Skocz do zawartości

Narty amatora


Miaski21

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 4.10.2023 o 19:49, Miaski21 napisał:

Witam wszystkich, chce założyć nowy wątek, w którym każdy poczatkujący amator mogłby wpisywać na jakich nartach jeździ( modele, dlugości itd.) i ew. jakies wlasne opinie o tych nartach.

Tacy rekreacyjni amatorzy to zdecydowana większość  na stokach, cześć  jezdzi na nartach wypozyczonych, inni na wlasnych- budżetowych  i tych z górnej  półki.Taki narciarz nie potrzebuje super narty o mega parametrach tylko zwyklej, wygodnej narty, która pomoże  przemieścić się z góry w dół  stoku.

zapraszam do wpisywania.

 

Kochanek jest wiele i jak to z kochankami i Alfą Romeo bywa - tyle samo radości co zawodów.....niezawodna żona - Atomic SL 9

  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.10.2023 o 22:01, MarioJ napisał:

 

Ja widzę też taką regułę: im lepiej jeździsz tym masz więcej nart. 😁

 

Cześć

He he to ciekawe. Jak zaczynałem jeździć na nartach no to były te jedne wymarzone. Później ilość zaczęła się rozrastać ale raczej nie ze względu na chęć posiadani różnorodnego sprzętu tylko raczej niemożność sprzedaży dość zajeżdżonych nart wyczynowych. Ale były to czasy gdy jeździłem z 4 parami - zasadnicze, zapasowe, na muldy i baletki. Doszło do tego, że zacząłem tracić rachubę, które posiadane w domu narty są moje a które nie spośród 10 czy 15 par. Ostatnimi laty ta ilość się sukcesywnie zmniejsza i tak właściwie to w tej chwili własnych w nart do jazdy nie mam. Jedyne moje narty to Rossignol RPM - najbrzydsza narta na świecie ale całkiem dobra tylko, że w stanie agonalnym oraz baletki - Blizzard Acrobatic na których już właściwie nie bardzo mogę jeździć. Narty zazwyczaj pożyczam. Zawsze coś się załatwi.

Tak, że odnosząc się do Twojego powyższego wpisu to może być tak jak krzywa Gaussa. Ilość rośnie dochodzi do jakiegoś maksimum i później zaczyna spadać dążąc do zera...

Natomiast nie wydaje mi się aby była jednoznaczna korelacja pomiędzy ilością nart a umiejętnościami. Znam sporo "kolekcjonerów" którzy na stoku raczej nie błyszczą.

Pozdrowienia serdeczne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Lexi napisał:

My gadżeciarze wiemy że to ślepy zaułek - z poletka wędkarskiego wiem że im więcej masz sprzętu tym trudniej zdecydować co zabrać nad wodę...817737322_s-l1600(1).thumb.jpg.4ff3d1f0ab52e9a7fd19fe47a41531f9.jpg

Nie znam się... więc się wypowiem... ja z tymi zjazdowymi zostałem jak ten Himilsbach... nart dużo tylko nie ma gdzie jechać... parafrazując klasyka "Tyle dróg budują a k... nie ma gdzie iść" i tak dożynam moje jedyne zjeżdżone skitury, a te wszystkie zjazdówki stoją i czekają... może na Gabrika, bo przecież nie Godota, cyt. " „No to idziemy?” pyta jeden, drugi odpowiada „Chodźmy”. I nie ruszają się z miejsca."?

IMG_1046.thumb.jpeg.c909c4bde5c5b9e563a6

Edytowane przez star
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...