Jump to content

Peter

Members
 • Posts

  177
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  6

Peter last won the day on October 15 2023

Peter had the most liked content!

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

Peter's Achievements

Collaborator

Collaborator (7/14)

 • Very Popular Rare
 • One Year In
 • Dedicated
 • Collaborator
 • Reacting Well

Recent Badges

206

Reputation

 1. Bez przesady, taka wyklepana ale jeszcze trzymająca na twardym zawodnicza narta, dla zdecydowanej większości amatorów będzie lepsza niż podobna nowa. Narta komórkowa ileż to trzyma swoje parametry?: góra miesiąc użytkowania a może mniej, więc z tą sztywnością też bym nie przesadzał, aha wiem macie komórki, które już 10 sezon służą doskonale🤭 Nie demonizowałbym też długości, obecnie są juniorskie gs 183/188cm r27m przecież z założenia są dla lekkich przeznaczone ale rzeczywiście one już wymagają prędkości. Mówiąc obrazowo na takiej górce jak w Zwardoniu, bo widzę, że ją znacie, nie można nawet jadąc na jajo wygenerować odpowiedniej prędkości by te narty zaczęły działać zgodnie z przeznaczeniem, w Alpy poleciłbym takie narty dla każdemu dobrze jeżdżącemu.
 2. Peter

  Analiza jazdy

  Niedokładności w jeździe są solą tego sportu, tylko czasami udaje się jakaś dłuższa sekwencja "idealnych" skrętów, o czym wiedzą wszyscy doświadczeni narciarze. Jak dla mnie błędy są wtedy, jeśli wspomniana niedokładność ma charakter cykliczny, powtarzalny.
 3. Peter

  Analiza jazdy

  Rozumiem, że prowokujesz bo jest to jazda niemal wzorcowa ale, ale, ale spóźniasz wejście na zewnętrzną, dlatego "niemal"🙂
 4. Każde dziecko, które dużo jeździ z ojcem, będzie prędzej czy później jeździć mniej więcej tak jak ojciec😀
 5. Dobrze Ci się wydaje tylko to jest wyższy poziom jazdy do którego docelowo można dążyć jeśli ktoś ma taką ambicje🙂 Ps. Taka mała wskazówka: zawodnik na tym zdjęciu jest w odciążeniu.
 6. Twoja jazda z tym zawodnikiem ma tyle wspólnego, co koń z koniakiem a rum z rumakiem🤭
 7. Wystarczyłoby, żeby FIS zgodził się na odpowiednie wzmocnienia w nogawce gum a nie wymyślać żelazne majciory😁, to znaczy bieliznę rzekomo odporną na przecięcia.
 8. Możesz zapodać linka, chętnie przeczytam.🙂 Skoro już przywołałeś telemark, tutaj obowiązuje ta sama zasada, o którejwcześniej pisałem, tylko ruch biodra a zatem zewnętrznej narty może być obszerniejszy, w alpejskim ruch kończymy na równych nartach, w telemarku narta zewn. wyprzedza wewn.
 9. Ustawienie względem wewnętrznej ma charakter poglądowy jest to rzecz wtórna, bez znaczenia, istotne jest początkowe ustawienie narty zewnętrznej względem "zewnętrznego" stawu biodrowego.
 10. Z grubsza dobrze zrozumiałeś, to jest absolutna podstawa jazdy sportowej cała reszta to zasadniczo są pierdoły.
 11. O ile pamiętam to minimalna wymagana regulaminem długość męskich nart GS FIS to 193 cm. chyba, że coś się zmieniło?🙂
 12. Zapatrzyłem się w kocopoły 😄 a chciałem napisać o Magdzie i jej ostatnim występie, otóż naprawdę dobrze pojechała, wg. mojej opinii lepiej niż Maryna, w sensie domniemanego potencjału i umiejętności technicznych.
 13. Bliżej 180cm to raczej niemożliwe, jak Tyś to wypatrzył🤭
 14. Z cyklu "są rzeczy, które się filatelistom nie śniły"😄, o nartach, których nie prowadzimy równo🤭
×
×
 • Create New...