Skocz do zawartości

Zwardoń 2024 - zlot Twardzielek i Twardzieli - part 2


Marcos73

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, Adam ..DUCH napisał:

Ja czarować nie będę bo żaden ze mnie "czaruś". Stacja miała zakończyć pracę dzisiaj ale z uwagi, iż pojawiła się spora "grupa" stacja działa do wtorku. Śniegu jest sporo i na spokojnie można przepychać ale jest to poza mną. Menagerowi stacji wskazałem pewne możliwości utrzymania śniegu/trasy do 3 marca.

Trzeba zdecydować czy jedziemy na piwo czy zmieniamy miejscówkę na bardziej narciarską (Podhale, Tatry Zachodnie ewentualnie Wysokie)......i jedziemy na piwo.

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Adam ..DUCH napisał:

Ja czarować nie będę bo żaden ze mnie "czaruś". Stacja miała zakończyć pracę dzisiaj ale z uwagi, iż pojawiła się spora "grupa" stacja działa do wtorku. Śniegu jest sporo i na spokojnie można przepychać ale jest to poza mną. Menagerowi stacji wskazałem pewne możliwości utrzymania śniegu/trasy do 3 marca.

Na kamerkach stok wygląda nieźle, norweg dalej pokazuje temp na sporym plusie i lekkie opady deszczu:

image.thumb.png.c7407aa751aba3344203e564cdf55e73.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 hours ago, Lexi said:

Trzeba zdecydować czy jedziemy na piwo czy zmieniamy miejscówkę na bardziej narciarską (Podhale, Tatry Zachodnie ewentualnie Wysokie)......i jedziemy na piwo.

Z racji, że czynna dłużej niż konkurencja wybór dziś padł na Kotelnicę. Kilka niegroźnych przecierek u góry, lekkie odsypy i pofałdowanie terenu. Ogólnie warun zaskakująco przyzwoity - myślałem, że będzie gorzej. Na trasie 2 dobrze pojeździliśmy, na trasie 4 moja młodsza pociecha ćwiczyła obroty a ja switch. Samą tylko końcówkę tej trasy trzeba już było przejeżdżać normalnie.

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem otwarty na rozne propozycje.... 

Ale jakby co, to obiecują kręcić dokąd będzie śnieg...:

https://zima.nowaosada.pl/kamery-on-line/

Od soboty przyjąłem taktykę- tylko 2 godz od 8. Potem juz kaszana. Dzisiaj mogłoby być lepiej ale jestem poumawiany w pracy.  Przez pierwsza godzinę cieszyłem się że gs świeżo naostrzone.... ten zgrzyt po twardym...... jeszcze 2-3 zjazdy i jadę zapracować na kolejne wyjazdy... Na stoku kilkanascie osób. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, mig napisał:

Ja jestem otwarty na rozne propozycje.... 

Ale jakby co, to obiecują kręcić dokąd będzie śnieg...:

https://zima.nowaosada.pl/kamery-on-line/

Od soboty przyjąłem taktykę- tylko 2 godz od 8. Potem juz kaszana. Dzisiaj mogłoby być lepiej ale jestem poumawiany w pracy.  Przez pierwsza godzinę cieszyłem się że gs świeżo naostrzone.... ten zgrzyt po twardym...... jeszcze 2-3 zjazdy i jadę zapracować na kolejne wyjazdy... Na stoku kilkanascie osób. 

U mnie Wańkowa już stoi. Warun jeszcze był niezły, ale podejrzewam, że nie chcą odsłonić gleby by w razie poprawy termiki szybko uzupełnić straty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, .Beata. napisał:

Chłopaki, bo jakby nie mam doświadczenia z takim wiosennym stokiem, mam pytanie: czy mam brać swoje narty czy lepiej wziąć z wypożyczalni? Mam tylko jedną parę nart, i zastanawiam się, czy ich niechcąco nie popsuję.

Weź rower raczej nart nie będzie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, .Beata. napisał:

Chłopaki, bo jakby nie mam doświadczenia z takim wiosennym stokiem, mam pytanie: czy mam brać swoje narty czy lepiej wziąć z wypożyczalni? Mam tylko jedną parę nart, i zastanawiam się, czy ich niechcąco nie popsuję.

jak jedziesz ciapągiem to wypożyczalnia

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, .Beata. napisał:

Chłopaki, bo jakby nie mam doświadczenia z takim wiosennym stokiem, mam pytanie: czy mam brać swoje narty czy lepiej wziąć z wypożyczalni? Mam tylko jedną parę nart, i zastanawiam się, czy ich niechcąco nie popsuję.

Cześć

Jak dla mnie - patrząc dzisiaj na kamerki - stok jest w stanie bardzo dobrym i nie ma niebezpieczeństwa, że coś zniszczysz. W razie czego posmarujemy grubo - kupiłem kilogram parafiny.

Pozdrowienia

Edytowane przez Mitek
  • Like 1
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Mitek napisał:

Cześć

Jak dla mnie - patrząc dzisiaj na kamerki stok jest w stanie bardzo dobrym i nie ma niebezpieczeństwa, że coś zniszczysz. W razie czego posmarujemy grubo - kupiłem kilogram parafiny.

Pozdrowienia

Coś czułem że taka właśnie padnie odpowiedź. Powiadasz Pan parafiny?? to też fajna historia - moja ciocia pracowała w Szpitalu Górniczym w Ochojcu na "rehabilitacji" - kąpiele parafinowe......miałem tego "tony"....a ten piątkowy wieczorny zapach smarowanych nart rozchodził się po całym osiedlu....oj te nartowanie lat 80-90 se ne wrati...boxy dachowe....q.....narty sznurkiem na dach do malucha i wio w maju na Pilsko - na Miziową z buta

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Kiedyś była parafina w bloku w aptekach. Stosowaliśmy ją zawsze bo tanio wychodziło i była dostępna.

Mam wrażenie, że ta hydrorafinowana zachowuje się trochę inaczej - jest dość krucha a jednocześnie miękka - długo schnie na narcie. Ale sprawdziliśmy teraz i daje radę, zwłaszcza w takich wiosennych warunkach, nie przyjmuje tak brudu na przykład.

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś gotowali na ognisku kiedyś nie było telefonów kiedyś coś tam .. jak czytam posty ze  zrozumieniem to dotarło do mnie że stacja kończy jutro,  jeśli kiedyś ktoś dupał z buta pod górę i ma chęć to proszę bardzo ja dziękuję wolę na dole 🍻lub 🚴 

Edytowane przez Mikoski
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.02.2024 o 15:15, Adam ..DUCH napisał:

Marek ale taka poranna wyprawa na Rohace???? Też miała by sens. Wstaniesz w sobotę o 5???😎

Aktualizacja - piątek wydaje sie być lepszy..nawet w tygodniu masa narodu jest - w sobotę będzie armagedon .... Spalena to teraz w promieniu wielu kilometrów najlepsza miejscówka do jazdy więc ludu masa + środek wakacji słowackich + środek wakacji czeskich + łikendowi narciarze z PL, SL i CZ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Marcos73 napisał:

A zmiana miejscówki nie wchodzi w grę? Bo jak widzę jak śnieg znika w oczach to mi dupę z żalu ściska. Może Podhale nie lubiane. Ale tam to chyba najlepsze warunki są. Ale wie dostosuję. Jak coś.

pozdro

Jeśli o mnie (nas) chodzi, to możemy zmienić miejscówkę. Jeśli zostanie Zwardoń, to będę przynajmniej na piątek szukać śniegu w okolicach, zwłaszcza, że młodzież jest nakręcona. Istebna jeszcze kręci a Michał zaliczył Nową Osadę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Chertan napisał:

Mi też wszystko jedno, bo wszędzie podobny dystans, natomiast dla takiej bandy teraz coś na szybko znaleźć to tak se będzie plus potwierdzenie od wszystkich, że pasuje. Późno na takie roszady. 

Pytam, bo sytuacja jest dynamiczna 🙂

No pojeździłbym jeszcze, co mam Ci powiedzieć.

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Marcos73 napisał:

Pytam, bo sytuacja jest dynamiczna 🙂

No pojeździłbym jeszcze, co mam Ci powiedzieć.

pozdro

Nienasycony jesteś, Wąski. Nawet nocowanie w samochodzie niestraszne, byleby jeździć. Zrobimy jeszcze Ruchacze jak się ferie przewalą.  

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Chertan napisał:

Nienasycony jesteś, Wąski. Nawet nocowanie w samochodzie niestraszne, byleby jeździć. Zrobimy jeszcze Ruchacze jak się ferie przewalą.  

Ale u mnie wąsko z czasem. Za dwa tydnie Madonna Panie - a dosypało śniegu 🙂

pozdro

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Marcos73 napisał:

Ale u mnie wąsko z czasem. Za dwa tydnie Madonna Panie - a dosypało śniegu 🙂

pozdro

No my mniej wierzący, jaka tam Madonna, chyba, że nasza Gajowska. SFL najpewniej, śniegu też sporo, więc się najeździmy. Rower w tym sezonie już bywa, więc i parcie mniejsze na narciochy.  

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...