Skocz do zawartości

Analiza jazdy


Tadeo

Rekomendowane odpowiedzi

19 godzin temu, a_senior napisał:

Patrząc, nawet w YT, choć najlepiej na stoku, na bardzo dobrych narciarzy widać, że, po pierwsze, nie jeżdżą idealnie, błędy, celowe lub nie, się zdarzają. Inna sprawa co to znaczy nieidealnie, co to są te błędy, jaki jest punkt odniesienia do wzorcowego "ideału". Ale zostawmy to na boku. Widać że ci super narciarze, nawet w tych samych warunkach, jeżdżą różnie. Jeden szerzej prowadzi narty, drugi węziej. W jeździe jest więcej lub mniej pionowych ruchów tułowia, mniej lub więcej carvingu w krótkim skręcie. I do tego jest aspekt estetyczny i subiektywny. Niemierzalny, ale ważny. Jak wiadomo, dla mnie najładniej na świecie jeździ moja córka. 🙂

Niedokładności w jeździe są solą tego sportu, tylko  czasami  udaje się jakaś dłuższa sekwencja "idealnych" skrętów, o czym wiedzą wszyscy doświadczeni narciarze.

Jak dla mnie błędy są wtedy, jeśli wspomniana niedokładność ma charakter cykliczny, powtarzalny.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo rozumiem początkowej burzy. @Tadeo przeprowadził demonstrację ewolucji w postaci skrętu krótkiego wykonanego w technice mieszanej w układzie frontalnym - obecnie układ ten jest bardzo promowany - jazda wyśmienita Prowokacyjnie poprosił o analizę. Tadziu (jeżeli tak mogę się zwracać) nie sądzisz że wbijasz zbyt oporowo kijki?? Ja wiem że jest to prawdopodobnie spowodowane bardzo niską-agresywną-sportową górą ale mimo wszystko nieco ale tylko nieco psuje całość.😉 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Adam ..DUCH napisał:

Nie bardzo rozumiem początkowej burzy.

Nie było burzy, ale była uwaga Spiocha o "niepotrzebnym" obślizgu tyłów nart. Przypuszczam, że był to żart albo podpucha, ale pewności nie mam. A reszta to luźne gadanie o d... Maryny. Jak to na forum. 🙂

Cieszy mnie, że ten sposób jazdy, czyli mieszany skręt krótki w układzie frontalnym jak mądrze piszesz, jest obecnie promowany. To najbardziej uniwersalny skret. Pojedzie się nim wszędzie, w przeciwieństwie do innych rodzajów skrętu. 🙂

A przy okazji "załapał" mi się taki film Tadka. https://youtu.be/rj4LFbn4KQc?si=YCMiGTqyxKZwcVte  Powrót do przeszłości. Też takie mam w piwnicy (Volkl P30 SL), ale bałbym się ich popróbować. 

Edytowane przez a_senior
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, a_senior napisał:

Nie było burzy, ale była uwaga Spiocha o "niepotrzebnym" obślizgu tyłów nart. Przypuszczam, że był to żart albo podpucha, ale pewności nie mam. A reszta to luźne gadanie o d... Maryny. Jak to na forum. 🙂

Cieszy mnie, że ten sposób jazdy, czyli mieszany skręt krótki w układzie frontalnym jak mądrze piszesz, jest obecnie promowany. To najbardziej uniwersalny skret. Pojedzie się nim wszędzie, w przeciwieństwie do innych rodzajów skrętu. 🙂

A przy okazji "załapał" mi się taki film Tadka. https://youtu.be/rj4LFbn4KQc?si=YCMiGTqyxKZwcVte  Powrót do przeszłości. Też takie mam w piwnicy (Volkl P30 SL), ale bałbym się ich popróbować. 

Bez rockera też można:)

https://www.skiforum.pl/topic/38664-narty-z-rockerem-sa-duzo-lepsze/?do=findComment&comment=451017

Nie udało mi się wkleić samego filmu,a jest genialny😄

Edytowane przez Edwin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, Edwin napisał:

Bez rockera też można:)

https://www.skiforum.pl/topic/38664-narty-z-rockerem-sa-duzo-lepsze/?do=findComment&comment=451017

Nie udało mi się wkleić samego filmu,a jest genialny😄

No i zburzyłeś cały ustalony porządek opierający się na potędze sprzętu i jedynym słusznym rodzaju skrętu. 🤣

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Adam ..DUCH napisał:

No i zburzyłeś cały ustalony porządek opierający się na potędze sprzętu i jedynym słusznym rodzaju skrętu. 🤣

Bo ten film rozwala system😄Albo umisz jeździć ,albo nie😁Dlatego po raz drugi na forum go wrzuciłem.

A Tadeo,bez wątpienia umi jeździć 😄

Edytowane przez Edwin
  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Edwin napisał:

Bo ten film rozwala system😄Albo umisz jeździć ,albo nie😁Dlatego po raz drugi na forum go wrzuciłem.

A Tadeo,bez wątpienia umi jeździć 😄

Ale nie musiałeś tego robić :(... teraz będę musiał pocieszać, przytulać.. doradzac.. ... fuck..

Edytowane przez Lexi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tadek wbij kij w mrowisko. Mam wrażenie, że robi sobie z lekka jaja, albowiem na nartach jeździ lepiej aniżeli 99,999% polskich narciarzy oraz 99,99% forumowych ekspertów, ze mną na czele. 🙂

Całkiem na serio, to Tadek przez wszystkie lata mojej poważnej jazdy był wzorem techniki i dalej nim pozostaje. Ja mam bardzo ambiwalentny stosunek do jazdy full carvingiem, gdyż uważam tę technikę za sztuczną a przede wszystkim mało przydatną w codziennych realiach. Śmig rulez !!!

Edytowane przez tomkly
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.03.2024 o 14:57, Victor napisał:

Dziś robiłem za kamerzystę a warun wiosenny, uwielbiany przez Tadeo …mam coś z jazdy do kolejnej analizy 🫣tylko pamiętajcie,że narta 13 letnia bo boi się używać młodszych 🤣

Paweł, Ty to kręciłeś?

pozdro

ps. Tadeo, świetna jazda. Szacun.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Marcos73 napisał:

Paweł, Ty to kręciłeś?

pozdro

ps. Tadeo, świetna jazda. Szacun.

Si 

Troche materiału nakręciliśmy przez ten tydzień . Lekko nie miałem 🫣 a nadarzyć za tym 🐱 trzeba się nie bać 😜 

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Victor napisał:

Si 

Troche materiału nakręciliśmy przez ten tydzień . Lekko nie miałem 🫣 a nadarzyć za tym 🐱 trzeba się nie bać 😜 

 

To dla Ciebie też szacun, ale w końcówce to chyba moc gleba by była.

pozdro.

  • Thanks 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Marcos73 napisał:

To dla Ciebie też szacun, ale w końcówce to chyba moc gleba by była.

pozdro.

🤣🤣🤣🤣 poszedłem jak dzida do góry ale koordynacja ruchowa jakoś mnie utrzymała 😜😜😜 jechać za nim to nie takie proste jak komuś się może wydawać 🤷‍♂️ a ja amator kilkunastu dni 🤦‍♂️

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Victor napisał:

🤣🤣🤣🤣 poszedłem jak dzida do góry ale koordynacja ruchowa jakoś mnie utrzymała 😜😜😜 jechać za nim to nie takie proste jak komuś się może wydawać 🤷‍♂️ a ja amator kilkunastu dni 🤦‍♂️

A już z tymi kilkunastoma dniami nie przesadzaj. Tadeo cisnął i utrzymać jego tempo na tej trasie i warunkach to wyzwanie nie lada. Brawo Ty.

pozdro.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Marcos73 napisał:

A już z tymi kilkunastoma dniami nie przesadzaj. Tadeo cisnął i utrzymać jego tempo na tej trasie i warunkach to wyzwanie nie lada. Brawo Ty.

pozdro.

Najważniejsze,że cały i zdrowy/żyje a jak tego dokonałem to do teraz rozkminiam 🤔🫣 oby jeszcze gawron doleciał i będzie gitara 

arrivederci 🤣

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.03.2024 o 23:15, Tadeo napisał:

 

A tutaj ? 🫢😉

 

Teraz działa. Czyli jednak umiesz. 🙂

Większych błędów nie ma, ale jeśli ma być analiza to moim zdaniem nadal za wysoko. Dość długo zajmuje też przejście z jednego skrętu w drugi. Gdybyś to przyspieszył, łapał byś mniej powietrza i mógł pojechać torem bardziej na wprost. Zastanawia mnie też dość mocna kontrrotacja. A Ty co byś poprawił?

Ogólne wrażnie jest też takie, że jedziesz na pół gwizdka i stać Cię na więcej. Tak jakbyś jechał po instruktorsku, żeby było maskymalnie poprawnie, a nie możliwie najszybciej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, tomkly napisał:

 Ja mam bardzo ambiwalentny stosunek do jazdy full carvingiem, gdyż uważam tę technikę za sztuczną a przede wszystkim mało przydatną w codziennych realiach. Śmig rulez !!!

Z punktu widzenia sprzętu, jak staniesz na nartach na stoku to one naturalnie jadą na krechę, jak pochylisz narty to śladem ciętym. jak kogoś "poniosą" narty to tak też odjeżdzają.  To ześlizg bokiem jest wymuszony i wymaga wyczucia by nie zachaczyć krawędzią. Dlatego początkującym tempi się dzioby/pietki, stosuje krótkie narty, rockery itp. by ten ześlizg ułatwić.

A z punktu widzenia nawyków człowieka to ogólnie poprawna jazda na narach jest nie naturalna. Znacznie bliższe naszej codzienności są rotacyjne skręty inicjowane zamachem ramion, dlatego są tak popularne na stokach.

Zgadzam się, że natomiast, że większości sytuacji carving jest trudny w zastosowaniu a często niemożliwy. Szczególnie w warunkach dużej frekwencji.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, a_senior napisał:

Nie było burzy, ale była uwaga Spiocha o "niepotrzebnym" obślizgu tyłów nart. Przypuszczam, że był to żart albo podpucha, ale pewności nie mam. A reszta to luźne gadanie o d... Maryny. Jak to na forum. 🙂

 

Komentarz był prowokacyjny, bo wątek ma tytuł analiza a nie "reklama szkółki narciarskiej".

Był też dostosowany do poziomu jadącej osoby. To co dla amatora jest  świetnym wynikiem, dla zawodowca jest przeciętną jazdą.  Tadeo pokazał pierwszy film w dobrych warunkach, gdzie nie wykorzystał swojego potencjału. Tu mogła być agresywna jazda na krawędzi, w której sam zbliża się do granicy możliwości a zamieścił ładny, ale nudnawy przejazd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Victor napisał:

Gdyby się nie otworzył to szukaj na FB YT lub Insta Tadeo 

I tu dopiero widać potencjał tej lajtowej techniki. Są gorsze warunki, ludzie, muldy i świetne wykorzystanie terenu. Ta jazda, mimo że nie na krawędzi jest ciekawa. To dużo lepsza prezentacja od pierwszego filmu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.. albo brak pracy w osi strzałkowej i niepotrzebna , choć jak wspomniano popularna - pozycja frontalna w technikach które absolutnie tego nie wymagają zamykając skuteczność inicjacji skrętu. Trudno jest zmienić wytycznymi anatomię ciała ...

M.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Marxx74x napisał:

.. albo brak pracy w osi strzałkowej i niepotrzebna , choć jak wspomniano popularna - pozycja frontalna w technikach które absolutnie tego nie wymagają zamykając skuteczność inicjacji skrętu. Trudno jest zmienić wytycznymi anatomię ciała ...

M.

 

Rozwiniesz komentarz i powiesz do czego sie odnosisz, bo trudno się połapać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...