Jump to content

W ko艂o komina馃憤

Marcos73
 Share

Recommended Posts

12 minut temu, Spiochu napisa艂:

Dzi艣 pojecha艂em sprawdzi膰 czy jazda w warunkach zimowych jest mo偶liwa. Niestety jest to realne tylko w bajkach o Mitku warrszawskim. Ju偶 10-15cm 艣niegu zupe艂nie uniemo偶liwia jazd臋.聽 Nawet je艣li uda si臋 przejecha膰 to pr臋dko艣膰 jest niewiele wi臋ksza ni偶 z buta a wysi艂ek ogromny. Do tego miota rowerem jak szatan. Poni偶ej kilka fotek. Jecha艂em na oponach enduro o szeroko艣ci 2.4 i na ci艣nieniu ok. 1bar.聽 Mo偶e trzeba by艂o zej艣膰 do 0.5 bara to by by艂o troch臋 lepiej.

20231203_134830.thumb.jpg.2732f8cefc956498d87c1a8fafb02b90.jpg

Pojedy艅czy 艣lad:

20231203_140023.thumb.jpg.0a3e3dc0d6a7225aeee7c44afa6d398a.jpg20231203_140039.thumb.jpg.3b450b5c6d708a6d6d05ac76c9cd227b.jpg

20231203_140236.thumb.jpg.6371cb9b9d2bb635ffbf027105a61012.jpg

Wiesz jak jest, w Warszawie wszystko jest mo偶liwe, jak w krainie kwiatu i paproci. Rozumiem o czym piszesz, bo jezdzilem z/przez Parku Szczytnickiego do roboty po 艣niegu, latami, hardcore. Po lesie tez pr贸bowa艂em.

Edited by star

12 minut temu, Spiochu napisa艂:

Ju偶 widz臋 Mitku jak pomykasz po tym wale. Podobnie jak na St贸g Izerski na jednym kole.

No Mitek do Stogu ju偶 dwa razy... si臋 przymierza艂, a ja nawet raz prawie wjecha艂em cho膰 au rebours czyli od d... strony.

21 godzin temu, Spiochu napisa艂:

Dzi艣 pojecha艂em sprawdzi膰 czy jazda w warunkach zimowych jest mo偶liwa. Niestety jest to realne tylko w bajkach o Mitku warrszawskim. Ju偶 10-15cm 艣niegu zupe艂nie uniemo偶liwia jazd臋.聽 Nawet je艣li uda si臋 przejecha膰 to pr臋dko艣膰 jest niewiele wi臋ksza ni偶 z buta a wysi艂ek ogromny. Do tego miota rowerem jak szatan. Poni偶ej kilka fotek. Jecha艂em na oponach enduro o szeroko艣ci 2.4 i na ci艣nieniu ok. 1bar.聽 Mo偶e trzeba by艂o zej艣膰 do 0.5 bara to by by艂o troch臋 lepiej.

20231203_134830.thumb.jpg.2732f8cefc956498d87c1a8fafb02b90.jpg

Zima jest fajna jak zamrozi b艂oto a na wierzchu jest 5 cm 艣niegu - wtedy jest dobra zabawa.

Dopiero FAT (w przystosowaniu zimowym) daje szans臋 na jazd臋 w ciut g艂臋bszym 艣niegu, cho膰 tam te偶 cud贸w nie ma. Por贸wnaj sobie powierzchni臋 nart i styku opony. Specjalnie napisa艂em o przystosowaniu zimowym (czyli nie na mleku). W og贸le, w zimie 艂a艅cuch czy klocki du偶o szybciej schodz膮.聽

W sumie to jest wi臋cej serwisu, czyszczenia, suszenia, dok艂adnego smarowania a mniej jazdy. Troch臋 mi si臋 to znudzi艂o i teraz wybieram wtedy raczej asfalty i m贸j聽 sk艂adak (a w nim pasek klinowy i bezobs艂ugowe 艂o偶yska). Ale kiedy艣 walczy艂em tak jak Ty.聽

28 minut temu, Wujot2 napisa艂:

Zima jest fajna jak zamrozi b艂oto a na wierzchu jest 5 cm 艣niegu - wtedy jest dobra zabawa.

Dopiero FAT (w przystosowaniu zimowym) daje szans臋 na jazd臋 w ciut g艂臋bszym 艣niegu, cho膰 tam te偶 cud贸w nie ma. Por贸wnaj sobie powierzchni臋 nart i styku opony. Specjalnie napisa艂em o przystosowaniu zimowym (czyli nie na mleku). W og贸le, w zimie 艂a艅cuch czy klocki du偶o szybciej schodz膮.聽

W sumie to jest wi臋cej serwisu, czyszczenia, suszenia, dok艂adnego smarowania a mniej jazdy. Troch臋 mi si臋 to znudzi艂o i teraz wybieram wtedy raczej asfalty i m贸j聽 sk艂adak (a w nim pasek klinowy i bezobs艂ugowe 艂o偶yska). Ale kiedy艣 walczy艂em tak jak Ty.聽

Jezdzilem po zamro偶onej plazy w okolicy Piask贸w przy granicy... fajna jazda. Zjawiskowe widoki, wsch贸d s艂o艅ca.

2 godziny temu, Wujot2 napisa艂:

Czemu nie na mleku? Przecie偶 na 艣nieg to raczej super niskie ci艣nienie. Jest mleko zimowe Np. orange subzero. Ja jecha艂em na endurance kt贸re niby jest od zera ale nic si臋 nie dzia艂o.

12 godzin temu, Spiochu napisa艂:

Ju偶 widz臋 Mitku jak pomykasz po tym wale. Podobnie jak na St贸g Izerski na jednym kole.

CZe艣膰

Je藕dzisz raz na ruski rok od 艣wi臋ta to si臋 troch臋 pom臋cz. Przyda ci si臋 mo偶e Ci zejdzie napinka Piotru艣.

Pozdro

14 godzin temu, Mitek napisa艂:

CZe艣膰

Je藕dzisz raz na ruski rok od 艣wi臋ta to si臋 troch臋 pom臋cz. Przyda ci si臋 mo偶e Ci zejdzie napinka Piotru艣.

Pozdro

Raz na ruski rok to ty je藕dzisz na nartach o ile w og贸le., na rowerze w terenie zreszt膮 podobnie. W pisaniu g艂upot ci to jednak nie przeszkadza.

Edited by Spiochu
  • Haha 1

• 3 months later...
1 godzin臋 temu, Marcos73 napisa艂:

St贸w臋 to mia艂 z butelek馃榾. W ko艅cu m贸g艂 je na legalu z gara偶u wynie艣膰.

pozdro

Nie mam gara偶u.. znaczy mam ale zmu艣 mnie 偶ebym jakie艣 dodatkowe drzwi otwiera艂 jak mam gdzie艣 jecha膰..

• 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

Dwie fotki z wczorajszego roweru. Pierwsza powa偶niejsza przeja偶d偶ka w tym roku. Wa艂ami Wis艂y do Nowej Huty. Zbli偶one uj臋cie tego samego z 10.05.2023 i 30.04.2024. Wida膰 drobn膮 r贸偶nic臋. 馃檪

20230510_133659.jpg

20240430_124420.jpg

• Like 2
  • Thanks 1