Jump to content

Pasje


Veteran
 Share

Recommended Posts

Posted (edited)

Cześć

Grabiczek, górna Drwęca, Kanał Elbląski, Kanał Jagielloński, Nogat, Zalew Wiślany, Pisiorski Przekop, Morze Bałtyckie.

Pomimo 95%szlaku bez trudności dawno się tak nie uchetałem w kajaku. Płynięcie praktycznie cały czas pod wiatr 4-6m/s w porywach nawet 13m/s i cały czas w pełnym słońcu. Na szczęście na Zalewie wyczekaliśmy do popołudnia i wiatr siadł. Kanał Elbląski powinien zobaczyć każdy bo jest piękny ale jest też wyjątkowym osiągnięciem inżynierii w skali światowej. Pomimo zmęczenia i spalenie trochę szkoda było wracać. 

Jak chłopaki prześlą jakieś foto albo filmiki to coś wstawię.

Pozdro

Edited by Mitek
  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

7 godzin temu, Marcos73 napisał:

Masz i grasz, czy tylko masz, bo chciałeś mieć? Obie opcje to równie dobry powód.

pozdro

To dla córki, jest też piec w zestawie. Zaczyna pobrzdakiwac pierwsze riffy Metallica.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Posted (edited)
15 godzin temu, Mitek napisał:

... Grabiczek, górna Drwęca, Kanał Elbląski, Kanał Jagielloński, Nogat, Zalew Wiślany, Pisiorski Przekop, Morze Bałtyckie ...

Cześć.

Wybieram się od dawna i zawsze mam wątpliwości np. co do wiatru. 

Czy to powyżej to ogólny przebieg trasy ?. 

 

Edited by mlodzio
Link to comment
Share on other sites

9 godzin temu, mlodzio napisał:

Cześć.

Wybieram się od dawna i zawsze mam wątpliwości np. co do wiatru. 

Czy to powyżej to ogólny przebieg trasy ?. 

 

Cześć

Wątpliwości są słuszne ale myślę, że nie powinny być decydujące.

To jest trasa jaką płynęliśmy. Górna Drwęca  - powyżej Idzbarka zmieniła się w Grabiczek bo było domniemanie, że może będzie trochę więcej wody. Woda była ale - jako, że to w ogóle są odcinki bardzo rzadko pływane więc uciążliwość jest na poziomie U5. Kolega testujący pancrafta wycofał się po trzech godzinach i wrócił do domu.

Poza tym na odcinku pomiędzy jez. Lichtajny a Drwęcą jest - nieopisana w przewodnikach hodowla jesiotra całkowicie uniemożliwiająca spływ - trzeba przewieźć bo nie ma jak przenieść. Zadzwoniliśmy do znajomego, który przewiózł nas do Ostródy - odcinek Drwęcy od Idzbarka do Ostródy jest nieciekawy a poza tym był solidnie późno.

Z Ostródy no to już normalnie, przez śluzy do Miłomłyna i dalej ciągiem jezior kanałowych do Małdyt itd. Udało nam się ugadać gości więc spaliśmy na Buczyńcu na pochylni. Od Jez Drużno zaczął się prawdziwy wietrzny hardcore, który trwał praktycznie do końca spływu.

Nocleg na przekopie też niezły jak i wypłynięcie nim na morze. Kajakami nikt tam się nie pojawia, nie wiem czy drogą wodną ktokolwiek się tam pojawia.

Jak będziesz  miał pytania szczegółowe pisz bo mam teraz na poczekaniu trochę świeżych spostrzeżeń i patentów np. co do noclegów, odcinka końcowego, wypływania na Zalew itd.

Pozdro

A na końcu wygląda się tak.

 

IMG_9464.JPEG

  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Godzinę temu, Mitek napisał:

A na końcu wygląda się tak.

Cześć 

Bo masz ciulate buty nigdy nie biorę neoprenowych w których stopa się kisi tylko zwykłe kroksy, po latach doświadczeń mogę powiedzieć że sprawdzają się najlepiej i nie będziesz miał takich stóp rozmokłych jak na zdjęciu.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Posted (edited)
9 godzin temu, Mikoski napisał:

Cześć 

Bo masz ciulate buty nigdy nie biorę neoprenowych w których stopa się kisi tylko zwykłe kroksy, po latach doświadczeń mogę powiedzieć że sprawdzają się najlepiej i nie będziesz miał takich stóp rozmokłych jak na zdjęciu.

Cześć

Niestety takie buty w wypadku przeprawówek to podstawa.

- ochrona stóp przed uszkodzeniem tym co w wodzie i to co najmniej do wysokości kostki

- pewność stania i ograniczony poślizg podeszwy

- ochrona przed zimnem

- brak możliwości zsunięcia lub pęknięcia buta w trakcie kroku

Tutaj zresztą też część trasy płynąłem w solidnych sandałoklapkach bo woda otwarta ale akurat tego dnia było dużo łażenia po trzcinowiskach i betonie.

Crocsy są dobre na jeziorowe pływanie, zupełnie otwarte wody i pewne czyste plażowe wodowania.

Pozdro

Edited by Mitek
Link to comment
Share on other sites

W dniu 28.05.2026 o 06:20, grimson napisał:

To dla córki, jest też piec w zestawie. Zaczyna pobrzdakiwac pierwsze riffy Metallica.

Trzeba było zabrać córkę na muzyczne wydarzenie roku. Była moc.20260519_204536.thumb.jpg.c0bb93fe5f0219b9c42b88d3c8d4ffb0.jpg20260519_205830.thumb.jpg.50e574308f20a188a28f51cfc6d0bec4.jpg

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Posted (edited)
24 minuty temu, bubol.T napisał:

Trzeba było zabrać córkę na muzyczne wydarzenie roku. Była moc.20260519_204536.thumb.jpg.c0bb93fe5f0219b9c42b88d3c8d4ffb0.jpg20260519_205830.thumb.jpg.50e574308f20a188a28f51cfc6d0bec4.jpg

To komercja🤪ja wolę artystów którzy grają czasami za free i zyskują więcej taką postawą.

Podobno było 700 tyś 

images.jpeg

 

Edited by Mikoski
Link to comment
Share on other sites

10 godzin temu, Mitek napisał:

Cześć

Niestety takie buty w wypadku przeprawówek to podstawa.

- ochrona stóp przed uszkodzeniem tym co w wodzie i to co najmniej do wysokości kostki

- pewność stania i ograniczony poślizg podeszwy

- ochrona przed zimnem

- brak możliwości zsunięcia lub pęknięcia buta w trakcie kroku

Tutaj zresztą też część trasy płynąłem w solidnych sandałoklapkach bo woda otwarta ale akurat tego dnia było dużo łażenia po trzcinowiskach i betonie.

Crocsy są dobre na jeziorowe pływanie, zupełnie otwarte wody i pewne czyste plażowe wodowania.

Pozdro

Cześć

Wszystko o czym piszesz robiłem wielokrotnie w kroksach i zupełności wystarczą bo są uniwersalne tak jak Ty piszesz że narty GS są do wszystkiego tak ja traktuję kroksy łaziłem w nich po wszystkim.

Pozdro 

Link to comment
Share on other sites

Posted (edited)
23 minuty temu, Mikoski napisał:

Cześć

Wszystko o czym piszesz robiłem wielokrotnie w kroksach i zupełności wystarczą bo są uniwersalne tak jak Ty piszesz że narty GS są do wszystkiego tak ja traktuję kroksy łaziłem w nich po wszystkim.

Pozdro 

Cześć

Jakie rzeki. przy jakiej wodzie, jaka uciążliwość?

Niestety nikomu nie polecę tego typu butków i koniec. Szkoda stóp, no i szkoda się czegoś zwalić jak Ci stopa lata albo pasek pęknie.

Pozdro

Edited by Mitek
Link to comment
Share on other sites

Posted (edited)
Godzinę temu, Mitek napisał:

Szkoda stóp.

Szkoda stóp jak skórę tak namokniętą można uszkodzić przy niczym, wiem bo miałem.

Jak zawsze masz rację 🤪

Edited by Mikoski
Link to comment
Share on other sites

3 godziny temu, Mikoski napisał:

To komercja🤪ja wolę artystów którzy grają czasami za free i zyskują więcej taką postawą.

Podobno było 700 tyś 

images.jpeg

 

Kumpel swego czasu wbił do klubu studenckiego we Wrocławiu w roku bodajże 1997. W klubie 4 studentów i jeden gitarzysta na pudle, który brzdąkał tak dobrze, że wzbudził zainteresowanie podpitych studentów.

Po zakończeniu grania, z mikrofonu obsługa powiedziała „Carlos Santana dziękuję za wysłuchanie”. Koledze szczęka spadła.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

5 godzin temu, Lexi napisał:

Od "Namysłowa" zmarszczki się zsuwają....

 

W dniu 28.05.2026 o 19:21, Mitek napisał:

Cześć

Wątpliwości są słuszne ale myślę, że nie powinny być decydujące.

To jest trasa jaką płynęliśmy. Górna Drwęca  - powyżej Idzbarka zmieniła się w Grabiczek bo było domniemanie, że może będzie trochę więcej wody. Woda była ale - jako, że to w ogóle są odcinki bardzo rzadko pływane więc uciążliwość jest na poziomie U5. Kolega testujący pancrafta wycofał się po trzech godzinach i wrócił do domu.

Poza tym na odcinku pomiędzy jez. Lichtajny a Drwęcą jest - nieopisana w przewodnikach hodowla jesiotra całkowicie uniemożliwiająca spływ - trzeba przewieźć bo nie ma jak przenieść. Zadzwoniliśmy do znajomego, który przewiózł nas do Ostródy - odcinek Drwęcy od Idzbarka do Ostródy jest nieciekawy a poza tym był solidnie późno.

Z Ostródy no to już normalnie, przez śluzy do Miłomłyna i dalej ciągiem jezior kanałowych do Małdyt itd. Udało nam się ugadać gości więc spaliśmy na Buczyńcu na pochylni. Od Jez Drużno zaczął się prawdziwy wietrzny hardcore, który trwał praktycznie do końca spływu.

Nocleg na przekopie też niezły jak i wypłynięcie nim na morze. Kajakami nikt tam się nie pojawia, nie wiem czy drogą wodną ktokolwiek się tam pojawia.

Jak będziesz  miał pytania szczegółowe pisz bo mam teraz na poczekaniu trochę świeżych spostrzeżeń i patentów np. co do noclegów, odcinka końcowego, wypływania na Zalew itd.

Pozdro

A na końcu wygląda się tak.

 

IMG_9464.JPEG

Taka rozmoczona pięta w kajaku w neoprenowej chujni 😕 kosztowała mnie dwa miesiące bólu , po zdjęciu wszystko wchodzi jak w masło. Kroksy 💪 jak nie pływam na północy europy tylko one 😁

Link to comment
Share on other sites

Posted (edited)
5 godzin temu, Mikoski napisał:

Szkoda stóp jak skórę tak namokniętą można uszkodzić przy niczym, wiem bo miałem.

Jak zawsze masz rację 🤪

W tym wypadku zdecydowanie mam i nie podejmuje dyskusji.

Pływamy często w maju czy październiku a nawet listopadzie.

W Crocsach można sobie iść na plażę a w terenie...

20220512_123558.thumb.jpg.f39a9924c12ab49ca24858443f2a52fb.jpg

Lepiej mieć solidne buty.

Pozdro

Edited by Mitek
Link to comment
Share on other sites

Posted (edited)
13 godzin temu, Mikoski napisał:

 

Taka rozmoczona pięta w kajaku w neoprenowej chujni 😕 kosztowała mnie dwa miesiące bólu , po zdjęciu wszystko wchodzi jak w masło. Kroksy 💪 jak nie pływam na północy europy tylko one 😁

Cześć

Trzeba wiedzieć kiedy zdejmować, prawda?

Damian, pływaj w czym chcesz - ale nie ze mną. Ja się pewnych rzeczy po prostu boję ze względu na możliwe kłopoty. Czy dobre buty w 100% zapobiegną różnym zdarzeniom... jasne że nie. Czy w Crocsach się da - jasne że tak. Ale po co?

Pozdro

PS. Ciekawe jaką dyskusję dotyczącą mojej głupoty i uporu wywołają kolejne zdjęcia?

Edited by Mitek
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...