Skocz do zawartości

Co sądzicie o zapowiedzianych na dzisiaj dalszych ograniczeniach wolności poruszania się?


Dany de Vino

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 379
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Główna różnica polega na tym, że jedno jest dozwolone a drugie zabronione.

 

W

Ja tam bym wskazał jeszcze inne różnice i między innymi z tego powodu dyskoteki nie są czynne. Co do zabraniania to podobnie jest w przypadku działalności niektórych branż (np. fryzjerstwo) które są zamknięte, a np. handel może działać (w małych sklepach niezależnie od asortymentu) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może chodziło o określenie znakomicie, w porównaniu do poprzedników? ;) :)  Jeździ naprawdę przyzwoicie, nie robi z tego wielkiej rzeczy i dobrze się przy tym bawi. Dla mnie ok.

OK. Dla kogoś kto się gówno zna na narciarstwie jest mistrzem. OK?

Nauczyciel był niezły ( ja bym powiedział świetny) o i stonogę na nartach nauczyć jeździ. Zresztą rewanż jest aktualny chyba cały czas - nie wiem nic aktualnego na ten temat...

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaka szkoda, że nie wszyscy myślą tak jak Wy? Hmmm ...trolle, pisiory, pożyteczni idioci, mohery (to tylko z ostatnich kilku postów) ... miło tu do was znowu zajrzeć. Dział Narciarstwo :) Podtytuł, ... chyba - Ostry zjazd po PiSie. To ja wolę z Jurkiem jechać gdzieś na narty po koronawirusie, tam nawet jak ktoś ma inne zdanie to jakoś te dyskusje zdecydowanie przyjemniejsze i bardziej kulturalne, a w necie to ... język miłości :D.

 

Byłem z Jurasem pewniej więcej razy i ....

Jak wyczułem inne "opcje" omijałem, nie odzywałem się, ignorowałem. Nie zawsze musimy rozmawiać. Kiedyś podpadł mi Wujot i nie zaczepiany nie rozmawiałem (sorry wujot). Na takich wyjazdach nie wiesz na kogo trafisz, ale jak sam planujesz - wybierasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie byłbym taki pewny jakby policzyć dotację na osobę uczestniczącą w wydarzeniu kto dostaje więcej 

 

 

Ciekawe zagadnienie. Policzmy:

 

za money https://www.money.pl...6,0,936710.html

 

3 mld wydatków (bez dodatkowych przywilejów) podzielone na te 40% chodzących do kościoła daje 250 zł za roczny abonament. Powiedzmy 5 zł od mszy od osoby.  To nie jest dużo ale rozmawiamy tu o bardzo masowej rozrywce. 

 

W kulturze kwoty są nieporównywalnie większe bo w większości teatrów bilet jest dotowany od 40 do 100 zł. W filharmonii pewnie jest podobnie mimo, że cena typu 150 zł koncert to jest już normalka. W tych dotacjach do kultury gros kosztów to jest utrzymanie budynków i infrastruktury. Nie wiem jak to liczyć bo to jest majątek trwały. W każdym razie gdyby założyć, że pójdę do Forum 10x w roku to podatnicy dodają do moich biletów pewnie z 1000 zł. Dlatego chodzę! Ale większość nie chodzi.

 

Teatry dotowane są w wysokości 22 zł na Polaka na rok. https://www.bankier....es-7287504.html Uwaga na każdego Polaka (bo nie wiem ilu chodzi). Przy takim liczeniu dotacja na kościół wyniosłaby 100 zł na Polaka na rok.

 

Nie wiem jakie sobie z tego wnioski wyciągniecie ale tak wychodzi.

 

W

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe zagadnienie. Policzmy:

 

za money https://www.money.pl...6,0,936710.html

 

3 mld wydatków (bez dodatkowych przywilejów) podzielone na te 40% chodzących do kościoła daje 250 zł za roczny abonament. Powiedzmy 5 zł od mszy od osoby.  To nie jest dużo ale rozmawiamy tu o bardzo masowej rozrywce. 

 

W kulturze kwoty są nieporównywalnie większe bo w większości teatrów bilet jest dotowany od 40 do 100 zł. W filharmonii pewnie jest podobnie mimo, że cena typu 150 zł koncert to jest już normalka. W tych dotacjach do kultury gros kosztów to jest utrzymanie budynków i infrastruktury. Nie wiem jak to liczyć bo to jest majątek trwały. W każdym razie gdyby założyć, że pójdę do Forum 10x w roku to podatnicy dodają do moich biletów pewnie z 1000 zł. Dlatego chodzę! Ale większość nie chodzi.

 

Teatry dotowane są w wysokości 22 zł na Polaka na rok. https://www.bankier....es-7287504.html Uwaga na każdego Polaka (bo nie wiem ilu chodzi). Przy takim liczeniu dotacja na kościół wyniosłaby 100 zł na Polaka na rok.

 

Nie wiem jakie sobie z tego wnioski wyciągniecie ale tak wychodzi.

 

W

Cześć

Gówno mnie obchodzą Twoje wyliczenia. Kościół to instytucja ogłupiająca i okradająca świat od ponad 2000 lat. W tym się specjalizuje. Niczego nie tworzy ani niczemu nie służy. Okrada ze złudzeń biednych i wciska kit bogatym. 

Nie warto w ogóle dyskutować- wyzyskujące ścierwo.

Może nareszcie z tym skończyć - to proste...

Pozdrowinena serdeczne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego,

jesteś inteligentny. Odpowiedz czy nie uważasz, że to taka prosta droga - idź głosuj stary człowieku (w domyśle na nas\), a potem umrzyj to nie będziesz obciążeniem dla budżetu. 

To nie jest stary człowiek - to nikt.

 Najtrudniej takiego zabić, zniszczyć,zneutralizować... to prawdziwy wróg!

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Gówno mnie obchodzą Twoje wyliczenia. Kościół to instytucja ogłupiająca i okradająca świat od ponad 2000 lat. W tym się specjalizuje. Niczego nie tworzy ani niczemu nie służy. Okrada ze złudzeń biednych i wciska kit bogatym. 

Nie warto w ogóle dyskutować- wyzyskujące ścierwo.

Może nareszcie z tym skończyć - to proste...

Pozdrowinena serdeczne

 

Akurat moje zdanie jest identyczne z Twoim. Ale na te msze ludzie chodzą sami (oczywiście uważam, że to jest trochę wytresowane, że jest przymus społeczny na wsiach). Ale jak widać niektórym jest to potrzebne. I jak mówią z moich podatków idzie na kościół a z twoich na teatr to coś w tym jest. 

 

Ale oczywiście powinien być pełen rozdział państwa od KK. A ta instytucja powinna być transparentna i kontrolowana przez organy jak wszystkie inne. A na razie niektóre organy na klęczkach przed biskupem. Niezłe.

 

Pozdro

W

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat moje zdanie jest identyczne z Twoim. Ale na te msze ludzie chodzą sami (oczywiście uważam, że to jest trochę wytresowane, że jest przymus społeczny na wsiach). Ale jak widać niektórym jest to potrzebne. I jak mówią z moich podatków idzie na kościół a z twoich na teatr to coś w tym jest. 

 

Ale oczywiście powinien być pełen rozdział państwa od KK. A ta instytucja powinna być transparentna i kontrolowana przez organy jak wszystkie inne. A na razie niektóre organy na klęczkach przed biskupem. Niezłe.

 

Pozdro

W

Cześć

I... nie masz racji. Właśnie z tego powodu jest tak jak jest od zawsze.

Ty/my masz skrupuły, chcesz być w porządku wobec siebie, przyjaciół, historii...

Po drugiej stronie nie ma i nigdy nie było skrupułów. To jest wojna!

Albo jesteś z nami albo spalimy Cię na stosie.

Albo zmienisz wiarę albo podlegniesz utylizacji.

Setki lat. Ktoś się brachu czymś przejmował, człowieczeństwo... ?

Każdy kto nie był wyznawcą szedł pod topór, bez rozróżnienia wieku, płci itd.

Czas na rewanż. ;)? czy przynajmniej na spokój?

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie na przykład? Nie ukrywam, że temat mnie zaciekawił. ;)

Tak na pierwszy rzut oka (chociaż dawno na dyskotece nie byłem) powiedziałbym, że osoby uczestniczące w obu wydarzeniach różnią się: ubiorem, zachowaniem, ekspresją poruszania (więcej aerozolu wydziela się podczas tańczenia), używaniem rozmaitych środków powodujących zmianę zachowania, długością trwania wydarzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też będę głosował po raz drugi na Andrzeja Dudę. Tylko mam ogromne obawy co do odbycia się tych wyborów w planowanym terminie - opozycja razem z Gowinem szaleje. Niby w "trosce" o nasze zdrowie, jako że wybory w formie korespondencyjnej są śmiertelnym zagrożeniem dla nas - wstrętni hipokryci  :angry:

 

Jednak jesteś trollem - zawsze stajesz się "narciażem" przed wyborami. Możesz głosować na kogo chcesz, ale te goebelsowskie wstawki o szalejącej opozycji zostaw dla siebie. 

 

ps

A avatar nadal ten sam - już opisywałem przy poprzednich wyborach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co prawda kiedyś zostałem zj...any za pisanie rzeczy, których żaden lekarz by nie napisał, ale co tam, napiszę. Wirusa się nie namnaża na podłożu przed testem, jedyny póki co wiarygodny test to PCR, koszt rzędu 500-600 za samą procedurę. Testy kasetkowe, czyli te szybkie, nie mają znaczenia dla rozpoznawania choroby, długo by pisać o ich potencjalnej przydatności, ale póki co jest mała. Nierobienie testów jest nadal częste mimo wskazań, choć jest lepiej. Wyniki w ciągu 24 godzin się zdarzają, choć nie jest to reguła. Często są po 3 dniach, mimo że sama procedura trwa kilka godzin. W sanepidach nadal bałagan, personel nie był przygotowany na epidemię, bo zajmował się karami i wymogami placówek. Wiele ograniczeń wynika z limitowania testów i obaw o niewydolność systemu. Skutek jest taki, że szpitale stoją puste, a ludzie boją się iść do lekarza, nie mówiąc już o szpitalu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...