Jump to content

Bacek

Members
 • Posts

  449
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

Everything posted by Bacek

 1. Bacek

  Atomic X9 181

  Moje nowszy o 2-3 lata rocznik i na razie trzymają się dzielnie. Z wagą niestety odwrotnie przez ostatni rok. Ale do nowego sezonu odwrócę tendencję.
 2. Bacek

  Atomic X9 181

  Powiedziało się A, trzeba pwoiedzieć B. Magnumy idą na serwis i na sprzedaż
 3. Bacek

  Atomic X9 181

  Zielonki tydzień przed świętami jeden dzień objeżdżone. Przeżyłem ;). Warunki może nie były idealne ale dopóki śnieg się nie rozciapał z ciepła jeździło się fajnie. W porównaniu do Magnum dużo sztywniejsze w każdą stronę ale to raczej nie niespodzianka. Szybko ostrzegają że coś zaczyna się źle robić i w sumie dobrze bo od razu wiadomo co poprawić. Jest moc jest stabilność, będzie praca. Teraz to już tylko poczekać na następny sezon na normalne warunki śniegowe. Krucze, sporo jeszcze zostało.
 4. Ktoś tu wspominał o Garbarach. Jak jesteś z Poznania to pazura mogę Ci użyczyć.
 5. Bacek

  Atomic X9 181

  To dobrze że narty mam wolne zielone a spodnie szybkie czerwone. Nigdy nie będę siedział na tyłach tylko zawsze z przodu 😉
 6. Bacek

  Atomic X9 181

  Podziękowania dla Kaem. Deski odebrane w super stanie. Po tych wszyskich komentarzach powyżej to nie pozostaje mi nic innego jak w końcu nauczyć się jeździeć 😄
 7. Wcięło kawałek miało być w moim Hawx Ultra. Co w tym dziwnego bo nie rozumiem? Kolega ma wątpliwości co do lastów i wspomina o Hawx Prime.
 8. W zależności od firmy last może rosnąć o 2 lub 3 mm z tym rozmiarem więc raczej tak, lub 97. Atomic hawx prime to bazowy last 100, do Twojej stopy bardziej kwalifikuje się Hawx Ultra. (Nie wiem jak w Prime ale w moim Hawx ultra na skorupie jest wytłoczony flex dla danego rozmiaru w moim wypadku to 280/102) Natomiast w butach o małych flexach często jest gruby/miękki botek wewnętrzny. W nowych butach będzie on nieubity i mimo że na pierwszy rzut stopy bedzie wszędzie dolegał do stopy to po kilku dniach jazdy ubije się i pojawią się luzy na boki a nawet do przodu. Inną metodą oszacowania rozmiaru buta jest oglądanie luzów stopy w samej skorupie bez linera. Jak poszukasz to znajdziesz wpisy na forum na ten temat. Przy postawie narciarskiej, nie ważne czy do czubów będzie brakowało 0,5cm czy mniej, bardziej ważne żeby jakiś luz był. Natomiast w świeżym bucie możer być to cięższe do oceny. Ale będąc w sklepie zawsze możesz spróbować przymierzyć dany rozmiar, mniejszy rozmiar i większy jak bardzo to Ciebie ciekawi. Wtedy łatwiej wyrobisz sobie zdanie na temat co dla ciebie będzie dobre a co znośnie lub nieznośne. Co do szerokości buta, w moich aktualnych zapinam dwie dolne klamry na pierwszy ząbek, nie wiem czy dał bym radę na drugi, wszystko odbywa się na poziomie pierwszego i mikroregulacji. Skoro jakoś NWN jeździsz i z czerwonej sobie poradzisz to nie ograniczał bym się do bamboszy o flexie 90 a celował bym w coś powyżej 100. Ja jeżdżę w Hawx Ultra 130 280mm jedną stopę mam 286 a drugą 293. W pozycji narciarskiej jest ok. Na starcie linery a nie skorupa mocno naciskały mi na palce na długość co dość szybko męczyło stopy ale potraktowałem czuby (linerów) założonych na stopy lekko gorącym powietrzem z suszarki i się ułożyło
 9. Atomic Hawx Ultra (i podobne) ustawienie kąta pochylenia (lean forward angle) na 17 stopni.
 10. Cześć, Ze dwie osoby pytały jak zwiększyć ustawienie kąta pochylenia w Atomica'ch, które posiadają ten system regulacji, na 17 stopni bo im się nie udało. Nie mogę znaleźć wątku więc wrzucę osobno. Sezon się zwija i nastroju na nartowanie trochę brak ale zmierzyłem się z problemem. Jak już sugerowałem do łatwego przeprowadzenia konieczna pomoc osoby trzeciej (albo drugiej w sumie). Wypakowałem nartę na dywan, w bucie poluzowałem obydwie śruby (ale bez przesady żeby dokręcanie nie trwało wieczność), but na nogę, mocno spięty na górnej klamrze i pasku. Reszta może być otwarta. But w nartę i trzeba się maksymalnie wyłożyć do przodu. Druga osoba wystarczy że przesunie plastik do dołu i zgrubnie zakręci jedną śrubę (najlepiej górną), nie musi być na głucho. Zdjąć, dokręcać wszystko i gotowe. Córka lat 11 dała radę, także fachowca nie trzeba. Pewnie dało by rade i bez narty ale po co sobie utrudniać. Teraz tylko czekam na okazję do testu, może w coś na tygodniu się trafi.
 11. Przy dużych luzach i mocniejszych zaściskaniach skorupa nierówno naciska stopę i wtedy pojawiają się naciski punktowe bo skorupa odkształca się najwięcej pod klamrami. Lepiej i wygodniej będzie trzymał stopę but mniejszy (co nie znaczy że mówimy o zamałych) słabo zapięty, niż luźny kapeć mocno pozaciskany, nawet jeżeli to nie będzie zacisk w zakresie bólu
 12. Nie sugeruję Ci żebyś wybrał właśnie te modele, choć akurat męczarnia przy zakładaniu lub jej brak to głównie kwestia techniki zakładania. Jedynie że to już góra cenowa a jak się trafi to można je dostać w twoim budżecie. Jak pisze Mitek, pomierzyć stopy i brać na start wg tego do mierzenia. I nie sugerować się tym że ciśnie w palce przy zakładaniu. Zapiąć, stanąć i z tego dopiero pierwsze wnioski ciągnąć.
 13. Może być też źle dobrana/wybrana i będzie szybka do odsprzedania, ale pewnie nie o taką szybkość chodzi 🙂
 14. NIe wiem ja będzie w tym roku ale w tamtym pod koniec marca widziałem kilka ofert sklepowych na Lange RS 130 czy Head Raptor RS 130/120 czyli rasowych butów w okolicy 1000 a nawet mniej. Fakt że szybko znikły i akurat rozmiaru dla nie nie było ale były. Solidne kapcie w tej cenie też zdarza się trafić.
 15. Bacek

  Sytuacja w UA

  On już od dawna jest zagospodarowywany przez pracowitych chińczyków. https://forsal.pl/artykuly/628074,rosja-traci-kontrole-nad-terytorium-chinczycy-masowo-osiedlaja-sie-na-syberii.html
 16. Bacek

  Sytuacja w UA

  To w końcu na siebie czy na neutralność. Już widzę te miny Hitlera i Stalina jak byśmy w 39 ogłosili neutralność. Był by szach mat.
 17. Coś tu ściemniacie. Jak ostatnio byłem na nartach to widziałem wielu ludzi jadących slalomem, sporą ilość zjeżdżających prosto a na stromszych kawałkach też i takich zjeżdżających bokiem.
 18. Przesadzasz. Zostaw je w spokoju. Chodziło mu o to żeby przychodząc do sklepu ktoś bezrefleksyjnie nie wziął do ręki buta i od razu odstawił na półkę bo to last z 26. Bo jak od wielu reguł jak widać są wyjątki.
 19. Generalnie tak ale np u mnie na skorupie Atomic Hawx Ultra w rozmiarze 28 jest wybity faktyczny flex dla tego rozmiaru a nie bazowy.
 20. Koniec ferii, ot cała tajemnica.
 21. Ale to też jest mało miarodajne. Akurat w tych dwóch się pokryje. Ale cienkie Head Raptor RS 130 to 96mm, cienkie Lange RS 130 97mm i pewnie jeszcze kilka innych. Te pamiętam bo mierzyłem.
 22. Ale zdajesz sobie sprawę że pomiędzy Atomic hawx ultra a atomic hawx manga w wym samym rozmierze jest prawie pół centymetra różnicy w szerokości? Obydwa są Atomicami ale jednak ten drugi jest szeroki. Twoja Tecnica ale w wersji HV będzie jeszcze szersza a w Twojej wersji (LV) jednak sporo węższa od Atomica Manga, także samymi nazwami firm raczej nie szafujmy.
 23. Coraz bardziej przychylam się do opinii Mitka. Zmierzyć dokładnie stopy w pozycji narciarskiej na miarce (długość/szerokość) i szukać w katalogach modeli dokładnie do tego pasujących. I ode mnie w wypadku rozmiarów na granicy raczej równać w dół niż w górę. I pamiętać że najczęściej last poddawany jest dla rozmiaru 26 a nie dala tego który mierzymy (chociaż akurat przy hawx ultra wytłoczony jest faktyczny dla danego rozmiaru, w moim wypadku 28, 102mm)
 24. Z poprzedniego, czerwono czarne. Swoją drogą w maju bodajże, kupiłem je zauważalnie taniej (o 400pln) niż teraz chodzą. https://www.ceneo.pl/98364074 Miałem też stare całe białe z pomarańczowymi wstawkami, numerek większe. W tych starych widziałem na necie kilka ofert używek z pękniętą lekko skorupą przy dolnych klamrach (moje były ok). Nowszych albo starszych z mniejszym flexem z taką wadą nie widziałem. https://www.snowshop.pl/buty-narciarskie-atomic-hawx-ultra-130-2018-bialypomaranczowyczarny
 25. Te ktróe będą lepiej dostosowane do rozmiaru stóp będą lepsze, kropka. Natomiast z mało znaczących dodatków. W Atomicu podoba mi się pasek. Na początku trochę dziwnie mi się go zapinało ale teraz ten sposób bardzo sobie chwalę. Dodatkowo jest możliwość zmiany kąta pochylenia cholewki do przodu (między 13 a 17 stopni) z czego zamierzam skorzystać przy następnym wypasie. Atomic czy to pełny rozmiar czy połówka to ten sam but, w pudełku znajduje się tylko dodatkowa wkładka dodawana pod normalną, zmniejszająca objętość buta. Ale to i tak kosmetyka. Pod koniec poprzedniego sezonu dużo chodziłem po sklepach i przymierzałem różnie buty. Stanęło na Hawx Ultra z tego względu że był najbardziej dopasowany do mojej stopy (jak najmniejsze luzy a w zasadzie ich brak przy przymierzaniu nowego buta, szczególnie od pięty do powiedzmy 2/3-3/4 długości stopy). Jak Heady Raproty lub Lange RS, albo jakiekolwiek inne pasowały by lepiej to wziął bym je. Na starcie sezonu było trochę dręczenia stopy i ściągania butów na ławce w celu złapania oddechu ale potem wszystko się ułożyło i jestem z wyboru zadowolony. To moje najmniejsze i najwygodniejsze do tej pory buty. A dopasowanie jest takie że pierwsze dwie dolne klamry zapinam na pierwszy ząbek, nie był bym w stanie dociągnąć ich na drugi, po ułożeniu jedynie mała zmiana na mikroregulacji była.
×
×
 • Create New...