Jump to content

Zwardoń 2024 - zlot Twardzielek i Twardzieli - part 2

Marcos73
 Share

Recommended Posts

Godzinę temu, .Beata. napisał:

Egoiści, tylko piwo i spocone kobiety wam w głowie… a co ze mną? - nie zamierzam się pocić… 

Spocone to @Lexi, sądzę, że większość woli świeże po prysznicu, nie z prysznicem (żeby nie było), więc przygarniemy, nie bój żaby.

8 minut temu, Lexi napisał:

No trypel tak ...zamęt straszny..

Z tym tryprem to też nie bierzemy, bo potem kłopoty. 

• Like 1
  • Haha 1

Generalnie za moich młodzieńczych czasów dotarcie z "Piekiełka" ( węzeł komunikacyjny S1 zaraz za tunelem) do Rajczy był sporym wyzwaniem. Bo tak: "Piekiełko" - bar piwny, "milicjant"- bar piwny, "biały domek" w Kiczorze - bar piwny, PTTK (dawne schronisko) - bar piwny, "modrzew" - bar piwny, "Grześ" bar piwny zaraz za nim mordownia w Soli, "okraglak" Rycerka Dolna - bar piwny, "Pod Batem" Rajcza - bar piwny, GS Rajcza - bar piwny i na końcu na ostatniej prostej do stacji PKP "kogucik" - bar piwny. Z moich doświadczeń mega barem piwnym był "biały domek" w Kiczorze - atmosfera niesamowita, zawsze i to zawsze znalazła się heligonka i jakieś skrzypki a na pudle jest także "Pod Batem" - ulubione miejsce wozaków - zapach spoconego konia połączony z grubą pianą.....oj były czasy i to se nie wrati. Na ten moment "ostatnim mohikaninem" jest "Grześ" gdzie lane piwo spożywa się przy dziękach muzyki puszczanej z deck-a a wydobywa się on z Altus-ów

• Like 2
  • Thanks 1
  • Haha 2

9 minut temu, Adam ..DUCH napisał:

zapach spoconego konia połączony z grubą pianą.....oj były czasy i to se nie wrati. Na ten moment "ostatnim mohikaninem" jest "Grześ" gdzie lane piwo spożywa się przy dziękach muzyki puszczanej z deck-a a wydobywa się on z Altus-ów

Podkreślenia. tu wymaga "zapach spoconego konia" ....a co do muzy z rzeczonych Altusów .. zaprawdę muzę Grześ "zapodawie" zacną i nawet "niespocona" @.Beata. będzie sie zachwycona "bujać"... 🤞

• Thanks 2
  • Haha 2

48 minut temu, Adam ..DUCH napisał:

Na ten moment "ostatnim mohikaninem" jest "Grześ" gdzie lane piwo spożywa się przy dziękach muzyki puszczanej z deck-a a wydobywa się on z Altus-ów

A co zostalo czynnego z przystankow na trasie Zwardoń -Zywiec? Z wiosną będzie spacer rowerowy z Jablonkowa do Zywca, glownie wzdłuż Soły.  Mosty i Hrcavę mam opanowaną ale dalej to już  "terra incognita"...... 

8 minut temu, mig napisał:

A co zostalo czynnego z przystankow na trasie Zwardoń -Zywiec? Z wiosną będzie spacer rowerowy z Jablonkowa do Zywca, glownie wzdłuż Soły.  Mosty i Hrcavę mam opanowaną ale dalej to już  "terra incognita"...... 

Nic i to dosłownie nic. Owszem są jakieś knajpy które w menu mają "sojowe late" ale generalnie z takich typowych barów piwnych nie zostało nic. Bardzo chętnie się się dołączę do tej wyprawy i myślę że jest to wspaniała okazja do wiosennego spotkania SF.  

• Like 1

Cześć. Mogę już (niestety) poinformować, że mnie jednak na zlocie nie będzie 😕 Na wytłumaczenie swoich win mogę jedynie powiedzieć, że to przez (dzięki) kolejny wyjazd szkoleniowy do @Tadeo , czyli cel narciarsko jak najbardziej słuszny. Jeżeli w związku z tym komuś zalegam jakieś pieniądze (k przykładu: @.Beata. ) to proszę o kontakt na PW.

• Like 1

Godzinę temu, Adam ..DUCH napisał:

Nic i to dosłownie nic. Owszem są jakieś knajpy które w menu mają "sojowe late" ale generalnie z takich typowych barów piwnych nie zostało nic. Bardzo chętnie się się dołączę do tej wyprawy i myślę że jest to wspaniała okazja do wiosennego spotkania SF.  

Pewnie będzie w kilka osób.  Muszę tylko ogarnąć logistykę. Powrót z Zywca to nie problem. Jakoś jednak trzeba dostać się z R-ka do Jablonkowa lub Mostow tak by nie jechać pół dnia.... 

Godzinę temu, mig napisał:

Pewnie będzie w kilka osób.  Muszę tylko ogarnąć logistykę. Powrót z Zywca to nie problem. Jakoś jednak trzeba dostać się z R-ka do Jablonkowa lub Mostow tak by nie jechać pół dnia.... 

Meta ...meta...oj Panie zapomniałem - Bar Targowy Żywiec......to chyba ostanie miejsce gdzie sika się do rynny a nie do pisuaru.......

• Like 1

8 minut temu, Adam ..DUCH napisał:

Meta ...meta...oj Panie zapomniałem - Bar Targowy Żywiec......to chyba ostanie miejsce gdzie sika się do rynny a nie do pisuaru.......

Hehe... 20lat temu w BKK był bar gdzie lało się na skośna szybę a pod szybą był telewizor....   

• Haha 3

9 minut temu, mig napisał:

Hehe... 20lat temu w BKK był bar gdzie lało się na skośna szybę a pod szybą był telewizor....   

W Grandvallira sikasz na zwierciadło półprzepuszczalne, w którym akurat w tej samej chwili, na zewnątrz z drugiej strony, laski poprawiają sobie makijaż

• Haha 2

44 minuty temu, SzymQ napisał:

Na górnej kamerze w Zwardoniu widoczny nieśmiały opad śniegu. @Lexi jak jeszcze przyjmujesz życzenia, to poprosimy o pół metra dziś i pół metra jutro 🙂

Cześć

Niestety to chyba jest deszcz lub deszcz ze śniegiem. Dopiero później ma przejść w śnieg. Kluczowy będzie przyszły tydzień bo są plusy nawet w nocy na górze i to z deszczem choć już nie takie i nie takim jak parę dni temu. 

Wiesz ostatecznie pozostaje rower albo dobre buty... 😉

Pozdro

16 minut temu, SzymQ napisał:

Chyba nie jestem na to mentalnie gotowy 😞. Zima jest fatalna, ale mocno liczyłem, że jeszcze pojeżdżę.

Dokładnie, mam to samo. Po szkoleniach u Adama złapałem nowe rzeczy w jeździe, chciałbym sobie to "wprasować", poćwiczyć. No i generalnie tęskni się po prostu nad bajkowym, śnieżnym krajobrazem. Tak zwyczajnie, zimolubnie ....

19 minut temu, Mitek napisał:

Cześć

I ostatnie trzy posty ...:

Szymek - optymista

Ja - realista

Krzysio - pesymista. 🙂 🙂

Obyśmy Krzysiu się mylili i wyszło na szymonowe.

Pozdro

Oby. Zwardoń umie zaskakiwać. Pamiętasz - w piątek przyczepność taka, że sprzęgło paliłem a w niedzielę strach było z góry zjechać...

• Like 1

9 minutes ago, KrzysiekK said:

Dokładnie, mam to samo. Po szkoleniach u Adama złapałem nowe rzeczy w jeździe, chciałbym sobie to "wprasować", poćwiczyć.

My dopiero mamy się stawić na szkolenie u Adama 😞