Skocz do zawartości

Head shape CX a Head v-shape v2


poziom

Rekomendowane odpowiedzi

55 minut temu, Lexi napisał:

Pewnie tak ale ja po prostu doszedłem do wniosku ze 1350zł za MACH1 który mi spasował to dobra cena (po sezonie) ... a na jesieni sie okazało że na półce w Windsporcie 2400..więc nawet po wszystkich "mecyjach" zostało w kieszeni dobre kilka stów...nie czuje żebym kogoś oszukał - tutaj @Chertan ma racje, ceny bywają z kosmosu - a już w Windsporcie zwłaszcza, w nich właśnie wkalkulowane są straty na "oglądaczach" o których piszesz..

Ja po latach....

Gdybym zobaczył cenę 2400 nie zaczynałbym nawet negocjacji. Są ceny dobre, ceny wysokie i ceny absurdalne...

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiejsze absurdalne, będą jutro dobrymi,.....  taki lajf. 😞 Chyba że sklepy stacjonarne wyłączą sprzedaż (bo w necie taniej) a zajmą sie tylko dopasowaniem. Chyba że na odbarczenie też będziemy wysyłać do Chin....

@poziom- gdybyśmy wiedzieli gdzie są tanie dobre buty to nie byłoby to tajemnicą. Pozostaje szukanie okazji. 

Edytowane przez mig
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, poziom napisał:

Ok, a jakieś porady, gdzie szukać butów w dobrej cenie?

Możesz szukać nowych fabrycznie butów, powiedzmy z sezonu 2022/2023, lub nawet z 2023/2024 na e-bay lub alledrogo. Jak dobrze poszperasz to znajdziesz dobrą promkę. No i pamiętaj, że sprzęt powinien być tańszy zaraz po zakończeniu sezonu narciarskiego. Chyba że potrzebujesz butów na wczoraj.

Jak zmieniałem po 10 latach moje buty, to miałem szczęście, że poprzednie były dobrze dobrane. Wystarczyło kupić w necie but tej samej firmy, o takiej samej długości.

Edytowane przez grimson
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, star napisał:

Gdzie kupił?

https://ski24.pl/buty-narciarskie-meskie/28794-27954-buty-narciarskie-allmountain-meskie-rossignol-alltrack-pro-120-z-grip-walk-2023.html#/26-rozmiar_cm-260

Jeszcze jakiś kod rabatowy byl - ferie czy winter..czy jakoś..ale już nie widze tego kodu.

edit. Teraz bedzie troche okazji - trzeba pilnować jak ktoś potrzebuje...Salomony jakieś też w podobnej cenie ale nie spasowały..

Edytowane przez Lexi
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mig - niby tak ale wiesz, ja nie siedzę tak w sprzęcie narciarskim jak większość bywalców forum ;). Z doświedczenia z rowerami mógłbym Ci za to polecić kilka tipów i nieoczywistych stron.

Dzięki @grimson, Nordici fajne ale nie mój rozmiar niestety. Palić się nie pali, raczej się obawiam, że w popularnych rozmiarach w marcu/kwietniu nic nie będzie.

https://ski24.pl/buty-narciarskie-meskie/25595-28520-buty-narciarskie-dalbello-ds-100-ms-2022.html#/602-rozmiar_cm-270_275 - te są m.in. w moim rozmiarze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, poziom napisał:

@mig - niby tak ale wiesz, ja nie siedzę tak w sprzęcie narciarskim jak większość bywalców forum ;). Z doświedczenia z rowerami mógłbym Ci za to polecić kilka tipów i nieoczywistych stron.

 

Ja buty kupowałem po prostu w branżowym sklepie. W końcu raz na 10 lat mogę zaszaleć...  😉

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakbyś się do Warszawy wybierał, to sensownie cenowo i z dopasowaniem dają radę w skiparku. Nie jest to specjalistyczny bootfitting, ale buty nam dobre dobierał (i chyba sensownie bo to był ten moment kiedy cudownie rozmiar buta narciarskiego mi sie zmniejszył). W odbarczenie i bardziej skomplikowane rzeczy się nie bawią, ale sensowne dobranie skorupy do kształtu nogi + wygrzanie ogarną. No i ceny mają na poziomie internetowych (ale nie tych mega promocyjnych - takie cuda to w okresie kwiecień - wrzesień.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Lexi napisał:

https://ski24.pl/buty-narciarskie-meskie/28794-27954-buty-narciarskie-allmountain-meskie-rossignol-alltrack-pro-120-z-grip-walk-2023.html#/26-rozmiar_cm-260

Jeszcze jakiś kod rabatowy byl - ferie czy winter..czy jakoś..ale już nie widze tego kodu.

edit. Teraz bedzie troche okazji - trzeba pilnować jak ktoś potrzebuje...Salomony jakieś też w podobnej cenie ale nie spasowały..

Serwis tam robię, jest taki rzemieślnik starej daty.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

I jeszcze jedna uwaga generalna a propos butów bo tu niektórzy dyrdymały piszą. Bootfitting jest usługą, którą stosuje się przy adaptowaniu butów sztywnych o charakterze sportowym gdzie kapcia jest niewiele lub go praktycznie nie ma, ewentualnie przy nietypowych stopach, różnicy w rozmiarach stóp, wystających wyjątkowo kostkach itd. 95% zakupów obejdzie się bez niego bo kapeć w butach jest na tyle gruby, że uformuje się sam nawet bez żadnego wygrzewania, po dwóch trzech dniach jazdy. Rozumiem, że jak ktoś chce to może stosować fluory do Progressorów albo sportową płytę zamontować w Kore tylko ... po co?

Pozdro

Edytowane przez Mitek
  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, zgodnie z Waszymi radami (za które dziękuję) szukam nowych butów...w sumie nie pomyślałem, że przecież kupując je, zakładałem zmianę gdy trochę nauczę się jeździć.

Także plan jest taki, że nowe buty i ....skuszę się w końcu na instruktora, żeby zobaczył jak "kaleczę" i może podpowiedział co zmienić. Może wczesniej jakąś lekturę łyknę albo filmlików na yt poszukam (jak coś polecacie-będę wdzięczny).

Ale chciałem też zapytać o te moje deski: https://www.skionline.pl/sprzet/narty,04-05,head,xrc-500-railflex-2,981.html

Szczerze - bardzo złe są? Mam 178 cm wzrostu, deski 163 ale wydają mi się za trudne i czasem skręty mnie trochę kosztują, szczególnie w gorszych warunkach. Kilka lat temu w Alpach potrafiłem jeździć z małymi przerwami 9-17. No ale i byłem młodszy (to było tak raczej 10 lat temu) i przygotowanie tras tamże...wiadomo.

 

Aż sprawdziłem: buty i narty mam od 2010 roku. Kupione przed wyjazdem na Chopok :).

Pod Glossgrocknerem byłem w 2013...ale ten czas leci...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze, to przy Twojej Wadze nie jest to koniec świata. Ale szału nie ma, nie ma co ukrywać. To miękkie deski (szkoda), które nie pomagają skręcać (to akurat dobrze do szkolenia się).

Są za krótkie o 5-10cm.

Ale to tez nie tak że nie da się na nich jeździć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Kubis napisał:

Szczerze, to przy Twojej Wadze nie jest to koniec świata. Ale szału nie ma, nie ma co ukrywać. To miękkie deski (szkoda), które nie pomagają skręcać (to akurat dobrze do szkolenia się).

Są za krótkie o 5-10cm.

Ale to tez nie tak że nie da się na nich jeździć.

Dzięki!

Wiesz, myślę że dla każdego początkującego, a za takiego się uważam mimo upływu czasu, jest jakaś bariera psychologiczna z pójściem w dłuższe deski. I jak czytam tematy, gdzie pomagacie wybrać narty, to problemem jest, że ciężko takie sobie wypróbować przed kupnem. Bo te rentalowe to nie jest top, a wypożyczalnie nawet jak mają nie rentalowe to raczej takie "przyjazne". Ale może ja źle trafiam.

A wydać nie małe pieniądze i potem się zniechęcić....no nic fajnego :/.

Plus kwestia potrzeb. Tak jak pisałem, nie mam ambicji "sportowych". Chcę z przyjemnością jeździć rekreacyjnie i z uczącymi się córkami (czyli pewnie prędkości w przedziale 10-20 km/h póki co) i sam (pewnie max 40-50 km/h). I mam takie poczuce, być może mylne, że na dłuższych deskach ciężko to osiągnąć :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, poziom napisał:

Dzięki!

Wiesz, myślę że dla każdego początkującego, a za takiego się uważam mimo upływu czasu, jest jakaś bariera psychologiczna z pójściem w dłuższe deski. I jak czytam tematy, gdzie pomagacie wybrać narty, to problemem jest, że ciężko takie sobie wypróbować przed kupnem. Bo te rentalowe to nie jest top, a wypożyczalnie nawet jak mają nie rentalowe to raczej takie "przyjazne". Ale może ja źle trafiam.

A wydać nie małe pieniądze i potem się zniechęcić....no nic fajnego :/.

Plus kwestia potrzeb. Tak jak pisałem, nie mam ambicji "sportowych". Chcę z przyjemnością jeździć rekreacyjnie i z uczącymi się córkami (czyli pewnie prędkości w przedziale 10-20 km/h póki co) i sam (pewnie max 40-50 km/h). I mam takie poczuce, być może mylne, że na dłuższych deskach ciężko to osiągnąć 🙂

Dłuższe i sztywniejsze deski bardziej trzymają kierunek i krawędź, są mniej podatne na tańczenie na twardym, zlodzonym stoku. Jeśli jeździsz spokojniutko na niebieskich trasach, to mógłbyś na początku nie poczuć znacznej różnicy.

Ale różnica jest i dłuższa narta daje lepsze podparcie i lepiej utrzymuje zadany kierunek. Dzięki temu Twoje narty nie myszkują, nie dają się siłowo obracać (zła technika) i niejako troszkę wymuszają lepsze nawyki od kierowcy.

Ale jak było wcześniej pisane, najpierw wygodna i precyzyjna kierownica (buty), potem dopiero oponki.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, poziom napisał:

Dzięki!

Wiesz, myślę że dla każdego początkującego, a za takiego się uważam mimo upływu czasu, jest jakaś bariera psychologiczna z pójściem w dłuższe deski. I jak czytam tematy, gdzie pomagacie wybrać narty, to problemem jest, że ciężko takie sobie wypróbować przed kupnem. Bo te rentalowe to nie jest top, a wypożyczalnie nawet jak mają nie rentalowe to raczej takie "przyjazne". Ale może ja źle trafiam.

A wydać nie małe pieniądze i potem się zniechęcić....no nic fajnego :/.

Plus kwestia potrzeb. Tak jak pisałem, nie mam ambicji "sportowych". Chcę z przyjemnością jeździć rekreacyjnie i z uczącymi się córkami (czyli pewnie prędkości w przedziale 10-20 km/h póki co) i sam (pewnie max 40-50 km/h). I mam takie poczuce, być może mylne, że na dłuższych deskach ciężko to osiągnąć 🙂

Jeżeli nie masz aspiracji do cietej jazdy i podnoszenia swojego progresu tylko w głowie spokojna rekreacyjna jazda to śmiało w twoim budżecie zaplanowanym znajdziesz nową nartę która Cię zadowoli i pozostanie z tobą na dłużej . Doradziłbym poszukać Atomic Q6 narta która jest naprawdę łatwą a pisze osoba która ma doświadczenie kilkunastodniowe w narciarstwie . Pojedziesz nią wszędzie i na wszystkim-ciapa czy betonowo nie będzie problemu nawet na wyskoki off przy tarasowe i co najważniejsze progres też zrobisz. Jako,że sam jestem na etapie nauki ale chce wiecej pierwszą kupiłem SL brakuje jeszcze sprawdzenia jazdy na GS(może kiedyś) kupiłem do spokojnej jazdy z synem q7 to model wyższy,który mega pozytywnie mnie zaskoczył i zdecydowanie uważam,ze gdybym miał mieć tylko jedną parę nart na cały dzień wybór padłby właśnie na tą nartę . Testowałem Salomona,Volkl Elany itd 

szukaj w zagranicznych portalach do wyciągnięcia nowa nawet poniżej 1500zl  


https://skiracecenter.pl/atomic/10361-155-redster-q6-m-12-gw-green-23.html

dobrej zabawy życzę ! 

 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

To ja trochę z innej beczki. Tygodniowy wyjazd na narty to jest u mnie (2+2) dolne kilkanaście tysi. I to w wersji budzetowej bez szaleństw. 

Patrząc z tej perspekty oszczędzanie kilku stów na butach jest strzałem w kolano. Przez źle dopasowane można sobie spieprzyć cały wyjazd.

To nie jest fanaberia jak nowa kurtka czy nowy kask bo w starym kolor nie pasuje.

  • Like 3
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.02.2024 o 10:15, poziom napisał:

Dzięki!

Wiesz, myślę że dla każdego początkującego, a za takiego się uważam mimo upływu czasu, jest jakaś bariera psychologiczna z pójściem w dłuższe deski. I jak czytam tematy, gdzie pomagacie wybrać narty, to problemem jest, że ciężko takie sobie wypróbować przed kupnem. Bo te rentalowe to nie jest top, a wypożyczalnie nawet jak mają nie rentalowe to raczej takie "przyjazne". Ale może ja źle trafiam.

A wydać nie małe pieniądze i potem się zniechęcić....no nic fajnego :/.

Plus kwestia potrzeb. Tak jak pisałem, nie mam ambicji "sportowych". Chcę z przyjemnością jeździć rekreacyjnie i z uczącymi się córkami (czyli pewnie prędkości w przedziale 10-20 km/h póki co) i sam (pewnie max 40-50 km/h). I mam takie poczuce, być może mylne, że na dłuższych deskach ciężko to osiągnąć 🙂

Cześć

A po co chcesz próbować przed kupnem? Co Ci to da jako początkującemu. To tak jakby moja córka , która nie ma prawa jazdy poszła próbować sobie samochód czy się nim dobrze jeździ.

Pozdro

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...