Jump to content

Valdi55

Members
 • Posts

  60
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by Valdi55

 1. Popatrz w San Vigilio Di Marebe na booking, jest trochę w miarę atrakcyjnych ofert.
 2. Pogoda -jak trafisz, nie ma reguły,ale ogólnie dobra, dojazdy skibusem są bardzo praktyczne, zwłaszcza że z tych miejsc co jeździłem ( San Vigilio Di Marebbe ) bardzo wygodny skibus, czyli duży autobus miejski, duża częstotliwość, a i nie masz problemu z parkowaniem, podjeżdżasz pod wyciąg skibusem. Wypicie jakiegoś piwa, grappy czy bombardino, nie stanowi problemu. Z hotelu czy apartamentu od razu wychodzisz w pełnym rynsztunku. Maksymalnie 100-200 metrów do przystanku. Co do jazdy nie jest problemem jazda wieczorem czy w nocy, drogi raczej dobrze utrzymane na bieżąco, nawet w czasie opadów. Jedynie przełęcz Brennero może sprawić niespodziankę , bo mi się zdarzyło parę razy właśnie w styczniu i przy powrocie , jechać przez przełęcz nawet 1.5-2.5 godz, bo zdarzył się konkretny opad i prawie cała przełęcz stała. Tam jest duży ruch tranzytowy TIR-ów. W tamtą stronę nigdy mi się to nie zdarzyło.
 3. Ale to cennik na sezon 21/22
 4. Na pewno warto, Kronplatz ma kilka fajnych tras, są też konkretne dwie czarne, przez trzy dni spokojnie jest co robić na Kronplatz. Obowiązkowo trzeba zaliczyć wybicie godz.12 w południe, przez potężny dzwon który jest na szczycie Kronplatz. Objazd Sellaronda (całe kółko) trzeba dobrze zaplanować, start i powrót w to samo miejsce. Trzeba się wyrobić przed zamknięciem ostatniego wyciągu którym np. wrócisz do miejsca startu. Nam takie kółko, jak dobrze pamiętam ok 42 km. , zajęło cały dzień od 8.30 do 16.30, w dość szybkim tempie, z jedną 30 min. przerwą na kawę, zdążyliśmy na ostatnią chwilę. A jak jest ktoś w grupie trochę słabszy, to może być problem. Jak nie zdążysz, to możesz zostać po drugiej stronie i powrót do auta tylko taxi, koszt około 70 euro w 2015 roku. Dużo też zależy od miejsca w którym zaczynasz kółko.
 5. do :Authorrr- ty się 🖕!!! Ty jesteś śmieciem, pisdzielskim pomiotem, i wszystkim co najgorsze temu krajowi się przydarzyło. Gdyby cię ktoś namierzył , to pojechałbym nawet na drugi koniec Polski by ci wpierdolić!!! Howgh !
 6. Nakręciłeś się śmieciu jak eunuch na hurysy. W kwesti pierdolnięcia to zapraszam, choć siwy łeb to jeszcze takiej gnidzie wpierdolę i nie będę miał litości. Tylko stara prawda wciąż aktualna, jak się ruszy gówno to zaczyna śmierdzieć coraz intensywniej. Widać, że wśród najbliższego otoczenia nikt z takim śmieciem nie chce rozmawiać, więc swoje frustracje wylewasz w necie. Wal się.
 7. @Authorrr " Rosja płaci Ukraińcom za przesył a my dostajemy wielkie nic a dodatkowo narażeni jesteśmy na spekulantów i dobrą wolę Niemiec." 😵🤯 Czy ten "ludź" ogarnia to co sam pisze ?! Wszystkie te wywody oparte na doktrynach Michalkiewiczów i jemu podobnych. Naprawdę, gdyby przyszło sie napierdalać obojętnie z kim, ale za wolną Polskę, to ci wszyscy "patrioci" z teoriami spiskowymi , pierwsi by spierdalali ze strachu, albo by zastanawiali sie jak kolaborować by przetrwać albo zarobić.
 8. Szkoda zachodu dla tych paru km. Przez Niemcy swobodniej, policja tak nie "poluje" , pamiętaj że czeska policja jest cięta na nas. Jak trafisz mandat to oszczędności na paliwie(znikome) odbiją się czkawką. Czas przejazdu bardzo podobny z tym że przez Niemcy może być szybciej.
 9. Jeszcze to, cała prawda nas też sprzedali w 1939 roku https://wiadomosci.wp.pl/mowia-trzeba-walczyc-z-putinem-potem-drza-ze-strachu-a-to-oni-uloza-nam-na-nowo-swiat-opinia-6745832633727584a
 10. Odrobina refleksji🤔
 11. Jak zwykle "żaba podstawia odnóże tam gdzie konie kują" . Polski rząd działa ?! Mam nadzieję że Ukraińcy i reszta polskiego społeczeństwa nie uwierzy w to "działanie " rządu. Ta banda politycznych złodziei i mafiosów, nie zrobi nic. Jak by ktoś nie czytał to link; https://wiadomosci.wp.pl/boze-chron-polski-rzad-i-pana-premiera-ktory-wlasnymi-rekoma-pomogl-milionowi-ukraincow-opinia-6745040973904448a
 12. VID-20220106-WA0015.mp4
 13. 40 lat minęło i historia się powtarza?!
 14. VID-20220106-WA0014.mp4
 15. Może Kronplatz w Południowym Tyrolu ? Dużo tras różnorodnych, ale i sporo ludzi na stokach, zależy od okresu w jakim będziesz. Atrakcja dla wielu, to potężny dzwon na szczycie który wybija zawsze godz. 12 w południe.
 16. Pomimo że jeździ dużo mniej narciarzy, to jednak tragiczne w skutkach wypadki się zdarzają     https://wiadomosci.w...11295448017760a
 17. Valdi55

  Nowa Osada

  Dzięki i za to, nie nastawiam się na ostrą jazdę bo zdaję sobie sprawę że na tym co chodzi szału nie ma. Niestety Szwajcaria to nie będzie ale tam jak na razie nie mam się z kim wybrać. Ale mnie nosi i muszę chociaż parę dni się "poślizgać" nawet na takich stokach. A że się otworzyli i z noclegiem nie ma problemu, to jadę. 
 18. Ponieważ nie mam ekipy na wyjazd narciarski, samemu trochę nudno, więc szukam 2-3 osoby chętne na wyjazd w najbliższych dniach( do uzgodnienia) na 4-5 dni jazdy na nartach, na aktualnie działających stokach w kraju. Miejsce docelowe i termin do uzgodnienia. Wyjeżdżałbym z Ostródy ( Mazury) , 3 miejsca w samochodzie, po trasie w zależności gdzie byśmy jechali mogę zgarnąć chętnych. Ponieważ mam czas, po ustaleniach co do miejsca, mogę  poszukać kwatery/ noclegów . Koszt dojazdu to tylko rozłożenie kosztu paliwa na wszystkich uczestników wyjazdu, resztę każdy płaci za siebie. Wiek nie gra roli, jestem co prawda emerytem, ale z tolerancją na młodych. O polityce lepiej nie rozmawiać, ale jeżeli już, to jestem w opozycji do obecnej ekipy rządzącej  . Jeżeli ktoś zainteresowany, zapraszam do kontaktu na priv.
 19. Ponieważ nie znam tego stoku, czy mógłbyś go porównać np. z Jurgowem czy Kotelnicą Białczańską ? Mam zamiar w przyszłym tygodniu wybrać się na 3-4 dni jak znajdę jeszcze 1-2 chętnych, bo samemu to trochę nudno
×
×
 • Create New...