Skocz do zawartości

wickerman

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, Gabrik napisał:

Bo jak w każdej dziedzinie trzeba chcieć

@star oddałem kiedyś xti na serwis pierwszy raz, o podniesieniu nic wówczas nie wiedziałem. W międzyczasie poznałem zagadnienie. Przy odbiorze pytam - ile podniesienia ? 0, bo nic Pan nie mówił. 

Powinni chyba zapytać? Nie zawsze świadomy klient przynosi narty

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, KrzysiekK napisał:

Dobra, ok, ale mi chodzi o to żeby podać więcej szczegółów. Co tam było zrobione i jakie wrażenia różnych narciarzy. Bo na razie to jest enigmatycznie 🙂 ... Ja nie znam szczegółów, kątów i kontekstu. Wiem tylko że była jakaś akcja i dość ciekawe efekty. 

Chodzi generalnie (swego czasu negowano to na naszym forum), iż bardzo agresywnie przygotowana narta (konkretnie 0 stopień podniesienia), jest trudna lub wręcz niemożliwa do wprowadzenia w ześlizg (ma na to wpływ także rodzaj podłoża). Mówię zwłaszcza o początkujących i średniakach. Ja przekonałem się na przykładzie Blizzard RS oraz na Adama SL.

Na Adama SL, w lodowych warunkach lekcję przetrwałem (nie pamiętam kąta choć Adam pytał serwismana i go podawał), na blizzard w bardziej miękkim śniegu zaliczyłem jeden zjazd i była to walka (kąt 0)

  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Gabrik napisał:

Chodzi generalnie (swego czasu negowano to na naszym forum), iż bardzo agresywnie przygotowana narta (konkretnie 0 stopień podniesienia), jest trudna lub wręcz niemożliwa do wprowadzenia w ześlizg (ma na to wpływ także rodzaj podłoża). Mówię zwłaszcza o początkujących i średniakach. Ja przekonałem się na przykładzie Blizzard RS oraz na Adama SL.

Na Adama SL, w lodowych warunkach lekcję przetrwałem (nie pamiętam kąta choć Adam pytał serwismana i go podawał), na blizzard w bardziej miękkim śniegu zaliczyłem jeden zjazd i była to walka (kąt 0)

Co cie nie zabije to cie wzmocni.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Gabrik napisał:

Chodzi generalnie (swego czasu negowano to na naszym forum), iż bardzo agresywnie przygotowana narta (konkretnie 0 stopień podniesienia), jest trudna lub wręcz niemożliwa do wprowadzenia w ześlizg (ma na to wpływ także rodzaj podłoża). Mówię zwłaszcza o początkujących i średniakach. Ja przekonałem się na przykładzie Blizzard RS oraz na Adama SL.

Na Adama SL, w lodowych warunkach lekcję przetrwałem (nie pamiętam kąta choć Adam pytał serwismana i go podawał), na blizzard w bardziej miękkim śniegu zaliczyłem jeden zjazd i była to walka (kąt 0)

Jeździsz swobodnie śmigiem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, Gabrik napisał:

Chodzi generalnie (swego czasu negowano to na naszym forum), iż bardzo agresywnie przygotowana narta (konkretnie 0 stopień podniesienia), jest trudna lub wręcz niemożliwa do wprowadzenia w ześlizg (ma na to wpływ także rodzaj podłoża). Mówię zwłaszcza o początkujących i średniakach. Ja przekonałem się na przykładzie Blizzard RS oraz na Adama SL.

Na Adama SL, w lodowych warunkach lekcję przetrwałem (nie pamiętam kąta choć Adam pytał serwismana i go podawał), na blizzard w bardziej miękkim śniegu zaliczyłem jeden zjazd i była to walka (kąt 0)

A tak teraz sobie przypominam....😄😄. To jest takie wrażenie jak by krawędzie były niżej niż ślizg. Tak się chyba łyżwy ostrzy

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i pierwszy zakup zrobiony wyszło drogo, ale buty leżą jak ulał . Bardzo dobrze dopinają stopę i łydkę oraz dobrze trzymają środkową częśc stopy. Dorobiłem tez wkładki przy okazji pod stopy formowane. Przymierzałem tez LANGE i ATOMICA ale jakiś model dla Pań ze względu na budowę anatomiczną nogi buty fajne ogólnie ok ale uwierały mnie jeden i drugi w prawym bucie pod kostką. NORDICA natomiast wszystko idealnie spasowane jeśli chodzi o wkład i skorupę. Poszedłem w takiego buta , zobaczymy jak się sprawdzi . Cholewki mam ustawione na zewnątrz bo mam beczkowate kolana delikatnie zobaczę jak się tak będzie jeździło bo ogólnie jak stoję na jednym bucie to kolano idzie bardzo do wewnątrz nie wiem czy to tak ma być ? Ogólnie poprawki mam za free u Pana Michała , więc zobaczymy po pierwszych zjazdach jak to będzie .

but1.jpg

but2.jpg

Edytowane przez wickerman
  • Like 3
  • Thanks 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Gabrik napisał:

@star oddałem kiedyś xti na serwis pierwszy raz, o podniesieniu nic wówczas nie wiedziałem. W międzyczasie poznałem zagadnienie. Przy odbiorze pytam - ile podniesienia ? 0, bo nic Pan nie mówił. 

Powinni chyba zapytać? Nie zawsze świadomy klient przynosi narty

Planowałeś ślizgi ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, wickerman napisał:

No i pierwszy zakup zrobiony wyszło drogo, ale buty leżą jak ulał . Bardzo dobrze dopinają stopę i łydkę oraz dobrze trzymają środkową częśc stopy. Dorobiłem tez wkładki przy okazji pod stopy formowane. Przymierzałem tez LANGE i ATOMICA ale jakiś model dla Pań ze względu na budowę anatomiczną nogi buty fajne ogólnie ok ale uwierały mnie jeden i drugi w prawym bucie pod kostką. NORDICA natomiast wszystko idealnie spasowane jeśli chodzi o wkład i skorupę. Poszedłem w takiego buta , zobaczymy jak się sprawdzi . Cholewki mam ustawione na zewnątrz bo mam beczkowate kolana delikatnie zobaczę jak się tak będzie jeździło bo ogólnie jak stoję na jednym bucie to kolano idzie bardzo do wewnątrz nie wiem czy to tak ma być ? Ogólnie poprawki mam za free u Pana Michała , więc zobaczymy po pierwszych zjazdach jak to będzie .

but1.jpg

but2.jpg

IMHO ma być pod anatomię bo tejże nie zmienisz na stokach 😉 .. jak masz nierówno beczkowate to i jednej nogi kolano do środka bardziej ...etc etc 🙂

Gratuluje zakupu. 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Adam ..DUCH napisał:

A tak teraz sobie przypominam....😄😄. To jest takie wrażenie jak by krawędzie były niżej niż ślizg. Tak się chyba łyżwy ostrzy

To nie jest aby czasem takie wrażenie że nie da się jechać na płaskich bo co chwila któraś krawędź chwyta i że możliwe jest tylko na krawędzi albo uslizgiem ale z kątowo ustawionymi nartami? No i że momentalnie wychodzi ,,haczenie wewnętrznej,, ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, KrzysiekK napisał:

IMHO ma być pod anatomię bo tejże nie zmienisz na stokach 😉 .. jak masz nierówno beczkowate to i jednej nogi kolano do środka bardziej ...etc etc 🙂

Gratuluje zakupu. 

Kurcze cały czas się uczę...już wiem co to jest IMHO.....tak więc "wg mnie" bardzo dobre są koflachy z G wexu - jednoklamrowe z regulowanym dociskiem śród stopia...spokojnie można brać 3 numery wyżej - dorośniesz.....

Sobie polewę robię.......na butach się kompletnie nie znam......ale jak się ma kompletnego platfusa to można się nie znać bo płaska stopa idealnie przenosi nacisk do tego zbyt wystające kości stopy - wiecie te takie kulki z boku .....😁działają jako receptory ........już kumam.... Jak to jest w starym żydowskim kawale "z jedną wadą może być".......???? 

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, KrzysiekK napisał:

To nie jest aby czasem takie wrażenie że nie da się jechać na płaskich bo co chwila któraś krawędź chwyta i że możliwe jest tylko na krawędzi albo uslizgiem ale z kątowo ustawionymi nartami? No i że momentalnie wychodzi ,,haczenie wewnętrznej,, ?

Krzychu NIE, to jest tak zrobione że w pługu ściąga cię do środka a rozstawienie kątowe nart wymaga wręcz niewiarygodnej siły........Tu się przyznam na tuningu nart się kompletnie nie znam.....ale napisze tak jeżeli ktoś mi napisze jakie są ustawienia kątów w PŚ to ja mam takie narty i mam takiego serwisanta który je zrobi .......a następnie opiszę swoje wrażenia jako prowincjonalnego narciarza........

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Gabrik napisał:

Nie wiem co wówczas robili, natomiast był to pierwszy i ostatni raz w tym serwisie, potem już jeździłem na Potocką. A ostatnio z nartami żony czy kolegi na Szczęśliwicką, bo bliżej.

Bez planowanie, zrobienie nart na 0 jest fizycznie niemożliwe. Fabrycznie miałeś założone "jakieś" kąty i takie prawdopodobnie zostały.  

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, wickerman napisał:

No i pierwszy zakup zrobiony wyszło drogo, ale buty leżą jak ulał . Bardzo dobrze dopinają stopę i łydkę oraz dobrze trzymają środkową częśc stopy. Dorobiłem tez wkładki przy okazji pod stopy formowane. Przymierzałem tez LANGE i ATOMICA ale jakiś model dla Pań ze względu na budowę anatomiczną nogi buty fajne ogólnie ok ale uwierały mnie jeden i drugi w prawym bucie pod kostką. NORDICA natomiast wszystko idealnie spasowane jeśli chodzi o wkład i skorupę. Poszedłem w takiego buta , zobaczymy jak się sprawdzi . Cholewki mam ustawione na zewnątrz bo mam beczkowate kolana delikatnie zobaczę jak się tak będzie jeździło bo ogólnie jak stoję na jednym bucie to kolano idzie bardzo do wewnątrz nie wiem czy to tak ma być ? Ogólnie poprawki mam za free u Pana Michała , więc zobaczymy po pierwszych zjazdach jak to będzie .

but1.jpg

but2.jpg

No i gitara, pierwszy krok zrobiony.

  • Like 1
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, wickerman napisał:

Niezły motyw, ale może warto zasięgnąć porady doświadczonego też narciarza. Może doradzi jakiś konkretny model narty , który przez niektórych z was był mi proponowany wtedy ułatwi mi to podjęcie decyzji. Dzięki;-)

Jak przymierzać narty i szukać idealnej sylwetki narciarza, to warto popatrzyć na moje wyczyny z 2008 roku 😁

 

 

  • Like 1
  • Thanks 1
  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Adam ..DUCH napisał:

O teraz się z doktoryzowałem ...kostka zbyt wystająca kostka i to ta wewnętrzna jak i zewnętrzna......oj boli w nowych butach boli i to sakramencko boli ale się wybija.....

Paweł mam jeszcze turowe scarpy.....buty chyba dla chińczyków??? długość ok ale objętość .....coś jak mięso w parówce....wejść wejdę ale zjechać o matko i córko....i córko. Wiesz jak mierzyłem to ok ale jak się godzinki robi to noga puchnie .....gwóźdź w stopę idzie......ale tak do odcięcia.....dobrze że w lesie patyki są......ładujemy w szczękę i wiooo....

  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Adam ..DUCH napisał:

Paweł mam jeszcze turowe scarpy.....buty chyba dla chińczyków??? długość ok ale objętość .....coś jak mięso w parówce....wejść wejdę ale zjechać o matko i córko....i córko. Wiesz jak mierzyłem to ok ale jak się godzinki robi to noga puchnie .....gwóźdź w stopę idzie......ale tak do odcięcia.....dobrze że w lesie patyki są......ładujemy w szczękę i wiooo....

Ja mam grabę jak podolski złodziej a stopę jak hobbit ... Wejszło z powodzeniem w nordice pro machine 120... Czerwone, najszybsze 🤣

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...