Skocz do zawartości

Sezon 2024/2025


grimson

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 22.05.2024 o 17:18, Marcos73 napisał:

Cze

Chyba raczej sobie 😉. Wiem że zmieniłeś pracę, a to wiąże się początkowo z mniejszą ilości czasu wolnego dla siebie i bliskich. Trzeba się wdrożyć, ustawić etc. Wrzucałeś foty z Twojego komina i macie gdzie jeździć. Po kiego grzyba Ci kolejny grzmot. Żona formę zbuduje na narty - ale po co? No chyba że dla własnej satysfakcji i zdrowia. Zaplanuj fajny wypad na narty, w fajne miejsce z nieomal 100% pogodą, a podejście dziewczyn się zmieni do nart. W tym sezonie masz okazję, bo jak twierdzi Brachol mamy ferie w Low Season i można tanio pojechać w Alpy (a przynajmniej sporo taniej niż w sezonie). Ludzi będzie jeszcze mało, One pojeżdżą, Ty się w końcu wyjeździsz. CG jest pewnie fajna, ale gdy się jedzie na pogodę, ale nie na z góry planowany wcześniej urlop. Moja Żona też nie jest ani specjalną fanką narciarstwa ani specjalna fanką jazdy na rowerze, ale wystarczy odpowiedni bodziec i już pyta kiedy jedziemy do Madonny bo takie ma wspomnienia:

Pradalogo.thumb.jpg.59c4f664b6bbe637e3754ce482c6e802.jpg

A i na rower mnie wyciąga w weekend, bo nie musi gotować 😉, ja ustalam tylko miejsce, zazwyczaj dość daleko (tak min. to 15 km od domu w jedną stronę). Tak było w sobotę. Niewiele do szczęścia potrzeba, tylko chytrym trzeba być. Jak głosi slogan reklamowy KFC - Be smart 🙂

kolna.thumb.jpg.56aa59365757201ca1edae0a53873805.jpg

pozdro i powodzonka

 

Zmobilizowałem żonę do zabranie się za siebie.

Hantelki, ćwiczenia mięśni brzucha, do tego rowerek- wszystko w domu. Żona ma wadę serca polegająca na tym, że tętno spoczynkowe rzadko schodzi poniżej 85/min. Więc taki rowerek stacjonarny, z pomiarem pulsu i zdefiniowaniem max pulsu w czasie ćwiczenia jest idealny. Bo nie dopuści, do wejścia w puls rzędu +150.

Czy będę sam jeździł na tym sprzęcie? Pewnie tak, jesienią i zimą. Teraz zostają zwykłe dwa koła.

IMG_1721.jpeg

  • Like 2
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, brachol napisał:

@grimson jak małżonka trochę poćwiczy, to tętno powinno być niższe. 

To jest taka wada serducha, że odpadają wszystkie ćwiczenia blisko progu beztlenowego, bo jest to zwyczajnie niebezpieczne. Zostają raczej zabawy z progami 120-140 i raczej nie więcej.

Czy żonie spadnie tętno od regularnego rowerku? Coś tam pewnie pójdzie w dół w spoczynkowym, ale nie ma co liczyć na dobicie do "7" z przodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, brachol napisał:

a nie było mowy o "w zdrowiu i chorobie"? 

Niestety to tylko teoria, wg statystyk GUS tylko w 2023 roku w Polsce otwarto ponad 81 tysięcy spraw rozwodowych a zawarto mniej niż 160 tysięcy małżeństw, czyli co drugi  ma w d. tą przysięgę.

Jak czytam że ON kupił dla NIEJ rowerek, ON zrobił dla NIEJ program na brzuszki i nogi i ONA ma ćwiczyć w domu a ON sobie pojedzie w teren a jak nie to CICHE DNI będą to przypomina mi klasycznego Araba.

  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Z ciekawości zapytam, na jakich stronach szukacie najczęściej kwater/noclegów? W tym roku już sobie i jeżdżacym w mojej rodzine obiecałem, że robimy wypad na narty Austria/Włochy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, rulez napisał:

Witam

Z ciekawości zapytam, na jakich stronach szukacie najczęściej kwater/noclegów? W tym roku już sobie i jeżdżacym w mojej rodzine obiecałem, że robimy wypad na narty Austria/Włochy.

Na stronach gminnych/municypalnych lub malych biur podrozy.

Edytowane przez mig
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, rulez napisał:

Witam

Z ciekawości zapytam, na jakich stronach szukacie najczęściej kwater/noclegów? W tym roku już sobie i jeżdżacym w mojej rodzine obiecałem, że robimy wypad na narty Austria/Włochy.

wrzuć do Googlarki :

nazwa destynacji narciarskiej + Übernachtungen (Austria) lub + Pernottamenti (Włochy)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...