Skocz do zawartości

Sezon 2023/2024


grimson

Rekomendowane odpowiedzi

Dziś jazda w deszczu. Wytrzymałem do 12:00, ciuchy mokre ale nie przemokły. Jeździła jakaś szkółka młodzieży szkolnej z Węgier. 

IMG-20240118-103927049-HDR.jpg

Co natura ostatnio dała, dziś zabrać zechciała.

IMG-20240118-102017680-HDR.jpg

Tłoku brak.

IMG-20240118-110721053-HDR.jpg

A tuż przed zamknięciem stoku, wyszło słońce (złośliwie 😉).

IMG-20240118-142640662-HDR.jpg

c.d.n.

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś rano był kolejny fakap, oblodzenie na linach kolejki Funicamp oraz wyciągów krzesełkowych. Jest to zrozumiałe, biorąc pod uwagę wczorajszą wichurę, opad deszczu a następnie nocny przymrozek. Niezrozumiałym jest natomiast to, że mogąc to z łatwością przewidzieć nie wysyła się załogi na miejsce godzinę wcześniej. Efektem tego był start kolejki o godzinie 9.30 a nie 8.30 oraz kilka setek wkurwionych na maksa narciarzy z różnych krajów. Oprócz Słowacji i Francji Andora jako trzeci kraj uzyskuje na mojej liście mało zaszczytny tytuł "state of mind". Chwała Bogu, że jutro wylatujemy do Polski. 

Edytowane przez tomkly
  • Like 1
  • Haha 2
  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.01.2024 o 21:18, cappo napisał:

@tomkly a rozważałem Andorę samolotem w marcu, jako ciekawy kierunek, ale teraz raczej odpuszczę sobie. 

Miałem nadzieję, iż dzisiejszy dzień poprawi negatywny odbiór całości. Niestety znów się mocno rozczarowałem brakiem profesjonalizmu oraz szacunku dla klientów. Podtrzymuję więc w całości wcześniejsze przemyślenia i sądzę, że powinieneś poszukać jakiegoś innego kierunku. W mojej ocenie w grę wchodzą trzy kraje: Austria, Szwajcaria i Włochy. Każdy ma swoje zalety i wady. Osobiście wybrałbym Austrię jako najbardziej rozsądny wybór. Karnety tańsze niż w Szwajcarii oraz topowych włoskich ośrodkach, dużo niższe koszty dojazdu a przede wszystkim wysoki poziom przygotowania stoków. 

Edytowane przez tomkly
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, tomkly napisał:

Miałem nadzieję, iż dzisiejszy dzień poprawi negatywny odbiór całości. Niestety znów się mocno rozczarowałem brakiem profesjonalizmu oraz szacunku dla klientów. Podtrzymuję więc w całości wcześniejsze przemyślenia i sądzę, że powinieneś poszukać jakiegoś innego kierunku. W mojej ocenie w grę wchodzą trzy kraje: Austria, Szwajcaria i Włochy. Każdy ma swoje zalety i wady. Osobiście wybrałbym Austrię jako najbardziej rozsądny wybór. Karnety tańsze niż w Szwajcarii oraz topowych włoskich ośrodkach, dużo niższe koszty dojazdu a przede wszystkim wysoki poziom przygotowania stoków. 

Tomek, wracaj. Organizujemy Ci grupę wsparcia. Psycholog już na lotnisku czeka. Będzie dobrze. Z tym się da żyć. Trauma minie z czasem. Kochamy Cię.

zatroskany kolega pozdrawia

  • Haha 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Marcos73 napisał:

Tomek, wracaj. Organizujemy Ci grupę wsparcia. Psycholog już na lotnisku czeka. Będzie dobrze. Z tym się da żyć. Trauma minie z czasem. Kochamy Cię.

zatroskany kolega pozdrawia

Też Was kocham. ❤️❤️❤️😃

Edytowane przez tomkly
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj ostatni dzień na Złotym Groniu.  Ludzi więcej niż wczoraj ale kolejka na max 1 minuta. Szkółki narciarskie miały zakończenie szkoleń. Stok twardy, zmrożony a po 13 gdzieniegdzie cukrowe odsypy. Dodatkowo Dzisiaj można było testować narty Head z czego skorzystała lepsza połowa testując modele Joy 86mm, super Joy 75 mm i power Joy 70 mm. Najbardziej podpasował model power Joy 70 mm bardzo podobny do obecnie używanych supershape 69 mm.

20240119_142235.jpg

20240119_135845.jpg

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro planuję znowu ośrodek w Myślenicach, ma być lampa. Nie wiem ile ludzi się tam pojawi, ale najprawdopodobniej od 8 do 11 da się pojeździć. Jeśli ktoś z koleżeństwa ma podobne plany to miło byłoby się spotkać !

                                                         Pozdr4all !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś warunki trudne. Po wczorajszych opadach deszczu, woda zamarzła, tworząc szybki podkład. Warunki były by idealne dla ostrych krawędzi, gdyby ktoś nie postanowił dośnieżyć stoki. Z szybkiego, lądowałeś w śniegu, który z butów wyrywał. Jazda w oparach śniegu z armat i przy przeszywającym zimnym wietrze. 

Armatki pracują - stok otwarty.

IMG-20240119-100253751.jpg

Tłoku brak.

IMG-20240119-145045232-HDR.jpg

Trwał test oświetlenia (pierwszy raz widziałem działające tam oświetlenie), jakby się szykowali do jazd wieczornych.

IMG-20240119-100844193.jpg

Test oświetlenia cd.

IMG-20240119-100017429-HDR.jpg

Tak to wyglądało.

IMG-20240119-092554685.jpg

Intensywnie śnieżona trasa za laskiem. 

IMG-20240119-100712785-HDR.jpg

c.d.n.

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Marcos73 napisał:

Bawcie się dobrze. Słoneczka życzę. Niech wypas będzie, a co!

pozdro

Cześć

Marek.

Byliśmy w Bałtowie, Kazimierzu i na tzw. Parchatce. Możesz tylko zazdrościć. Zwłaszcza Kazimierza.

Bo Parchatki już zazdrościsz przez samą nazwę... Wiesz to są solidne góry.

Pozdro

Edytowane przez Mitek
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Mitek napisał:

Cześć

Marek.

Byliśmy w Bałtowie, Kazimierzu i na tzw. Parchatce. Możesz tylko zazdrościć. Zwłaszcza Kazimierza.

Bo Parchatki już zazdrościsz przez samą nazwę... Wiesz to są solidne góry.

Pozdro

Trzeba jeszcze było zahaczyć o Rąblow i zaliczyłbyś koronę lubelszczyzny 😄

  • Like 1
  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, kordiankw napisał:

Trzeba jeszcze było zahaczyć o Rąblow i zaliczyłbyś koronę lubelszczyzny 😄

Część

Bo co Ty Witoldzie,... Niestachów, Krajno, Telegraf, Tumlin...

Chyba, że jest jakaś oficjalna mnie nie znana korona...

 A w tym sezonie może być szansa ją zdobyć...

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Mitek napisał:

Część

Bo co Ty Witoldzie,... Niestachów, Krajno, Telegraf, Tumlin...

Chyba, że jest jakaś oficjalna mnie nie znana korona...

 A w tym sezonie może być szansa ją zdobyć...

Pozdro

Te to chyba świętokrzyskie. Ż lubelskich to jeszcze Chrzanów, Jacnia, Batorz i Szopowe 😉.

Edytowane przez kordiankw
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Mitek napisał:

Poza tym... my tylko zerkaliśmy na stoki. My na takich stokach nie jeździmy, nie są honorne. Prawdziwi narciarze jeżdżą tylko w górach , których najwyższy szczyt ma ponad 3000 nmp. Każdy inny to cwś.

 

Tak jest ,właśnie ruszamy na Kocierz. Bardziej zadupiarskiego stoku w okolicy nie ma. Liczę,że w szczycie ferii prawdziwi narciarze pojadą gdzieś indziej i będzie luźno. 

Pozdrowienia 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

Testy Volkl:

⛷️ Darmowe testy ponad 60 par nart z najnowszej kolekcji
☕️ Bar narciarski z ciepłymi napojami
🕺🏻 Namiot imprezowy Völkl z DJ-em
🎉 Atrakcje i animacje bezpośrednio na śniegu
🕶️ Wydzieloną strefę relaksu dla narciarzy z leżakami

🎿 20 - 21 stycznia (Szklarska Poręba - Szrenica Ski Arena)
🎿 27 - 28 stycznia (Białka Tatrzańska - Kotelnica Białczańska)
🎿 3 - 4 lutego (Szczyrk - Szczyrk Mountain Resort)

Edytowane przez grimson
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, kordiankw napisał:

Te to chyba świętokrzyskie. Ż lubelskich to jeszcze Chrzanów, Jacnia, Batorz i Szopowe 😉.

Cześć

Ja to wszystko wrzucam do jednego wora ale masz rację oczywiście. W każdym razie jazda sympatyczna, Stoki przygotowane znakomicie. Swoja drogą od Ciebie na taką Parchatkę to jest pewnie godzinka z kwadransem. Ode mnie jest półtorej. Jak będziemy jechać dam znać. Nawet po pracy można wyskoczyć.

Pozdro

Edytowane przez Mitek
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Mitek napisał:

Cześć

Ja to wszystko wrzucam do jednego wora ale masz rację oczywiście. W każdym razie jazda sympatyczna, Stoki przygotowane znakomicie. Swoja drogą od Ciebie na taką Parchatkę to jest pewnie godzinka z kwadransem. Ode mnie jest półtorej. Jak będziemy jechać dam znać. Nawet po pracy można wyskoczyć.

Pozdro

Jeździłem na lubelskie stoki, głównie do Kazimierza jak miałem małe dzieci. Teraz mam cały sprzęt w Szczyrku, więc nie mam jak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...