Skocz do zawartości

Sezon 2023/2024


grimson

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, Bacek napisał:

Dlatego szukam łańcuchów po schowku. Bez to faktycznie strach jechać.

Ja też szukam ... wczoraj mi "pannienka jakaś" zaparkowała w bagażniku i musze jechać na narty autem do którego nie mam łańcuchów... i jeszcze z tymi atestami żeby były... bo jak nie to plan B 😃

  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, Bacek napisał:

Niby tak i niby w ten sposób mnie się udało dwa lata temu koło Nowego Targu w trakcie sporych opadów. Ledwo bo ledwo ale udało. 3/4 z rozpędu (w połowie na mostku, na zakręcie jest płasko ), pod koniec stanął i właśnie o ESP sobie przypomniałem i powoli poszło.

https://maps.app.goo.gl/8GJ647Uf6ShLKkCr5

Tylko mi się udało a 6 innym leżącym po bokach w śniegu, poza drogą, nie. Głównie Ci zjeżdżający z góry, choć jeden i pod górkę, wliczając w to jakąś rasową terenówkę (znaczy nie błyszczącą ale wyglądającą na terenowy samochód). Także zwykłym kombi z napędem na przód jakoś poszło. Ale następnym razem już bym raczej nie spróbował.

Było coś takiego?

 

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Bacek napisał:

Zieleniec, tam co prawda nie powinno być problemów, a przynajmniej nigdy nie było, ale przezorny zawsze ubezpieczony.

Akurat Zielenic szczególnie dołem od rzeki jak i przełęcz Okraj bywają kłopotliwe, wystarczy, ze jakiś lękliwy kierowca przed tobą się trafi, lepiej mieć łańcuchy niż nie mieć pełna zgoda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 hours ago, grimson said:

Było coś takiego?

W sumie to nawet nie. Lodu pod spodem nie było. Ubity śnieg a na nim sporo nieubitego. Jak samochód mi się zatrzymał to do tyłu nie jechał. Po bokach drogi były rowy na głębokość kolana. I ci którzy wypadli z drogi stali w nich w takich 30-45 stopniowych przechyłach. Bez szans na wyjazd bez pomocy. A terenówka na dole leżała na boku.

Swoją droga kusi mnie zakup jakichś szybko zakładaładalnych łańcuchów. Z aktualnym modelem z 30 min ostatnio się męczyłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Bacek napisał:

W sumie to nawet nie. Lodu pod spodem nie było. Ubity śnieg a na nim sporo nieubitego. Jak samochód mi się zatrzymał to do tyłu nie jechał. Po bokach drogi były rowy na głębokość kolana. I ci którzy wypadli z drogi stali w nich w takich 30-45 stopniowych przechyłach. Bez szans na wyjazd bez pomocy. A terenówka na dole leżała na boku.

Swoją droga kusi mnie zakup jakichś szybko zakładaładalnych łańcuchów. Z aktualnym modelem z 30 min ostatnio się męczyłem.

Na taki warun najlepiej wspominam Touarega. Stałe 4x4 z reduktorem, pneumatyczne zawieszenie z możliwością podnoszenia/opuszczania. Na te zwierze nie było warunków śniegowych nie do przejechania:

image.jpeg.d3e1416ce029dbe070be61319f88fab9.jpeg

  • Like 2
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 hours ago, star said:

Akurat Zielenic szczególnie dołem od rzeki jak i przełęcz

Dołem jechałem jeden raz, pierwszy i ostatni raz. Na jednej połowie był lód, z naprzeciwka z za zakrętu wypadła terenówka i najpierw ją majtnęło a potem sunęła po tym lodzie mi  na powitanie. Już wcześniej się zatrzymałem bo droga wąska I lód był po mojej stronie. Na szczęście duży zapas wziąłem i wyhamował. 

Także od wtedy wolę ta bardziej kręta górna drogę (wjazd od Mieszka) bo i szerszą I wygląda na lepiej zaopiekowaną.

Edytowane przez Bacek
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już w domciu, Marek pewnie dojeżdża, dzięki jego pojazdowi i nadzwyczajnym umiejętnościom za kółkiem obróciliśmy sprawnie w obie strony. Dostawa białego na całego, 300% normy, na stoku przyjemny, mocno kopny śnieg, w zasadzie ciągła jazda po miękkim z mniejszymi lub większymi odsypami. Wziąłem dzisiaj na rozdziewiczenie nabyte od @Kaem Blizzard Brahma 88, no fajnie się to zachowuje, na taki warun idealnie. Trudno określić, jak się sprawują na twardym, ale te 2 titanale nie dają wrażenia sztywności na miękkim śniegu. Lekka i przyjazna narta. 

  • Like 2
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cze

Pieter dzięki za wspólne nartowanie, śniegu kupa. Nogi bolą a tylko 4h. Zgodnie z tradycją Piotrek zaliczył glebę. Sezon uważam za rozpoczęty. Warunki super, im później tym lepiej było. Super muldy się zrobiły. Ludzi znośnie, praktycznie bez kolejki do krzesła. Non stop sypie. A dzisiaj mam firmową Wigilię. Pogoda iście świąteczna.

pozdrawiam

ps. A w Kasinie tak było - białego po pachy.

IMG_8190.thumb.jpeg.4b99a4d331b63e49236b6ef4aa1bc303.jpeg

 

  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Mikoski napisał:

Ekipa Jurasa która wczoraj o 21 z Wrocławia wyjechała do Ischgl jeszcze ma godzinę do celu a Jaro który jechał przez Gliwice został w Czechach zawrócony na Niemcy i są dopiero gdzieś w okolicach Monachium  wszystko białe ❄️❄️❄️

czyli sami sobie winni - w Polsce warun fantastyczny a oni do Austrii się pchają

  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Marcos73 napisał:

Cze

Pieter dzięki za wspólne nartowanie, śniegu kupa. Nogi bolą a tylko 4h. Zgodnie z tradycją Piotrek zaliczył glebę. Sezon uważam za rozpoczęty.

 

Gleba taka se, ale była, miętko na szczęście. Przy okazji próbowałem zabić pecha glebą sztuczną, na górze, ale los nie dał się nabrać. Widać tak musi być. W sumie to wszyscy zaliczyli glebę z wyjątkiem Ciebie. Wstydziłbyś się  

  • Like 2
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sezon oficjalnie wczoraj otwarty. Kołkowatość po jednym dniu nie mineła ale pod koniec było ok.

Tłumów nie było więc też przyjemnie. Cały dzień sypało ale lepiej mieć śnieg niż go nie miec

IMG20231202141110.jpg

Edytowane przez Bacek
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy ma nartowanie na jakie zasłużył 😉 🤪 U mnie tylko lekko niebieska, do tego nieratrakowana... za to można jeździć z psami i ścigać się z pługiem 😅

20231202_165700.jpg

 

20231202_165430.jpg

I moment człowiek weryfikuje kondycję... drąc w górę na nartach czy nawet bez...

Edytowane przez KamaG
Literówki
  • Like 3
  • Haha 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Mikoski napisał:

Wstałem dzisiaj o 6 rano z zamiarem wyjazdu do Szczyrku gdy zobaczyłem ilość śniegu do odgarnięcia to zawróciłem do łóżka 😜 . Moim błędem było że nie doładowałem wieczorem gopasa, zostawiłem to na rano . 

Ja byłem ambitniejszy.

Pobudka 4.00, 4.30 już w aucie. Drogi lokalne i krajowe białe, max mogłem jechać 70km/godz. Po 30km walki z ciągłym kontrowaniem kierownica odpuściłem, kolejne 180km trasy przede mną nie wyglądało lepiej.

  • Like 1
  • Haha 1
  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Bacek napisał:

Sezon oficjalnie wczoraj otwarty. Kołkowatość po jednym dniu nie mineła ale pod koniec było ok.

Tłumów nie było więc też przyjemnie. Cały dzień sypało ale lepiej mieć śnieg niż go nie miec

IMG20231202141110.jpg

Jaki warun w Zielencu? Na kamerkach tłumów nie było, mimo ze na FB rekordowe ilości komentarzy pod postami o otwarciu ON.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, grimson napisał:

Ja byłem ambitniejszy.

Pobudka 4.00, 4.30 już w aucie. Drogi lokalne i krajowe białe, max mogłem jechać 70km/godz. Po 30km walki z ciągłym kontrowaniem kierownica odpuściłem, kolejne 180km trasy przede mną nie wyglądało lepiej.

Sam jechałeś?

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...