Skocz do zawartości

Les 2 Alpes (Fr.)


Dany de Vino

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie ten ON w tym okresie to przekleństwo a ci z rana to jedyna słuszna opcja, zrobić herbatkę w termos i być tu pierwszym bo później jest już tak IMG_0720.thumb.jpeg.683ef3d1f394497b15bec860884a0e48.jpeg

podjechałem do Belle IMG_0722.thumb.jpeg.121629abf1383b7acc3edf1333888180.jpeg

wjeżdżając na górę tak IMG_0723.thumb.jpeg.8f2ad168a02b8dd332593909070fc2da.jpeg

a zjeżdżając pomyliłem coś w trasie i zjechałem ponownie do dolinie strony diable czy jakoś tak IMG_0726.thumb.jpeg.eb759e154f14f0c1fa545ec51f1b8f5e.jpeg

taraz stoję w pełnym słońcu zgrzany żeby wjechać jak najwyżej bo to jedyna słuszna opcja w tym ośrodku . 
Zdecydowanie nigdy już tu nie przyjadę w tym okresie 

  • Thanks 2
  • Haha 1
  • Confused 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, cappo napisał:

Ale to chyba wiedza narciarsko powszechna, że od świąt do 6 stycznia to najwyższy sezon.  

Nie to taki ośrodek w którym są trzy opcje wjazdowe na górę z jedną główną gondolą np. w takim Val claret masz cztery strony świata z jednego miejsca kolejki max na 3 min w tym okresie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, cappo napisał:

Ale to chyba wiedza narciarsko powszechna, że od świąt do 6 stycznia to najwyższy sezon.  

Niby tak ale bez przesady, tyle luda to ja widziałem jedynie na zdjęciach ze Szczyrku. Pytanie co tam się musi dziać w środku ferii w lutym... 😮

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, strach się bać, choć my dopiero zaczynamy od niedzieli jeździć. Hotel mamy po przeciwnej stronie niż lodowiec, trzeba najpierw dojechać do tych głównych wyjazdów. Najwyżej kilka zjazdów na pierwszej gondoli (Super Venosc) koło hotelu będzie na rozruch, a w tygodniu może się już poprawi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Chertan napisał:

Kurcze, strach się bać, choć my dopiero zaczynamy od niedzieli jeździć. Hotel mamy po przeciwnej stronie niż lodowiec, trzeba najpierw dojechać do tych głównych wyjazdów. Najwyżej kilka zjazdów na pierwszej gondoli (Super Venosc) koło hotelu będzie na rozruch, a w tygodniu może się już poprawi. 

Spokojnie 😉 nie sugeruj się tym co widzisz jest okres jaki jest i ja nic nie poradzę ale w sobotę większość wróci do domu bo dzieci do szkoły a rodzice do roboty 🥲 

Zdecydowanie zabierz szersza nartę tyle mogę doradzić a tu jest gdzie jeździć oj jest ! A widoki rekompensują przynajmniej dziś mi te wszystkie postoje do wyciągów 😉 właśnie odpoczywamIMG_0777.thumb.jpeg.f2c6f84807d12dc146a9b63d720bfd12.jpeg

po jeździe off 💥🥳⛷️ jest mega 😜

IMG_0771.thumb.jpeg.0f4fca5a1bd166d29c5a34eb4d9bc25c.jpeg

  • Like 5
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Victor napisał:

Spokojnie 😉 nie sugeruj się tym co widzisz jest okres jaki jest i ja nic nie poradzę ale w sobotę większość wróci do domu bo dzieci do szkoły a rodzice do roboty 🥲 

Zdecydowanie zabierz szersza nartę tyle mogę doradzić a tu jest gdzie jeździć oj jest ! A widoki rekompensują przynajmniej dziś mi te wszystkie postoje do wyciągów 😉 właśnie odpoczywam

po jeździe off 💥🥳⛷️ jest mega 😜

 

Nie czuję się zbyt pewnie pozatrasowo, może w świeżym puchu byłoby ok, natomiast w takim uleżałym lub ze śladami to może być różnie. Ale rozważę coś szerszego. Gdybym tak bardzo nie lubił na narcie SL jeździć... a tam pewnie się prosi o dłuższe patrząc na trasy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Victor napisał:

Panowie ten ON w tym okresie to przekleństwo a ci z rana to jedyna słuszna opcja, zrobić herbatkę w termos i być tu pierwszym bo później jest już tak IMG_0720.thumb.jpeg.683ef3d1f394497b15bec860884a0e48.jpeg

podjechałem do Belle IMG_0722.thumb.jpeg.121629abf1383b7acc3edf1333888180.jpeg

wjeżdżając na górę tak IMG_0723.thumb.jpeg.8f2ad168a02b8dd332593909070fc2da.jpeg

a zjeżdżając pomyliłem coś w trasie i zjechałem ponownie do dolinie strony diable czy jakoś tak IMG_0726.thumb.jpeg.eb759e154f14f0c1fa545ec51f1b8f5e.jpeg

taraz stoję w pełnym słońcu zgrzany żeby wjechać jak najwyżej bo to jedyna słuszna opcja w tym ośrodku . 
Zdecydowanie nigdy już tu nie przyjadę w tym okresie 

Ile trzeba czekać w kolejce?

Moje polskie koszmary z Czarnej Góry pamiętają 40min do wyciągu [przed przebudową].

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Chertan napisał:

Kurcze, strach się bać, choć my dopiero zaczynamy od niedzieli jeździć. Hotel mamy po przeciwnej stronie niż lodowiec, trzeba najpierw dojechać do tych głównych wyjazdów. Najwyżej kilka zjazdów na pierwszej gondoli (Super Venosc) koło hotelu będzie na rozruch, a w tygodniu może się już poprawi. 

Eee, bez przesady 🙂 Teraz trwa chyba najgorszy możliwy turnus, od soboty zacznie się jeden z najmniej "zaludzonych" w całym sezonie. Całych stoków na wyłączność raczej się nie spodziewaj (a bywają takie klimaty w mniej znanych, a dużych FR ośrodkach), ale powinien być ogólnie luz. Z drobnym zastrzeżeniem: w odróżnieniu od znakomitej większości francuskich stacji, L2A jest mocno scentralizowane, stąd te tłumy przy głównej gondoli. Jak L2A bardzo lubię, to nie cierpię takich układów, że żeby cokolwiek pojeździć, trzeba zaliczyć wielką pompę wtłaczającą narciarzy w zasadnicze tereny. Ten sam mankament ma dla mnie wiele innych stacji, choćby w Austrii. Ot, np. w Ischgl pół godziny w kolejce do gondoli z centrum miasteczka (luty, poza feriami), dantejskie sceny przy gondoli na Stubai (jak postawili nową gondolę, już jest chyba lepiej), Solden, Zillertal, Alpendorf itd itp... No więc do Jandri Expressu prawdopodobny jest jakiś "ogonek". Jak długi? Jak ostatnio tam byłem kilka lat temu, pod koniec stycznia, to poranna kolejka rozładowywała się jakieś 5-10 minut po otwarciu wyciągu. Jak masz kwaterę w okolicy Super Venosc, to może być najsensowniej dla Ciebie wyjeżdżać na górę Diable + Super Diable lub Diable + Bellecombe. Czasowo pewnie gorzej niż gondolą, ale za to na siedząco 😛 (Jandri jest stojący). Spod Super Venosc na stronę lodowca i tak musisz przeczłapać, albo jechać przez Petite Aiguille, co też zabiera czas 🙂

Edytowane przez faf500
  • Like 3
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Ischgl faktycznie jest ten problem, dlatego zawsze parkujemy przy kolejce Pardatschgratbahn. To jest na początku miejscowości i jest tam relatywnie mały parking. Najdłużej stałem tam jakieś 3 minuty, ale wyobrażam sobie że do 5 można dojść. Wiele zależy od tego jaką się taktykę przepychania przyjmie. Najlepiej cisnąć pojedynczo prawą stroną, zawsze się uda jednego do kolejki wrzucić. Natomiast od Silvrettabahn rzeczywiście należy trzymać się jak najdalej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, faf500 napisał:

Eee, bez przesady 🙂 Teraz trwa chyba najgorszy możliwy turnus, od soboty zacznie się jeden z najmniej "zaludzonych" w całym sezonie. Całych stoków na wyłączność raczej się nie spodziewaj (a bywają takie klimaty w mniej znanych, a dużych FR ośrodkach), ale powinien być ogólnie luz. Z drobnym zastrzeżeniem: w odróżnieniu od znakomitej większości francuskich stacji, L2A jest mocno scentralizowane, stąd te tłumy przy głównej gondoli. Jak L2A bardzo lubię, to nie cierpię takich układów, że żeby cokolwiek pojeździć, trzeba zaliczyć wielką pompę wtłaczającą narciarzy w zasadnicze tereny. Ten sam mankament ma dla mnie wiele innych stacji, choćby w Austrii. Ot, np. w Ischgl pół godziny w kolejce do gondoli z centrum miasteczka (luty, poza feriami), dantejskie sceny przy gondoli na Stubai (jak postawili nową gondolę, już jest chyba lepiej), Solden, Zillertal, Alpendorf itd itp... No więc do Jandri Expressu prawdopodobny jest jakiś "ogonek". Jak długi? Jak ostatnio tam byłem kilka lat temu, pod koniec stycznia, to poranna kolejka rozładowywała się jakieś 5-10 minut po otwarciu wyciągu. Jak masz kwaterę w okolicy Super Venosc, to może być najsensowniej dla Ciebie wyjeżdżać na górę Diable + Super Diable lub Diable + Bellecombe. Czasowo pewnie gorzej niż gondolą, ale za to na siedząco 😛 (Jandri jest stojący). Spod Super Venosc na stronę lodowca i tak musisz przeczłapać, albo jechać przez Petite Aiguille, co też zabiera czas 🙂

Cześć 

Właściwy człowiek na właściwym miejscu 👍 opis poruszania się 👍 nie na darmo Arkadiusz mówił że Jesteś expertem jeśli chodzi o Francję znasz tam już chyba wszystko. Gdzie śmigasz w tym sezonie ?Pozdrawiam serdecznie 

Edytowane przez Mikoski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Chertan napisał:

Kurcze, strach się bać, choć my dopiero zaczynamy od niedzieli jeździć. Hotel mamy po przeciwnej stronie niż lodowiec, trzeba najpierw dojechać do tych głównych wyjazdów. Najwyżej kilka zjazdów na pierwszej gondoli (Super Venosc) koło hotelu będzie na rozruch, a w tygodniu może się już poprawi. 

Nie przejmuj się, byłem tam na Wielkanoc 2 tygodnie i nigdy nie stałem dłużej niż 2 minuty. 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, faf500 napisał:

Eee, bez przesady 🙂 Teraz trwa chyba najgorszy możliwy turnus, od soboty zacznie się jeden z najmniej "zaludzonych" w całym sezonie. Całych stoków na wyłączność raczej się nie spodziewaj (a bywają takie klimaty w mniej znanych, a dużych FR ośrodkach), ale powinien być ogólnie luz. Z drobnym zastrzeżeniem: w odróżnieniu od znakomitej większości francuskich stacji, L2A jest mocno scentralizowane, stąd te tłumy przy głównej gondoli. Jak L2A bardzo lubię, to nie cierpię takich układów, że żeby cokolwiek pojeździć, trzeba zaliczyć wielką pompę wtłaczającą narciarzy w zasadnicze tereny. Ten sam mankament ma dla mnie wiele innych stacji, choćby w Austrii. Ot, np. w Ischgl pół godziny w kolejce do gondoli z centrum miasteczka (luty, poza feriami), dantejskie sceny przy gondoli na Stubai (jak postawili nową gondolę, już jest chyba lepiej), Solden, Zillertal, Alpendorf itd itp... No więc do Jandri Expressu prawdopodobny jest jakiś "ogonek". Jak długi? Jak ostatnio tam byłem kilka lat temu, pod koniec stycznia, to poranna kolejka rozładowywała się jakieś 5-10 minut po otwarciu wyciągu. Jak masz kwaterę w okolicy Super Venosc, to może być najsensowniej dla Ciebie wyjeżdżać na górę Diable + Super Diable lub Diable + Bellecombe. Czasowo pewnie gorzej niż gondolą, ale za to na siedząco 😛 (Jandri jest stojący). Spod Super Venosc na stronę lodowca i tak musisz przeczłapać, albo jechać przez Petite Aiguille, co też zabiera czas 🙂

Dzięki, super opis. I fajne pocieszenie. 

Diable wg mapy jest teraz krzesełkiem z gondolami (Victor tak jest?). Ogarniemy co będzie najkorzystniejsze i ile trzeba będzie człapać. Opcja przez Petite Aiguille nie straszy, gdzie tam się komu spieszy 😀.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Chertan napisał:

Dzięki, super opis. I fajne pocieszenie. 

Diable wg mapy jest teraz krzesełkiem z gondolami (Victor tak jest?). Ogarniemy co będzie najkorzystniejsze i ile trzeba będzie człapać. Opcja przez Petite Aiguille nie straszy, gdzie tam się komu spieszy 😀.

Po drodze są 2 sklepy z piwem to można sobie człapanie urozmaicić a Diable ma teraz przepustowość 3K/h

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koniec na dziś !! 
 
@Chertan już odpowiadam, z tego co zauważyłem dwie zewnętrzne w dolinie Belle i Diable są pół na pół czyli stając przed nimi z prawej wejdziesz w gondolę z lewej w kanapę do tego kolejka jest jakby na cztery części,dwie zewnętrzne i dwie centralne 

Na tym zdjęciu wsiądę w kanapę stoję z lewej zewnętrznej ..

IMG_0722.thumb.jpeg.4fee35b6ec58e0dbdc4b7b51ce3c4096.jpeg 

  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Chertan napisał:

Dzięki, super opis. I fajne pocieszenie. 

Diable wg mapy jest teraz krzesełkiem z gondolami (Victor tak jest?). Ogarniemy co będzie najkorzystniejsze i ile trzeba będzie człapać. Opcja przez Petite Aiguille nie straszy, gdzie tam się komu spieszy 😀.

Bardziej martw się o pogodę i wiatr, to jednak wysokie góry i same otwarte tereny - jak się trafi słaba widoczność, to klops 😉

Jak już kolega wyżej napisał: tak, miks kanap i gondolek (w proporcjach 3:1). Jak się nie spieszy, to zarówno Super Diable jak i Petite Aiguille są niewyprzęgane 😛. A "druga strona" po tym jak postawili Super Venosc, jak i tą kanapę obok, to w sumie też może być fajna miejscówka...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...