Skocz do zawartości

Co sądzicie o zapowiedzianych na dzisiaj dalszych ograniczeniach wolności poruszania się?


Dany de Vino

Rekomendowane odpowiedzi

Bo mam do licha duże problemy techniczne z tym forum - występują jakieś błędy - zrzut w załączniku. Po zalogowaniu się i napisaniu posta jak wysyłam to mnie wywala z forum. I od początku muszę powtarzać tą zabawę, a napisany post stracony. Obecnie przewiduję że mnie wywali z forum i napisany post kopiuję, i jak nie mogę wysłać to zaś się loguję, wkleję to co napisałem w poprzednim logowaniu i szybko wysyłam. Zdarza się że kolejny raz mnie wywala z forum. 

 

Stąd piszę zdecydowanie mniej i na najciekawsze tematy. 

Może pomożesz co się dzieje? Czyściłem komputer i nadal to samo. Chyba ktoś mi konto na tym forum niszczy. 

Pomyśl dlaczego coś Ci się dzieje. Pomyśl...coś się dzieje. Nic nie dzieje się bez przyczyny... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 379
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Jak poszedłem na stawkę 88 r . i spytano mnie do jakiego wojska chcę iść powiedziałem do żadnego i pokazałem papiery od psychiatry ,psychoneurosis i coś tam kombinowałem jak mogłem. Do policji ...milicji trzeba było mieć idealne papiery zdrowotne ....kręcisz kolego . Wojsko chciałem odrobić w Straży Pożarnej ,od dziecka byłem w OSP niestety tam trzeba było zapłacić,skierowano mnie do obrony cywilnej na moje szczęście ta formacja została w 89 rozwiązana i nie poszedłem i tak mnie wojsko ominęło .
Nie wierzę w platfusa w 92 .

To chyba zamyka temat....mogło być fajnie....no cóż widzę konia w zaprzęgu....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Księga Mateusza 22:35 i dalsze:

A jeden z nich, uczony w Prawie, zapytał Go, wystawiając Go na próbę: Nauczycielu, które przykazanie w Prawie jest największe?

On mu odpowiedział: Będziesz miłował Pana Boga swego całym swoim sercem, całą swoją duszą i całym swoim umysłem. To jest największe i pierwsze przykazanie. Drugie podobne jest do niego: Będziesz miłował swego bliźniego jak siebie samego. Na tych dwóch przykazaniach opiera się całe Prawo i Prorocy.

 

Możesz podać mi kilka przykładów pokazujących, jak PiS w praktyce stosuje Prawo Boże? Może coś o protestach rodziców dzieci niepełnosprawnych? Albo o prośbach rezydentów? A może o zeszłorocznym potraktowaniu nauczycieli?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Księga Mateusza 22:35 i dalsze:

A jeden z nich, uczony w Prawie, zapytał Go, wystawiając Go na próbę: Nauczycielu, które przykazanie w Prawie jest największe?

On mu odpowiedział: Będziesz miłował Pana Boga swego całym swoim sercem, całą swoją duszą i całym swoim umysłem. To jest największe i pierwsze przykazanie. Drugie podobne jest do niego: Będziesz miłował swego bliźniego jak siebie samego. Na tych dwóch przykazaniach opiera się całe Prawo i Prorocy.

 

Możesz podać mi kilka przykładów pokazujących, jak PiS w praktyce stosuje Prawo Boże? Może coś o protestach rodziców dzieci niepełnosprawnych? Albo o prośbach rezydentów? A może o zeszłorocznym potraktowaniu nauczycieli?

Właśnie jakimś cudem Hartwich posłanką z ramienia platformy została - dziwne. Bardzo przed wyborami jakoś Broniarz i Hartwich się uaktywnili ale na guzik ich akcje sterowane przez kod i platformę, bo i tak platforma wybory przegrała. 

A nauczyciele podwyżki za podwyżkami dostawali ale "dać kurze grzędę to wyżej siędę". Z tymi niepełnosprawnymi to tak jak nie dawno z tymi dwoma miliardami na telewizję publiczną - którą to ustawę Prezydent podpisał. Platforma i komuna krzyczała że Andrzej Duda (słynny też palec Lichockiej) olał chorych na nowotwory - tylko jakimś cudem na nich też nie dwa ale aż trzy miliardy się znalazły - cud PIS rozmnaża kasę  :D  I telewizja dostała swoją dolę, a chorzy na raka jeszcze więcej. 

Ty już tam kiedyś manipulowałaś Dekalogiem chyba o ile pamiętam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaś mnie wywala z forum - zaczynam być wściekły. Myślałem że wiesz co znaczy to potoczne określenie. Zamrażalka sejmowa to potoczne określenie na celową zwłokę w procedowaniu ustawy przez tzw spychologię po różnych komisjach. Cytowałeś co chciałeś - wybiórczo tak żeby pasowało Tobie i chciałeś mnie ośmieszyć przy Twoich forumowych ziomkach ale Ci się niestety to nie udało Kolego.

Ja wiem co to zamrażarka i zamrażarka sejmowa, dlatego dopytywałem co to ta zamrażalka. Widzę braki w wykształceniu nie tylko na tym przykładzie i dlatego pytałem gdzie was werbują, bo gdybym to ja płacił za hymny pochwalne na moją cześć, to chciałbym, by robota była wykonywana porządnie. Ciebie nie trzeba ośmieszać, wystarczy cytować, sam to robisz skutecznie - pracowniku laboratorium z Ministerstwa Sprawiedliwości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 na pierwszym planie stawiał prawo Boże które mówi: Nie zabijaj. A im jakoś nie śpieszno zaostrzyć ustawę antyaborcyjną w kwestii zakazu mordowania chorych (nie z ich winy) dzieci w łonach matek i zamiast szybkim głosowaniem przegłosować większością sejmową jaką mają tą ustawę to ona ląduje w sejmowej zamrażalce - komisji zdrowia. A w tym czasie w imieniu prawa setki dzieci jest zabijana w łonach wyrodnych matek np dlatego że wykryto na badaniu prenatalnym zespół Downa.

 

Także jak napisałem wybaczam im i mają u mnie szansę na poprawę. I oczywiście będę na Nich głosował. 

Pozdrawiam

Ludwiczek manipulujesz albo nie znasz prawa Bożego.

Przykazanie: Nie zabijaj zawarte w WJ 20.13 jest dość ogólne a właściwy zakres jego stosowania uszczegółowiono dalej.

W szczególności:

WJ 20.13 ma zastosowanie w przypadku kiedy w wyniku spowodowania poronienia ucierpi na zdrowiu matka i nie dotyczy płodu.

Wynika to ze szczegółowej interpretacji zawartej w WJ 21.22-25

Pozwolę sobie zacytować wg Biblia Tysiąclecia: 

22 Gdyby mężczyźni bijąc się uderzyli kobietę brzemienną powodując poronienie, ale bez jakiejkolwiek szkody, to [winny] zostanie ukarany grzywną, jaką <na nich> nałoży mąż tej kobiety, i wypłaci ją za pośrednictwem sędziów polubownych. 23 Jeżeli zaś ona poniesie jakąś szkodę, wówczas on odda życie za życie, 24 oko za oko, ząb za ząb, rękę za rękę, nogę za nogę, 25 oparzenie za oparzenie, ranę za ranę, siniec za siniec.

 

 

 

WJ 20.13 oznacza: Księga Wyjścia, rozdział 20, wers 13

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Księga Mateusza 22:35 i dalsze:

A jeden z nich, uczony w Prawie, zapytał Go, wystawiając Go na próbę: Nauczycielu, które przykazanie w Prawie jest największe?

On mu odpowiedział: Będziesz miłował Pana Boga swego całym swoim sercem, całą swoją duszą i całym swoim umysłem. To jest największe i pierwsze przykazanie. Drugie podobne jest do niego: Będziesz miłował swego bliźniego jak siebie samego. Na tych dwóch przykazaniach opiera się całe Prawo i Prorocy.

 

Możesz podać mi kilka przykładów pokazujących, jak PiS w praktyce stosuje Prawo Boże? Może coś o protestach rodziców dzieci niepełnosprawnych? Albo o prośbach rezydentów? A może o zeszłorocznym potraktowaniu nauczycieli?

Miłowanie bliźniego nie polega na rozdawaniu pieniędzy innych bliźnich tym, którzy głośniej protestują.

 

A cała ta dyskusja przeciwko jednemu PiSowcowi jest idealnym odbiciem stanu sprzed np. 8 lat (oczywiście nie na tym forum, tylko ogólnie), gdy tak samo pytano w wielu miejscach, jak jeszcze po tym wszystkim rozsądny człowiek może głosować na PO. W czym rząd PO-PSL był lepszy od PiS? Ktoś tu zadał pytanie zwolennikom PiS w stylu: Jak się czujecie z tym, że ktoś tam jakiegoś kumpla mianował na jakimś stanowisku. Naprawdę to są największej rangi zarzuty wobec ekipy rządowej? I jak rozumiem, tylko tego rządu to dotyczy? A czy ktokolwiek jest w stanie odpowiedzieć na proste pytanie, jak czuje się oszukany w dziesiątkach kwestii (podatek liniowy, ograniczenie liczby urzędników, ograniczanie długu publicznego, uproszczenie biurokracji, likwidacja przywilejów władzy, wybór oszczędzania na emeryturę itp.), czyli tak naprawdę w 90% obietnic PO? I to tych kluczowych, dotyczących gospodarki, na których praktycznie "wyrosła" Platforma? Mówi się, że do udowodnienia oszustwa, potrzeba świadka. Obietnice p. Tuska padały nie przy jednym, a przy kilku milionach świadków, bo tylu ludzi oglądało debatę TV Tusk-Kaczyński. Jak ktoś Wam wyniósł z domu kosztowności, udając cygankę, to gdy ta cyganka zapuka do Was miesiąc później, też ją ponownie siebie wpuścicie? Nie popieram PiS, jak już pisałem, ale gdy komuś zarzuca się głupotę i zaślepienie, to czasami trzeba też krytycznie spojrzeć na siebie.

 

Jak już mówiłem, o PiS mam tak samo złe zdanie jak o PO, zresztą to przecież kumple z dawnego AWS i Unii Wolności. I też się zgadzam, że Kaczyński to żaden strateg, a o charyzmie to już w ogóle nie ma mowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ujadaniu kawałek wyżej pisał Twój partyjny funfel, ale on ma zryty beret ogląda reżimową TV i nie ma swojego zdania. Zresztą wydaje mi się, że mu płacą bo uaktywnia się tutaj wiosną wtedy "kiedy partia potrzebuje". Ty wydajesz się inteligentniejszy, wiec odpowiedz mi co powoduje Twoje zauroczenie partią ziejącą nienawiścią,  łamiącą wszelkie zasady, łamiącą prawo, szczującą na "tych innych niż my". Rozmawiajmy, może zrozumiem.


Pytanie kto mu płaci, raz pisze jak wódz nakazał i nnym razem opowiada jak niesie krzyż przez kilkadziesiąt kilometrów i umartwia się po chrzescijansku nad losem świata, po czym nagle chce głosować na narodowców. Albo ma kilku pracodawców, albo... Coś nie tak?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miłowanie bliźniego nie polega na rozdawaniu pieniędzy innych bliźnich tym, którzy głośniej protestują.

 

A cała ta dyskusja przeciwko jednemu PiSowcowi jest idealnym odbiciem stanu sprzed np. 8 lat (oczywiście nie na tym forum, tylko ogólnie), gdy tak samo pytano w wielu miejscach, jak jeszcze po tym wszystkim rozsądny człowiek może głosować na PO. W czym rząd PO-PSL był lepszy od PiS? Ktoś tu zadał pytanie zwolennikom PiS w stylu: Jak się czujecie z tym, że ktoś tam jakiegoś kumpla mianował na jakimś stanowisku. Naprawdę to są największej rangi zarzuty wobec ekipy rządowej? I jak rozumiem, tylko tego rządu to dotyczy? A czy ktokolwiek jest w stanie odpowiedzieć na proste pytanie, jak czuje się oszukany w dziesiątkach kwestii (podatek liniowy, ograniczenie liczby urzędników, ograniczanie długu publicznego, uproszczenie biurokracji, likwidacja przywilejów władzy, wybór oszczędzania na emeryturę itp.), czyli tak naprawdę w 90% obietnic PO? I to tych kluczowych, dotyczących gospodarki, na których praktycznie "wyrosła" Platforma? Mówi się, że do udowodnienia oszustwa, potrzeba świadka. Obietnice p. Tuska padały nie przy jednym, a przy kilku milionach świadków, bo tylu ludzi oglądało debatę TV Tusk-Kaczyński. Jak ktoś Wam wyniósł z domu kosztowności, udając cygankę, to gdy ta cyganka zapuka do Was miesiąc później, też ją ponownie siebie wpuścicie? Nie popieram PiS, jak już pisałem, ale gdy komuś zarzuca się głupotę i zaślepienie, to czasami trzeba też krytycznie spojrzeć na siebie.

 

Jak już mówiłem, o PiS mam tak samo złe zdanie jak o PO, zresztą to przecież kumple z dawnego AWS i Unii Wolności. I też się zgadzam, że Kaczyński to żaden strateg, a o charyzmie to już w ogóle nie ma mowy.

Trudno się nie zgodzić z Tobą, tylko tu mamy do czynienia z pięcioma cygankami, po których wchodzą kolesie z bejsbolami i demolują twój dom.

Kogo teraz wpuścić?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PO nie ułaskawiało niewinnych, nie zniszczyła trybunału konstytucyjnego ani nie podporządkowała sądownictwa prokuratorowi generalnemu. Pis niszczy podstawy państwa. Dziesiątki lat miną zanim Polska wróci do względnej normalności - o ile wroci. You don't know what you've got till it's gone. Ale zgadzam się też, że sporo ludzi (może i większość) nie zdaje sobie sprawy z tego co miało i że to traci - i to też wina tych co rządzili wcześniej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://www.money.pl...375932033a.html

Pytanie mam. Czy można legalnie odmówić przyjęcia od listonosza przesyłki czy mnie ukarają grzywną lub wsadzą?

Nikt ci tego pakietu nie będzie do "ręki" dostarczał.

Zresztą wygląda na to że większość tych pakietów listonosze mogą wyrzucić od razu na śmietnik (jak stwierdził ich rzecznik - dopóki ustawa o wyborach kopertowych nie obowiązuje, dopóty listonosze nie odpowiadają prawnie "za pomyłki").

Jeżeli pakiet nie zostanie dostarczony - można odwołać się do SN - "nieprawidłowość w przebiegu wyborów" - odnoszę wrażenie, że kilka milionów wniosków może wpłynąć - a może to będzie ostatnie narzędzie opozycji do unieważnienia pseudo-wyborów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt ci tego pakietu nie będzie do "ręki" dostarczał.

Zresztą wygląda na to że większość tych pakietów listonosze mogą wyrzucić od razu na śmietnik (jak stwierdził ich rzecznik - dopóki ustawa o wyborach kopertowych nie obowiązuje, dopóty listonosze nie odpowiadają prawnie "za pomyłki").

Jeżeli pakiet nie zostanie dostarczony - można odwołać się do SN - "nieprawidłowość w przebiegu wyborów" - odnoszę wrażenie, że kilka milionów wniosków może wpłynąć - a może to będzie ostatnie narzędzie opozycji do unieważnienia pseudo-wyborów.

 

już ty się nie martw, że nie będzie dostarczony  :D gwoździem do drzwi przybiją

 

poza tym wygląda na to, że będzie przyzwoitka pilnująca czy listonosz robi swoje .. plus 2 PLN dla przyzwoitki za każdy pakiet .. jest WOW ! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt ci tego pakietu nie będzie do "ręki" dostarczał. Zresztą wygląda na to że większość tych pakietów listonosze mogą wyrzucić od razu na śmietnik (jak stwierdził ich rzecznik - dopóki ustawa o wyborach kopertowych nie obowiązuje, dopóty listonosze nie odpowiadają prawnie "za pomyłki"). Jeżeli pakiet nie zostanie dostarczony - można odwołać się do SN - "nieprawidłowość w przebiegu wyborów" - odnoszę wrażenie, że kilka milionów wniosków może wpłynąć - a może to będzie ostatnie narzędzie opozycji do unieważnienia pseudo-wyborów.

Zarty. Kazde z odwołań bedzie rozpatrywane osobno. A kazde z osobna ma "niewielki wpływ na wynik wyborow". NIKT ich nie zsumuje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako osoba która na początku była dosyć sceptycznie nastawiona do masowego wykonywania testów w chwili obecnej uważam że chodź by w celach stricte badawczych w tym także statystycznych, (druga okazja może się nie zdarzyć - nie powinna) powinny one być wykonywane globalnie i masowo. Niedopuszczalnym dla mnie jest że testy nie wykonuje się w grupach podwyższonego ryzyka zarówno w kontekście przeżywalności jak i nosicielstwa. Z racji stanu zdrowia i obecnie wyk. zawodu (kierowca w transporcie sanitarnym) jestem w obydwu grupach a o testach ani słychu ani widu. 

 

Info ze szpitala Rydygiera w Krakowie, z dzisiaj.

Oddział ratunkowy i intensywna.

Testy robi się praktycznie każdemu pacjentowi, poza tym, których trzeba od razu kłaść na stół.

Ci są traktowani jak pacjenci covidowi (pełne zabezpieczenie, maski, kombinezony).

Są wreszcie procedury zarówno postępowania z pacjentami jak i zabezpieczenia osobistego.

Są maski, przyłbice, fartuchy.

Lepiej późno niż wcale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

już ty się nie martw, że nie będzie dostarczony  :D gwoździem do drzwi przybiją

 

poza tym wygląda na to, że będzie przyzwoitka pilnująca czy listonosz robi swoje .. plus 2 PLN dla przyzwoitki za każdy pakiet .. jest WOW ! 

Oj tam - zawsze taki "śmieć" - możesz wyrzucić na śmietnik samodzielnie (lub zachować dla potomnych na pamiątkę)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...