Skocz do zawartości

Sezon 2023/2024


grimson

Rekomendowane odpowiedzi

Chwilo trwaj. Top sezon, ludzi bardzo mało, śnieg trzyma się jeszcze dobrze, pełna lampa, cieplutko ino trochę wieje. Dostałem jeszcze w gratisie darmowy parking (miło z ich strony). Termy po nartach fantastycznie regenerują. 

Warunki

IMG-20231228-092731266-HDR.jpg

Tłok na bramkach.

IMG-20231228-145152936.jpg

Słonecznie

IMG-20231228-110458634-HDR.jpg

Później tak, młody walczy z odsypami.

IMG-20231228-120713954-HDR.jpg

Do końca dnia tak.

IMG-20231228-120724031-HDR.jpg

c.d.n.

  • Like 9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Jan napisał:

CENA: od 1250 EUR

 

nieźle

Robią na tych samych materiałach co zachodnie firmy i wszystko ręcznie na małą skalę, więc cena mnie nie dziwi. Z resztą sam wspomniał, że z tego w Polsce się nie wyżyje, gdyż mało kto zapłaci za nartę 2x tyle co za sklepową. Natomiast są opcją customową, wspominał o robieniu snowboardu gościowi z bardzo długą stopą, która wystawała za krawędź. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, moruniek napisał:

Są, są, tyko słaby fotograf nie potrafi ich fotografować. Zdjęcie mocno wypłaszcza, w nocy mrozu brak, w dzień +6, kilka "ścianek", natury nie oszukasz.

Spojrzałem na cennik i lekko zemdlałem, 15 euro za parking w Oravicach? Chyba tam nie zawitam, a fajnie mi się jeździło w zeszłym sezonie...

  • Like 2
  • Confused 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, brachol napisał:

Spojrzałem na cennik i lekko zemdlałem, 15 euro za parking w Oravicach? Chyba tam nie zawitam, a fajnie mi się jeździło w zeszłym sezonie...

W centrum Ischgl 5 Euro za cały dzień. A w większości innych lokalizacji w Tyrolu darmowy. Słowacja to jednak stan umysłu.

Edytowane przez tomkly
  • Haha 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od pierwszego dnia świąt jeździliśmy z wnukiem w Kasinie. W święta miękko i wiało ale ludzi jak na lekarstwo więc coś za coś. Trzeciego dnia nagle mrozik i rano "szklany sztruks", który puścił dopiero około południa. Wczoraj śnieg rano zmrożony potem powili puszczał ale było OK, tyle że nagle ludzi się nazjeżdżało dużo i zacząłem się bać o małego i o 13 zjechaliśmy. 

Ceny zważając na to co oferują (jedna kanapa i tyle) b. zawyżone! Jak porównać z ofertą w ośrodkach w Alpach, czy Dolomitach to kasę mają prawie za darmo.  Ale cóż, z Krakówka blisko a dla 10-cio latka stok w sam raz.

W styczniu i lutym planuję jeździć na Chopoku. Jeśli ktoś z kolegów byłby chętny na wyjazd z Krakowa, to bardzo proszę o kontakt. 

                                                                     Pozdr4all ! 🙂

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, brachol napisał:

Spojrzałem na cennik i lekko zemdlałem, 15 euro za parking w Oravicach? Chyba tam nie zawitam, a fajnie mi się jeździło w zeszłym sezonie...

Jak pojedziesz na narty to 2 jurki kosztuje....15 jak pojedziesz sobie "poparkować" tylko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wróciłem z Wisły, jeździłem na Stożku, który jako jeden z niewielu stoków cały czas jeździł i dalej jeździ. Niestety i tu halny oraz deszcz również uczyniły spustoszenie, tym niemniej jeździć się da. Rano było nawet całkiem fajnie twardo, choć w nocy nie było mrozu. Jednak przy gruncie trochę łapie. Niestety koło 11 wzmógł się ciepły wiatr i wszystko zaczęło się topić, aczkolwiek dalej nie nazwałbym efektu straszną ciapą. Po prostu zrobiło się miękko ale bez specjalnych odsypów. Z tego co widać, to jednak trzeba jechać na Mosorny Groń, tam śnieg jest (albo był przedwczoraj) w zauważalnie lepszej kondycji. @Chertanjedziesz jutro? Ja się melduję tak jak przedwczoraj przed 9 rano. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, tomkly napisał:

Właśnie wróciłem z Wisły, jeździłem na Stożku, który jako jeden z niewielu stoków cały czas jeździł i dalej jeździ. Niestety i tu halny oraz deszcz również uczyniły spustoszenie, tym niemniej jeździć się da. Rano było nawet całkiem fajnie twardo, choć w nocy nie było mrozu. Jednak przy gruncie trochę łapie. Niestety koło 11 wzmógł się ciepły wiatr i wszystko zaczęło się topić, aczkolwiek dalej nie nazwałbym efektu straszną ciapą. Po prostu zrobiło się miękko ale bez specjalnych odsypów. Z tego co widać, to jednak trzeba jechać na Mosorny Groń, tam śnieg jest (albo był przedwczoraj) w zauważalnie lepszej kondycji. @Chertanjedziesz jutro? Ja się melduję tak jak przedwczoraj przed 9 rano. 

Buty dzisiaj poszły do serwisu, jeszcze nieco odbarczenia, więc nie jadę. Jutro albo pojutrze to bardziej mi rower w głowie przy takiej pogodzie. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, brachol napisał:

Jak przyjadę z TatrySki to też 2 jurki?

Pokazujesz karnet narciarski na recepcji Aquaparku i płacisz 2 Euro. U nich też są karnety na TatrySki. To dotyczy płatnego parkingu, obok masz bezpłatny gdzie stają campery i sporo osobówek w tym sezonie. Za nimi jest lokalny basen termalny z małą ilością miejsc parkingowych, które wjeżdżały na ten teraz płatny i blokowały miejsca.   

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś kolejny magiczny dzień z pustymi stokami. Warunki rano dość trudne, wczoraj wieczorem wyratrakowali stok, silny wiatr i brak mrozu, spowodował, że ten podszedł wodą i rano przywitało nas lodowisko. Po godzinie puściło. Zdjęcia robione w trakcie jazdy (przepraszam za paluch w kadrze).

Rano magicznie.

GOPR2299.jpg

Puste stoki.

GOPR2304.jpg

Widokowo.

GOPR2306.jpg

Widok na główny stok.

GOPR2308.jpg

Tłok do bramek.

GOPR2313.jpg

c.d.n.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, moruniek napisał:

Szkoda, że na tym forum nikt nie wstawia relacji z Korbielowa. Jedynie na tym cenzurowanym konkurencyjnym jest wątek. Jak dotrę w niedzielę trzeba będzie coś napisać. Z tego co wypatrzyłem w necie Krzesło Buczynka nie czynne?

Z Szczawin przez Miziową na Szczyt Pilska orczyki działają?

  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...