Jump to content

Valdi55

Members
 • Posts

  63
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by Valdi55

 1. Jakieś szczegóły ? Koszt z lotem? Sprzęt zabieramy i w cenie bagażu czy wypożyczany na miejscu ? Skąd wylot? Od 10.02. do kiedy ? Organizator, itd. Pełne info.
 2. W ubiegłym roku, w Alpes de Huez, na przełomie marca i kwietnia , na 6 dni nartowania tylko jeden dzień był pogodowo słaby, po 2 godz. miałem dość, 1 dzień po 3 godz. a reszta była ok jak i warunki, chociaż śniegu w nadmiarze nie było.
 3. Wszystkim zakręconym na punkcie nart i nie tylko, Zdrowych i Wesołych Świąt Bożego Narodzenia , stopy śniegu pod nartą 😜
 4. Popatrz w San Vigilio Di Marebe na booking, jest trochę w miarę atrakcyjnych ofert.
 5. Pogoda -jak trafisz, nie ma reguły,ale ogólnie dobra, dojazdy skibusem są bardzo praktyczne, zwłaszcza że z tych miejsc co jeździłem ( San Vigilio Di Marebbe ) bardzo wygodny skibus, czyli duży autobus miejski, duża częstotliwość, a i nie masz problemu z parkowaniem, podjeżdżasz pod wyciąg skibusem. Wypicie jakiegoś piwa, grappy czy bombardino, nie stanowi problemu. Z hotelu czy apartamentu od razu wychodzisz w pełnym rynsztunku. Maksymalnie 100-200 metrów do przystanku. Co do jazdy nie jest problemem jazda wieczorem czy w nocy, drogi raczej dobrze utrzymane na bieżąco, nawet w czasie opadów. Jedynie przełęcz Brennero może sprawić niespodziankę , bo mi się zdarzyło parę razy właśnie w styczniu i przy powrocie , jechać przez przełęcz nawet 1.5-2.5 godz, bo zdarzył się konkretny opad i prawie cała przełęcz stała. Tam jest duży ruch tranzytowy TIR-ów. W tamtą stronę nigdy mi się to nie zdarzyło.
 6. Ale to cennik na sezon 21/22
 7. Na pewno warto, Kronplatz ma kilka fajnych tras, są też konkretne dwie czarne, przez trzy dni spokojnie jest co robić na Kronplatz. Obowiązkowo trzeba zaliczyć wybicie godz.12 w południe, przez potężny dzwon który jest na szczycie Kronplatz. Objazd Sellaronda (całe kółko) trzeba dobrze zaplanować, start i powrót w to samo miejsce. Trzeba się wyrobić przed zamknięciem ostatniego wyciągu którym np. wrócisz do miejsca startu. Nam takie kółko, jak dobrze pamiętam ok 42 km. , zajęło cały dzień od 8.30 do 16.30, w dość szybkim tempie, z jedną 30 min. przerwą na kawę, zdążyliśmy na ostatnią chwilę. A jak jest ktoś w grupie trochę słabszy, to może być problem. Jak nie zdążysz, to możesz zostać po drugiej stronie i powrót do auta tylko taxi, koszt około 70 euro w 2015 roku. Dużo też zależy od miejsca w którym zaczynasz kółko.
 8. do :Authorrr- ty się 🖕!!! Ty jesteś śmieciem, pisdzielskim pomiotem, i wszystkim co najgorsze temu krajowi się przydarzyło. Gdyby cię ktoś namierzył , to pojechałbym nawet na drugi koniec Polski by ci wpierdolić!!! Howgh !
 9. Nakręciłeś się śmieciu jak eunuch na hurysy. W kwesti pierdolnięcia to zapraszam, choć siwy łeb to jeszcze takiej gnidzie wpierdolę i nie będę miał litości. Tylko stara prawda wciąż aktualna, jak się ruszy gówno to zaczyna śmierdzieć coraz intensywniej. Widać, że wśród najbliższego otoczenia nikt z takim śmieciem nie chce rozmawiać, więc swoje frustracje wylewasz w necie. Wal się.
 10. @Authorrr " Rosja płaci Ukraińcom za przesył a my dostajemy wielkie nic a dodatkowo narażeni jesteśmy na spekulantów i dobrą wolę Niemiec." 😵🤯 Czy ten "ludź" ogarnia to co sam pisze ?! Wszystkie te wywody oparte na doktrynach Michalkiewiczów i jemu podobnych. Naprawdę, gdyby przyszło sie napierdalać obojętnie z kim, ale za wolną Polskę, to ci wszyscy "patrioci" z teoriami spiskowymi , pierwsi by spierdalali ze strachu, albo by zastanawiali sie jak kolaborować by przetrwać albo zarobić.
 11. Szkoda zachodu dla tych paru km. Przez Niemcy swobodniej, policja tak nie "poluje" , pamiętaj że czeska policja jest cięta na nas. Jak trafisz mandat to oszczędności na paliwie(znikome) odbiją się czkawką. Czas przejazdu bardzo podobny z tym że przez Niemcy może być szybciej.
 12. Jeszcze to, cała prawda nas też sprzedali w 1939 roku https://wiadomosci.wp.pl/mowia-trzeba-walczyc-z-putinem-potem-drza-ze-strachu-a-to-oni-uloza-nam-na-nowo-swiat-opinia-6745832633727584a
 13. Odrobina refleksji🤔
 14. Jak zwykle "żaba podstawia odnóże tam gdzie konie kują" . Polski rząd działa ?! Mam nadzieję że Ukraińcy i reszta polskiego społeczeństwa nie uwierzy w to "działanie " rządu. Ta banda politycznych złodziei i mafiosów, nie zrobi nic. Jak by ktoś nie czytał to link; https://wiadomosci.wp.pl/boze-chron-polski-rzad-i-pana-premiera-ktory-wlasnymi-rekoma-pomogl-milionowi-ukraincow-opinia-6745040973904448a
 15. VID-20220106-WA0015.mp4
 16. 40 lat minęło i historia się powtarza?!
 17. VID-20220106-WA0014.mp4
 18. Może Kronplatz w Południowym Tyrolu ? Dużo tras różnorodnych, ale i sporo ludzi na stokach, zależy od okresu w jakim będziesz. Atrakcja dla wielu, to potężny dzwon na szczycie który wybija zawsze godz. 12 w południe.
 19. Pomimo że jeździ dużo mniej narciarzy, to jednak tragiczne w skutkach wypadki się zdarzają     https://wiadomosci.w...11295448017760a
×
×
 • Create New...