) źródło tutaj ale: https://www.tvp.info...ieranie-aborcji
Zanim rzucicie kamieniem: nie oceniam, nie wartościuję. Sam nie jestem święty/ortodoksyjnym katolikiem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeden? J. Kennedy.
 
Powinien wspierać, ale nie wspiera. Do tego, jak to bodajże podał Witek, wierny swoim żonom, a tej ostatniej, skądinąd wygląda bardzo OK, od 43 lat. W przeciwieństwie do Trumpa. Ale dla twardych polskich katolików, to żaden argument. Rozmawiałem z jednym z nich, BTW profesorem belwederskim. Dla nich to nawet papież Franciszek jest schizmą.

Dobra odpowiedź ! Wygrał pan lutownicę :)
Biden będzie drugim katolikiem na 46 prezydentów .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Regularne obsmarowywanie Bidena przez publiczną telewizję:https://wiadomosci.g...ml#s=BoxMMtImg3

moim zdaniem odbije się zakręceniem kasy z UE. Biden nie będzie przeszkadzał jak Trump, wręcz przeciwnie. Moim zdaniem będzie ośmielał Komisję Europejską do bardziej stanowczych działań, np. w kwestii uzależnienia podziału środków od praworządności w danym kraju.


A możesz zdefiniować tą praworządność, a w szczególności wypisać obiektywne kryteria do oceny?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli rozumiem, że najgłupsi są amerykanie i chińczycy. ;)

Cześć

Nie amerykanie i chińczycy tylko sterujący nimi politycy. Wojna to jedna z form realizacji polityki.

Mnie osobiście większość tych politycznych kwestii jest obojętna. Gdyby większość ludzi tak myślała broń strategiczna nie byłaby potrzebna. I oby kiedyś tak było.

POzdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A propos starych, jak dla mnie kultowych filmów, przypominają mi się dwa, które zrobiły na mnie duże wrażenia. "Strach na wróble" i drugi, którego tytułu nie pamiętam. Facet, o polskim nazwisku, jedzie samochodem przez całe Stany gubiąc kilkakrotnie blokady policji. Na koniec rozwala się celowo na jednej z nich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A propos starych, jak dla mnie kultowych filmów, przypominają mi się dwa, które zrobiły na mnie duże wrażenia. "Strach na wróble" i drugi, którego tytułu nie pamiętam. Facet, o polskim nazwisku, jedzie samochodem przez całe Stany gubiąc kilkakrotnie blokady policji. Na koniec rozwala się celowo na jednej z nich.

"Znikający punkt".
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może rozróżniają bycie katolikiem (z całym "dobrobytem inwentarza", słuchaniem nauk kościoła, jak np. obrona życia poczętego) od bycia katolikiem? Tvp info to nie najlepsze(wiarygodność) źródło tutaj ale: https://www.tvp.info...ieranie-aborcji
Zanim rzucicie kamieniem: nie oceniam, nie wartościuję. Sam nie jestem święty/ortodoksyjnym katolikiem.

Też tak to odbieram. Dla "prostych" ludzi dużo robi propaganda TVP, Trwam i kazania księdza. Aborcja, LGBT, itp. Wiele mogę o tym powiedzieć mieszkając częściowo na wsi i rozmawiając z lokalsami, skądinąd bardzo lubianymi (w większości). A dla tych mocno wyedukowanych? Wspomniałem o rozmowie ze znajomym profesorem. Spędził kilka lat w Stanach. Zdecydowany zwolennik Trumpa. I właśnie jako argumenty podał te powyższe. Przeciwnik papieża Franciszka. Nie pytałem go co sądzi o ślubie Kurskiego. :) A powinienem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A możesz zdefiniować tą praworządność, a w szczególności wypisać obiektywne kryteria do oceny?

Pewnie. Politycy mają duży i coraz większy wpływ na obsadzanie prokuratorskich i sędziowskich stołków. Mają również coraz więcej narzędzi dyscyplinujących sędziów i prokuratorów. To wszystko sprawia, że ci boją się ruszyć ludzi z otoczenia rządzącej partii. Jeśli dzisiaj prokurator ruszy kogoś, kogo Ziobro lubi to prawdopodobnie ten prokurator poleci z roboty.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie. Politycy mają duży i coraz większy wpływ na obsadzanie prokuratorskich i sędziowskich stołków. Mają również coraz więcej narzędzi dyscyplinujących sędziów i prokuratorów. To wszystko sprawia, że ci boją się ruszyć ludzi z otoczenia rządzącej partii.

Hmm, to przyłóżmy teraz te kryteria do innych krajów :-)

I co z sędziami z nadania wcześniejszej władzy? Albo inaczej, bo to pewna podstawy/aksjomaty:
1) czy przed PiS, sędziowie byli niezależni, było ok?
2) czy po wybraniu na sędziego nie są niezależni (immunitet, nieusuwalność, praktyczny przykład=Banaś postawił się i PiS może go cmoknąc)?

Mój pkt widzenia: Refroma sądownictwa jest potrzebna bo sądownictwo nie działa dobrze. Reforma sądownictwa tak jak jest robiona mi się nie podoba bo zmienia się tylko aktorów (choć jest jeden mały plus według mnie: wymiesza się towarzystwo i będą się nawzajem pilnować).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też tak to odbieram. Dla "prostych" ludzi dużo robi propaganda TVP, Trwam i kazania księdza. Aborcja, LGBT, itp. Wiele mogę o tym powiedzieć mieszkając częściowo na wsi i rozmawiając z lokalsami, skądinąd bardzo lubianymi (w większości). A dla tych mocno wyedukowanych? Wspomniałem o rozmowie ze znajomym profesorem. Spędził kilka lat w Stanach. Zdecydowany zwolennik Trumpa. I właśnie jako argumenty podał te powyższe. Przeciwnik papieża Franciszka. Nie pytałem go co sądzi o ślubie Kurskiego. :) A powinienem. 

Klan Kurskich to nieźle się ustawił. Jeden w tvp, a drugi w wyborczej i robią kilkadziesiąt mln ludzi w balona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...