Skocz do zawartości

Stan Wyjatkowy


jan koval

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 1tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Przychodzi Jarosław do sejmu cały podrapany. Posłowie jego partii: -Prezesie Jarosławie co się stało -Jechałem na rowerze i się wywrocilem -Prezesie ale prezes jest wozony przez karki -Nie no wyszedłem z kotem na spacer -Prezesie kota wyprowadzają karki Po chwili ciszy -Kurwa to jest mój kot i będę go pierdolil czy się to komuś podoba czy nie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyjaśniło się. Dzieci wracają do szkoły ale nie by się uczyć. Najmłodsze dzieci. Kasa misiu kasa. Jak wrócisz z pracy to pora usiąść z dzieckiem do nauki. Rządzą nami pojebani ludzie. Kurwa że jest jeszcze ciemnogród który tego nie widzi.

Cześć,

 

żeby tak było, to bym jeszcze to zrozumiał. Tyle tylko, że zasiłek przysługuje do 14 czerwca, nawet jak nie poślesz dziecka do otwartej palcówki. Ja w tym logiki nie mogę odnaleźć, chyba, że te działania mają na celu wywołanie konfliktu na linii rodzic a ich pracodawca. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brat Szumowskiego był w komisjach, które oceniały wnioski jego firmy o dotacje z NCBR. Spółka dostała 43 mln zł

https://oko.press/br...tala-43-mln-zl/

Jak widać poza zarzutem w stronę brata Szumowskiego... że jest on bratem i dlatego dostał dotację....pojawiają się nowe fakty...

Ale co tam dziś wystarczy powiedzieć, że to nie prawda i będzie po sprawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapytaj IC. Co do KŚ to to chyba spółka marszałka. Chyba bo nie wiem i w sumie też mnie to nie interesuje. I szczerze mówiąc mam gdzieś kto jest właścicielem ponad stu spółek jeżdżących po torach. Wiem tylko że Leo to jakiś Czech a Ariva to Niemcy. Edit: W gazecie plus piszą że szefem bezpieczeństwa w PKP IC jest Waldemar Płoński. To ten sam który przyczynił się do śmierci dwóch policjantów którym kazał odwieźć skacowanego kolege do domu. Dostał za to rok więzienia w zawiasach na 3 lata. Idealny pracownik dobrej zmiany. On nakazał kierpoc zgłaszać ludzi jadących na protest. Więcej w wyżej wymienionej gazecie.

Sprawa Płońskiego to chyba odgrzewany kotlet starej zmiany. Dla mnie sprawa monitorowania grup udających się na wszelkiego rodzaju protesty jest chyba sprawą oczywistą i normalną. Z tego co wiem to np pociągi KŚ są objęte zarówno wewnętrznym jak i zewnętrznym monitoringiem wizyjnym. Ktoś tam kiedyś zlikwidował komisariaty kolejowe więc cześć spraw w zakresie bezpieczeństwa siłą rzeczy musi przejąc sama kolej. Jeszcze coś tak mi się przez pamięć przebija że jeszcze w latach 90 tych dalekobieżne miały jako pasażerów policjantów w cywilu a na pewno tacy jeździli W-wa- Kato-Zwardoń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brawurowa interwencja policji pod siedzibą radiowej Trójki podbija internet. Na zdjeciu widać, jak policjanci rozbijają jednoosobową pikietę. W zaledwie pięciu stawili czoła jednej dziewczynie uzbrojonej w sympatię do Listy Przebojów. 8eece13efa115f23d03650350c60b583.jpg Siły porządkowe z całego świata chcą polskich instruktorów z policji .. sa zdumieni ich skutecznością :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://crowdmedia.p...rzedsiebiorcow/ „80 policjantów wydziału prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu, którzy mieli być wysłani na protest przedsiębiorców w Warszawie, poszło na zwolnienia lekarskie – ustaliła Gazeta Wyborcza. Informację potwierdzono w dolnośląskim garnizonie – Potwierdzam, że w ostatnich dniach na zwolnienia L4 udała się duża grupa funkcjonariuszy naszego wydziału prewencji – mówi Wyborczej nadkomisarz Kamil Rynkiewicz, z zespołu prasowego KWP we Wrocławiu. Nadkomisarz Rynkiewicz nie chciał rozmawiać na temat chorych funkcjonariuszy. Policjanci, którzy wzięli zwolnienia, tak tłumaczą swoją decyzję o pójściu L4 – Wielu z nas nie chciało brać w tym udziału. Nie wszyscy zgadzają się z tym, że mielibyśmy legitymować i karać mandatami ludzi, którzy wychodzą po prostu zaprotestować – mówi Wyborczej jeden z policjantów.”
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://crowdmedia.p...rzedsiebiorcow/

„80 policjantów wydziału prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu, którzy mieli być wysłani na protest przedsiębiorców w Warszawie, poszło na zwolnienia lekarskie – ustaliła Gazeta Wyborcza. Informację potwierdzono w dolnośląskim garnizonie – Potwierdzam, że w ostatnich dniach na zwolnienia L4 udała się duża grupa funkcjonariuszy naszego wydziału prewencji – mówi Wyborczej nadkomisarz Kamil Rynkiewicz, z zespołu prasowego KWP we Wrocławiu.

Nadkomisarz Rynkiewicz nie chciał rozmawiać na temat chorych funkcjonariuszy. Policjanci, którzy wzięli zwolnienia, tak tłumaczą swoją decyzję o pójściu L4 – Wielu z nas nie chciało brać w tym udziału. Nie wszyscy zgadzają się z tym, że mielibyśmy legitymować i karać mandatami ludzi, którzy wychodzą po prostu zaprotestować – mówi Wyborczej jeden z policjantów.”

Mam tam znajomego, służą tam trochę inni ludzie niż w Warszawie. Mój kuzyn służył w Piasecznie przez 3 lata, stwierdził że nigdzie nie spotkał już takiego typu funkcjonariuszy jak tam. Przez te 3 lata, złożył z 12 podań o przeniesienie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam tam znajomego, służą tam trochę inni ludzie niż w Warszawie. Mój kuzyn służył w Piasecznie przez 3 lata, stwierdził że nigdzie nie spotkał już takiego typu funkcjonariuszy jak tam. Przez te 3 lata, złożył z 12 podań o przeniesienie. 

Wrocław weryfikujcie na forach policyjnych - tam chyba chodzi o zatarg z kierownictwem a nie o udział w zabezpieczeniu marginalnych pod katem ilości protestów. Nie ma ligi wiec garnizon Warszawski nie potrzebuje wsparcia. Piaseczno - faktycznie podobno coś "innego". Młody w służbie kandydackiej z urzędu nie ma szans na przeniesienie zresztą KSP to państwo w państwie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie dzis sie zaczela. Najwieksza i najbardziej przez setki tysiecy Polakow oczekiwana Reforma. Beda piski, bedzie slychac.
Dla Wielkiego Stratega skromne dziekuje.

 

Nie wiem dlaczego reforma sądownictwa miałaby się rozpocząć właśnie 25 maja 2020 roku?

Jeżeli chodzi Ci o wybór I Prezesa Sądu Najwyższego, to czynność ta nie ma nic wspólnego z reformą sądownictwa.

 

Tym niemniej ja też mocno trzymam kciuki za reformę sądownictwa, kiedykolwiek ona nastąpi.

Przy okazji wszystkim życzę niezależnego, niezawisłego, bezstronnego, uczciwego, sprawiedliwego, rzetelnego i sprawnego sądownictwa. Pasuje tu  również cytat z wypowiedzi SSN Włodzimierza Wróbla: "żeby ten Sąd nie był wasz czy nasz, tylko żeby był sądem niezależnego państwa, bez względu na to, jaka władza polityczna w tym kraju rządzi"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem dlaczego reforma sądownictwa miałaby się rozpocząć właśnie 25 maja 2020 roku?
[size=4]Pasuje tu również cytat z wypowiedzi SSN Włodzimierza Wróbla: "żeby ten Sąd nie był wasz czy nasz, tylko żeby był sądem niezależnego państwa, bez względu na to, jaka władza polityczna w tym kraju rządzi"

Swiadczy o tym jazgot(Budka). Sedzia Wrobel wypowiedzal sie obiektywnie i to byla jego ostatnia taka wypowiedz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu znowu pytanie do prawników, ale nie musiał wybierać tego z największą liczbą głosów. Problem formalny leży w tym, że kandydatury nie przedstawiono po uchwale zgromadzenia ogólnego, więc prezydent wybrał z listy nieprawnie przedstawionej, czy coś w ten deseń. Jeżeli obiecał wybrać tego z największą liczbą, to nie pierwszy raz gdy mija się z obietnicami. Ale i tak nie mógł wybrać, a wybrał.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu znowu pytanie do prawników, ale nie musiał wybierać tego z największą liczbą głosów. Problem formalny leży w tym, że kandydatury nie przedstawiono po uchwale zgromadzenia ogólnego, więc prezydent wybrał z listy nieprawnie przedstawionej, czy coś w ten deseń. Jeżeli obiecał wybrać tego z największą liczbą, to nie pierwszy raz gdy mija się z obietnicami. Ale i tak nie mógł wybrać, a wybrał.

 

Mógł wybrać tego z mniejszym poparciem. Problem braku uchwały owszem istnieje, ale ma bardziej techniczny niż prawny charakter. O prawdziwym problemie jakoś mało się mówi. Należałoby przywołać treść wyroków TSUE w sprawie C-619/18 z dnia 24 czerwca 2019r. oraz sprawach połączonych C-585/18, C-624/18 i C-625/18, z dnia 19 listopada 2019r. Manowska (jak i 26 innych nominatów) została powołana do SN 10 października 2018r. wbrew postanowieniu NSA, który wstrzymał wykonalność uchwał nowej KRS w tej sprawie. Wyrok TSUE potwierdził wady prawne dokonanego wyboru. Mówiąc wprost Manowska nie jest w świetle wyroku TSUE legalnym sędzią SN. Dopóki była trzymana w zamrażarce, to znaczy odsunięto ją od orzekania, nie powodowało to dodatkowych reperkusji ze strony UE. Natomiast teraz, po dokonaniu jej wyboru na stanowisko I Prezesa SN temat oceny legalności znów powróci, najprawdopodobniej w postaci kolejnego postępowania przed TSUE.

 

Edit: Mam osobiście pewne wątpliwości odnośnie powyżej zaprezentowanego scenariusza, gdyż on zakłada pewnego rodzaju rozszerzającą interpretację wyroku. Chodzi oczywiście o pierwotny sens mówiący o przymusowym wysłaniu iluś tam sędziów na emeryturę. Wyrok wstrzymał realizację zapisów tej ustawy, natomiast powołania były wcześniej. I teraz chodzi o ocenę czy dalej są nielegalne czy też po zwolnieniu się wakatu któreś z tamtych powołanych w październiku 2018r. osób może legalnie wejść w skład SN. Przyznam szczerze, wymiękam kompetencyjnie żeby próbować to oceniać, natomiast cytuję powyższe stanowisko, gdyż kilku znanych konstytucjonalistów ten pogląd wyrażało. A i jeszcze jedno, w tle sprawy przewija się motyw niewykonania wyroku NSA przez Prezydenta RP, też dość smaczny kwiatek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mógł wybrać tego z mniejszym poparciem. Problem braku uchwały owszem istnieje, ale ma bardziej techniczny niż prawny charakter. O prawdziwym problemie jakoś mało się mówi. Należałoby przywołać treść wyroków TSUE w sprawie C-619/18 z dnia 24 czerwca 2019r. oraz sprawach połączonych C-585/18, C-624/18 i C-625/18, z dnia 19 listopada 2019r. Manowska (jak i 26 innych nominatów) została powołana do SN 10 października 2018r. wbrew postanowieniu NSA, który wstrzymał wykonalność uchwał nowej KRS w tej sprawie. Wyrok TSUE potwierdził wady prawne dokonanego wyboru. Mówiąc wprost Manowska nie jest w świetle wyroku TSUE legalnym sędzią SN. Dopóki była trzymana w zamrażarce, to znaczy odsunięto ją od orzekania, nie powodowało to dodatkowych reperkusji ze strony UE. Natomiast teraz, po dokonaniu jej wyboru na stanowisko I Prezesa SN temat oceny legalności znów powróci, najprawdopodobniej w postaci kolejnego postępowania przed TSUE.

Panie A co nas obchodzi prawo nie stanowione przez Państwo Polskie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...