Skocz do zawartości

Narty amatora


Miaski21

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich, chce założyć nowy wątek, w którym każdy poczatkujący amator mogłby wpisywać na jakich nartach jeździ( modele, dlugości itd.) i ew. jakies wlasne opinie o tych nartach.

Tacy rekreacyjni amatorzy to zdecydowana większość  na stokach, cześć  jezdzi na nartach wypozyczonych, inni na wlasnych- budżetowych  i tych z górnej  półki.Taki narciarz nie potrzebuje super narty o mega parametrach tylko zwyklej, wygodnej narty, która pomoże  przemieścić się z góry w dół  stoku.

zapraszam do wpisywania.

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minutes ago, Miaski21 said:

Chyba nieodpowiedni wątek na to forum - tu zaglądają tylko starzy wyjadacze.

Ja tam jestem nowicjuszem. Na podstawie swojej krótkiej kariery mogę tylko powiedzieć, że narta nie ma aż tak diametralnego znaczenia dla jazdy jak wydawało mi się na początku. Lubię twintipy około 95 mm pod butem, ale jak mnie życie zmusiło to okazało się, że da się też jeździć na SL na Kasprowym obok ubitego... Jak ktoś jest początkujący i ma kiepską nartę, to taniej iść na godzinkę czy dwie do instruktora - będzie się jeździć dużo lepiej i to taniej niż przy wymianie nart. Lepiej inwestować w serwis niż konkretne modele. Jak chcesz pooglądać porównania to ja lubię pooglądać SkiEssentials, z zastrzeżeniem że nie zmieniam nart po obejrzeniu porównania...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.10.2023 o 19:49, Miaski21 napisał:

Witam wszystkich, chce założyć nowy wątek, w którym każdy poczatkujący amator mogłby wpisywać na jakich nartach jeździ( modele, dlugości itd.) i ew. jakies wlasne opinie o tych nartach.

Tacy rekreacyjni amatorzy to zdecydowana większość  na stokach, cześć  jezdzi na nartach wypozyczonych, inni na wlasnych- budżetowych  i tych z górnej  półki.Taki narciarz nie potrzebuje super narty o mega parametrach tylko zwyklej, wygodnej narty, która pomoże  przemieścić się z góry w dół  stoku.

zapraszam do wpisywania.

 

Im lepiej jeździsz, narta ma coraz mniejsze znaczenie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Miaski21 napisał:

No tak, i kolejna szydera na tym forum- narty wodne dla amatora.

Mam wrażenie, że amator niepowinien robic wpisów na tym forum bo zaraz zostanie zgaszony.

 

My wszyscy jesteśmy amatorami. Na tym forum nie ma żadnego zawodowca. Jest tutaj aktywnych kilku instruktorów, i to raczej wszystko.

Dla amatora jaka narta? Myśle ze na początek każda się nadaje. Wraz ze wzrostem umiejętności można próbować różne dechy, różne długości, szerokości pod butem i sam materiał narty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minutes ago, brachol said:

Na tyczkach tyłem? Nieźle się zapowiada...

Marek miał taki pomysł na zlocie w zeszłym roku 🙂 Tyczki były jednak ustawione blisko krawędzi stoku, a ruch obok względnie duży. Musiał w końcu zejść na ziemię i odpuścić :(. Ale przyznaję, że to miało potencjał, żeby zapisać się na kartach historii tuż pod carvingiem ześlizgowym. Powiem Ci szczerze, że Ci ludzie na zlocie to naprawdę mają rozmach 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...